Oldalak: 1 ... 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 [118] 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585771 alkalommal)
vadasz22
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #1755 Dátum: 2012. április 24. - 12:44:14 »

Milyen fegyverre van engedélye az apának?
Golyós, sörétes,maroklő.  Emelem
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #1756 Dátum: 2012. április 24. - 12:47:03 »

Golyós, sörétes,maroklő.  Emelem

Nem tudom...  Fejvakarás Vállat von
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #1757 Dátum: 2012. április 24. - 12:59:50 »

Ahogy kivenni az írásaiból ,tartásija semmire sincs az apának, csak fegyvervizsgája.
.....

Ez egy kicsit kevés.
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #1758 Dátum: 2012. április 24. - 13:18:11 »

Golyós, sörétes,maroklő.  Emelem



Ha csak fegyver vizsgája van az apának, akkor arra nem fog golyós lőfegyvert venni, mert golyós lőfegyver vásárlásnak az egyik feltétele a vadászvizsga, (aminek egyébként része a fegyvervizsga többek között)
Naplózva
vadasz22
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #1759 Dátum: 2012. április 24. - 13:52:16 »

Van neki fegyvertartási és fegyvervizsgája is.
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #1760 Dátum: 2012. április 24. - 13:59:14 »

Van neki fegyvertartási és fegyvervizsgája is.
Esetleg lehet tudni, hogy az Apának konkrétan milyen fegyverei vannak, és milyen célra?ű
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1761 Dátum: 2012. április 24. - 14:37:59 »

Esetleg lehet tudni, hogy az Apának konkrétan milyen fegyverei vannak, és milyen célra?ű


Én a következőt tudom kihámozni a feltehetően, szándékosan információ szegény és homályos kérdésből:
Az ilető rendelkezik fegyverismereti vizsgával és fegyfertartási engedéllyel is valamint tulajdonosa golyós, sörétes és marok lőfegyvereknek. Az előbbi kettő nem feltétlenül vadászfegyver ha a a lősportot magas szinten űzi azekkel a kategóriákkal, ebbe az esetben a vadászvizsga nem kitétel ha jól tudom. A kérdés szerintem az lehet, hogy ha vadászlőfegyvert szeretne a jelenlegi engedélyére vásárolni akkor azt milyen kategóriának jegyzik be. A kérdés itt az, hogy egy sportcéllal kiadott fegyvertartásira vásárolható-e a golyós vadászlőfegyver. Gyanítom, hogy egy kissebb jogi anomália van a dologban mert egy nagyöbű sportfegyver tartására jogosító engedély lefedi-e a golyós vadászlőfegyver kritériumait ez kérdés lehet. Megfordítva a kérdést lehet, hogy választ is kapunk a dologra: ha valaki van olyan elvetemült és vadászatra sport fegyvert szeretne (pl: SSG, TRG-t) vásárolhat-e ill. használhatja-e.
(ha nagy butaságot irtam kérem törölni!)
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1762 Dátum: 2012. április 24. - 14:43:03 »

Én a következőt tudom kihámozni a feltehetően, szándékosan információ szegény és homályos kérdésből:
Az ilető rendelkezik fegyverismereti vizsgával és fegyfertartási engedéllyel is valamint tulajdonosa golyós, sörétes és marok lőfegyvereknek. Az előbbi kettő nem feltétlenül vadászfegyver ha a a lősportot magas szinten űzi azekkel a kategóriákkal, ebbe az esetben a vadászvizsga nem kitétel ha jól tudom. A kérdés szerintem az lehet, hogy ha vadászlőfegyvert szeretne a jelenlegi engedélyére vásárolni akkor azt milyen kategóriának jegyzik be. A kérdés itt az, hogy egy sportcéllal kiadott fegyvertartásira vásárolható-e a golyós vadászlőfegyver. Gyanítom, hogy egy kissebb jogi anomália van a dologban mert egy nagyöbű sportfegyver tartására jogosító engedély lefedi-e a golyós vadászlőfegyver kritériumait ez kérdés lehet. Megfordítva a kérdést lehet, hogy választ is kapunk a dologra: ha valaki van olyan elvetemült és vadászatra sport fegyvert szeretne (pl: SSG, TRG-t) vásárolhat-e ill. használhatja-e.
(ha nagy butaságot irtam kérem törölni!)
Kiegészítés: Természetesen attól, hogy lehetősége van sport célra vadászatra is alkalmas lőfegyvert vásárolnia nem válik automatikusan vadásszá.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1763 Dátum: 2012. április 24. - 14:50:07 »

Kiegészítés: Természetesen attól, hogy lehetősége van sport célra vadászatra is alkalmas lőfegyvert vásárolnia nem válik automatikusan vadásszá.

Kiegészítés II: Ha ninncs jogi akadálya a vásárlásnak akkor, az csak sport fegyverként kerülhet bejegyzésre. A fegyver elidegenítése után ha az vadászhoz kerül akkor, annak megfelelően változik a bejegyzés. A megvásárolt fegyver elidegenítése kivitelezhető a sportoló és vadász viszonylatban.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
vadasz22
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #1764 Dátum: 2012. április 24. - 15:22:29 »

Értem! Szóval akkor lehet sport célra használni és ha később úgy adódik akkor vadászatra is.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1765 Dátum: 2012. április 24. - 15:38:34 »

Értem! Szóval akkor lehet sport célra használni és ha később úgy adódik akkor vadászatra is.

Én úgy gondolom, hogy nem kitétel, hogy egy sportoló csak a sportfegyverek non plus ultrái közzül válogathat magának ( mindenkinek alkotmányos joga hülyének lenni elv alapján) ezért vadászatra is alkalmas tehát  vadászlőfegyvert is vásárolhat magának. Ami természetesen nem alkalmas versenyzésre de esetleg gyakorlásra igen.

A véleményemet egy feltételezett élethelyzetmodellre vetítettem ami, akár téves is lehet ha, valamelyik feltétel nem adott. A sportoló ha az elkövetkező időszakban eleget tesz a vadásszá válás feltételeinek, akkor az említett fegyver átkerülhet más kategóriába, és marad a tulajdonába. Én úgy gondolom, hogy van itt olyan aki rendelkezik mind a két kitétellel és bővebben leírhatja a jogi normákat. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
sab
Vendég
« Új üzenet #1766 Dátum: 2012. április 24. - 15:59:59 »

Én úgy gondolom, hogy nem kitétel, hogy egy sportoló csak a sportfegyverek non plus ultrái közzül válogathat magának ( mindenkinek alkotmányos joga hülyének lenni elv alapján) ezért vadászatra is alkalmas tehát  vadászlőfegyvert is vásárolhat magának. Ami természetesen nem alkalmas versenyzésre de esetleg gyakorlásra igen.

A véleményemet egy feltételezett élethelyzetmodellre vetítettem ami, akár téves is lehet ha, valamelyik feltétel nem adott. A sportoló ha az elkövetkező időszakban eleget tesz a vadásszá válás feltételeinek, akkor az említett fegyver átkerülhet más kategóriába, és marad a tulajdonába. Én úgy gondolom, hogy van itt olyan aki rendelkezik mind a két kitétellel és bővebben leírhatja a jogi normákat. Emelem

Én meg még ezt a lehetőséget sem zárnám ki, mert ezt írta :

"Van neki fegyvertartási és fegyvervizsgája is."

Lehet, hogy gáz-riasztó fegyverre van neki fegyver tartási engedélye, vizsgája meg azért van, mert anno ebből is kellett vizsgát tenni, ill. mint írva is lett a fegyverismereti vizsga letéte még önmagában sokat nem jelent, mert nem jár vele automatikusan semmiféle engedély.

U.u az állami vadászvizsga önmagában szintén nem jelent semmit a lőfegyverjutáshoz csak egy lépés még a számtalan más mellett.

Tehát azt sem tudni, hogy mit is jelent számára a fegyver megfogalmazás.

 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1767 Dátum: 2012. április 24. - 16:17:06 »

Én meg még ezt a lehetőséget sem zárnám ki, mert ezt írta :

"Van neki fegyvertartási és fegyvervizsgája is."

Lehet, hogy gáz-riasztó fegyverre van neki fegyver tartási engedélye, vizsgája meg azért van, mert anno ebből is kellett vizsgát tenni, ill. mint írva is lett a fegyverismereti vizsga letéte még önmagában sokat nem jelent, mert nem jár vele automatikusan semmiféle engedély.

U.u az állami vadászvizsga önmagában szintén nem jelent semmit a lőfegyverjutáshoz csak egy lépés még a számtalan más mellett.

Tehát azt sem tudni, hogy mit is jelent számára a fegyver megfogalmazás.

 Emelem
A az alap kérdés igazi laricsevi feladat volt. A kérdés csak az hány éves a kapitány? OOO

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
sab
Vendég
« Új üzenet #1768 Dátum: 2012. április 24. - 17:44:06 »



Szerintem meg jót röhög és mondja magába, hogy osszátok be. Kacsint Vigyorog
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1769 Dátum: 2012. Május 01. - 09:50:46 »

Ha minden igaz, ma érvénybe lépett a fegyvertörvény módosítása vagy legkésőbb holnap fog.


Tud valaki bármit is a végrehajtási utasításról?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 [118] 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: