Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 87   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Dámbika.  (Megtekintve 551633 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #705 Dátum: 2013. November 17. - 20:06:03 »

A pincehelyi bikát nézegetve szinte bele borzongok a gondolatába, hogy egy trófea világranglista elején a szülőfalum neve is ott fog díszelegni.
Lehet, hogy nem jól gondolom, de amennyiren értek, vagy is inkább nem értek a dám bírálathoz, én sajnálom, hogy a jobb lapát nem olyan szabályos mint a bal vagyis a csipkézettsége talán kicsit dúrvább a kelleténél. Vagy akkor már túl tökéletes lenne?
Hát, ha mindenáron első akarsz lenni,akkor egy kis darab dámlapát és epokitt segíthet,hiszen még nem vitték el bírálni... Vigyorog Eszméletlen méretű lapátok egyébként.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #706 Dátum: 2013. November 17. - 20:23:54 »

Hát, ha mindenáron első akarsz lenni,akkor egy kis darab dámlapát és epokitt segíthet,hiszen még nem vitték el bírálni... Vigyorog Eszméletlen méretű lapátok egyébként.
Ha Lúd legyen kövér! Egyébként sajnos nekem nem sok közöm van hozzá, csak hát a büszkeség, hogy az otthonomtól pár száz m-re ilyen kapitális lapátos is terem, és hát nem mindegy, hogy az elejtés helye oszlopban hányadikként olvasom azt: "Pincehely".
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #707 Dátum: 2013. November 17. - 20:30:40 »

a csipkézettsége talán kicsit dúrvább a kelleténél.

Talán visszaütés a dama tiberiana és dama dactoriana ősi , fossilis alfajokra . . . ?!!    Vállat von   Emelem

Csaba !   Wave   Tiszteleg  Kézfogás
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #708 Dátum: 2013. November 17. - 20:46:05 »

Talán visszaütés a dama tiberiana és dama dactoriana ősi , fossilis alfajokra . . . ?!! 

 Kacsint   Angyal
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #709 Dátum: 2013. November 17. - 21:01:26 »


én sajnálom, hogy a jobb lapát nem olyan szabályos mint a bal vagyis a csipkézettsége talán kicsit durvább a kelleténél. Vagy akkor már túl tökéletes lenne?
Tökéletes ez így is Vigyorog Igen
Persze lehet csak én vagyok úgy vele, hogy nagyon nem kedvelem a szimmetrikus dolgokat Vállat von
Pl. engem nyomaszt egy templom, a maga mértani tökéletességével, de vadászat közben órákig el tudok csodálni egy girbegurba molyhostölgyest Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #710 Dátum: 2013. November 17. - 21:11:35 »

engem nyomaszt egy templom,

Mikor gyóntál utoljára ... ??!     Ördög  Vigyorog  Wave  Emelem
Naplózva
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #711 Dátum: 2013. November 17. - 21:22:12 »

Tökéletes ez így is Vigyorog Igen
Persze lehet csak én vagyok úgy vele, hogy nagyon nem kedvelem a szimmetrikus dolgokat Vállat von
Pl. engem nyomaszt egy templom, a maga mértani tökéletességével, de vadászat közben órákig el tudok csodálni egy girbegurba molyhostölgyest Ördög
Igen ebben tökéletesen igazad van.
Valójában az én szívemet is jobban megdobogtatja egy szabálytalan lapátos, de most kimondottan a pontozás végeredménye miatt gondoltam a szabályosabb csipkézettségre.
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #712 Dátum: 2013. November 18. - 17:23:57 »

Hihetetlenek és gyönyörűek ezek a trófeák! Mosolyog Kiváncsian várom a pincehelyi birálati eredményét. Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #713 Dátum: 2013. November 18. - 21:14:30 »

Szia Csabus! Emelem

Ilyen dámlapát pedig nincs is! Ez biztosan egy dámba oltott jávor lapátja! Vigyorog

Hát, nem semmi az biztos! Gratulálok a gazdálkodónak és az elejtőnek!  Igen

Ismert bikák voltak ott ahol lőtték őket, vagy átvándorlók?

Vadászüdvözlettel: Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #714 Dátum: 2013. November 18. - 22:05:02 »

Ismert bikák, de ugyan akkor "vándorlók" is egyben.
A soproniak jelöltek dámokat Lábodon GPS nyakörvvel és igen izgalmas eredmények születtek.
Kiderült, hogy a dámbika amit mindenki helyhezkötött lokálpatriótának gondol, egy, éven belül
Akár 12 ezer ha területet is bejár.
Így egy ismert bika "leltárban" lehet akár több területen is.
A pincehelyi bika pl. rendszeresen megfordult az egyik barcogó helyünkön, végül a határtól 400 méterre esett el.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #715 Dátum: 2013. November 19. - 08:51:35 »

A pincehelyi bika pl. rendszeresen megfordult az egyik barcogó helyünkön, végül a határtól 400 méterre esett el.
 Wave

Igen,pont erre gondoltam!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #716 Dátum: 2013. November 19. - 22:51:14 »

Ismert bikák, de ugyan akkor "vándorlók" is egyben.
A soproniak jelöltek dámokat Lábodon GPS nyakörvvel és igen izgalmas eredmények születtek.
Kiderült, hogy a dámbika amit mindenki helyhezkötött lokálpatriótának gondol, egy, éven belül
Akár 12 ezer ha területet is bejár.
Így egy ismert bika "leltárban" lehet akár több területen is.
A pincehelyi bika pl. rendszeresen megfordult az egyik barcogó helyünkön, végül a határtól 400 méterre esett el. Wave
Hát igen, így van ez a  VT.-nk bizonyos területén is. Barcogás előtt egy héttel még rendesen lehet találkozni velük a területünkön, majd egyik napról a másikra úgy eltünnek mintha a föld nyelte volna el őket. Aztán ahogy a nász lecsillapodik, úgy szép lassan visszaszivárognak az állami területről és a következő barcogásig többé-kevésbé jól elvannak nálunk.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #717 Dátum: 2013. November 19. - 23:09:36 »

Valójában az én szívemet is jobban megdobogtatja egy szabálytalan lapátos, de most kimondottan a pontozás végeredménye miatt gondoltam a szabályosabb csipkézettségre.
A szabályosabb csipkézettség szinte semmit sem jelent a bírálaton.
Ha csak nincs valami kirívó nagy szabálytalanság benne, mert akkor lehet miatta levonás hiba miatt.
Ha SCI pontrendszer szerint megy a bírálat, akkor más a helyzet, mert ott minden csipkét le kell mérni, mint ha ág lenne.
Jövő héten hétfőn viszik  bítálatra a nagy bikát, igen várom a végeredményt.....a házi pontozáson 130 pontig jutottak, de várjuk ki a hivatalos bírálati eredményt... Türelmetlen Türelmetlen Türelmetlen
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #718 Dátum: 2013. November 20. - 01:21:04 »

Gondolom 130-nál megunták, mert még sokat kellett volna matekozni Röhög Stoel
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #719 Dátum: 2013. November 20. - 07:26:14 »

Rowland Ward , Csak a trófeanagyságot figyelembe vevő mérési módszer .     Emelem


Naplózva
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 87   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: