Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 336641 alkalommal)
Bernát
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Új üzenet #465 Dátum: 2010. December 24. - 20:30:41 »

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy IJ-18-as kisgolyósnak az elsütőszerkezetét lehetséges-e lecserélni valami finomabra, mert az orosz tehnika vívmánya nem igazán nevezhető annak. Gondolok itt egy olyan lehetőségre, hogy lecserélni az elsütőbillentyüt mint a mauserek esetébe, vagy marad a reszeléses módszer?
Kiváncsi vagyok bármilyen megoldásra.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #466 Dátum: 2010. December 24. - 23:14:54 »

Ha visszaolvasol asszem volt szó valami kenőzsírféléről is.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Bernát
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Új üzenet #467 Dátum: 2010. December 27. - 21:36:21 »

Ha visszaolvasol asszem volt szó valami kenőzsírféléről is.  Vállat von
Lehet, hogy valamit segít, de az a gond, Fejvakarás hogy attól még nem lesz rövidebb az elsütőbillentyü útja.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #468 Dátum: 2011. Január 06. - 21:09:50 »

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy IJ-18-as kisgolyósnak az elsütőszerkezetét lehetséges-e lecserélni valami finomabra, mert az orosz tehnika vívmánya nem igazán nevezhető annak. Gondolok itt egy olyan lehetőségre, hogy lecserélni az elsütőbillentyüt mint a mauserek esetébe, vagy marad a reszeléses módszer?
Kiváncsi vagyok bármilyen megoldásra.
Igen lehet cserélni az elsütőszerkezetet, Vodkára  Röhög
Komolyra fordítva a szót orosz (ó- rossz) szabvány csak sajátmagával csereszabatos, a reszelést nem javasolja itt a fórumozók nagyrésze, mert
1, csak fegyvermester nyúlhat a puskához--de azok általában nem vállalják,
2.ha mégis valaki megbütyköli, az a hibája, hogy ha túlreszelik akkor összezáráskor elsül és már nem lehet visszacsinálni.
3, ha bármilyen baleset van akkor előveszik a tulajt is és a Mekk Eleket is -- egyébként én nem szívesen ülnék dutyiba azért mert valakit agyonlőnék vele.
4. A húzózsír ez "szerintem" marhaság, egyébként sokan hisznek benne, ha bevált volna akkor már minden izses ezt használná. Maga az ötlet jó mert két fémfelület egymáson csúszásánál a surlódást csökkenti, ameddíg nem szárad ki addíg valamilyen hatása lehet.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #469 Dátum: 2011. Január 06. - 21:10:37 »

Ha visszaolvasol asszem volt szó valami kenőzsírféléről is.  Vállat von
Hüvelykenőcs ???
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #470 Dátum: 2011. Január 07. - 09:08:29 »

4. A húzózsír ez "szerintem" marhaság, egyébként sokan hisznek benne, ha bevált volna akkor már minden izses ezt használná. Maga az ötlet jó mert két fémfelület egymáson csúszásánál a surlódást csökkenti, ameddíg nem szárad ki addíg valamilyen hatása lehet.

Fejvakarás
Szerinted..., mert még nem próbáltad, sőtt még messziről se láttál olyat.



Valószínű azért nem terjedt el, mert nem lehet minden sarkon kapni, sokan nem ismerik, + valaki szerint az IZS-18 csak úgy jó ahogy Szergejnek kiesett a kezéből... Röhög
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #471 Dátum: 2011. Január 07. - 11:14:14 »

Ez PTFE bázisú zsír?

Üdv            Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #472 Dátum: 2011. Január 07. - 11:58:21 »

Tisztelt Fegyver Mesterek!
Egész véletlenül nem tud valaki, valahol a neten olyan animációt, amin a fegyver (sörétes, golyós) működése, vagy működési elve, animálva van (pl gyorsító).
Szeretném átlátni de  jobban megjegyezhető lenne számomra ha láthatnám. Stoel
Előre is köszönöm a megértést is Meglepődött
Tisztelettel: tanuló
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #473 Dátum: 2011. Január 07. - 13:09:22 »

Bird0  Wave  ! Sörétesekről a gyártóknál találsz , de ott is inkább az öntöltő és a pumpás /előagyszános / fegyverről . Golyósról pedig a You Tube-n  ,  igen jó videókat . Írd be milyen fegyver érdekel és lehet böngészni .  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #474 Dátum: 2011. Január 07. - 14:04:20 »

Tisztelt Lacus!
Nagyon köszönöm hétvégén lesz mit nézelődni!
Köszönettel: Bird Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #475 Dátum: 2011. Január 07. - 20:41:38 »

  Egy helyett! Mosolyog
Naplózva
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #476 Dátum: 2011. Január 07. - 21:02:12 »

Kedves Sanyooo!
Hálás köszönetem!  Emelem
Ilyenre gondoltam.
Nagy tisztelettel: bird
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #477 Dátum: 2011. Január 17. - 21:12:16 »

Sziasztok!

Végre felkerült a fegyveremre a távcső Ma-98 fórumtársunk jóvoltából. Ezúton is köszönet a gyors segítségért. Meghajol  Rendeltem gyűrűket és nem tudtam rögzíteni a talphoz.
Most már csak egy dolgot kellene megoldani, komfortosabbá tenni a tusát. Nyílt irányzékhoz tökéletes, viszont a távcsőhöz kicsit ágaskodni kell. (kicsit ront a dolgon, hogy ez a max amennyire hátra tudom húzni a távcsövet)
Tudtok valami jó megoldást amivel a tusa hátát (nem azt mondom hogy pofadékot, mert az a másik oldalt van, mivel balos vagyok  Vigyorog) feljebb lehet tornászni?
(ja...új tusa nélkül érdekelnének az ötletek Mosolyog A képen a fegyver hátulja pont nem látszik, de olyat már úgy is látott mindenki Mosolyog )





 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #478 Dátum: 2011. Január 17. - 22:06:17 »

Szia Feri!

Én is balos vagyok, de nekem mind  a két oldalán elfér egy -egy pofa(dék) Ördög Stoel

Én már láttam olyan tust, ahol a rossz oldalon lévő pofadékot lecsiszolták, és a másik oldalra ragasztottak egy másikat. Alig lehetett észrevenni az utólagos toldást!
Én azért Telek mestert megkérdezném! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #479 Dátum: 2011. Január 18. - 07:28:56 »


Szia Feri!
Csak céltávcsővel akarod használni vagy nyílt irányzékkal is?
Milyen csövekkel van szerelve a fegyvered?

Üdv: Csaba
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: