Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 304517 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #420 Dátum: 2012. Február 05. - 19:34:33 »

Ez a kép egy disznóhajtásos DVD-ről nagyon ismerősnek tűnik... Fejvakarás
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #421 Dátum: 2012. Február 05. - 20:10:40 »

Anti! Igen Én finomabban próbáltam megfogalmazni, de ez a lényeg. Várjuk meg míg egy éves lesz az a tacs. Bence tőlem is kért véleményt ez ügyben privátban, meg is írtam, de nem találta fontosnak, hogy válaszoljon..... Rííí
Nyilván megválaszolódtak a kérdései maguktól, ahogy utánkereső lett.....
H.

Remélem nem veszik a szívükre ("csak" az eszükre), de néha a sokkterápia hatásosabb!  Ördög

Sajnos saját tapasztalatok alapján írom, amit írok. Nekem dobta el kan fiatalkorában az egyik tacskómat (Pukkancs), futott még az anyjával a disznó után....de már "úgy" jött vissza....
Mikor visszajött, én már odébb voltam a nyiladékon. Többször megállt, figyelt. Nem mert odajönni hozzám rögtön. Legalább háromszor megállt, hogy megnézze, biztos nem disznó vagyok-e. Mivel tudtam, hogy nem sérült, akkor még mosolyogtam a dolgom, később már nem...Örökre benne maradt!
Disznós gyakorlókertbe bevittem. Odamentünk a disznó közelébe. Még félre is nézett, amikor mondtam Neki, hogy keresd kiskutyám!
Hát nézem én gazdám, de egyszerűen nem találom!.... Ördög -mondták a szemei...
Anyjával persze már fogta a disznót, és akkor viszont beleszállt és belefogott, és meggyőződésem, hogy félelemből, bármilyen furcsán hangzik...
Sűrű, disznólakta vidékeken azóta is óvatos, sötét nagyobb foltokat figyel az erdőn...morog, "buffog". Ez van. A rókát, borzot, macskát, egyéb nagyvadat fogja, mint a satu, ott lelekes, csak disznószaga ne legyen...Ezért is kell vigyázni szerintem a nagyvérű kutyákkal, mert hamarabb kerülnek veszélyes helyzetbe éppen emiatt, és ha erre nincsenek felkészítve, akkor rosszra fordulhat a dolog.
A rutinos anyját a fentebb említett esetben pár méterre előttem szintén ott görgette a disznó a földön, de ő már fel se vette. Megrázta magát, -így jártam, gondolta. De Neki már meg volt alapozva az önbizalma.
Biztos nagy különbség van az egyedek és a fajták között, ami az egyiknek sok, az a másikat csak még jobban ösztönzi...csak lehet, mire kiderül melyik csoportba tartozik az ebünk, addigra már késő.

Az első tacskómnál (Etike) én is elkövettem 9 hónapos korában azt a hibát (szintén nagyon lelkesen... Ördög), hogy szabadon keresve bíztattam egy este sebzett disznó keresésére (akkoriban még vezetékem se vót  Stoel).
Na, a kiskutya be se mert menni a sötétben a sűrűbe... Fejvakarás Mit tegyek, gondolkoztam. Felkaptam, és bésétáltam vele a sűrűbe vagy 20 métert a vérnyomon és letettem. Na akkor már kimenni se mert, inkább maradt a közelembe... ego  Ördög

Aztán megnyugodott és keresni kezdett, mentünk is a nyomon egy darabon, de olyan lövése volt, hogy messzire elment és este persze nem lett meg. De mi lett volna, ha él a disznó, és megtaláljuk...

Pedig jó, fogós, tehetséges, dermedtre csaholó volt, amíg rövid kis élete tartott.

 Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #422 Dátum: 2012. Február 06. - 08:26:19 »

Mi 4-5 hónaposan próbából beengedjük rutinos kutyával a kölyköket. De igazán 1 éves kor körül kezdjük el az érdemi munkát. Szerintem pont jó, hogy rutinos a disznó, mert kevésbé durva, de azért odavág a túl bátor kutyának.


Pontosan így gondolom ! Igen   Ezért írtam hogy az is" csak játék " az igazi sebzett begőzölt agyú disznóhoz képest !   A munkavizsgán a rutinos disznó akit hetente többször megugatnak a kutyák megunta a dolgot melege lett és a Lujó kutyám előtt belefeküdt a dagonyába . Mosolyog
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #423 Dátum: 2012. Február 06. - 09:15:47 »

Pontosan így gondolom ! Igen   Ezért írtam hogy az is" csak játék " az igazi sebzett begőzölt agyú disznóhoz képest !   A munkavizsgán a rutinos disznó akit hetente többször megugatnak a kutyák megunta a dolgot melege lett és a Lujó kutyám előtt belefeküdt a dagonyába . Mosolyog

Értem. Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #424 Dátum: 2012. Február 06. - 10:14:12 »

Szia Bence!

Nagyon hasznos hozzászólásokat váltott ki ez utóbbi munkátok. Sok mindent nem is tudok hozzátenni, Silvestris összefoglalta. Magam is követtem el hasonló hibákat, nem csak az elején, még most is megesnek néha. Viszont a kutyát nem szabad fölösleges veszélyhelyzetnek kitenni, ez a legfontosabb. Ne akarj mindent azonnal, csak fokozatosan tudsz haladni te is és a kutya is.
Én ebben az esetben azt mondtam volna (főleg a mai fejjel): "Rendben elmegyek Müzlivel, de csak akkor, ha ott van egy képzett kutya és a vezetője. Én majd megyek utánuk". Hidd el, hogy "másodhegedűs" szerepben is nagyon sokat lehet tanulni, sokkal kisebb kockázattal, és van esély a vad megtalálására. Az pedig külön öröm, ha a te kutyád találja meg a helyes csapát, ha netán az első kutya téveszt.
Szóval csak ésszel és fokozatosan.

Nemrég találtam egy német honlapot, ami nagyon jól összefoglalja az utánkereséssel kapcsolatos alapvető dolgokat. Igaz, hogy ott sokkal komolyabban veszik ezt a dolgot és nagyobb kultúrája van. Kiragadtam a legérdekesebb részeket, talán még nem túl nagy a kép, de olvasható. Érdemes elolvasni, ha valaki tud németül. Esetleg valaki le is fordíthatná, ha eléggé járatos a német nyelvben és akkor mindenki megértené, mert nem csak a kutyavezetőknek hasznos.


Itt a forrás: http://www.kbgs.de/ Sok érdekes dolgot lehet még itt olvasni, kár, hogy a Magyar Véreb Egyletnek nincs ilyen oldala.

Üdv, Dani
Naplózva

Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #425 Dátum: 2012. Február 06. - 10:27:37 »

Weißes tuch und lupe...

Hát, ilyet se láttam még... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #426 Dátum: 2012. Február 06. - 12:03:21 »

Ha meg google chromet használtok, az automatikusan lefordítja bármely nyelvről.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #427 Dátum: 2012. Február 06. - 12:23:26 »

Weißes tuch und lupe...

Hát, ilyet se láttam még... Fejvakarás

Én se, de ez semmit nem jelent. Talán nem hülyeség. A fehér zsebkendőt a füvön végig húzva ott is találhatsz vért, ahol amúgy nem biztos, hogy látod. A nagyító gondolom azért kell, hogy pl a talált szőrtípust be lehessen azonosítani. A klasszikus vérebezés egyik kelléke ugyanis a "szőrtérkép" (Schnitthaarbuch), ami a sebzés helyét segít beazonosítani. Nem tudom használ-e ilyet valaki Magyarországon.

A Die Nachsuche menüpont a legjobb, bár van néhány dolog, ami nekünk talán furcsa, vagy épp itt nem használják.

Csaba a Google fordítás legfeljebb viccnek jó a német vadásznyelvet tekintve. Persze azért ki lehet silabizálni azzal is.

 Emelem
Naplózva

Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #428 Dátum: 2012. Február 06. - 12:27:31 »

Én se, de ez semmit nem jelent. Talán nem hülyeség. A fehér zsebkendőt a füvön végig húzva ott is találhatsz vért, ahol amúgy nem biztos, hogy látod. A nagyító gondolom azért kell, hogy pl a talált szőrtípust be lehessen azonosítani. A klasszikus vérebezés egyik kelléke ugyanis a "szőrtérkép" (Schnitthaarbuch), ami a sebzés helyét segít beazonosítani. Nem tudom használ-e ilyet valaki Magyarországon.

A Die Nachsuche menüpont a legjobb, bár van néhány dolog, ami nekünk talán furcsa, vagy épp itt nem használják.

Csaba a Google fordítás legfeljebb viccnek jó a német vadásznyelvet tekintve. Persze azért ki lehet silabizálni azzal is.

 Emelem
Nem a zsebkendőn csodálkoztam Mosolyog, hanem a nagyítón... Fejvakarás
A "szőrtérkép"-et az ember a fejében hordja, így kisebb a lebukás veszélye Stoel. Azt úgyis tudod, hogy a szomszédasszonyé rövid és vörös, a lányáé meg borotvált Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #429 Dátum: 2012. Február 06. - 12:28:36 »

És ha most valaki lecsapja a magas labdát és azt mondja, hogy én a pofámon is "szőrtérkép"-et hordok, az kapja be... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #430 Dátum: 2012. Február 06. - 12:33:55 »

És ha most valaki lecsapja a magas labdát és azt mondja, hogy én a pofámon is "szőrtérkép"-et hordok, az kapja be... Ördög

 Heheh
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #431 Dátum: 2012. Február 06. - 12:37:40 »

És ha most valaki lecsapja a magas labdát és azt mondja, hogy én a pofámon is "szőrtérkép"-et hordok, az kapja be... Ördög

Szóval nem csak előtte de utána is meg kell borotválkoznod !  Csak azért hogy le ne bukjál ha nem kopaszbarackot vacsorázol !  Táncol                  Röhög
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #432 Dátum: 2012. Február 06. - 12:53:14 »

Szóval nem csak előtte de utána is meg kell borotválkoznod !  Csak azért hogy le ne bukjál ha nem kopaszbarackot vacsorázol !  Táncol                  Röhög

Oszt fogat is köll ám mosni, mer nehogy közé ragadjon a térképrészlet... Vigyor Röhög
Naplózva

Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #433 Dátum: 2012. Február 06. - 13:03:33 »

Szóval nem csak előtte de utána is meg kell borotválkoznod !  Csak azért hogy le ne bukjál ha nem kopaszbarackot vacsorázol !  Táncol                  Röhög
Borotválkozni?
Az öncsonkítás mindenféle módjára megvetéssel tekintek... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #434 Dátum: 2012. Február 06. - 13:04:39 »

Oszt fogat is köll ám mosni, mer nehogy közé ragadjon a térképrészlet... Vigyor Röhög
Ja. Ezért jó Erdőjárónak. Ő "addig" simán kiveszi az agyarakat oszt jónapot... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: