Oldalak: 1 ... 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 [186] 187 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 432931 alkalommal)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #2775 Dátum: 2022. Szeptember 28. - 10:12:40 »

Kedves vadásztársak!

Lapua megát lövök most a 9,3-as puskámból a szórásképe több mint kielégítő,viszont ha lapocka mögött mondjuk egy tenyérnyivel éri a vadat a találat,gyakorlatilag győzöm megtalálni a lőtt vadjaimat.Másnak esetleg van erről tapasztalata?Eddig 30-06,és 8x57 kalibereket használtam és mivel régebb óta akartam egy combosabb kalibert kipróbálni megvettem a 9,3-at de eddig egyáltalán nem győzött meg.Legalább 150 métert elfutott két szarvasom is,egyet pedig egyáltalán nem találtam meg pedig a hang nagyon kecsegtető volt.Esetleg túl kemény ez a lövedék?Vagy belefutottam abba a hibába hogy azt gondoltam hogy a nagyobb annyival jobb lesz.Amiket megtaláltam nem első osztályú lövések voltak de rossznak se mondható.A 150-200 méteres menekülési távolság ünő,és spíszer esetében egy akkora kalibertől számomra kicsit kiábrándító volt.2 doboz partizán lőszer még lapul a szekrényemben érdemes inkább azzal próbálkozni?Kinek mi a tapasztalata?Ha így megy tovább biztos eladom,és veszek egy jó öreg 30-06-ost 12-13g-os lőszerrel.
Válaszokat köszönöm előre is!
 Emelem

2-3 esetből ne vonj le messzemenő következtetéseket. Én a Geco TM-mel lőttem párszáz nagyvadat,de néhány "érdekes" esettől eltekintve, mindig jól tette a dolgát. 7*64-gyel is vadásztam és most újra van egy ilyen kaliberem, de a 9.3-asnak összességében több előnyét tapasztaltam meg egy evtizede, amióta használom. A Lapua egy sokak által dícsért lőszer, szerintem adj időt neki!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2776 Dátum: 2022. Szeptember 28. - 11:15:35 »

Kedves vadásztársak!

Lapua megát lövök most a 9,3-as puskámból a szórásképe több mint kielégítő,viszont ha lapocka mögött mondjuk egy tenyérnyivel éri a vadat a találat,gyakorlatilag győzöm megtalálni a lőtt vadjaimat.Másnak esetleg van erről tapasztalata?Eddig 30-06,és 8x57 kalibereket használtam és mivel régebb óta akartam egy combosabb kalibert kipróbálni megvettem a 9,3-at de eddig egyáltalán nem győzött meg.Legalább 150 métert elfutott két szarvasom is,egyet pedig egyáltalán nem találtam meg pedig a hang nagyon kecsegtető volt.Esetleg túl kemény ez a lövedék?Vagy belefutottam abba a hibába hogy azt gondoltam hogy a nagyobb annyival jobb lesz.Amiket megtaláltam nem első osztályú lövések voltak de rossznak se mondható.A 150-200 méteres menekülési távolság ünő,és spíszer esetében egy akkora kalibertől számomra kicsit kiábrándító volt.2 doboz partizán lőszer még lapul a szekrényemben érdemes inkább azzal próbálkozni?Kinek mi a tapasztalata?Ha így megy tovább biztos eladom,és veszek egy jó öreg 30-06-ost 12-13g-os lőszerrel.
Válaszokat köszönöm előre is!
 Emelem

 Emelem

Hát, igen. Xar az a 9,3-as.  OOO
Add el!
- Milyen puskárol is van szó?  Kacsint
 Röhög
 Stoel
 Okos

Egyébként meg, ahogy a többi beutalt olvtárs is írja, a 9,3-as se mindenható. De szerintem nagyvadnál kijön a különbség pozitív értelemben.
A "nem ütötte át", "nincs vér" sokkal kisebb %-ban fordul elő.
A Lapua Mega-t sokan szeretik, szerintem viszonylag kemény lövedék ebben a kaliberben. Teszteld még.
Én nem nagyon használtam a 9,3-asaimat gyári lőszerrel, nem is mondanék "tuti tippet". Töltött lőszer, lövedékek esetében azért már van némi tapasztalat. :Mosolyog

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #2777 Dátum: 2022. Szeptember 29. - 19:06:38 »

Próbáld meg a PPU-t, az fröcsögősebb a valóban kicsit kemény Megánál. Kell-e 9,3-as, elég a 7-es, 30-as, 8-as kérdéskörben számtalan vélemény elhangzott már pro és kontra. Saját tapasztalatom szerint akkor van előnye a 9,3-asnak egy középkaliberrel szemben, ha sikerül egy hátracsúszott rossz lövést összehozni. Nagyobb lőcsatorna, több repesz, jobb vér.  Töltényből, így a 30 év 9,3x74R alatt szinte mindent/is megpróbáltam és sokszáz nagyvad, túlnyomórészt disznó után csak arra jutottam, hogy a legjobb a 18,5 grammos SP lövedék. Abból is a klasszikus részköpenyes (RN). Anno ezt a kalibert erre találták ki. SB nagyon jó, PPU is, sajnos az RWS (nagy felháborodásra) már nem gyártja, de lövedéket még lehet kapni. GECO 16,5 grammos TM-el ugyanezt tapasztaltam.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sz.Zsolt
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #2778 Dátum: 2023. Október 30. - 10:32:11 »

Tisztelt Vadásztársak!
Tanácsot kérnék. Megindult a vezérhangya egy 9,3-as beszerzésére.
Van esetleg valakinek összehasonlítási alapja vagy próbálta már az alábbi 3 fegyvert?
Mauser 225
Haenel Jaeger 10 muanyag
Cz 550
Korban a CZ es a Haenel megegyezik.
Cz 550 van a birtokomban 30-06 kaliberben, azt ismerem. A Haenelt es a Mauser nem igazan.
Milyen minőséget képviselnek egymáshoz képest?
A Mauserrol tudom, hogy egy tovább gyártott Voere még a régi időkből.
Megköszönném ha valaki tud ezekről nyilatkozni.

Udv
Zsolt
Naplózva
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #2779 Dátum: 2023. Október 30. - 11:00:58 »

Voere még a régi időkből.
Megköszönném ha valaki tud ezekről nyilatkozni.
A Haenelt nem ismerem, de a Voere (főleg a régebbi, pl.a 2155) az egy jó minőségű puska.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
hegyomlás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 133



« Új üzenet #2780 Dátum: 2023. Október 30. - 16:37:34 »

Szia!
CZ 550-em van 9.3x62 tökéletesen teszi a dolgát  Emelem
4evet azzal utánkerestem ameddig nem lett meg a nagy lyukasztó soha sem hagyott cserben!
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #2781 Dátum: 2023. Október 30. - 23:00:28 »

Cz550 stucnival vadásztam vagy 6 évet, igaz nem lőttem vörösre a csövét de nagyon szerettem.
Aztán van egy voere titan 2 ami tulképpen a 225. Na azt imádom.
A mauser/régi voerével annyi baj lehet hogy az alkatrész bwszerzés az  mind olyan nincs.


Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #2782 Dátum: 2023. Október 30. - 23:19:08 »

Cz550 stucnival vadásztam vagy 6 évet, igaz nem lőttem vörösre a csövét de nagyon szerettem.
Aztán van egy voere titan 2 ami tulképpen a 225. Na azt imádom.
A mauser/régi voerével annyi baj lehet hogy az alkatrész bwszerzés az  mind olyan nincs.



A Tiran II nem azonos ligában játszik a CZ-vel és 2155-el.
 Kacsint
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Sz.Zsolt
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #2783 Dátum: 2023. Október 31. - 10:01:35 »

Köszönöm szépen mindenkinek!
Időközben sikerült egy Haenel-t is a kezeim közé vennem. Nem rossz, sőt egész igényes darab(mármint a zárolás és a fém alkatrészek). A Haenel egy jobban sikerült CZ szintje kb. ahogy megfogdostam (Van mindkettő Cz 550 ás 557 is egész jól sikerült darabok)

A Mauser 225-ről nagyon sok jót olvastam, de pont ahogy említettétek az alkatrész beszerzéstől félek, illetve már jó 20-25 évesek, nem tudom milyen állapotban lehet, előbb meg kell néznem személyesen.
Mindegyik mellett szól valami:
Cz 550 egy jól sikerült igásló minőségi anyagokból és 2016-os létére még rendben kellene lennie.
Haenal szintén 2016-ból egész jó minőséget képvisel
Mauser meg anno egy Voere csúsctermék volt.

De jelenleg hajlok a Haenel felé most, bár tudom hogy a Mauser anno a Voere (Titan II) csúcs terméke volt és ha vigyáztak rá akkor más ligában játszik
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #2784 Dátum: 2023. Október 31. - 11:55:20 »

A Tiran II nem azonos ligában játszik a CZ-vel és 2155-el.
 Kacsint

Az enyém különösen. Szerintem az EU-ban nincs egy annyit poimpelt, cicázott cájg mint ez.
Mauser direktsütés
Tartalék tár
Cerakotty
Herr Telek Féle ácsmunka
és csupa szeretet Nevet
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #2785 Dátum: 2023. Október 31. - 12:01:53 »

Köszönöm szépen mindenkinek!
Időközben sikerült egy Haenel-t is a kezeim közé vennem. Nem rossz, sőt egész igényes darab(mármint a zárolás és a fém alkatrészek). A Haenel egy jobban sikerült CZ szintje kb. ahogy megfogdostam (Van mindkettő Cz 550 ás 557 is egész jól sikerült darabok)

A Mauser 225-ről nagyon sok jót olvastam, de pont ahogy említettétek az alkatrész beszerzéstől félek, illetve már jó 20-25 évesek, nem tudom milyen állapotban lehet, előbb meg kell néznem személyesen.
Mindegyik mellett szól valami:
Cz 550 egy jól sikerült igásló minőségi anyagokból és 2016-os létére még rendben kellene lennie.
Haenal szintén 2016-ból egész jó minőséget képvisel
Mauser meg anno egy Voere csúsctermék volt.

De jelenleg hajlok a Haenel felé most, bár tudom hogy a Mauser anno a Voere (Titan II) csúcs terméke volt és ha vigyáztak rá akkor más ligában játszik



Az egunon sokszor van fenn Titan 2, meg 225. A legtöbbjén látszódik hogy egybe van-e. Érdemes megnézni ha kellően őrült vagy. (mint itt mi sokan)

Amugy a CZ tényleg igásló, főleg ezek a régebbiek.
Nem tudom mennyi a matekod, de ha szépet és örök napot akarsz akkor ott van az Anschütz 1782. Mauser 12
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Korcsina
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #2786 Dátum: 2023. November 09. - 21:41:35 »

Üdv mindenkinek!

Szinte teljesen új fórumozó vagyok (talán tegnap regeltem) és nem véletlen, hogy mindjárt itt kutakodok a "nagyvasak"-nál, ugyanis pár hete vásároltam egy 9.3x62- es Haenel Jager 10-est és mondhatom, hogy egyre jobban kedvemre való. Van a szekrényben egy-egy 308-as és 243-as, úgymond "jobb házból  való" fegyver is, derék jószág mind a kettő, de már most azt érzem, hogy nálam a kilenchármas lesz a nyerő. Imádom elsütni, hogy annyi tartalék van benne, még a hátrarúgását is imádom. Élesben is sikerült már kipróbálnom, két napja egy kis süldőt, egy hete pedig egy még annál is kisebbet sikerült vele elejtenem, de ez mindegy is, a lényeg, hogy valamiért nagyon tetszik ez a fegyver, ez a kaliber. Úgyhogy most szépen nekiállok és átböngészem a topicot.

Magamról csak annyit, újdonsült vadász vagyok a korom ellenére. Éppen ma töltöttem az 52-őt és idén április 20-án vizsgáztam. Hát ez van, igyekszem  a lemaradásomat sok lelkesedéssel és ifjú hivatásos vadász barátom támogatásával pótolni.

Szeretettel üdvözlök mindenkit!  Emelem

K. Gábor
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #2787 Dátum: 2023. November 10. - 03:23:27 »

Üdv itt!

Ilyen jó döntést hozni ilyen gyorsan ezzel a 3 kaliberrel igazán nagyszerű hozzáállás Mosolyog S.Peti Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Korcsina
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #2788 Dátum: 2023. November 10. - 08:50:58 »

Üdv itt!

Ilyen jó döntést hozni ilyen gyorsan ezzel a 3 kaliberrel igazán nagyszerű hozzáállás Mosolyog S.Peti Emelem

Szia!

Igazából első választás a .308 win. volt, azt gondoltam "mindenes" fegyvernek. Majd jött az őzbak- lehetőség, így arra gondoltam, hogy legyen akkor egy .243- as is, ami majd őzön kívül kivàló lesz rókàra illetve sakálra. Ez eddig rendben is volt, de aztàn jött a "bogàr" miszerint kell nekem egy "nagy" kaliber is, azzal meg jó leszek bőgő bikára. Ezenkívűl időközben lètesíthettem egy szórót, ami igencsak bent van a dzsindzsában, úgyhogy itt is indokoltnak látszott a nagyobb vas. Vettem is hirtelen egy használt .375 H&H steyr-t, de azzal meg kicsit "túllőttem a célon" , igencsak gorombának bizonyult, na meg valahogy nem tudtam megszokni a kétravaszos  kivitel miatt, ezért hamar lecseréltem az említett 9.3-asra,. Eddig úgy tűnik, ez jó döntésnek bizonyult. Bikát ugyan még nem sikerült vele, de a fent említett két süldőnél illetve a gyakorlások alkalmával igencsak megszerettem. Wave
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #2789 Dátum: 2023. November 10. - 08:57:17 »

Szia!

Igazából első választás a .308 win. volt, azt gondoltam "mindenes" fegyvernek. Majd jött az őzbak- lehetőség, így arra gondoltam, hogy legyen akkor egy .243- as is, ami majd őzön kívül kivàló lesz rókàra illetve sakálra. Ez eddig rendben is volt, de aztàn jött a "bogàr" miszerint kell nekem egy "nagy" kaliber is, azzal meg jó leszek bőgő bikára. Ezenkívűl időközben lètesíthettem egy szórót, ami igencsak bent van a dzsindzsában, úgyhogy itt is indokoltnak látszott a nagyobb vas. Vettem is hirtelen egy használt .375 H&H steyr-t, de azzal meg kicsit "túllőttem a célon" , igencsak gorombának bizonyult, na meg valahogy nem tudtam megszokni a kétravaszos  kivitel miatt, ezért hamar lecseréltem az említett 9.3-asra,. Eddig úgy tűnik, ez jó döntésnek bizonyult. Bikát ugyan még nem sikerült vele, de a fent említett két süldőnél illetve a gyakorlások alkalmával igencsak megszerettem. Wave
A véletlenek furcsa játéka, de épp a Korcsina mentén vadászgattam amikor elhatároztam, hogy 9.3-ra váltok.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 [186] 187 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: