Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1166110 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #405 Dátum: 2008. Szeptember 21. - 12:41:24 »

Szia Ádám!
Nekem az előző 5 éves volz, hozzá sem kellett nyúlni. Ezt egy éve vettem, 4x4-es, de ennek sem volt eddig semmi baja. Ma megnéztem tüzetesebben. úgy néz ki, hogy nem a generátor a baja, hanem zárlatos az akku!

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
forsterh
Vendég
« Új üzenet #406 Dátum: 2008. Szeptember 21. - 15:48:32 »

eredeti forrás itt:
http://kemma.hu/index.php?apps=cikk&cikk=175389
Rosszul idézték a cikket!

Szervusztok!
Mivel a hivatkozásként becsatolt médiaforrás pontatlan információkat jelentetett meg, erre  a tartalomra való figyelemmel bántó kijelentést tettem a Tarjáni Földtulajdonosi Vt. elnökének nyilatkozatának komolyságára és személye képzettségére. Ezt a személyét sértő kijelentésemet, most bocsánatkéréssel megtoldva ezennel visszavonom. Szolgáljon mentségemül, hogy a véleményem megformálásában felhasznált egyébként publikus médiaforrás, valótlan információk közlését jelentette meg  a vadásztársasági elnök megnyilatkozásához kötötten. Természetesen gyönyörű ez a cikkben szereplő, elejtett szarvasbika és méltán reprezentálja a térségben folyó vadgazdálkodási munka szakmai erőfeszítéseit. Ehhez valóban csak gratulálni lehet! Attól viszont messze áll, hogy " kapitális" jelzővel illessük! Egyébként az idei szezonban nem ez az első eset, hogy 12 kg-t meghaladó trófeasúlyú szarvasbika elejtésekor telekürtölik a médiát mindenféle kapitális jelzőket aggatva az elejtett bikára. A bírálatkor azonban jön a kijózanodás, de a hírverés meg jól jön ebben a pénzszűke világban, mert vadászvendégek tömegeit hozhatja.
Üdv. forsterh


Szezon?  Ejnye Zoli. Ördög Bion
"szezon" Magyar értelmező szótár alapján: Évszak, évad, idény! Választhatsz kedves Horrido, hogy számodra melyik a szimpatikus! Az "ejnyét" pedig a fentiek alapján visszautasítom!!!
Gartulálok Zoli! gyozo

Semmi gond Forsterh! Wave
Számomra az idény a szimpatikus. Nagyon jól tudod Te is, hogy szezon a Balatonon van, meg az uborkaföldön, meg a placcon a csajoknál..., de nem a vadászatban.
"Ejnye" visszavéve.... Wave
Kedves Horrido!
Miután Te itt moderátor státuszban vagy  úgy tűnik nekem teljesen felesleges érveim és megnyilatkozásaim, az általam használt szavak szakmaiságát igazolandó bárminő bizonyítékot dokumentálnom. Ehhez a moderátor "hivatalból" jobban ért nálam! Wave Ha úgy gondolod, akkor javítsd ki idényre! Köszönöm!
Értem én és érzem is, itt a rejtett felháborodást amely személyemet körüllengi, de hát majd megszokják, akik  még nem ismernek. Engem nem zavar. Jobban zavarna, ha olyan dolgokkal hozakodnék elő, melyet semmilyen igazság nem tudna betakarni.
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #407 Dátum: 2008. Szeptember 21. - 16:05:35 »

Egy újabb hír:

http://www.vadaszmester.hu/trofea-hirado/kapitalis-trofeaju-gimszavas-bikat-lottek-tarjan-hataraban.html



Idézet
.....a vadásztársaság elnöke elmondta, ekkora trófeájú bikát az elmúlt húsz évben nemhogy ezen a vadászterületen, de az országban máshol sem lőttek ki.........


Hát' szerintem lőtek.


Nos szerintem is bár lehet, hogy nem Tarjánban!Komoly, képzett vadásztársasági elnök nyilatkozhatott...
Szóval megy a porhintés, a ködösítés rendesen országszerte. Egyet szögezzünk le! A kapitális trófea Magyarországon 240 IP (nemzetközi pontszámot) meghaladó elbírált gímtrófea! Ameddig ilyen nincs ebben az országban az idei bőgésben addig kár a szavakkal dobálózni, mert csak hozzá nem értésünket kürtöljük szét a világnak!!!



Kedves Forsterh!

Nem akarnék Veled nagy vitákba bocsájtkozni, de azért szögezzük le, hogy a kapitális gímtrófea megítélése tájegységenként változik! Az általad 240 nemzetközi pontban meghatározott értéket, csak a legjobb területeken érik el, de kapitális bika azért többfelé van!
Pl. a Bükkben, Zemplénben, Bakonyban, homoki területeken, stb. ,ilyen méretű trófeáról álmodni sem mernek, de ugyanúgy örülnek egy 8-9-10kg-os -ottani viszonylatban kapitális- öreg bikának, mint Zalában egy 12-13kg-osnak!
Szervusz Fegbock!
Nos azért nem tudok Veled egyetérteni mert a "kapitális" elnevezés, az a gímszarvas esetében a nemzetközi trófeabírálattal összefüggésben használt fogalom. Ebben a minőségében Magyarországon a 240 IP (nemzetközi pontszámot) bírálaton elért vagy meghaladott szarvasbikatrófeát illetik meg vele. Ebből következően, ha ez szóba kerül, akkor a szakember ehhez a minőséghez kapcsolja az elmondottakat.  Nos azért ennek van ám jelentősége, mert csak tennél egymás mellé egy zalai és egy zempléni szerinted "kapitális " trófeát, akkor azért lenne mosolygás a hozzáértők körében. A Te általad történő felvetése a problémának nagyon hasonlít a horgászok közt elterjedt .... ekkora halat fogtam.... mutatványhoz, amely egyébként minden komoly szakmai hátteret nélkülöz. Persze lehet itt beszélgetni ilyeneket és szerintem a "csevegőben" nem szólna érte senki, de azért ez mégis csak a szarvasbika topik, ha lehet akkor tiszteljük meg az itt elmondottakat a megillető szakmaisággal.
Üdv. forsterh
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #408 Dátum: 2008. Szeptember 21. - 18:20:23 »

Ma fel kívántam menni egy másik vadászfórumra, ahova pár hetente fel szoktam nézni, vagy egy két barátnak privát üzenni szoktam!
Ma is üzenni akartam, hogy mivel autóm lerobbant, nem tudok Ceglédre menni,de azt írta ki bejelentkezéskor, hogy "ez a név le van tiltva"!  Magyarul kitiltottak.
Mindíg tudtam, hogy vannak piti emberek, de ezt nem gondoltam róluk. Ez a kitiltás legyen életük legszebb élménye! Vállat von




Hmmm....

Kicsinyes, szánalmas, kiábrándító!
Szabad tolakodnom a kérdéssel feléd, és megtudhatnám, hogy mi a f.szt sikerült tenni, mondani, nézni, hallani, stb., amivel megrángattad az "alvó oroszlán bajszát"????
Bár leht privát ügy is, így annak taglalásáól szigorúan tekintsünk el! Vállat von Fejvakarás
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #409 Dátum: 2008. Szeptember 21. - 19:48:43 »

Ma fel kívántam menni egy másik vadászfórumra, ahova pár hetente fel szoktam nézni, vagy egy két barátnak privát üzenni szoktam!
Ma is üzenni akartam, hogy mivel autóm lerobbant, nem tudok Ceglédre menni,de azt írta ki bejelentkezéskor, hogy "ez a név le van tiltva"!  Magyarul kitiltottak.
Mindíg tudtam, hogy vannak piti emberek, de ezt nem gondoltam róluk. Ez a kitiltás legyen életük legszebb élménye! Vállat von




Hmmm....

Kicsinyes, szánalmas, kiábrándító!
Szabad tolakodnom a kérdéssel feléd, és megtudhatnám, hogy mi a f.szt sikerült tenni, mondani, nézni, hallani, stb., amivel megrángattad az "alvó oroszlán bajszát"????
Bár leht privát ügy is, így annak taglalásáól szigorúan tekintsünk el! Vállat von Fejvakarás

Szia Pista!
Talán annyi a bűnöm, hogy tavasz óta kb öt alkalommal felmentem, és egy két topikba beleolvastam. Főleg azokba, amelyek szakmai dolgokat írnak.
Ja, és annyit tettem, hogy egy jó hete privátban üzentem valakinek, akit csak így tudtam elérni.! 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Steve
Vendég
« Új üzenet #410 Dátum: 2008. Szeptember 21. - 20:49:58 »

Ma fel kívántam menni egy másik vadászfórumra, ahova pár hetente fel szoktam nézni, vagy egy két barátnak privát üzenni szoktam!
Ma is üzenni akartam, hogy mivel autóm lerobbant, nem tudok Ceglédre menni,de azt írta ki bejelentkezéskor, hogy "ez a név le van tiltva"!  Magyarul kitiltottak.
Mindíg tudtam, hogy vannak piti emberek, de ezt nem gondoltam róluk. Ez a kitiltás legyen életük legszebb élménye! Vállat von




Hmmm....

Kicsinyes, szánalmas, kiábrándító!
Szabad tolakodnom a kérdéssel feléd, és megtudhatnám, hogy mi a f.szt sikerült tenni, mondani, nézni, hallani, stb., amivel megrángattad az "alvó oroszlán bajszát"????
Bár leht privát ügy is, így annak taglalásáól szigorúan tekintsünk el! Vállat von Fejvakarás

Szia Pista!
Talán annyi a bűnöm, hogy tavasz óta kb öt alkalommal felmentem, és egy két topikba beleolvastam. Főleg azokba, amelyek szakmai dolgokat írnak.
Ja, és annyit tettem, hogy egy jó hete privátban üzentem valakinek, akit csak így tudtam elérni.! 

Hát Attilám...
Kell neked ilyen ki..szott sűrűn látogatnod másokat. Szemmel láthatóan "ráduntak" Nyihi!
Én tényleg nem tudom, hogy ettől van-e lejebb?! Fejvakarás
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #411 Dátum: 2008. Szeptember 21. - 21:51:46 »


Én tényleg nem tudom, hogy ettől van-e lejebb?! Fejvakarás
Biztos van. Legalábbis eddig mindig sikerült alulmúlniuk önmagukat.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #412 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 00:57:29 »

Kedves Horrido!
Miután Te itt moderátor státuszban vagy  úgy tűnik nekem teljesen felesleges érveim és megnyilatkozásaim, az általam használt szavak szakmaiságát igazolandó bárminő bizonyítékot dokumentálnom. Ehhez a moderátor "hivatalból" jobban ért nálam! Wave Ha úgy gondolod, akkor javítsd ki idényre! Köszönöm!
Értem én és érzem is, itt a rejtett felháborodást amely személyemet körüllengi, de hát majd megszokják, akik  még nem ismernek. Engem nem zavar. Jobban zavarna, ha olyan dolgokkal hozakodnék elő, melyet semmilyen igazság nem tudna betakarni.

Annak, hogy én itt moderátor vagyok semmi köze ahhoz, hogy Te hogyan érvelsz és nyilatkozol szakmai szempontból. Ezt ki is kérem magamnak!!!
Hivatalból sem értek jobban senkinél, bármi cinikusan utalsz is rá. Közgazdász vagyok nem vadgazda, de azért van ezzel kapcsolatos véleményem.
Viszont azt a vesszőparipámat, hogy használjuk a vadásznyelvünket rendesen, nem csak itt képviselem, hanem képviseltem eddig is minden vadászati tárgyú fórumon. Van aki megfogadta, van aki (főleg a „nagy nevek”) elengedték a fülük mellett. Sőt továbbra is képviselni fogom….
Hogy milyen felháborodást vélsz érezni személyed körül, azt nem tudom. Ez egy fórum, ahol néha véleményeket is ütköztetünk, de nem üldözünk senkit.
Kérlek, Te se alakíts ki ezzel kapcsolatos, visszatérő félelmeket…..

Voldi! Kérlek tedd át ezt a hozzászólást a Csevegőbe, mert oda való! 
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #413 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 09:45:23 »

Egyszer az íjászportálon valami nagyképű fazonnak úgy jellemeztem ezt a fórumot, hogy ez nem egy névtelen fikázóknak és elvtelen önreklámozóknak létrehozott virtuális szemétdomb, hanem egy tábortűz, amit körbeülünk és elmeséljük, mi történt velünk...
Egy tábortűz körül sokmindent meg lehet beszélni, lehet nevetni, gratulálni, lehet dorgálni...és egy tűz körül a füst gyakran száll valaki felé, csípi valakinek a szemét...hát odébb lehet húzódni...oszt ha valaki ezen felkapja a vizet és elvonul, tegye azt, nem fog hiányozni.
Persze van olyan, aki a bozótba bújva hallgatja, miről beszélgetünk...többek közt azok, akik a "másik" fórumon moderálnak...nem is baj, hallgatózzanak, leskelődjenek csak...hátha ragad rájuk valami a koszon kívül...

Hadd lobogni..... Wave
Es mindenki hagyja lobogni... ha eltetni tudja a tuzet, tegye.
(Csak ne kezdjunk szemet egetesbe...)

"Ne hagyd kihúnyni a tüzet,
A százszor szétrugottat.
Szítsd a parazsat, nélküled
Föl újra nem loboghat.

Nevetségesen ismerős
Minden, mit mondtam s mondok.
Nehéz nyarunk volt, itt az ősz
S jönnek a téli gondok."    /K.S./
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #414 Dátum: 2008. Szeptember 25. - 18:55:30 »

Mióta Viktor nincs itt olyan nagy a pangás a fórumon!  Ördög
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #415 Dátum: 2008. Október 07. - 17:08:37 »

Ezek a barmok megint remekelnek.....!!!!  Fa testápoló Kalapal Kalapal  Sorozat Sorozat

http://egeszseg.origo.hu/cikk/0839/092586/20080926_tehentej_anyatej_fagylalt_tejtermek_1.htm
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #416 Dátum: 2008. Október 07. - 17:18:03 »

Én viszont teljesen egyetértek, de közvetlenül kell kinyernünk a tejet. :N
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #417 Dátum: 2008. Október 07. - 17:19:01 »

Fúj, de csesznye...Behányok... Hány

(Majd mikor Kolompár Dzsenifer beállít a tejbegyűjtő állomásra...)
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #418 Dátum: 2008. Október 07. - 17:39:35 »

Én viszont teljesen egyetértek, de közvetlenül kell kinyernünk a tejet. :N
Nem kell!

Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #419 Dátum: 2008. Október 07. - 17:53:50 »

Még jó, hogy évek óta üresen iszom a kávét...Pofán is verném a menyecskét...
Kapuccsínót vajon hogy csinál forró tejhabbal? Jön apuka a habverővel??
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: