Oldalak: 1 ... 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585779 alkalommal)
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #1740 Dátum: 2012. Március 30. - 12:05:46 »


Meg kellene már tisztítani a szakmát a nem odavaló "elemektől".
 Emelem
 

Igaz! De légyszíves mindig tedd hozzá, hogy végre megkéne adni ennek a szakmának , ami járna neki!!!!  Egyébként ebben a szakmában, ami már nem az enyém, de azért ismerem, mert több mint 20 évig az volt, nagyon nehéz eldönteni az odavaló- nem odavaló kérdést, ( néha valóban nem az) főleg vadásztársaságoknál, sokszor a megítélés nem szakmai érvekre támaszkodik.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 30. - 12:10:37 írta Sakac » Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1741 Dátum: 2012. Március 30. - 12:42:23 »

Igaz! De légyszíves mindig tedd hozzá, hogy végre megkéne adni ennek a szakmának , ami járna neki!!!!  Egyébként ebben a szakmában, ami már nem az enyém, de azért ismerem, mert több mint 20 évig az volt, nagyon nehéz eldönteni az odavaló- nem odavaló kérdést, ( néha valóban nem az) főleg vadásztársaságoknál, sokszor a megítélés nem szakmai érvekre támaszkodik.
Üdv!
Ha figyelmesen visszaolvasol láthatod, hogy pont erre keressük a megoldást.
Sőt teljes nyugalommal állíthatom, hogy nagyrészt meg is találtuk, csak kellene hozzá egy szubjektumoktól mentes, független fogadóképes hatalmi éra, hogy realizálni is lehessen belőle valamit.
Na ez az amivel kapcsolatban sajnos igen komoly fenntartásaim vannak Fejvakarás
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1742 Dátum: 2012. Március 30. - 13:36:50 »

Szerintem a középfokú (meg bármilyen fokú) képzésnek nem csak az a lényege amit ott oktatnak, sokkal inkább a szemléletformálás.

Pl. nekem is kéne tudni integrálni, meg még mittudoménmitnem mert az egyetemen tanultuk.
Akkor tudtam is, azonban már (sajnos) nem tudok. Mert azóta sem használtam.

Használom viszont azóta is azt a szemléletet, gondolkodásmódot, amire az egyetem megtanított.
És ez a lényeg szerintem, nem az integrálás.
Az csak egy eszköz volt (szerintem) a gondolkodás fejlesztésére.

Kama  Igen Emelem
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #1743 Dátum: 2012. április 03. - 15:35:46 »

Szerintem a középfokú (meg bármilyen fokú) képzésnek nem csak az a lényege amit ott oktatnak, sokkal inkább a szemléletformálás.

Pl. nekem is kéne tudni integrálni, meg még mittudoménmitnem mert az egyetemen tanultuk.
Akkor tudtam is, azonban már (sajnos) nem tudok. Mert azóta sem használtam.

Használom viszont azóta is azt a szemléletet, gondolkodásmódot, amire az egyetem megtanított.
És ez a lényeg szerintem, nem az integrálás.
Az csak egy eszköz volt (szerintem) a gondolkodás fejlesztésére.

Tökéletesen igazad van! Azok a tantárgyak, a tananyagnak azok a részei, amik feleslegesnek tűnnek, épp egy ilyen szemléletalakítást, -formálást szolgálnak, aminek a későbbiekben szinte mindig hasznát veszi az ember.
Nekünk első évben a "matek-háborgásra" válaszként megmondták, hogy ez egy szűrő. Aki ezt az akadályt veszi, arról feltételezhető, hogy elvégzi az iskolát.
Vasúti hidat, távvezeték tartót se tudnék önállóan tervezni, még azt se tudnám, hogy egy-egy alkatrész éppen húzott vagy nyomott egy szerkezetben, de látom, hogy miért olyan.
Deriválni, integrálni, komplex számokkal már valószínűleg segédlettel se tudnék, de tudom, hogy bizonyos tudományos problémákra létezik megoldás ezek segítségével.
És azt se bánom, hogy voltak "kitekintő tantárgyaink", bár akkor nemigen érdekelt a közgazdaságtan, a politológia, vagy a munkapszichológia, de elültetett bennem egy érdeklődést, és megadta a lehetőséget, hogy ne nulláról kelljen indulnom, ha valami felkelti az érdeklődésem.
Szóval a szakma az az szakma, de csőlátó szakbarbárnak se kell lenni.

De a ló túloldalára se volna szabad átesni, ami az újabb és újabb papírok megkövetelésével történik már bizonyított emberek kapcsán, az is szerintem csak annak jó, aki a tanfolyamokat szervezi és beszedi értük a tandíjat.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
csucu
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #1744 Dátum: 2012. április 03. - 18:29:17 »

Sajnos én is szembekerültem egy problémával. A szegedi Tudományegyetemen végeztem el a MG. mérnökit vadgazdálkodási szakirányon. Azaz pontosítok hogy még az államvizsgám vissza van. De ugye az iskola kiállította hogy a tanulmányaimat befejeztem hallgatói jogviszonyom megszűnt abszolutóriummal (végbizonyítvánnyal) rendelkezem. A következő államvizsgára minden gond nélkül mehetek ami csak decemberben van. (a májusi megszűnt) Az nem kevés idő és addig hátha lesz szerencsém elhelyezkedni benne. Természetesen felhívtam a vadászati hatóságot hogy ezt a végbizonyítványt (felsőoktatásban szerzett) elfogadják e hogy bejegyezzenek hivatásos vadásznak. Sajnos nem találkozhatnak sűrűn ilyen kérdéssel nem tudták pontosan a választ, utána se néztek a jogszabálynak és az volt sajnos az érzésem könnyebb volt azt mondani NEM. Felhívtam egy másik megyét ahol rögtön nézték a jogszabályokat és teljes mértékben segítőkészek voltak. Azt mondták hogy mivel ez sehol nincs így leírva hogy nem lehet( de az sem hogy lehet) ajánlották hogy ha aktuális a dolog adjak be egy külön kérvényt és nyilatkozzam le hogy én decemberben megyek államvizsgára.A 8. számú mellékletet a 79/2004. (V. 4.)  ajánlották hogy vesézzem ki.
http://www.gemenczrt.hu/files/36/orig/180_8_mell.pdf
Ha esetleg valaki találkozott hasonló problémával vagy valami jót tud mondani azt nagyon szívesen venném. Természetesen ha nincs mit tennem kicsit szomorúan de elfogadom. Emelem       
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1745 Dátum: 2012. április 03. - 21:26:36 »

Csak azt tudom neked mondani,hogy a tanulmányok elvégzéséről szóló tanúsítványon elvileg szerepel is ,hogy munkakör betöltésére nem jogosít. Azt meg nem igazán értem,hogy államvizsga nélkül,hogyan szűnt meg a hallgatói jogviszonyod?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1746 Dátum: 2012. április 04. - 00:00:35 »

 A jogviszony megszűnést már értem.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
csucu
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #1747 Dátum: 2012. április 04. - 06:46:03 »

Hát ha lesz időm még kutakodok de abban igazad van, hogy szerepel rajta az hogy munkakör betöltésére nem jogosít. (ha jól emlékszem) Annyira nem akkut sajnos a dolog csak kicsit furcsának érzem hogy egy okj-vel mehetne ezzel meg nem. 
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #1748 Dátum: 2012. április 11. - 17:57:19 »

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy most már bejegyzik a tartásiba az állandó lakcím mellett a tárolás helyét is?
Megváltozott a tárolás helye, és szoltak hogy be kéne írni a tartásiba is, de az állandó lakcímem nem változott. Nem tudom mit akarnak beírni...
3 éve még nem kellett beírni semmit. Csak szóltam hogy költöztek a fegyverek aztán annyi.
 Vállat von
Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #1749 Dátum: 2012. április 11. - 21:36:02 »

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy most már bejegyzik a tartásiba az állandó lakcím mellett a tárolás helyét is?
Megváltozott a tárolás helye, és szoltak hogy be kéne írni a tartásiba is, de az állandó lakcímem nem változott. Nem tudom mit akarnak beírni...
3 éve még nem kellett beírni semmit. Csak szóltam hogy költöztek a fegyverek aztán annyi.
 Vállat von

Szia!
Nekem a tartási utolsó oldalára írták be a tárolás helyét.Tehát beírják.
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #1750 Dátum: 2012. április 16. - 09:58:47 »

Szia!
Nekem a tartási utolsó oldalára írták be a tárolás helyét.Tehát beírják.

Köszi
Naplózva
vadasz22
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #1751 Dátum: 2012. április 23. - 21:44:01 »

Üdv! Barátom édesapjának van fegyvertartási vizsgája golyós fegyverre.(nincs vadászvizsgája) Fiának szeretne venni egy golyóst még mielőtt vadász lenne a gyereke ,hogy kijárhassanak gyakorolni a lőtérre. Milyen kategóriát kap a fegyver ha az apa megveszi, ha a fiának átadja amikor vadász lesz akkor mi szükséges ,hogy vadászhasson vele?(újra kategorizálás)
 Válaszokat előre is köszönöm!  Emelem
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #1752 Dátum: 2012. április 24. - 12:04:56 »

Üdv! Barátom édesapjának van fegyvertartási vizsgája golyós fegyverre.(nincs vadászvizsgája) Fiának szeretne venni egy golyóst még mielőtt vadász lenne a gyereke ,hogy kijárhassanak gyakorolni a lőtérre. Milyen kategóriát kap a fegyver ha az apa megveszi, ha a fiának átadja amikor vadász lesz akkor mi szükséges ,hogy vadászhasson vele?(újra kategorizálás)
 Válaszokat előre is köszönöm!  Emelem




Mi van? OOO
Ez nekem magas!
Naplózva
vadasz22
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #1753 Dátum: 2012. április 24. - 12:30:08 »

Egyszerűen: Apának van fegyvertartásia  fiának addig megvenné a fegyvert amíg nem lesz vadász ,de az apának nincs vadászvizsgája így milyen kategóriát kap a golyós? Azzal a kategóriával lehet-e vadászni?
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #1754 Dátum: 2012. április 24. - 12:37:36 »

Egyszerűen: Apának van fegyvertartásia  fiának addig megvenné a fegyvert amíg nem lesz vadász ,de az apának nincs vadászvizsgája így milyen kategóriát kap a golyós? Azzal a kategóriával lehet-e vadászni?

Milyen fegyverre van engedélye az apának?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: