Oldalak: 1 ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585785 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #1500 Dátum: 2012. Január 20. - 07:43:36 »

Köszönöm a válaszokat.Magyar emberről lenne szó aki külföldi vadászvizsgával rendelkezik.

Mint írtam, el kell, hogy fogadják.
Naplózva
Andorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179



« Új üzenet #1501 Dátum: 2012. Január 20. - 14:30:24 »

Mint írtam, el kell, hogy fogadják.
Szia!

Nem fogják elfogadni ugyanis a magyar állami vadászjegyet csak magyar állami vadászvizsgát tett személynek adják ki. A külföldi állampolgárok vadászati engedélyt válthatnak egy meghívólevél ill. egy biztosítás alapján, mely lehet havi vagy éves.

Üdv.
Naplózva
magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #1502 Dátum: 2012. Január 20. - 14:53:09 »

Szia!

Nem fogják elfogadni ugyanis a magyar állami vadászjegyet csak magyar állami vadászvizsgát tett személynek adják ki. A külföldi állampolgárok vadászati engedélyt válthatnak egy meghívólevél ill. egy biztosítás alapján, mely lehet havi vagy éves.

Üdv.
Szia Andorka!
Végül is ezt írtam én is visszább.A kamaránál adták ezt a tájékoztatást nekem,ezek szerint csak helyes volt a válaszom.
Üdv:magesz
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
sab
Vendég
« Új üzenet #1503 Dátum: 2012. Január 20. - 15:54:06 »

Szia!

Nem fogják elfogadni ugyanis a magyar állami vadászjegyet csak magyar állami vadászvizsgát tett személynek adják ki. A külföldi állampolgárok vadászati engedélyt válthatnak egy meghívólevél ill. egy biztosítás alapján, mely lehet havi vagy éves.

Üdv.

"A külföldi állampolgárok vadászati engedélyt válthatnak egy meghívólevél ill. egy biztosítás alapján, mely lehet havi vagy éves."

Ebben benne is van a válasz egyben.

Ha külföldi, akkor vadászati engedélyt válthat ki, de neki is csak külföldi vadászvizsgája van !
Ha Magyar, és Magyar állampolgár is szerencsétlen, de külföldi a vizsgabizonyítványa, akkor miért is lenne kötelező számára a Magyar vizsgakötelezettség ?

És ez nem honosítási kérdés, mert ez egy állami vizsgabizonyítvány ott is és nálunk is, mint pld. az említett jogosítvány.

Szakmai bizonyítványt azt lehet, hogy kell honosítani, de a vadászatit nem, szerintem, logikusan.

Szerény véleményem, hogy az OMVK kell megkérdezni, mert ez nem mindennapos, és tudok olyanról akinek az én elmesélésem alapján nem kellett újra vizsgáznia, pedig az eset rá is illik. Emelem
Naplózva
Andorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179



« Új üzenet #1504 Dátum: 2012. Január 20. - 16:33:44 »

"A külföldi állampolgárok vadászati engedélyt válthatnak egy meghívólevél ill. egy biztosítás alapján, mely lehet havi vagy éves."

Ebben benne is van a válasz egyben.

Ha külföldi, akkor vadászati engedélyt válthat ki, de neki is csak külföldi vadászvizsgája van !
Ha Magyar, és Magyar állampolgár is szerencsétlen, de külföldi a vizsgabizonyítványa, akkor miért is lenne kötelező számára a Magyar vizsgakötelezettség ?

És ez nem honosítási kérdés, mert ez egy állami vizsgabizonyítvány ott is és nálunk is, mint pld. az említett jogosítvány.

Szakmai bizonyítványt azt lehet, hogy kell honosítani, de a vadászatit nem, szerintem, logikusan.

Hidd el nem tud váltani se vadászjegyet sem vadászati engedélyt.

Szerény véleményem, hogy az OMVK kell megkérdezni, mert ez nem mindennapos, és tudok olyanról akinek az én elmesélésem alapján nem kellett újra vizsgáznia, pedig az eset rá is illik. Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1505 Dátum: 2012. Január 21. - 11:36:18 »

Hali!
Utántöltött (legálisan külföldön) töltényt szabad itthon forgalomba hozni?  Fejvakarás
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1506 Dátum: 2012. Január 21. - 15:43:11 »

Hali!
Utántöltött (legálisan külföldön) töltényt szabad itthon forgalomba hozni?  Fejvakarás

Én csak az osztrák pld tudom mondani, hogy nem, mert mi is töltünk kint, de csak magáncélra engedélyezi a jogszabály, magánfelhasznásra.
Logikus és érthető is.

Forgalomba hozni meg kint egyenest tiltott. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1507 Dátum: 2012. Január 21. - 15:45:39 »



Ja és, hogy érdekes legyen a történet, nekem Mo-i vadászvizsgám van, már egy jó ideje csak kint vadászom Ausztriába, és még se honosítani, se fordítani nem kellett a vadász vizsgabizonyítványomat anno., simán elfogadták , adják rá a vadászengedélyt.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1508 Dátum: 2012. Január 21. - 19:09:10 »

Én csak az osztrák pld tudom mondani, hogy nem, mert mi is töltünk kint, de csak magáncélra engedélyezi a jogszabály, magánfelhasznásra.
Logikus és érthető is.

Forgalomba hozni meg kint egyenest tiltott. Emelem

Köszönöm!
Láttam egy hirdetést, ezért kérdeztem, én is így tudtam.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1509 Dátum: 2012. Január 21. - 20:11:06 »

Köszönöm!
Láttam egy hirdetést, ezért kérdeztem, én is így tudtam.

Hol hirdetik ?
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #1510 Dátum: 2012. Január 22. - 09:49:15 »

Ja és, hogy érdekes legyen a történet, nekem Mo-i vadászvizsgám van, már egy jó ideje csak kint vadászom Ausztriába, és még se honosítani, se fordítani nem kellett a vadász vizsgabizonyítványomat anno., simán elfogadták , adják rá a vadászengedélyt.

Viszont nálunk az osztrákot  nem fogadták el. Az egyik tagunknak kellett levizsgáznia nemrég, hogy tag lehessen. Érdekes,hogy éves vadászati engedélyt lehet osztrák vizsgabizonyítványra kiváltani, de vadászjegyet már nem. Ezt én érzem csak pénzlehúzásnak?
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1511 Dátum: 2012. Január 22. - 15:30:29 »

Viszont nálunk az osztrákot  nem fogadták el. Az egyik tagunknak kellett levizsgáznia nemrég, hogy tag lehessen. Érdekes,hogy éves vadászati engedélyt lehet osztrák vizsgabizonyítványra kiváltani, de vadászjegyet már nem. Ezt én érzem csak pénzlehúzásnak?

Nagy egy baromság szerintem.

Ha legálisan vadászik nálunk, mint vendég, akkor rendben, ha már tag is szeretne lenni, akkor meg nem.

Hogy van ez ?

Itt nálunk balkán, 20 km-el arrébb meg normális gondolkodás alapján vadász- az vadász itt és ott is.

Ja, értem, annyira nagy a különbség, hogy más a vadállomány is. Vigyorog

Osztrák rezegjen, mert ennyi erővel a jogosítványát sem fogják elfogadni. Meglepődött
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #1512 Dátum: 2012. Január 22. - 16:00:16 »

Nagy egy baromság szerintem.

Ha legálisan vadászik nálunk, mint vendég, akkor rendben, ha már tag is szeretne lenni, akkor meg nem.

Hogy van ez ?

Itt nálunk balkán, 20 km-el arrébb meg normális gondolkodás alapján vadász- az vadász itt és ott is.

Ja, értem, annyira nagy a különbség, hogy más a vadállomány is. Vigyorog

Osztrák rezegjen, mert ennyi erővel a jogosítványát sem fogják elfogadni. Meglepődött
Attila, teljesen egy véleményen vagyunk, de az FM más véleményen volt, van.
A jogosítványos példáról jut eszembe, hogy mint magyar vadásznak mások a jogaim, mint magyar járművezetőnek. ( Az ártatlanság vélelme.)
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1513 Dátum: 2012. Január 22. - 16:56:41 »

Attila, teljesen egy véleményen vagyunk, de az FM más véleményen volt, van.
A jogosítványos példáról jut eszembe, hogy mint magyar vadásznak mások a jogaim, mint magyar járművezetőnek. ( Az ártatlanság vélelme.)

FM és a minket is érintő jogszabályalkotók is jó lenne ha már józan paraszti ésszel gondolkodnának.

Jobbító szándék, ésszerűség, logika, naprakészség, netán EU kompatibilitás ?

Ki kéne rúgni az összeset, vagy összevonni egy kupacba, jó nagy létszámcsökkentéssel. ( már valamit hallani)

Én megoldanám és ez nem politika most, csak sima elmélkedés.

FM hivatal, és vadászkamara és más semmittevő hivatal összevonása.
Igazgatásrendészet ügyintézésileg okmányirodába.
MKH időszakos vizsgálat megszüntetése. ( ez van ( volt) is a tervezetben)
Orvosi vizsgálat ebben a formában megszüntetése, jogosítvány érvényességével legyen ( ez van, (volt) is a tervezetben)
Megszerzési engedély eltörlése ( ez van ( még van a tervezetben)

És még sorolhatnám.

Addig nem is lesz rend, míg a fejekben nem lesz rend, és nem gondolkodnak logikusan. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1514 Dátum: 2012. Január 22. - 17:07:17 »

FM és a minket is érintő jogszabályalkotók is jó lenne ha már józan paraszti ésszel gondolkodnának.

Jobbító szándék, ésszerűség, logika, naprakészség, netán EU kompatibilitás ?

Ki kéne rúgni az összeset, vagy összevonni egy kupacba, jó nagy létszámcsökkentéssel. ( már valamit hallani)

Én megoldanám és ez nem politika most, csak sima elmélkedés.

FM hivatal, és vadászkamara és más semmittevő hivatal összevonása.
Igazgatásrendészet ügyintézésileg okmányirodába.
MKH időszakos vizsgálat megszüntetése. ( ez van ( volt) is a tervezetben)
Orvosi vizsgálat ebben a formában megszüntetése, jogosítvány érvényességével legyen ( ez van, (volt) is a tervezetben)
Megszerzési engedély eltörlése ( ez van ( még van a tervezetben)

És még sorolhatnám.

Addig nem is lesz rend, míg a fejekben nem lesz rend, és nem gondolkodnak logikusan. Emelem

Ja, és elnézést, de csak egy logikai szösszenet a külföldi vadász témához pld-nak.

Hogy mennyire logikus pld . a BM jogalkotás, fegyverjogszabályilag.

Átadás, avagy átengedés.

Nem írom szó szerint, de a lényeg.

Ha van tartási engedélybe vadászfegyver bejegyezve ( sörétes, vagy golyós), akkor bármelyiket átengedhetem használatra, mindegy, hogy neki nincs is olyanra engedélye.

( ez logikus is lenne, mert val.szeg letette mind a két fegyvernemből a vizsgát, mind elméleti, mind gyakorlati részből)

No de, ha átadás van, akkor már más a helyzet, mert, akkor már nem ért hozzá, nincs kellő tapasztalata, vizsgája ( feltételezik ezek az elfuserálak), mert akkor kell, hogy golyóst vagy sörétest csak annak lehet átengedni, akinek van azonos fajta bejegyezve.

Hát nem logikátlan !? Meglepődött

Nos, egyértelműen a nem hozzáértés tűnik ki az ilyen és hasonló jogalkotási "művekből".
Naplózva
Oldalak: 1 ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: