Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586247 alkalommal)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #255 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 15:32:18 »

Ez érdekes, mert több közúti ellenőrzéskor én is ezt tapasztaltam, -gondolom szintén a bizalomgerjesztő képem miatt- hogy ellenőrzik a krotáliát, de itt most nem az országúti zsarukról van szó és nem is a határőrségtől átvett állományról, mert azok a cipőtalpadon a lószőrt is megnézik. A mezei, falusi rendőrről van szó, aki havonta egyszer, ha bemegy eligazításra a központba és sem ő, sem a barátja nem vadászik. Én is meglepődtem, de hidd el, van ilyen!
Üdv!
Topi
Szervusz!
Engem juliusban sotet ejszaka ellenorzott a volt hataror, de most rendor. Minden papirt rendben talalt es udvariasan jo utat kivant. Szerintem ok meg mindig jobban csinaljak!
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 11. - 15:35:48 írta Viktor » Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #256 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 15:43:57 »

Ez érdekes, mert több közúti ellenőrzéskor én is ezt tapasztaltam, -gondolom szintén a bizalomgerjesztő képem miatt- hogy ellenőrzik a krotáliát, de itt most nem az országúti zsarukról van szó és nem is a határőrségtől átvett állományról, mert azok a cipőtalpadon a lószőrt is megnézik. A mezei, falusi rendőrről van szó, aki havonta egyszer, ha bemegy eligazításra a központba és sem ő, sem a barátja nem vadászik. Én is meglepődtem, de hidd el, van ilyen!
Üdv!
Topi
Szervusz!
Engem juliusban sotet ejszaka ellenorzott a volt hataror, de most rendor. Minden papirt rendben talalt es udvariasan jo utat kivant. Szerintem ok meg mindig jobban csinaljak!

És ez így korrekt. Igen
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #257 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 16:04:12 »

Engem is megállitottak éccaka, a falu főutcáján 4 háznyira otthontól.  A kmb volt, meg két fiatal srác akik a láthatósági mellény alatt valamelyik rendőr szki pólóját viselték. Gondolom gyakorlaton lehettek vagy ilyesmi. Az egyik fiatal srác "intézkedett" a kmb mögötte állt és végig nem szólt semmit. A kocsi papirjainak ellenőrzése után meglátta a tokot a hátsó ülésen, és megkérdezte hogy vadászni voltam-e? Mondtam hogy igen, mutattam neki a fegyvertartásit.  Megnézte, visszadta, jó éjszakát!

Egyébként én viszonylag jóban vagyok a rendőrökkel, néha falopási ügyekben együttműködünk. Nálunk szerencsére nem jellemző hogy a vadászokat kiemelten kóstolgatnák.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #258 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 16:16:11 »

Engem is megállitottak éccaka, a falu főutcáján 4 háznyira otthontól.  A kmb volt, meg két fiatal srác akik a láthatósági mellény alatt valamelyik rendőr szki pólóját viselték. Gondolom gyakorlaton lehettek vagy ilyesmi. Az egyik fiatal srác "intézkedett" a kmb mögötte állt és végig nem szólt semmit. A kocsi papirjainak ellenőrzése után meglátta a tokot a hátsó ülésen, és megkérdezte hogy vadászni voltam-e? Mondtam hogy igen, mutattam neki a fegyvertartásit.  Megnézte, visszadta, jó éjszakát!

Egyébként én viszonylag jóban vagyok a rendőrökkel, néha falopási ügyekben együttműködünk. Nálunk szerencsére nem jellemző hogy a vadászokat kiemelten kóstolgatnák.

Na ez is így lenne korrekt. De a gond az, hogy a korrekt intézkedéssel jóban kell lenni a rendőrrel, mert különben ő, élet-halál ura kicsinál.

Mondok én is egy példát. Tavaly tavasszal Erdőjáróval és Somával voltunk kint Somáéknál dúvadazni, amikor rendőrautóra lettünk figyelmesek, amelyik elállja az utunkat. A járőr egyik tagja egy roma srác volt, ő udvariasan viselkedett, de a másik olyan pökhendien pattogott, hogy kinyílt a bicska a zsebemben. Elmondta, hogy a területen az egyik tanya tulaja hívta ki őket, ezért most mindenkit elő fog állítani, mert azt mondta neki a nő culágerei, hogy a karámba mentek be a vadászok és ott durrogtattak, veszélyeztették a lovakat is.

Mikor igazoltuk magunkat, egy kicsit visszavett a gázból (  Mosolyog ), a társa addig is csitította. Szerényen figyelmeztettem, hogy talán illene az előállítás előtt ellenőrizni a bejelentés valóságtartalmát... Mit ad Isten, a felázott homoktalajon pontosan kirajzolódtak az előttünk járók lábnyomai, úgy 70-80 méterre elkanyarodtak az - üres - karámtól és egyiknek sem mutatott az orra még csak afelé sem....

Hát ennyit erről...
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #259 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 23:21:15 »

- Mi a különbség az ügyvéd és a keselyű között?
- A keselyű megvárja, amíg meghalsz.


Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #260 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 23:34:40 »

- Mi a különbség az ügyvéd és a keselyű között?
- A keselyű megvárja, amíg meghalsz.




Most találkoztam egy ügyvéddel, aki az egyik legjobb, akit valaha láttam. Egy bő fél éven belül ebben a topicban el fogok mesélni egy történetet, ami vele lesz kapcsolatos és garantálom, hogy minden területesnek végig fog futni a hideg a gerincén.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #261 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 09:03:36 »

- Mi a különbség az ügyvéd és a keselyű között?
- A keselyű megvárja, amíg meghalsz.




Most találkoztam egy ügyvéddel, aki az egyik legjobb, akit valaha láttam. Egy bő fél éven belül ebben a topicban el fogok mesélni egy történetet, ami vele lesz kapcsolatos és garantálom, hogy minden területesnek végig fog futni a hideg a gerincén.

Köszönjük, előre is. Szomorú 
Ha tényleg végigfut tőle a hideg akkor jobb lett volna júliusra időziteni, mikor a hőségriadó volt.  Vigyorog
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #262 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 09:11:35 »

- Mi a különbség az ügyvéd és a keselyű között?
- A keselyű megvárja, amíg meghalsz.




Most találkoztam egy ügyvéddel, aki az egyik legjobb, akit valaha láttam. Egy bő fél éven belül ebben a topicban el fogok mesélni egy történetet, ami vele lesz kapcsolatos és garantálom, hogy minden területesnek végig fog futni a hideg a gerincén.

Gondolom valamelyik területes társaság tagságát tette földönfutóvá.... Szomorú
Erről van szó? Vállat von
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #263 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 09:13:42 »

- Mi a különbség az ügyvéd és a keselyű között?
- A keselyű megvárja, amíg meghalsz.




Most találkoztam egy ügyvéddel, aki az egyik legjobb, akit valaha láttam. Egy bő fél éven belül ebben a topicban el fogok mesélni egy történetet, ami vele lesz kapcsolatos és garantálom, hogy minden területesnek végig fog futni a hideg a gerincén.

Gondolom valamelyik területes társaság tagságát tette földönfutóvá.... Szomorú
Erről van szó? Vállat von

Szerintem fölösleges találgatni.
Ha eljön az ideje, Viktor majd megírja.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #264 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 10:14:52 »

- Mi a különbség az ügyvéd és a keselyű között?
- A keselyű megvárja, amíg meghalsz.




Most találkoztam egy ügyvéddel, aki az egyik legjobb, akit valaha láttam. Egy bő fél éven belül ebben a topicban el fogok mesélni egy történetet, ami vele lesz kapcsolatos és garantálom, hogy minden területesnek végig fog futni a hideg a gerincén.

Gondolom valamelyik területes társaság tagságát tette földönfutóvá.... Szomorú
Erről van szó? Vállat von

Szerintem fölösleges találgatni.
Ha eljön az ideje, Viktor majd megírja.

Meg is fogom, de mivel folyamatban van az ügy, nem szeretnék írni semmit. Én vagyok a hülye, hogy ennyit is írtam, de annyira izgalmas az ügy szakmailag, hogy nem bírtam magamban tartani...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #265 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 10:32:29 »

Sziasztok!

Ezt a kérdést kaptam:

"A hivatásos vadász, ha a területén a munkakörével kapcsolatban intézkedik, hatósági közegnek számít-e."

A válasz: nem.

A hivatalos személy büntetőjogi kategória, az állami-közhatalmi feladatot ellátó személyek fokozottabb védelmére. A Btk. taxatíve sorolja fel ezeket:

Btk. "137. § E törvény alkalmazásában
1. hivatalos személy:

a) az országgyűlési képviselő,
b) a köztársasági elnök,
c) a miniszterelnök,
d) a Kormány tagja, az államtitkár és a szakállamtitkár,
e) az alkotmánybíró, a bíró, az ügyész,
f) az országgyűlési biztos,
g) a helyi önkormányzati testületek tagja,
h) a közjegyző és a közjegyzőhelyettes,
i) az önálló bírósági végrehajtó és az önálló bírósági végrehajtó-helyettes,
j) alkotmánybíróságnál, bíróságnál, ügyészségnél, államigazgatási szervnél, önkormányzati igazgatási szervnél, az Állami Számvevőszéknél, a Köztársaság Elnökének Hivatalánál, az Országgyűlés Hivatalánál szolgálatot teljesítő személy, akinek a tevékenysége a szerv rendeltetésszerű működéséhez tartozik,
k) a pártfogó felügyelői szolgálatnál pártfogó felügyelői tevékenységet végző, igazságügyi alkalmazotti jogviszonyban álló személy,
l) jogszabály alapján közhatalmi, államigazgatási feladatokkal megbízott szervnél, testületnél az a személy, aki közhatalmi, államigazgatási feladatot lát el;"

Ezzel rokon az úgynevezett közfeladatot ellátó személy fogalma:

Btk. 137. § 2. "közfeladatot ellátó személy:
a) a postai szolgáltató végrehajtó vagy biztonsági szolgálatot ellátó alkalmazottja, a közforgalmú tömegközlekedési eszközt működtető gazdálkodó szervezetnél végrehajtó vagy biztonsági szolgálatot ellátó személy, továbbá a közúti személyszállítási szolgáltatást végző más személy,
b) a Magyar Honvédség szolgálati feladatot teljesítő katonája,
c) a polgári védelmi szervezetbe beosztott és polgári védelmi szolgálatot teljesítő személy,
d) a mentőszolgálat tagja,
e) a bírósági vagy más hatósági eljárásban a védő vagy a jogi képviselő, a szakértő, és a hivatalos személynek nem minősülő kézbesítési végrehajtó,
f) az egészségügyről szóló törvényben meghatározott esetben az egészségügyi dolgozó, valamint az egészségügyi szolgáltatóval munkavégzésre irányuló jogviszonyban álló más személy,
g) a közoktatásról szóló törvényben meghatározott esetben a pedagógus, illetőleg a nevelő és oktató munkát közvetlenül segítő alkalmazott, valamint a felsőoktatásról szóló törvényben meghatározott esetben a felsőoktatási intézmény oktatója, tanára, tudományos kutatója,
h) az állami, önkormányzati, önkéntes és létesítményi tűzoltóság, valamint a tűzoltó egyesület tűzoltói feladatot ellátó tagja,
i) a rendőrségről szóló törvényben meghatározott körben a lakosság élet- és vagyonvédelmének biztosítása érdekében létesült társadalmi önvédelmi szervezet tagja, a közbiztonság javítására irányuló tevékenysége közben,
j) a lelkiismereti és vallásszabadságról, valamint az egyházakról szóló törvény szerint nyilvántartásba vett egyház lelkésze,
k) a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvényben, valamint a szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról szóló törvényben meghatározott munkakörben foglalkoztatott személy e tevékenysége gyakorlása során;"
   
A hivatásos vadász ebben nincs benne, ami egészen egyszerűen a jogalkotó feledékenységének ékes példázata. A Vtv. szerint ugyanis:

55. § "A feladatát ellátó, e törvény szerint alkalmazott hivatásos vadászt a Büntető Törvénykönyv 230. §-ának c) pontjában meghatározott, közfeladatokat ellátó polgári őrt a Büntető Törvénykönyv 229. §-a szerinti büntetőjogi védelem illeti meg."

Vagyi a hivatásos vadászt is fokozott büntetőjogi védelem illeti meg, ami a következőképpen néz ki:

Közfeladatot ellátó személy elleni erőszak
   

Btk. 230. § "A 229. § rendelkezései szerint büntetendő, aki az ott meghatározott cselekményt közfeladatot ellátó személy ellen követi el."

A 229. §-ban a hivatalos személy elleni erőszak bűntettének tényállása került elhelyezésre.
   
Btk. 229. § (1) bekezdés: "Aki a hivatalos személyt vagy a külföldi hivatalos személyt jogszerű eljárásában erőszakkal vagy fenyegetéssel akadályozza, intézkedésre kényszeríti, vagy eljárása alatt, illetőleg emiatt bántalmazza, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."
(2) bekezdés:"A büntetés öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a hivatalos személy elleni erőszakot csoportosan vagy felfegyverkezve követik el."
(3) bekezdés: "A (2) bekezdésben meghatározott csoport szervezője vagy vezetője két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."
(4) bekezdés: "Aki hivatalos személy elleni erőszak elkövetésére irányuló csoportban részt vesz, vétséget követ el, és két évig, a csoport szervezője és vezetője bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."
(5) bekezdés: "Aki a hivatalos személyt vagy a külföldi hivatalos személyt az eljárása miatt bántalmazza, az (1)-(4) bekezdés szerint büntetendő akkor is, ha a bántalmazott a bűncselekmény elkövetésekor már nem hivatalos személy, vagy nem külföldi hivatalos személy."
   
Összegezve: a hivatásos vadász közfeladatot ellátó személy, az ellene irányuló erőszak igen súlyos megítélésű bűncselekmény. Sajnos - ezzel tartozom az igazságnak - Kollegáim, akik ezeket a bűncselekményeket nyomozzák, sokszor csak a Btk.-t ismerik behatóan, ezért nem árt őket az eljárás során emlékeztetni, hogy a hivatásos vadászt nem a Btk. 137. § 2. pontja, hanem a Vtv. 55. §-a emeli közfeladatot ellátó személlyé.

A hivatásos vadászt egyébként ezek a jogosultságok illetik meg feladata teljesítése során:
   
54. § (1) bekezdés: "A hivatásos vadász - amennyiben megfelel a külön jogszabályban írt egyéb feltételeknek - a vadászatra jogosult megbízása alapján, a vad, valamint élőhelyének védelme érdekében a vadászterületen és a közforgalom előtt elzárt magánutakon jogosult, illetve köteles:
a) azt a személyt, aki a vadászterületen tartózkodik és a vadállományt veszélyezteti, személyazonosságának igazolására, a jogellenes cselekmény abbahagyására, illetőleg a vadászterület elhagyására felszólítani;
b) a vadászterületen vagy annak közvetlen közelében tartózkodó személyt a birtokában levő vad, vadhús, szárnyas vad tojása, illetőleg a trófea birtoklása jogosultságának igazolására felszólítani, igazolás hiányában pedig a terméket elismervény ellenében visszatartani;
c) vadvédelmi bírság fizetésének alapjául szolgáló cselekmény alapos gyanúja esetén a személyt a személyazonosságának igazolására felszólítani, a járművet átvizsgálni, az elkövetésül használt eszközöket - ideértve a járművet is - elismervény ellenében visszatartani, továbbá a hatáskörrel rendelkező hatóságnál eljárást kezdeményezni."
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #266 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 10:42:14 »

Köszi Viktor! Igen
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #267 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 10:47:49 »

Köszi Viktor! Igen
Igen Wave
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #268 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 10:55:21 »


Most már tényleg jövök Neked 2 körrel! Bion
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #269 Dátum: 2008. Augusztus 13. - 11:32:22 »

Ismét érdekes dolgokat tudtam meg!

 Igen Wave
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: