Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 50   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászati lehetőségek  (Megtekintve 162341 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #105 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 19:09:39 »

Továbbra is keresek kacsázási, később már libázási lehetőségeket...

Te Girgi!

Továbbra is tartom, hogy amint lesz hívlak! Wave
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #106 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 20:53:45 »

Én meg továbbra is köszönöm! Ölel -de azért nem ülhetek egész idényben a nyakadon... Figyelmes olvasás
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
tuto1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #107 Dátum: 2008. Szeptember 11. - 13:54:19 »

Hali!

Egész évben érdekelne vadkár elhárító vadászat (vadddisznó) lesről, vagy cserkelve. Tolna megye, Simontornyától kb. 50 km-es körzetben.
Totál kezdő vagyok, és megelégszem kisebb disznóval. Érdekelne, hogy különböző helyeken mekkora összegbe kerül ez (disznó db./Ft.)? Milyen + költségek vannak még (gk., vadőr, sebzésnél +50%)? 
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #108 Dátum: 2008. Szeptember 11. - 14:02:16 »

Hali!

Egész évben érdekelne vadkár elhárító vadászat (vadddisznó) lesről, vagy cserkelve. Tolna megye, Simontornyától kb. 50 km-es körzetben.
Totál kezdő vagyok, és megelégszem kisebb disznóval. Érdekelne, hogy különböző helyeken mekkora összegbe kerül ez (disznó db./Ft.)? Milyen + költségek vannak még (gk., vadőr, sebzésnél +50%)? 

Szia!

Bocs, hogy beleszólok, de arra készülj, hogy vadkárban a vadászat nem ft/disznó, hanem ft/kiülés. Ha szerencséd van hamar sikert érsz el, ha nem, akkor jó sok kiüléssel is több lesz az erdőzúgás, mint a vadűzés. Mellesleg szerintem ez nem olyan nagy baj...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #109 Dátum: 2008. Szeptember 11. - 14:35:59 »

Hali!

Egész évben érdekelne vadkár elhárító vadászat (vadddisznó) lesről, vagy cserkelve. Tolna megye, Simontornyától kb. 50 km-es körzetben.
Totál kezdő vagyok, és megelégszem kisebb disznóval. Érdekelne, hogy különböző helyeken mekkora összegbe kerül ez (disznó db./Ft.)? Milyen + költségek vannak még (gk., vadőr, sebzésnél +50%)? 

Üdv!

A vd jellemzően a gabonákban és a kukoricában okoz számottevő károkat, ezért vadkár-elháritása csak nyáron (ápr-aug) képzelhető el. Egész évben biztosan nem fogsz találni vadkár-elh. lehetőséget.

Vannak viszont olyan társaságok, -Bonyhád környékén több is- ahol vadkáros időszakban az érintett területrészekre korlátlan vendéghívás van érvényben. Ha arrafelé van ismerősöd aki meghív, ingyen vadászhatsz egész nyáron, amennyit csak akarsz.

Egyébként a fizetés vagy a Marksman által emlitett módon (Ft/alkalom) történik, vagy árjegyzék szerint, ennek vannak buktatói. Pl az hogy a nőivarú vd 50kg-ig süldő, az fölött koca, és a koca elejtés 3-4-szer annyiba kerül mint a süldő. Tehát ha éjjel kijön a disznó, és 8-10 kiló eltéréssel becsülöd meg a súlyát, akkor könnyen előfordulhat hogy a mérlegnél tudod meg hogy 50000Ft-os disznót lőttél.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #110 Dátum: 2008. Szeptember 11. - 14:54:55 »

Esetleg gímtarvadat ahol, repce vetés van.... Fejvakarás
Naplózva
tuto1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #111 Dátum: 2008. Szeptember 11. - 20:36:20 »

Köszi a segítséget! Okosabb lettem.

Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #112 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 11:02:16 »

Vadászati lehetőség: most vasárnap du. kiniglizés Dunakömlődön.Bővebben privátban.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #113 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 11:14:48 »

Vadászati lehetőség: most vasárnap du. kiniglizés Dunakömlődön.Bővebben privátban.

Jók az előjeleitek. Én két hete járok arrafelé, a távolsági buszról kétszer is láttam kininglit.

Kopp-kopp.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #114 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 11:44:18 »

Vadászati lehetőség: most vasárnap du. kiniglizés Dunakömlődön.Bővebben privátban.

Jók az előjeleitek. Én két hete járok arrafelé, a távolsági buszról kétszer is láttam kininglit.

Kopp-kopp.
Szóval érdekel?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #115 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 12:13:41 »

Sajnos csak szombatig leszek Pakson. Esélytelen.. :'(
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #116 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 20:21:33 »

 Üdv Wave

 Ha jól emlékszem ,vagy 5-6 -an is jeleztük a szándékot üregizésre!
 Nem találom a listát? Törőlve lett? Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #117 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 21:14:02 »

Nem lett törölve-előzetes beszélgetés volt csak. Holnap du-ig kellene jelentkeznie összesen 5-6 főnek.
Az ár: 5000Ft/db lőtt üregi. A vadászat pedig vas. du. lenne Dunakömlődön.
Akkor kezdem én a listát(Az első 6 nyer-csere csak holnap este 7ig lehetséges,mert este le kell adnom a vadászjegy számokat és a neveket Bion)

Girgesz
P.Zoli
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #118 Dátum: 2008. Október 01. - 07:48:29 »

Az ár: 5000Ft/db lőtt üregi.

Nem túlzás ez egy kicsit?  ???  Meglepődött
Mondjuk én még üregit nem lőttem, első kinigli kedvéért még így is elmennék, ha az időpont jó lenne...
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #119 Dátum: 2008. Október 01. - 11:27:24 »

Az ár: 5000Ft/db lőtt üregi.

Nem túlzás ez egy kicsit?  ???  Meglepődött
Mondjuk én még üregit nem lőttem, első kinigli kedvéért még így is elmennék, ha az időpont jó lenne...

Hát első hallásra nekem is soknak tűnt, de aztán rá kellett jönnöm, hogy nagyjából ez az ára. Hallottam még egy lehetőségről Békéscsaba környékén,ott 3000Ft/dbaz ára, de a sebzésért is ki kell fizetni 2500Ft-ot/db-onként. Egy luki nyúlnál meg lehet több a sebzés, mint az dögre lövés.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 50   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: