Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586311 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1395 Dátum: 2011. December 29. - 19:20:01 »




Üdv!

Lehet, hogy én nem tudom jól, de tudomásom szerint csak az a kaliberű fegyver vehető át használatra, tárolásra egyaránt,
ami az átvevő fegyvertartási engedélyében szerepel. Vagy rosszul tudom?


Ez nem így van!  Ha van sörétesre, golyósra engedélyed,   akkor bármilyen sörétest, bármilyen golyóst papírral átvehetsz! Nem tárolásra veszed át, hanem teljes használatra!
Ha viszont megvan az átadási papírod vásárolhatsz hozzá lőszert is!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Absolom
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61


« Új üzenet #1396 Dátum: 2011. December 29. - 19:35:21 »


Ez nem így van!  Ha van sörétesre, golyósra engedélyed,   akkor bármilyen sörétest, bármilyen golyóst papírral átvehetsz! Nem tárolásra veszed át, hanem teljes használatra!
Ha viszont megvan az átadási papírod vásárolhatsz hozzá lőszert is!


Igazad van,  ez van a Teve utcában vagy Pest Megye egyes Kapitányságain.150km-el távolabb csak tárolásra adják meg az engedélyt.Vagy tavaly ősz óta változott a jogszabály?Hiába nagy ország vagyunk Vállat von
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #1397 Dátum: 2011. December 29. - 19:42:41 »


Ez nem így van!  Ha van sörétesre, golyósra engedélyed,   akkor bármilyen sörétest, bármilyen golyóst papírral átvehetsz! Nem tárolásra veszed át, hanem teljes használatra!
Ha viszont megvan az átadási papírod vásárolhatsz hozzá lőszert is!




Szia Attila!
Köszönöm a választ. Most már akkor, hogy teljesen tiszta legyen ezzel kapcsolatban a kép. Annó vadásztanfolyamról
olyan emlékek derengenek, hogy a fegyver tartási engedélyben szereplő kaliberrel azonos kaliberű fegyvert átvehetsz papír nélkül is,
ha hosszabb idelyig tart az  átvétel, akkor célszerű papirral átvenni!
Mondjuk konkrét eset: Van nekem egy 30-06-os kaliberű vadászfegyverem, amit mondjuk javításra leadok a fegyvermesternek!
Közben viszont meghívnak lesvadászatra, és a meghívómnak több golyós puskája van, köztük 30-06-os is!
Akkor a lesvadászat idelyére a 30-06-osát átadhatja-e nekem papír nélkül mivel szerepel a fegyvertartási engedélyemben, vagy nem?
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #1398 Dátum: 2011. December 29. - 19:44:49 »


Igazad van,  ez van a Teve utcában vagy Pest Megye egyes Kapitányságain.150km-el távolabb csak tárolásra adják meg az engedélyt.Vagy tavaly ősz óta változott a jogszabály?Hiába nagy ország vagyunk Vállat von

Igen, biztos ez volt a jogalkotó szándéka az átadás szabályozásával: ha a szekrényemben nem mutat jól a puska, hát átadom a Gézának, nézegesse ő az ő szekrényében..

 Vigyorog


Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #1399 Dátum: 2011. December 29. - 19:48:45 »




Szia Attila!
Köszönöm a választ. Most már akkor, hogy teljesen tiszta legyen ezzel kapcsolatban a kép. Annó vadásztanfolyamról
olyan emlékek derengenek, hogy a fegyver tartási engedélyben szereplő kaliberrel azonos kaliberű fegyvert átvehetsz papír nélkül is,
ha hosszabb idelyig tart az  átvétel, akkor célszerű papirral átvenni!
Mondjuk konkrét eset: Van nekem egy 30-06-os kaliberű vadászfegyverem, amit mondjuk javításra leadok a fegyvermesternek!
Közben viszont meghívnak lesvadászatra, és a meghívómnak több golyós puskája van, köztük 30-06-os is!
Akkor a lesvadászat idelyére a 30-06-osát átadhatja-e nekem papír nélkül mivel szerepel a fegyvertartási engedélyemben, vagy nem?


Átengedés: a cimborád a vadászaton leakasztja a válláról a golyóst és átengedi a lövést neked, aki fegyvertartó és nem mellékesen vadász vagy (hogy lűhecc-e, azt meg a helyi szabályok határozzák meg.)

Átadás: papírral a fegyver birtoklását és használatát engeded át olyan pógárnak, aki azt használhatja úgy, hogy nem vagy az átadott fegyverre közvetlen felügyelettel.

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Absolom
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61


« Új üzenet #1400 Dátum: 2011. December 29. - 19:52:25 »

Igen, biztos ez volt a jogalkotó szándéka az átadás szabályozásával: ha a szekrényemben nem mutat jól a puska, hát átadom a Gézának, nézegesse ő az ő szekrényében..

 Vigyorog




Nem, bizonyosan nem ez volt a szándéka.Sokkal inkább az,hogy te ezt az építő jellegű hozzászolást leírhasd. Wave
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1401 Dátum: 2011. December 29. - 20:03:31 »

Üdv  Emelem ! Ezt nem értem  Fejvakarás Két sörétest adtam át , mivel még nem volt megszerzési eng,.
Átadást  együtt kellett intézni . Akkor most hogy van ez ?   Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Absolom
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61


« Új üzenet #1402 Dátum: 2011. December 29. - 20:04:34 »

Nem voltam rest elővettem a formanyomtatványt amely alapján barátom elvitte tőlem Fonyódra a golyóst(a megszerzési megérkezéséig) megjegyzem Rendőr főhadnagy,tehát rendőr ült a rendőrrel szemben.(A barátom minden engedély s 3 golyós birtokában)
Nos a következő a nyomtatvány szövegkörnyezete.
...."rendeletben meghatározott biztonságos *szállításáért,*tárolásáért,*használatáért, valamint a a határnap lejárta előtti visszaszolgáltatásért......"

a "használatáért " ki és áthúzva ahogy a széljegyzet magyarázata megköveteli.

Csak szállításra és tárolásra kapta meg az engedélyt.

Magam részéről innét kifordulok a történetből ha rám halgat mindenki azt tesz amit óhajt.Segítő szándékkal írtam amit de mint korábban megjegyeztem nagy ország vagyunk s benne mégtöbben. Wave
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #1403 Dátum: 2011. December 29. - 20:11:19 »

Nem voltam rest elővettem a formanyomtatványt amely alapján barátom elvitte tőlem Fonyódra a golyóst(a megszerzési megérkezéséig) megjegyzem Rendőr főhadnagy,tehát rendőr ült a rendőrrel szemben.(A barátom minden engedély s 3 golyós birtokában)
Nos a következő a nyomtatvány szövegkörnyezete.
...."rendeletben meghatározott biztonságos *szállításáért,*tárolásáért,*használatáért, valamint a a határnap lejárta előtti visszaszolgáltatásért......"

a "használatáért " ki és áthúzva ahogy a széljegyzet magyarázata megköveteli.

Csak szállításra és tárolásra kapta meg az engedélyt.

Magam részéről innét kifordulok a történetből ha rám halgat mindenki azt tesz amit óhajt.Segítő szándékkal írtam amit de mint korábban megjegyeztem nagy ország vagyunk s benne mégtöbben. Wave

Ilyen volt?

www.vadasz.info.hu/rendelet/atadas_atveteli.doc

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1404 Dátum: 2011. December 29. - 20:12:45 »

Igen, biztos ez volt a jogalkotó szándéka az átadás szabályozásával: ha a szekrényemben nem mutat jól a puska, hát átadom a Gézának, nézegesse ő az ő szekrényében..

 Vigyorog




Doki vazze!  Ördög Röhög Tasli Vigyorog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1405 Dátum: 2011. December 29. - 20:17:57 »

Zotya! Emelem

Az átadás és átengedés közti különbséget Nagysas korrektül leírta!
Nem tudok arról, hogy a "kölcsönadásnak" valaha is lett volna kaliber meghatározása. Akinek van golyósra engedélye, bármilyen kaliberű golyóst átvehet használatra. (átengedéssel is és átadással is!)
Az pedig teljesen téves gyakorlat -ha tényleg így van- hogy csak tárolásra adható át fegyver.
A törvény egyértelműen rendelkezik, tedd a tv az előadó óra alá! De elég ha csak értelmezni tudja a rendőrségi átadás - átvételi nyomtatványt! Röhög

"Az átvevő az átadástól kezdődően felelősséget vállal a fentiekben megjelölt lőfegyver és a hozzá tartozó lőszer Rendeletben meghatározott biztonságos szállításáért, tárolásáért és használatáért, valamint a határnap lejárta előtti visszaszolgáltatásáért. Az átvevő kijelenti, hogy a Rendeletben foglalt előírásoknak maradéktalanul megfelel és vele szemben kizáró körülmény nem áll fenn, valamint érvényes állami vadászjeggyel és kötelező balesetbiztosítással rendelkezik. Az átvevő az átadott lőfegyverrel okozott bármilyen eseményért, az abban bekövetkezett esetleges károsodásért anyagi és büntetőjogi felelősséget vállal."


Vadászüdvözlettel: Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Absolom
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61


« Új üzenet #1406 Dátum: 2011. December 29. - 20:18:42 »


Igen ilyen.A nyomtatvány bal alsó sarkában olvasható a "nem kivánt rész törlendő" ez vonatkozik a *-al megjelölt szövegezetre tehát a "szállítás,tárolás,használat".
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #1407 Dátum: 2011. December 29. - 20:20:27 »

Igen ilyen.A nyomtatvány bal alsó sarkában olvasható a "nem kivánt rész törlendő" ez vonatkozik a *-al megjelölt szövegezetre tehát a "szállítás,tárolás,használat".

Minden sértő szánék nélkül, de a csillag a "golyós" és a "sörétes" szó előtt van.  Kacsint

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1408 Dátum: 2011. December 29. - 20:26:15 »

Amikor a másodikat is átadtam külön nyilatkozat , hogy nincs a birtokomban 12-s sörétes lőszer .
 Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1409 Dátum: 2011. December 29. - 20:29:00 »

Absolom!

"a "használatáért " ki és áthúzva ahogy a széljegyzet magyarázata megköveteli."


Na most megyek le hídba!  Szégyen, ha a rendőr kolléga nem tudja, hogy ez a csillaggal jelzett széljegyzet csak a csillaggal jelölt részre vonatkozik! Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás    A csillaggal jelölt rész pedig ez: *golyós/*sörétes vadászlőfegyveremet
Tényleg nagy az Isten állatkertje!
Nyugodtan tegyetek panaszt, mert jogtalanul járnak el!!!

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: