Oldalak: 1 ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585766 alkalommal)
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #1515 Dátum: 2012. Január 22. - 18:14:51 »

Ja, és elnézést, de csak egy logikai szösszenet a külföldi vadász témához pld-nak.

Hogy mennyire logikus pld . a BM jogalkotás, fegyverjogszabályilag.

Átadás, avagy átengedés.

Nem írom szó szerint, de a lényeg.

Ha van tartási engedélybe vadászfegyver bejegyezve ( sörétes, vagy golyós), akkor bármelyiket átengedhetem használatra, mindegy, hogy neki nincs is olyanra engedélye.

( ez logikus is lenne, mert val.szeg letette mind a két fegyvernemből a vizsgát, mind elméleti, mind gyakorlati részből)

No de, ha átadás van, akkor már más a helyzet, mert, akkor már nem ért hozzá, nincs kellő tapasztalata, vizsgája ( feltételezik ezek az elfuserálak), mert akkor kell, hogy golyóst vagy sörétest csak annak lehet átengedni, akinek van azonos fajta bejegyezve.

Hát nem logikátlan !? Meglepődött

Nos, egyértelműen a nem hozzáértés tűnik ki az ilyen és hasonló jogalkotási "művekből".
Igen Emelem
Naplózva
emerik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #1516 Dátum: 2012. Január 24. - 16:57:03 »


      http://index.hu/belfold/2012/01/24/borton_jarhat_az_orvvadaszatert/

       Végre történhet előrelépés,a hivatásos vadászok munkáját talán nézik valamibe Igen
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1517 Dátum: 2012. Január 24. - 17:33:37 »

      http://index.hu/belfold/2012/01/24/borton_jarhat_az_orvvadaszatert/

       Végre történhet előrelépés,a hivatásos vadászok munkáját talán nézik valamibe Igen

Várjuk meg, hogy a gyakorlatban hogyan alkalmazzák. A Fegyverrel, lőszerrel való visszaélésért is lehetne börtönbüntetést kapni (ha jól emlékszem 3-tól 8-ig), viszont még nem hallottam olyanról, aki ténylegsen le is ültettek volna ez alapján. Az utlsó jogerős ítélet nálunk megfogott rabsicoknál (ketten voltak, két papír nélküli puska, plusz az egyiken célinfra) is csak felfüggesztett volt.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
emerik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #1518 Dátum: 2012. Január 24. - 18:39:05 »



      Vadorzás!

     Egyáltalán nincs arányba a fegyvertartási engedély visszavonása egy közlekedési szabálysértés
     miatt az ügy lezárásáig,az orrvadászok kegyetlen módszereikkel szemben.Vadásznak ez olyan mint amikor eltiltják a pilótát a repüléstől.
     Számtalan eszközt össze szedtem,volt ahol friss bőr és zsiger a hurok mellett.
     Tiszai ártér!!   
     
Naplózva
hunted99
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59



« Új üzenet #1519 Dátum: 2012. Január 24. - 20:16:25 »

sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy ha németországban dolgozom és csak 2 hetente járok haza és a fegyveremet elzárva tartom(a lakott házban),abból lehet e valami problémám?
Jelenleg itthon vagyok csak kilátásban van 1 külföldi munka és nem akarok ebből poblémát!

Válaszokat köszönöm! Emelem
Naplózva

"Ne halat adj a szegénynek, hanem tanítsd meg hálót szőni,
hogy tudjon halat fogni!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1520 Dátum: 2012. Január 25. - 09:19:14 »

Az engem is megdöbbentett,hogy az ismert rapsic a nála megtalált fegyverért csak ejnyebejnyét kapott.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
sab
Vendég
« Új üzenet #1521 Dátum: 2012. Január 25. - 10:15:30 »

sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy ha németországban dolgozom és csak 2 hetente járok haza és a fegyveremet elzárva tartom(a lakott házban),abból lehet e valami problémám?
Jelenleg itthon vagyok csak kilátásban van 1 külföldi munka és nem akarok ebből poblémát!

Válaszokat köszönöm! Emelem


Biztonság kedvéért átnéztem az erre vonatkozó fegyverjogszabályt.

Mivel rendőrhatóságilag ellenőrzött és engedélyezett helyen, szabályosan tárolod a fegyvert, fegyvereket, lőszereket, semmi nem írja elő, hogy állandó jelleggel Te a szekrényen aludjál, azt ölelgesd, hogy még véletlen se tudják elvinni.

Tehát nyugodtan lehet tárolni, akkor is ha az ember 1-2 hétre elutazik.

Ha bizonytalan vagy ennek ellenére, vagy nem megfelelő a közbiztonság arra felé ( sem), akkor van több lehetőség is.
- rendőrhatóságra tárolási díj ellenébe leadni tárolásra.
- fegyverboltnak leadni tárolásra
- vadásztársnak átadni, átadás-átvételi okmányon 3 pld-ba. Emelem
Naplózva
hunted99
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59



« Új üzenet #1522 Dátum: 2012. Január 25. - 18:54:17 »

Ok köszönöm a választ!
 Emelem
Naplózva

"Ne halat adj a szegénynek, hanem tanítsd meg hálót szőni,
hogy tudjon halat fogni!"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1523 Dátum: 2012. Január 26. - 00:00:05 »

Rem 870 sörétesemhez kerestem rövid brenneke lövő csövet, utánkeresés végett. Első lépésként megkérdeztem a rendőrségen hogy miféle papír kell hozzá, mivel ebből gyártanak sima és huzagolt változatot is. Megmondták, hogy értelemszerűen: ha sima cső, akkor sörétes, ha huzagolt, akkor golyós.
Itt elbizonytalanodtam egy kissé, de megerősítették hogy tudják miről van szó, söréteshez váltócső, de hiába 20/76 a kalibere, ha huzagolt, akkor golyós engedély kell hozzá. Oké, megértettem.

Második lépésben megkerestem a forgalmazót. Hát de ők még ilyenről nem is hallottak, hogy a brenneke lövő csőhöz golyós engedély kéne! Sőt, szerintük a gyárilag váltócsővel érkező puskák esetében teljesen véletlenszerű módon van hogy huzagolt, van hogy sima golyólövő cső van a dobozban. És ők eddig mindet sörétes engedélyre adták el.  Ezzel az infóval okoztak egy kis zavart nálam...
 Fejvakarás  Vállat von

Mivel a dollár/forint illetve a minden létező pénz/forint árfolyamok elég kedvezőtlenül alakultak, ezen említett cső ára is átlépett egy számomra lélektani határt, így kizárt hogy ilyesmit vásároljak mostanában- de ettől függetlenül azért érdekelne, hogy tulajdonképpen miféle engedély kellene egy ilyenhez? Mert ugye a boltban a golyós engedélyre nem adják oda, a rendőrségen meg sörétesre nem írják be (ha huzagolt).
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1524 Dátum: 2012. Január 26. - 08:29:47 »

Rem 870 sörétesemhez kerestem rövid brenneke lövő csövet, utánkeresés végett. Első lépésként megkérdeztem a rendőrségen hogy miféle papír kell hozzá, mivel ebből gyártanak sima és huzagolt változatot is. Megmondták, hogy értelemszerűen: ha sima cső, akkor sörétes, ha huzagolt, akkor golyós.
Itt elbizonytalanodtam egy kissé, de megerősítették hogy tudják miről van szó, söréteshez váltócső, de hiába 20/76 a kalibere, ha huzagolt, akkor golyós engedély kell hozzá. Oké, megértettem.

Második lépésben megkerestem a forgalmazót. Hát de ők még ilyenről nem is hallottak, hogy a brenneke lövő csőhöz golyós engedély kéne! Sőt, szerintük a gyárilag váltócsővel érkező puskák esetében teljesen véletlenszerű módon van hogy huzagolt, van hogy sima golyólövő cső van a dobozban. És ők eddig mindet sörétes engedélyre adták el.  Ezzel az infóval okoztak egy kis zavart nálam...
 Fejvakarás  Vállat von

Mivel a dollár/forint illetve a minden létező pénz/forint árfolyamok elég kedvezőtlenül alakultak, ezen említett cső ára is átlépett egy számomra lélektani határt, így kizárt hogy ilyesmit vásároljak mostanában- de ettől függetlenül azért érdekelne, hogy tulajdonképpen miféle engedély kellene egy ilyenhez? Mert ugye a boltban a golyós engedélyre nem adják oda, a rendőrségen meg sörétesre nem írják be (ha huzagolt).
Emelem
Én még évekkel ezelőtt az említett huzagolt váltócsövet sörétes megszerzésivel vettem (Bp. tevepalota). Igazából nem foglalkoztak vele, hogy huzagolt vagy sem, beírták: váltócső; xxx számú - és kész. Azóta lehet, hogy változott a helyzet, vagy csak kapitányságonként máshogy értelmezik... Fejvakarás Vállat von

 Mail Send Mail
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1525 Dátum: 2012. Január 26. - 08:54:33 »

Emelem
Én még évekkel ezelőtt az említett huzagolt váltócsövet sörétes megszerzésivel vettem (Bp. tevepalota). Igazából nem foglalkoztak vele, hogy huzagolt vagy sem, beírták: váltócső; xxx számú - és kész. Azóta lehet, hogy változott a helyzet, vagy csak kapitányságonként máshogy értelmezik... Fejvakarás Vállat von

 Mail Send Mail
 Wave

Én nem olyan régen írattam be, simán beírták sörétes váltócsőnek.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #1526 Dátum: 2012. Január 26. - 15:12:51 »

Üdvözletem!! Az ismertségi körömben szárnyra kapott egy olyan hír, hogy született vagy születni fog, nem tudom, egy olyan jogszabály, hogy nem szükséges a fegyverekre műszaki, mindenki saját felelősségére használja és javíttatja azokat. Ebből lehet-e valami igaz, mert én igencsak kételkedek ebben... Vállat von Fejvakarás
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1527 Dátum: 2012. Január 26. - 15:23:11 »

mert én igencsak kételkedek ebben... Vállat von Fejvakarás
Csak kételkedj is, mert enyhén szólva is baromság OOO
HA lesz belőle valami, akkor a ffegyvertartási engedély hatósági érvényessége fog megszűnni és a fegyvervásárlási engedély.
Illetve ezzel egy időben fog változni magának a megszerzésnek a menete (nem kell majd előzetesen vásárlásit váltani).
De ismétlem, sok még a "HA". Nincsen határidő arra sem, hogy mikor kerül Parlament elé a törvény és mikor lesz hozzá elfogadott Vhr.
Amit biztosra mondtak akik közelebb vannak a törvény alkotás folyamatához az annyi, hogy a műszaki és az orvosi feltételek nem enyhülnek.
 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 26. - 17:36:18 írta galoscsabus » Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1528 Dátum: 2012. Január 26. - 15:26:46 »

Részemről is elképzelhetetlen!
Örüljünk, ha  honatyáink csont nélkül elfogadják a tervezetet, és nem egészítik ki jó pár baromsággal!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #1529 Dátum: 2012. Január 26. - 15:29:47 »

Értem, köszönöm a válaszokat!! Hát igen... pedig benne van a pakliban.. Rííí
Naplózva
Oldalak: 1 ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: