Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Suta és gida  (Megtekintve 230289 alkalommal)
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #780 Dátum: 2012. Február 07. - 09:59:06 »

Én csak bele olvastam a történetébe, pont a "tárazási aktust" találtam meg. El is vesztettem a fonalat. Ki ért a fegyverekhez, ki, kinek ad tanácsot a lőszer ürítéshez, mikor nem is tudja hogy kell, ezért adta át másnak, mert így meg tudja nézni a folyamatot... szóval, valami itt nem gömbölyű.
A tuskészítés meg aztán ... Fejvakarás Vállat von
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #781 Dátum: 2012. Február 07. - 11:03:28 »

Nem szeretek ismeretlenül embereket megbántani, de most leírom, ami kibukott belőlem:

Én még életemben nem olvastam ekkora baromságot. Ez vagy provokáció, vagy teljesen hülye ez a hozzászóló. Hogy vizsgázott le, mi köze a vadászathoz? "Csodálatos", hát tényleg az, ha ilyen emberek puskával a kezükben kimehetnek vadászni. Papír szerint, akár még egyedül is. Még aszongya, hogy magas a magasles, hogy mászik fel rá? Hát kérem a vadászatot nem lehet interneten megtanulni, bármilyen jó weboldakészítő, vagy mi, az ember.
Szerintem, aki vadász szeretne lenni, az veszi a fáradtságot és elolvas legalább pár vadászkönyvet, és megismerkedik valódi vadászokkal. Kétlem, hogy ez megtörtént. (Talán az a "Pali" jó lehet, ha nincs más ismerős) Néha feláll a monitor mögül, kimegy a szabad természetbe, próbál látni nem csak nézni, netán lesz olyan elvetemült, és vakmerően bátor, hogy felmászik egy lesre, csak a hecc kedvéért, és máris sokkal többet tesz, mintha venne egy puskát. Mert a legkevesebb.

Szerintem ez ide a legjobb Suicide
Naplózva

Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #782 Dátum: 2012. Február 07. - 11:10:03 »

Ok, azt én is benéztem, Dani nem a saját puskáját tárazta ki, hanem Forma4-ét, de ugye az sem ismeretlen fegyver, mert azt "lézerezte" be, és még a puskatusokat is Ő csinálta.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #783 Dátum: 2012. Február 07. - 11:19:29 »

Ok, azt én is benéztem, Dani nem a saját puskáját tárazta ki, hanem Forma4-ét, de ugye az sem ismeretlen fegyver, mert azt "lézerezte" be, és még a puskatusokat is Ő csinálta.

Azért az egy kissé furcsa nekem, hogy valaki vadászatra alkalmas puskatust tud csinálni, de egy Zastavát kitárazni már nem (ami ugye hadipuska akár hogyan is nézzük)? Vagy hogy van ez?  Fejvakarás Vállat von
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #784 Dátum: 2012. Február 07. - 11:34:59 »

Nos, mivel én voltam az aki elindította a szegény olvatársunkra zúduló áradatot, több dolgot is hozzáfűznék az esethez:

Először is a Forma4-nek küldött üzenetet egészíteném ki a következőkkel:
Ha valaki megemlíti, hogy hibáztál, attól az még nem rossz ember, a megjegyzését pedig nem sértésként kell megélni, hanem tanácsként! Másrészt én már megtanultam, hogy itt a fórumon szinte mindenki más hangnemben nyilatkozik, mint amit a való életben is megenged magának. Épp ezért nem a stílusra, hanem a mondandóra kell odafigyelni. Aztán valaki vagy szimpatikus lesz, vagy nem. Egy dolgot azonban érdemes megtanulni: ha egy hsz. nem tetszik, akkor a választ vagy kétszer olvasd el, vagy írd meg, de ne küld el legalább 10 percig. Ezután olvasd el még egyszer és ha még mindig ugyanaz a véleményed, akkor kattints a "Mehet" gombra. Sok vitát, magyarázkodást és nyűgöt elkerülhetsz így.
Az, hogy a fórumot rendszeresen olvasod, már egy jó lépés a vadásszá válás irányába, mert van itt pár olyan személy, akiktől lehet, érdemes és kell is tanulni. Mind fegyverismeretet, mind vadgazdálkodást, mind vadászati etikát és erkölcsöt. Mindenki volt kezdő. Csak van aki elfogadja magáról, hogy az és tisztelettel fogadja az öregek(ez nem én vagyok! Bion) tanácsait és van aki egyből azt hiszi magáról, hogy őt még az ég is vadásznak teremtette.
Még egyszer megjegyzem, nem a rossz szándék vezérelt, amikor megírtam a hsz-om!-csak figyelmeztetni akartalak, hogy valami hibádzik a dologban és erre legközelebb figyelj oda! Mind vadászati, mind történetírási szempontból. És erre nem biztos, hogy az volt a jó reakció, hogy belekötöttél a weboldalkészítési módszerembe (hozzáfűzöm, nem a dizájnra mentem, hanem csak információ tárolásra/elérhetőségre, amire viszont az adott oldal tökéletesen megfelel).
Mindezek ellenére én (is) díjazom az őszinteséget, azt, hogy mindent leírtál. A többiekkel ellentétben én inkább a tapasztalatlanságnak, mint direkt csúsztatásnak tudom be, hogy néhol hiányos, félreérthető a történet. Fel a fejjel!- a lónak is négy lába van, mégis megbotlik. Figyelj, kérdezz és tanulj!- akár tőlem, akár mástól itt a fórumon. Biztos vagyok benne, hogy mindenki szívesen segít! De a legtöbbet akkor is úgy tanulhatod meg, ha kimész a területre és ott próbálod meg alkalmazni azt, amit itt olvastál  Ha jól gondolom, nem is laksz olyan messze tőlem. Ha gondolod és érzel rá elhivatottságot, akkor szívesen látlak egy dúvadazásra, mert a vadászat ott kezdődik, nem a disznónál Wave

A többieknek pedig: Forma4 olvtársunk kezdő vadászként leírt egy történetet. Néhol suta, néhol félreérthető, de közkinccsé tette. Nem biztos, hogy ebből azonnal le kellene szűrni a hozzáállását a vadászathoz, a vadhoz és a természethez esetleg megítélni őt. Ne döngöljük földbe rögtön csak azért, mert tapasztalatlan. (Dani barátját már lehetne, mert ő a történet szerint már rutinosabb, mégis hibát hibára halmoz.) Írjátok le neki, hogy hol hibázott és mi lett volna a helyes megoldás. Abból tud tanulni. De abból nem, ha rögtön lehazugozzák! Főleg, ha nincs olyan ismerőse, akitől tanulhatna (mert Danitól nem tud). Ne legyünk már olyanon, mint egy másik fórumon, ahol mindenki annak örül, ha vita van, mert az legalább megpörgeti a látogatottságot! Ördög Ettől ez a fórum sokkal több!

Ja és még valami: "a figyelmes olvasás csodákra képes!" Ördög Ördög Ördög

Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #785 Dátum: 2012. Február 07. - 11:43:50 »


A többieknek pedig: Forma4 olvtársunk kezdő vadászként leírt egy történetet. Néhol suta, néhol félreérthető, de közkinccsé tette. Nem biztos, hogy ebből azonnal le kellene szűrni a hozzáállását a vadászathoz, a vadhoz és a természethez esetleg megítélni őt. Ne döngöljük földbe rögtön csak azért, mert tapasztalatlan. (Dani barátját már lehetne, mert ő a történet szerint már rutinosabb, mégis hibát hibára halmoz.) Írjátok le neki, hogy hol hibázott és mi lett volna a helyes megoldás. Abból tud tanulni. De abból nem, ha rögtön lehazugozzák! Főleg, ha nincs olyan ismerőse, akitől tanulhatna (mert Danitól nem tud). Ne legyünk már olyanon, mint egy másik fórumon, ahol mindenki annak örül, ha vita van, mert az legalább megpörgeti a látogatottságot! Ördög Ettől ez a fórum sokkal több!

Ja és még valami: "a figyelmes olvasás csodákra képes!" Ördög Ördög Ördög



Gondolom e figyelmes olvasást magadra is érted:

Igen is ki tudok tárazni, tudok feszteleníteni…még úgy is, hogy csőben van a lőszer, és zárva a zárdugattyú…és még elég sok mindent…mert akartam megtanulni, és autóztam naponta 60 km-t mert érdekelt, hogy mire arra kerül a sor, tudjam.


Magad írtad, hogy nem így van. ""...Megkértem Danit, szedje ki a három lőszert a puskából, mert én még azt sem csináltam, legalább most meglátom, megtanulom.""

Nem is mindjárt hazugoztam le, ezt beláthatod, de a két mondat közül az egyik hazugság. Ha tetszik, ha nem!

Ez a fórum valóban nem arról szól, hogy ilyen történetet valóságnak el lehet adni, úgy, hogy van aki még bólogat is hozzá. Ez annyira messze van az élettől, a valóságtól!


Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #786 Dátum: 2012. Február 07. - 11:56:30 »

Gondolom e figyelmes olvasást magadra is érted:

Igen is ki tudok tárazni, tudok feszteleníteni…még úgy is, hogy csőben van a lőszer, és zárva a zárdugattyú…és még elég sok mindent…mert akartam megtanulni, és autóztam naponta 60 km-t mert érdekelt, hogy mire arra kerül a sor, tudjam.


Magad írtad, hogy nem így van. ""...Megkértem Danit, szedje ki a három lőszert a puskából, mert én még azt sem csináltam, legalább most meglátom, megtanulom.""
Naná, hogy magamra is értem. Mivel nekem is volt problémám a történettel, szóvá is tettem. Rögtön, elsőként. Meg is kaptam érte, hogy sz@r weblapot készítek Ördög
Próbáltam finoman jelezni, hogy mi a bajom a sztorival, és talán meg is fogadja. Ha nem, akkor a későbbiekben magára vessen, ha kap hideget-meleget egyaránt.

Nem is mindjárt hazugoztam le, ezt beláthatod, de a két mondat közül az egyik hazugság. Ha tetszik, ha nem!
Te is tudod, hogy más a gyakorlat, és más az elmélet. Lehet mindkét állítása igaz: elméletben tudja, mit hogyan kell csinálni, de gyakorlatban (még) nem megy. Ezért írtam, hogy először menjen ki lőtérre és ott gyakorolja be a helyes fegyverkezelést. Utána irány az erdő-mező. De lehet, hogy csak én vagyok túl jóindulatú? Remélem nem.

Ez a fórum valóban nem arról szól, hogy ilyen történetet valóságnak el lehet adni, úgy, hogy van aki még bólogat is hozzá. Ez annyira messze van az élettől, a valóságtól!

Ha ennyire sántít nálad a dolog, akkor miért nem törlitek a történetet és már elejét is vettétek a további észosztásnak. Van a moderátoroknak saját rovata, ahol ezt mérlegelhetitek. De ha csak egy modi dönt is így -ha jól sejtem-, a többiek tiszteletben fogják tartani a döntését...

"...hogy van aki még bólogat is hozzá." Ha rám értetted, akkor szólok, hogy pont én nem bólogattam hozzá(meg még egy páran). Ha másra, akkor viszont lehet, hogy megéljük, amint Attila virtuálisan elfenekeli a nagy varázslót? Nyihi Ördög
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #787 Dátum: 2012. Február 07. - 11:59:39 »


Ha ennyire sántít nálad a dolog, akkor miért nem törlitek a történetet és már elejét is vettétek a további észosztásnak. Van a moderátoroknak saját rovata, ahol ezt mérlegelhetitek. De ha csak egy modi dönt is így -ha jól sejtem-, a többiek tiszteletben fogják tartani a döntését...

Minden történetnek van valamilyen értéke. Ha elrettentő, az is érték, mások talán tanulnak belőle! Hát ezért nem kell törölni.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #788 Dátum: 2012. Február 07. - 12:06:36 »

Minden történetnek van valamilyen értéke. Ha elrettentő, az is érték, mások talán tanulnak belőle! Hát ezért nem kell törölni.

Értettem! Meghajol

Ezek után én befejeztem a témát, mert szerintem már így is rendesen ki van vesézve. Remélem, hogy főhősünk ezt nem sértésként fogja megélni (mert még a végén az is kiderül, hogy Voldi is elég gyenge weblapkészítésben és pecázásban), hanem pozitív irányba sikerült löknünk! Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #789 Dátum: 2012. Február 07. - 12:08:56 »

Értettem! Meghajol

Ezek után én befejeztem a témát, mert szerintem már így is rendesen ki van vesézve. Remélem, hogy főhősünk ezt nem sértésként fogja megélni (mert még a végén az is kiderül, hogy Voldi is elég gyenge weblapkészítésben és pecázásban), hanem pozitív irányba sikerült löknünk! Wave

Így van. A végén kiderül, hogy minden görbe egyenes!  (tényleg az)
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #790 Dátum: 2012. Február 07. - 12:15:56 »

Ugyan már. Nincs mit ezen szépíteni. Girgesz jó szándékkal adott tanácsot a srácnak. Aki ezt nem érezte át az írásából, az jelentkezzen öngyilkos merénylőnek. Erre cserébe azt kapta, hogy a forma elkezdett kutakodni utána és odaszúrt, hogy milyen igénytelen már, amiért olyan a website-ja, amilyen. Nekem ebből az alapdolgokon kívül az is lejött, hogy nem olyan illedelmes mintagyerek, mint ahogy a történetben is kívánta bemutatni magát. Ehhez még hozzájött, hogy nyilvánvaló kamuval próbálta menteni a menthetetlen. Azt nem értem, ha idejön okosodni, mert párszor leírta, hogy tapasztalatokért jött, akkor mi ez a rosszmájúság az első emberrel szemben, aki segíteni próbált neki. Te magaddal sem vagy tisztában, barátom.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #791 Dátum: 2012. Február 07. - 12:24:48 »

Ugyan már. Nincs mit ezen szépíteni. Girgesz jó szándékkal adott tanácsot a srácnak. Aki ezt nem érezte át az írásából, az jelentkezzen öngyilkos merénylőnek. Erre cserébe azt kapta, hogy a forma elkezdett kutakodni utána és odaszúrt, hogy milyen igénytelen már, amiért olyan a website-ja, amilyen. Nekem ebből az alapdolgokon kívül az is lejött, hogy nem olyan illedelmes mintagyerek, mint ahogy a történetben is kívánta bemutatni magát. Ehhez még hozzájött, hogy nyilvánvaló kamuval próbálta menteni a menthetetlen. Azt nem értem, ha idejön okosodni, mert párszor leírta, hogy tapasztalatokért jött, akkor mi ez a rosszmájúság az első emberrel szemben, aki segíteni próbált neki. Te magaddal sem vagy tisztában, barátom.

Ha visszaolvasol vagy ha olvastad, akkor vissza emlékszel, hogy a fegyvervásárlási agonizálásakor is miket írogatott, hányszor kért bocsánatot és hozzá veszed ezt az "irományát", akkor világosabb lesz a kép, erről a Forma4-ről! Kacsint
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #792 Dátum: 2012. Február 07. - 12:30:22 »

Ha visszaolvasol vagy ha olvastad, akkor vissza emlékszel, hogy a fegyvervásárlási agonizálásakor is miket írogatott, hányszor kért bocsánatot és hozzá veszed ezt az "irományát", akkor világosabb lesz a kép, erről a Forma4-ről! Kacsint

Én erre már nem akartam kitérni. Elhiszem, hogy megyénként változóan kezelik ezeket a dolgokat, de azért voltak ott olyan vadságok leírva, hogy ihaj.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #793 Dátum: 2012. Február 07. - 12:56:17 »

Azt hittem világosan leírtam, hogy mi tetszett ebben az írásban, és mihez bólogattam!
Nem akartam, és nem is fogok, belefolyni abba, hogy mennyi "szarvashiba" volt ebben a vadászatban, azt értékelje mindenki magában. (már aki ért hozzá) Ha figyelmesen elolvasnátok láthatnátok, hogy a fegyver ürítése a legkisebb.
Nem tisztem eldönteni azt sem, kinek az írásában mennyi az igaz, és mennyi a kitaláció.
Valahol kezdem megérteni azokat akik nem szívesen osztják itt sem meg tapasztalataikat, és soha nem folynak bele ilyen vitákba.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #794 Dátum: 2012. Február 07. - 13:02:36 »

Ha visszaolvasol vagy ha olvastad, akkor vissza emlékszel, hogy a fegyvervásárlási agonizálásakor is miket írogatott, hányszor kért bocsánatot és hozzá veszed ezt az "irományát", akkor világosabb lesz a kép, erről a Forma4-ről! Kacsint

RWS, nem kutakodtam, ha van annyi műveltséged és felfogod, hogy párhuzamba állítottam, hogy HA az ő területén is nem segítenek hanem okítanak egy kezdőt( mint itt, akkor az hogy esik az embernek...de mindenki másként látja, nem vagyunk egyformák...hozzá állhatsz lekezelő nagy arccal is, meg normálisan is...ez az élet minden területére igaz.
Most is ítéltek és megtehetitek, hisz Ti "Nagyok vagytok"...gondoljátok, de ez csak a ti véleményetek, érzésetek.
Ha itt valaki egyeseknek nem osztozik a véleményében, és ráadásnak nem berkeken belüli azt szétszeditek...én sajnos nem vagyok megkóstolható...és nem is leszek...sajnálom, ezt valaki máson gyakoroljátok, aki bele áll a benyalásos csapatba.
Normális emberi beszélgetésben benne vagyok, hülyéskedésbe bele állok, oktató emberi hangnem be bele állok. Pontokba szedett felsorolásokba, mint egy 5 éves hülye gyerek oktatási szintet nem fogadok el...tudom mennyek akkor más fórumra...ez a legegyszerűbb...miért?..ti nem változhattok modorban, stílusban, emberi hozzáállásban?...nem csak aki ide jön, az köteles alkalmazkodni....

A továbbiakban nem kérdezek, nem kérek...aki emberből valónak érzi magát, úgy is megkeres, vagy elbeszélget velem is..másokkal is privátban.
Érdekes, tegnap este óta privátban elég sokan megkerestek, és lehetett velük emberien beszélni az adott dolgokról, akkor egy két nagy arctól nem fogok meghunyászkodni, mert ehhez szokott hozzá.

Ennyi...örülök , hogy itt lehettem..és nem kérek elnézést, mert nincs miért

( tudom, most nagyon megsértettem a tisztelt egybegyűlteket...de a negatív kritikát is elkel viselni, mert senki nem tökéletes...és, ha ezt tudatják valakivel az fáj...de ez az élet rendje)
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: