Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 417630 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #345 Dátum: 2009. December 03. - 19:11:59 »

És érdekes, hogy be kell melegíteni a csövet, akkor áll össze a szóráskép megfelelő értékre.

Nos az enyém is pontosan ilyen volt...de ugye kint a területen az első lövés számítana, meg nálunk amúgy is tiltja a házi szabályzat a 22-es használatát!
Ellődözgettem vele pár pakli töltényt a lőtéren, de mivel válogatós volt, vadászni nem lehetett vele, így eladtam.
Naplózva
Bagira
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 217


« Új üzenet #346 Dátum: 2009. December 03. - 19:34:31 »

Hamár ennyire pontlövészetre mentek próbaképp nézzétek meg az Eley Tenex-et.
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #347 Dátum: 2009. December 03. - 19:41:24 »

Hamár ennyire pontlövészetre mentek próbaképp nézzétek meg az Eley Tenex-et.

És esetleg egy Anschütz puskát Mosolyog
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
sab
Vendég
« Új üzenet #348 Dátum: 2009. December 03. - 19:59:23 »

Hamár ennyire pontlövészetre mentek próbaképp nézzétek meg az Eley Tenex-et.

Biztos jó, ki fogom próbálni.

Én csak azt szeretném, ha egy hagyományos .22LR fegyverből a legtöbbet ki lehetne hozni, a pontlövészet teljesen mást igényel.
Nem akar senki sem versenyezni, vagy ha igen, akkor az más fegyvert kell választani.
Lőtérre szórakozás jelleggel van nekem is, meg vizsgáztatni is néha, ha a TOZ-8-as már túl könnyű kérdés. Kacsint Vigyorog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #349 Dátum: 2009. December 03. - 20:00:37 »

Hamár ennyire pontlövészetre mentek próbaképp nézzétek meg az Eley Tenex-et.

Amit lehet kapni minden mezei vadászboltban... Mosolyog
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #350 Dátum: 2009. December 04. - 00:05:26 »

És esetleg egy Anschütz puskát Mosolyog
Hát nem fenékig tejfel...
Magam Anschütz cuccal lövök mindenféle jót, de a Tenex-nél jobban viszi az én fegyverem a Lapua emelt szintű lőszereit.
Midas M -nél nincsen jobb sztem, arra amire nekem kell.(Mármit, hogy megnyerjem a hazai versenyenyt Ördög)
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
sab
Vendég
« Új üzenet #351 Dátum: 2009. December 04. - 08:23:20 »

Hát nem fenékig tejfel...
Magam Anschütz cuccal lövök mindenféle jót, de a Tenex-nél jobban viszi az én fegyverem a Lapua emelt szintű lőszereit.
Midas M -nél nincsen jobb sztem, arra amire nekem kell.(Mármit, hogy megnyerjem a hazai versenyenyt Ördög)

.22LR-nál is nagyon igaz, hogy nagyok az árkülönbségek, még akkor is lényeg ez, ha olcsónak tűnik a db száma.
Egyszerre egy lőtéri szórakozáson az ember biztos elereget 1-2 dobozzal minimum, és akkor már ugye nem mindegy, hogy mennyi az ára.
Az sem mindegy, még hobbizási célból sem, hogy milyen a szórásképe.
Én azt vallom, hogy nem versenyzési célból legyen olcsó és jó is.
Szerencsére van ilyen több is, és biztos van még ennél is több, de akkor végig kéne próbálni rengeteg gyártó, rengeteg lőszerét.
Min. 50 db-ot csak ezért megvenni ?
Hát, én maradok a biztos beszerzésnél, az olcsónál és a jónál.
Az én lőszerem a Mo-i forgalmazónál a duplája mind Ausztriában.

50 km kell mennem mindig a lőszerért, ezért kartonszámra bespájzolok.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #352 Dátum: 2009. December 05. - 09:29:28 »

Vártam, hogy írásban is megerősítést kapok, hogy a .22LR CCI Stinger tényleg nem jó szórásképpel rendelkezik a TOZ-8-as fegyverből, de sajnos nem . :'(
Pedig ezért kértem, kaptam lőszert, ezért mentem ki a lőtérre, hogy a számomra tudott igazságot ismét megvédjem.

Nem baj, kár, hogy nem volt fogadás élőben, mert megint nem tudnám meginni a fogadás tárgyát. Kacsint Mosolyog Vigyorog
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #353 Dátum: 2009. December 05. - 20:10:52 »

Vártam, hogy írásban is megerősítést kapok, hogy a .22LR CCI Stinger tényleg nem jó szórásképpel rendelkezik a TOZ-8-as fegyverből, de sajnos nem . :'(
Pedig ezért kértem, kaptam lőszert, ezért mentem ki a lőtérre, hogy a számomra tudott igazságot ismét megvédjem.

Nem baj, kár, hogy nem volt fogadás élőben, mert megint nem tudnám meginni a fogadás tárgyát. Kacsint Mosolyog Vigyorog
Sab, szerintem attól is függ hogy éppen mi volt kéznél az oroszoknak a csőgyártásnál, volt egy toz nyócasom szórta Stingert mint tyúk a töreket, a napokban jött a barátomhoz egy kuncsaftja Stingerért, kérdezem milyen puskája van, toz nyóc olyan mint az enyém volt, és jó a Stinger, kérdezem óvatosan, lyukba-lyukat lő. Kételkedve fordulok a barátomhoz láttad, igen én lőttem be a lőtéren. Akkor ez hogy van? Attól függ milyen a cső minősége. Vállat von
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #354 Dátum: 2009. December 05. - 20:14:50 »

Sab, szerintem attól is függ hogy éppen mi volt kéznél az oroszoknak a csőgyártásnál, volt egy toz nyócasom szórta Stingert mint tyúk a töreket, a napokban jött a barátomhoz egy kuncsaftja Stingerért, kérdezem milyen puskája van, toz nyóc olyan mint az enyém volt, és jó a Stinger, kérdezem óvatosan, lyukba-lyukat lő. Kételkedve fordulok a barátomhoz láttad, igen én lőttem be a lőtéren. Akkor ez hogy van? Attól függ milyen a cső minősége. Vállat von
Különben az  Ansützöknél is így van ez enyémnél elmegy a Stinger szórása van aki nem tudja használni van aki meg csak ezt akarja mert összeszakadnak a lövések.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
sab
Vendég
« Új üzenet #355 Dátum: 2009. December 05. - 21:22:37 »

Sab, szerintem attól is függ hogy éppen mi volt kéznél az oroszoknak a csőgyártásnál, volt egy toz nyócasom szórta Stingert mint tyúk a töreket, a napokban jött a barátomhoz egy kuncsaftja Stingerért, kérdezem milyen puskája van, toz nyóc olyan mint az enyém volt, és jó a Stinger, kérdezem óvatosan, lyukba-lyukat lő. Kételkedve fordulok a barátomhoz láttad, igen én lőttem be a lőtéren. Akkor ez hogy van? Attól függ milyen a cső minősége. Vállat von

Az az igazság, hogy ha én nem lettem volna biztos az igazamban, akkor nem állítom.
A másik, hogy TOZ-8-as nálam annyi járt a szakmámban, hogy azt nem lehet számon tartani, és nem emlékszem olyan esetre, hogy a stinger bármikor is megfelelő szórásképpel rendelkezett volna.
Most is meg volt a lehetőség arra, mint máskor is, hogy nem tudhatom milyen a cső anyaga, és megint nem volt jó a szóráskép, mint eddig sem.
Nem nagyon tartom valószínűnek, hogy pont én fogom ki a rosszakat, főleg, hogy egy komplett lövészklub fegyverét is próbálgatom, és ott a mennyiség elég sok.
Köztudott rólam, hogy én csak azt hiszem amit saját magam próbálok, de én gyakorlatban minden esetben igazolom állításom.

Amit írtál, megcáfolni nem tudom, csak azt tudom, hogy én ismét állítottam valamit és azt gyakorlatban ismét igazoltam.
Természetesen minden lehetséges, amíg annak ellenkezőjét számomra, a szemem előtt nem bizonyítják.
Én vagyok az aki nem mondom, azt bizonyítom a gyakorlatban, akár nagyközönség előtt is, mint ebben az esetben is megvolt a lehetőség bárki számára.

És ismét köszönöm, hogy egy honlaptársunk biztosította számomra a lőszert, mert felénk nem kapható. Emelem
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #356 Dátum: 2009. December 05. - 22:13:37 »

Az az igazság, hogy ha én nem lettem volna biztos az igazamban, akkor nem állítom.
A másik, hogy TOZ-8-as nálam annyi járt a szakmámban, hogy azt nem lehet számon tartani, és nem emlékszem olyan esetre, hogy a stinger bármikor is megfelelő szórásképpel rendelkezett volna.
Most is meg volt a lehetőség arra, mint máskor is, hogy nem tudhatom milyen a cső anyaga, és megint nem volt jó a szóráskép, mint eddig sem.
Nem nagyon tartom valószínűnek, hogy pont én fogom ki a rosszakat, főleg, hogy egy komplett lövészklub fegyverét is próbálgatom, és ott a mennyiség elég sok.
Köztudott rólam, hogy én csak azt hiszem amit saját magam próbálok, de én gyakorlatban minden esetben igazolom állításom.

Amit írtál, megcáfolni nem tudom, csak azt tudom, hogy én ismét állítottam valamit és azt gyakorlatban ismét igazoltam.
Természetesen minden lehetséges, amíg annak ellenkezőjét számomra, a szemem előtt nem bizonyítják.
Én vagyok az aki nem mondom, azt bizonyítom a gyakorlatban, akár nagyközönség előtt is, mint ebben az esetben is megvolt a lehetőség bárki számára.

És ismét köszönöm, hogy egy honlaptársunk biztosította számomra a lőszert, mert felénk nem kapható. Emelem

"Köztudott rólam, hogy én csak azt hiszem amit saját magam próbálok, de én gyakorlatban minden esetben igazolom állításom."
Gratulálok a kitartásodhoz és a következetességedhez.
Én is (fegyvermester is) löttem belövőpadból azzal az Anschützzel (71-es kiadáas) ami lyukba lyukat ütött, már nincs meg. Az enyém ami jelenleg van (73-as kiadás), belövőpadból (fegyvermester is) 2centiméter. Mindez 65 méterról és Stingerrel mind a két esetben
Mind a két fegyver ugyanott készült, egyforma csővastagság, ugyanaz a csőhossz, vadászfegyverek nem sportlövők, keveset használt, külsőleg újnak néznek ki.
Kérdésem: miért nem tudja ugyanazt a szórásképet ?????
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
sab
Vendég
« Új üzenet #357 Dátum: 2009. December 06. - 08:03:51 »

"Köztudott rólam, hogy én csak azt hiszem amit saját magam próbálok, de én gyakorlatban minden esetben igazolom állításom."
Gratulálok a kitartásodhoz és a következetességedhez.
Én is (fegyvermester is) löttem belövőpadból azzal az Anschützzel (71-es kiadáas) ami lyukba lyukat ütött, már nincs meg. Az enyém ami jelenleg van (73-as kiadás), belövőpadból (fegyvermester is) 2centiméter. Mindez 65 méterról és Stingerrel mind a két esetben
Mind a két fegyver ugyanott készült, egyforma csővastagság, ugyanaz a csőhossz, vadászfegyverek nem sportlövők, keveset használt, külsőleg újnak néznek ki.
Kérdésem: miért nem tudja ugyanazt a szórásképet ?????


Nem tudom, nem tudom miért nem tudja.
De mint látható a lőlapon is melyet felraktam a TOZ-8-al a CCI LR is szebb képet, szórásképet szokott produkálni, de lehetséges, hogy a fegyvercső már nagyon régen volt takarítva (MHSZ maradék), mert a normálisan karbantartott TOZ-8-as szebben muzsikál.
Az meg egyértelműen látható, hogy a Stinget szórásképe nem csak, hogy nem jó, ez ebből a fegyverből kilőni csak arra való , hogy durranjon.

Azt is tudni kell, hogy a .22LR lőszerrel üzemelő ilyen fegyverek szeretik ha be van melegítve a cső, és ez a lőlapon is látható, hogy miként kezd összeállni a szóráskép.
Az én fegyveremnél ez legalább 10 lövést jelent.
Ha meg ha kitakarítom, akkor jót is tesz neki, ha kicsit felrakódik, és bemelegedik.

Tehát, sajnos nem tudok válaszolni a kérdésedre.
Vannak még talányok számomra is. Mosolyog
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #358 Dátum: 2009. December 06. - 23:16:42 »

Nálam sem jött be Toz-8-hoz a Stinger. Ami nekem tuti az a régi gyutacsgyári céllövő lőszer.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
sab
Vendég
« Új üzenet #359 Dátum: 2009. December 07. - 19:31:39 »

Nálam sem jött be Toz-8-hoz a Stinger. Ami nekem tuti az a régi gyutacsgyári céllövő lőszer.

Nekem is van, de sajnos csak a doboza emlékbe. Vigyorog

Naplózva
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: