Oldalak: 1 ... 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 [116] 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586092 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1725 Dátum: 2012. Március 29. - 15:40:39 »

Hallotatok már olyanról,hogy van amelyik megyében nem kell az érettségi a hivatásos vadászoknak?  Vagy ha meg van a vadász-vadtenyésztő papírom,és elkezdtem az érettségit,letehetem a hivatásos vadász esküt?
Érettségi nélkül már jó 10 éve nem lehet senki hivatásos vadász!
A folyamatban lévő iskola nem elég, a biztonyítványt be kell mutatni a szakmunkás oklevél mellé.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #1726 Dátum: 2012. Március 29. - 16:16:12 »

Hát Csaba,Nógrádban pedig ez létezik... Aláírom,semmi értelme a papírnak,de miért csak ott van úgy?
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1727 Dátum: 2012. Március 29. - 17:09:39 »

Hát Csaba,Nógrádban pedig ez létezik... Aláírom,semmi értelme a papírnak,de miért csak ott van úgy?
Vhr. 33. § (1) Hivatásos vadásznak minősül a jogosultnál a 32. § (1)–(2) bekezdésekben foglaltak szerint vadgazdálkodási szakfeladatokat ellátó személy, aki e rendelet szerint legalább középfokú szakirányú képesítéssel rendelkezik vagy megfelel a (2) bekezdésben foglalt feltételeknek, továbbá e minőségében hatósági esküt tett és a vadászati hatóság hivatásos vadászként a nyilvántartásba veszi.
 (2) Hivatásos vadászként alkalmazható – a vadászati hatóság előzetes engedélye alapján – az a személy is, aki 2002. szeptember 1. napjáig a középfokú szakirányú képesítést megszerezte vagy ugyanezen időpontig igazolta, hogy megszakítás nélküli, legalább ötéves hivatásos vadászi munkaviszonnyal rendelkezik.
 (3) A hivatásos vadászokra előírt feltételek megléte esetén hivatásos vadászként foglalkoztatható az őrzés feladatát ellátó halőr, mezőőr, valamint az erdő őrzésével megbízott erdészeti szakszemélyzet tagja, amennyiben a munkaköreikre megadott működési területek fekvése összefügg.

Ha bárhol ezeket kivéve alacsonyabb végzettséggel alkalmaznak hivatásos vadászt, ott feltehetően törvényt sértenek Fejvakarás
Ha itt Tolna megyében tudnék ilyenről, akkor (mint megyei kamarai hivatásos alelnök) biztosan nem hagynám annyiban a dolgot. Meg kellene már tisztítani a szakmát a nem odavaló "elemektől".
 Emelem
 
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1728 Dátum: 2012. Március 29. - 17:47:59 »

".....Meg kellene már tisztítani a szakmát a nem odavaló "elemektől".
 Emelem"
 Igen Igen Igen Emelem
Csak annyit tennék hozzá, hogy nem csak a szakmát de az egész vadásztársadalmat! :Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #1729 Dátum: 2012. Március 29. - 21:18:09 »

Na én a nem odavaló elemekről meg csak azt tudom mondani,hogy az a srác nagyon jó szakember,higgyjétek el! Inkább a sok "papírvadőrt" kellene megszüntetni. Ahol én voltam vadőr Abonyban-leírom mert úgysem történik semmi- a mai napig csak papíron van bejelentve valaki.  Cegléden is kirúgták 15év után a vadőrt,mondván nem tudják fizetni neki a minimálbért,és a mai napig csak papírvadőr van. De nem baj,mert a Rácz Fodor Gabiék járnak  oda repivadászatra kérlek alássan Mosolyog Na ez a gusztustalan,nem az érettségi hiánya. Szerintem...
Naplózva
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #1730 Dátum: 2012. Március 29. - 21:19:24 »

Azt elfelejtettem leírni,hogy amit akartok töröljétek nyugodtan,nincs harag,de muszáj volt ezt leírnom,mert nagyon bánt a dolog. Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1731 Dátum: 2012. Március 29. - 21:31:54 »

Miért kellene törölni?  Nem írtál valótlant! Ha leírná mindenki, hogy hány helyen van vadőr csak papíron,igen meglepő szám jönne ki! Fejvakarás

Megírnád magánban, hogy Cegléden melyik vt?
 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #1732 Dátum: 2012. Március 29. - 22:00:25 »

Naná Attila! Már megy is a privát! Ördög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1733 Dátum: 2012. Március 30. - 00:39:55 »

Na én a nem odavaló elemekről meg csak azt tudom mondani,hogy az a srác nagyon jó szakember,higgyjétek el! Inkább a sok "papírvadőrt" kellene megszüntetni.
Egyáltalán nem kell az ilyen hozzászólást sem szégyelni, sem törölni. Sajnálatos kórképünk egyik eleme az, amiről írsz.
De azt kell mondanom, még ha alapjában, hellyel-közzel egyet is értek veled, hogy semmi keresnivalója sincsen egy nem kellő iskolai végzettségű embernek a szakmánkban.
Mert ha lehet bújtatni alul iskolázott hivatásos vadászokat, akkor ezzel legitimizáljuk azt is, hogy lehessen "papírvadőröket" is alkalmazni.
NEM!! Egyszer végre rendet kell tenni ebben az irtó nagy kuplerájban. És ha ennek áldozatául esik pár jó szakember is (mert nincsen meg bebbe az a szakmai büszkeség, alázat és igényesség, hogy egy nem túl nehéz iskolát elvégezzen Nem), akkor ez is a fizetendő ár közé tartozik.
Nincsenek félig jó és félig rossz megoldások! Megoldás csak egy van.   
Készítettünk (a cégünk a kamarával közösen) egy munkát (ja tudom, a kamara nem csinál semmit, de csak úgy mellékesen megjegyzem, hogy azért "néha" szoktunk ezzel-azzal foglalkozni Kacsint ), amit benyújtottunk a készülő Nemzeti Vadgazdálkodási Program tervezetébe javaslatként. A hivatásos vadászok állami alkalmazásának feltételeit, problémáit, lehetőségeit és forrásait összegezve, felkutatva, rendszerezve.
Kíváncsian várom, hogy mer-e vele bárki is komolyabban foglalkozni, mert alapjaiban rázná meg az eltunyult és öntelt, lila földtulajdonosi álomban ringatózó vadásztársadalmat.
De nem csak őket, hanem a szakma 2/3-a komoly bajba kerülne, ha meg kellene felelnie a benne leírt követelményrendszernek!
De tudod mit? Nem baj! Hulljon a férgesse, ha ezzel a vadgazdálkodást és azt az 1/3-ot segítjük, aki szó nélkül beáldozta és most is beáldozza mindenét a hivatása érdekében Igen
Nagyon remélem, hogy lesz aki alő meri venni és komolyan elgondolkozik rajta...
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1734 Dátum: 2012. Március 30. - 09:01:05 »

".....Meg kellene már tisztítani a szakmát a nem odavaló "elemektől".
 Emelem"
 Igen Igen Igen Emelem
Csak annyit tennék hozzá, hogy nem csak a szakmát de az egész vadásztársadalmat! :Mosolyog

 Igen  Nem csak azt !   Nyihi   Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1735 Dátum: 2012. Március 30. - 09:32:02 »

Annyit feltétlen hozzá kell tenni a korábban leírtakhoz, hogy van rá lehetőség, hogy bizonyos esetekben a vadászati hatóság felmentést adjon az érettségi alól.
Ez egy adott időpont előtti munkaviszonyt és abban legalább 5 év szakmai gyakorlatot követel a hivatásos vadásztól.
De fiatal emberek esetében ez biztosan nem áll meg.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1736 Dátum: 2012. Március 30. - 10:20:19 »

Olvasom ezt a vitát, nem akartam beleszólni, de! Mosolyog
Egy vadőrnek miért fontos, hogy tudjon deriválni? Lehet, hogy ez fontos a hajnali keléshez, meg az etetők megcsinálásához, de nem vagyok ebben biztos.
Nekem van érettségim, meg vadőr sem vagyok, tehát nem "haza" beszélek. Mosolyog
Sok tanfolyamot elvégeztem, szakmám is több van, de az okj-s képzésekről nagyon rossz véleményem van, a gimnáziumokról inkább nem is beszélek.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1737 Dátum: 2012. Március 30. - 11:02:27 »

Olvasom ezt a vitát, nem akartam beleszólni, de! Mosolyog
Egy vadőrnek miért fontos, hogy tudjon deriválni? Lehet, hogy ez fontos a hajnali keléshez, meg az etetők megcsinálásához, de nem vagyok ebben biztos.
Nekem van érettségim, meg vadőr sem vagyok, tehát nem "haza" beszélek. Mosolyog
Sok tanfolyamot elvégeztem, szakmám is több van, de az okj-s képzésekről nagyon rossz véleményem van, a gimnáziumokról inkább nem is beszélek.

Szerintem a középfokú (meg bármilyen fokú) képzésnek nem csak az a lényege amit ott oktatnak, sokkal inkább a szemléletformálás.

Pl. nekem is kéne tudni integrálni, meg még mittudoménmitnem mert az egyetemen tanultuk.
Akkor tudtam is, azonban már (sajnos) nem tudok. Mert azóta sem használtam.

Használom viszont azóta is azt a szemléletet, gondolkodásmódot, amire az egyetem megtanított.
És ez a lényeg szerintem, nem az integrálás.
Az csak egy eszköz volt (szerintem) a gondolkodás fejlesztésére.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1738 Dátum: 2012. Március 30. - 11:02:59 »

Olvasom ezt a vitát, nem akartam beleszólni, de! Mosolyog
Egy vadőrnek miért fontos, hogy tudjon deriválni?
Nem "vadőrről" beszélünk, hanem "hivatásos vadászról".
A kettő között nagyon nagy különbség van, kb. mint a "mezőőr" és a "mezőgazdász" közzött. Kacsint
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1739 Dátum: 2012. Március 30. - 11:08:28 »

Nem "vadőrről" beszélünk, hanem "hivatásos vadászról".
A kettő között nagyon nagy különbség van, kb. mint a "mezőőr" és a "mezőgazdász" közzött. Kacsint
 Emelem


Áhá! Mosolyog Mondjuk az lehetetlen, mert nem tudom!  Vigyorog
De ez a kérdés annyira bonyolult, hogy majd egyszer meg kell beszélnünk személyesen.
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 [116] 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: