Oldalak: 1 ... 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 [328] 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 581809 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4905 Dátum: 2019. December 20. - 07:53:47 »

Nagyon helyes. Igen
Kb. annyit ér, mint pinán a papírlakat.

Több bírósági ügyben is elutasította a bíró, mint bizonyítékot.

Közben olvasom a facebúkon pár hv. romantikus hozzászólását, akik sajnálják, mert akkor mivel fogják igazolni, hogy mit dolgoztak?
Nekik csak azt üzenem, hogy ha a területen nem látszik meg a munkájuk, akkor a naplójukkal kitörölhetik a seggükeg Nem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #4906 Dátum: 2019. December 20. - 08:40:35 »


Több bírósági ügyben is elutasította a bíró, mint bizonyítékot.


Az lenne baj, ha elfogadná. Mindenki azt ír bele, amit akar, azt is több hónap távlatából.  Ördög
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #4907 Dátum: 2019. December 20. - 09:30:29 »

... azt is több hónap távlatából.  Ördög

Van olyan hivatásos vadász is, aki utólag tölti ki a naplót? Ha nem Tőled hallanám, el sem hinném!  Vigyorog

Egyébként tényleg van egy különleges embertípus, a főnököm csak "papirtisztelőnek" hívja. Olykor egész szakmákat képesek leuralni, a könyvvizsgálatot pl. azért hagytam abba, mert felülkerekedett benne ez a kompánia. Fontosabbá, sőt, továbbmegyek, egyeduralkodóvá vált a dokumentáció az érdemi munkával szemben.
Könnyen felismerhető az illető, mert olyan áhítattal tud ránézni bármely űrlapra, mint farkas a Gödöllőre, minél nagyot terjedelmű a kitöltendő nyomtatvány, annál kéjesebb öröm ragyog az ábrázatán. Legjellemzőbben állami hivatalokban (előfordulási gyakorisága fordítottan arányos a hivatal hatáskörének szélességével és fontosságával) és pénzintézetekben lelhető fel.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #4908 Dátum: 2019. December 20. - 09:45:13 »

Van olyan hivatásos vadász is, aki utólag tölti ki a naplót? Ha nem Tőled hallanám, el sem hinném!  Vigyorog

Egyébként tényleg van egy különleges embertípus, a főnököm csak "papirtisztelőnek" hívja. Olykor egész szakmákat képesek leuralni, a könyvvizsgálatot pl. azért hagytam abba, mert felülkerekedett benne ez a kompánia. Fontosabbá, sőt, továbbmegyek, egyeduralkodóvá vált a dokumentáció az érdemi munkával szemben.
Könnyen felismerhető az illető, mert olyan áhítattal tud ránézni bármely űrlapra, mint farkas a Gödöllőre, minél nagyot terjedelmű a kitöltendő nyomtatvány, annál kéjesebb öröm ragyog az ábrázatán. Legjellemzőbben állami hivatalokban (előfordulási gyakorisága fordítottan arányos a hivatal hatáskörének szélességével és fontosságával) és pénzintézetekben lelhető fel.

 Igen

Akkor még nem beszéltünk a különféle ISO szabványok által támasztottakról és védem a seggem és tolomlefeléafelelőséget papírokról..
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #4909 Dátum: 2019. December 20. - 17:44:25 »

Még a régi szép időkben, volt egy beosztottam, aki mindent dokumentált.
Volt dátum és idő bélyegzője és egy kockás spirálfüzetbe mindent dokumentált.
Mikor érkezett, mikor ment, ebédidő, WC, mikor mivel foglalkozott. A határidőt, amit ő határozott meg, soha nem tudta tartani, az áramkörei is elég szarok voltak, segítséget meg hiúságból nem fogadott el. Többször próbáltam kirúgni, de védett elvtárs volt. Megtaláltam a megoldást, munkaidő után belejavítgattam a rajzaiba.
Ez működött is kb 1 évig. Azt nem tudom hogy ne vette vagy nem akarta észrevenni hogy ennyire profi lett.
Aztán egyszer valamit benéztem, berajzoltam egy ordas baromságot. Rííí
Bejelentette hogy itt szabotázs történt. Nem volt a gyárnak olyan bizottsága ami elé ne lettem volna berendelve.
Van hepiend, nem engem rúgtak ki.
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Zoli2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Új üzenet #4910 Dátum: 2019. December 28. - 17:26:34 »

Sziasztok!

Keresek olyan fórumtársat, aki(k) az M7-es autópálya 40-80 kilométerszelvény közötti szakaszával határosan vadászatra jogosultak.

Naplózva
csinos91
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #4911 Dátum: 2020. Február 06. - 18:39:04 »

Sziasztok! Nem biztos, hogy jó helyre írom be, de megpróbálom itt hátha valakitől kapok választ... nos van egy 11 ezer hektáros vadásztársaság és ezen a területen unokabátyam vett 150 hektár erdőt én meg kb 100 hektáron folytatok mezőgazdasági munkát. Unokabátyám azt mondta, hogy ő egy centet se fog kérni ettől a társaságról csak annyit, hogy én vadászhassak ott. Na most 3 millióba kerül a tagság, én kaphatok kedvezményt, hogy olcsóbb legyen a belépés ezekkel a feltételekkel??! Beszéltem már egy-két vadász ismerősömmel volt aki azt mondta, hogy ekkora erdővel meg földdel kapásból fel kellene venni és volt aki azt mondta hogyha nem is ingyen de engem teljesen máshogy kellene kezelniük itt arra gondolt, hogy olcsóbban kéne belépnem. Ha bárki tud ez ügybe vmit az kérem írjon. Köszönöm.
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #4912 Dátum: 2020. Február 06. - 19:36:58 »

Semmi sem kötelező, mindenhol mások a szabályok. Jók az esélyeid, alkudni kötelező, de nem mindig sikerül...  Nyihi
Tudok olyan társaságról, ahol a földtulajdonost sem veszik fel, mert közlik veled hogy NINCS tagfelvétel, hiába fizetnéd be a 3 milliót./Ennyit határoztak meg tavaly beugrónak... de akkor SE/  Vállat von

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Zoli2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Új üzenet #4913 Dátum: 2020. Február 06. - 20:05:08 »

Sziasztok! Nem biztos, hogy jó helyre írom be, de megpróbálom itt hátha valakitől kapok választ... nos van egy 11 ezer hektáros vadásztársaság és ezen a területen unokabátyam vett 150 hektár erdőt én meg kb 100 hektáron folytatok mezőgazdasági munkát. Unokabátyám azt mondta, hogy ő egy centet se fog kérni ettől a társaságról csak annyit, hogy én vadászhassak ott. Na most 3 millióba kerül a tagság, én kaphatok kedvezményt, hogy olcsóbb legyen a belépés ezekkel a feltételekkel??! Beszéltem már egy-két vadász ismerősömmel volt aki azt mondta, hogy ekkora erdővel meg földdel kapásból fel kellene venni és volt aki azt mondta hogyha nem is ingyen de engem teljesen máshogy kellene kezelniük itt arra gondolt, hogy olcsóbban kéne belépnem. Ha bárki tud ez ügybe vmit az kérem írjon. Köszönöm.

Mindkét vadász ismerős állításában van igazság. Megegyezés kérdése kit milyen anyagi feltételekkel vesz fel egy egyesület (vadásztársaság). Véleményem szerint a fair hozzáállás az lenne, ha kevesebbért vennék fel azt aki meghatározó földterülettel rendelkezik cserébe vadkár esetén a földes gazda is lojálisabban állna a tisztelt társaságához. Kínomban mindig mosolygok azokon a földes urakon akik, a saját vadásztársaságukat a vadkár kifizetéssel tartják sakkban és még kényük-kedvük szerint erőből az érdek haveri körüket is fel akarják vetetni a társaságba. Garantáltan kódolva van a hosszútávú acsarkodás.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #4914 Dátum: 2020. Február 07. - 07:44:15 »

Na most 3 millióba kerül a tagság, én kaphatok kedvezményt, hogy olcsóbb legyen a belépés ezekkel a feltételekkel??!

Automatikus kedvezmény nincs, minden megállapodás kérdése.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
nagytoth
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #4915 Dátum: 2020. Február 18. - 23:37:35 »

Sziasztok. Az lenne a kérdésem a vadász egyesület hozhat olyan törvényes szabályt hogy az új tag nem mehet ki vadászni fél évig egyedül? Csak egy régi tagal. Nem törvénytelen ez?
Naplózva
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #4916 Dátum: 2020. Február 19. - 07:11:54 »

Sziasztok. Az lenne a kérdésem a vadász egyesület hozhat olyan törvényes szabályt hogy az új tag nem mehet ki vadászni fél évig egyedül? Csak egy régi tagal. Nem törvénytelen ez?


Amit az egyesület az alapszabályában elfogad, az nem törvénytelen, az alapszabályt azt hiszem bíróság hagyja jóvá... Bár ezt úgy gondolom, hogy a Házi Szabályzatban is lehet rögzíteni, azt pedig különösebben nem vizsgálja senki... Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #4917 Dátum: 2020. Február 19. - 07:26:30 »


Azon el lehet morfondírozni, hogy a PTK-ban rögzített, azonos tagi jogok és azonos kötelezettségek kitételt nem sérti-e, de mivel ez úgyis a Házi Szabályzatban rögzítendő kérdés, ami nem kerül a bíróság elé, továbbá alátámasztható baleset megelőzési indokolással ha netán egy okvetetlenkedő tag miatt mégis odakerülne, szerintem kiállhatja a törvényesség próbáját.   
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4918 Dátum: 2020. Február 19. - 09:18:35 »

Sziasztok. Az lenne a kérdésem a vadász egyesület hozhat olyan törvényes szabályt hogy az új tag nem mehet ki vadászni fél évig egyedül? Csak egy régi tagal. Nem törvénytelen ez?



Mire a végére érne a jogi procedúra el is tellik a fél év , meg szerez az új tag néhány ellenséget . Nem éri meg - ráadásul sok helyen és sok személy esetén indokolt is lehet .
Jogi kapaszkodó meg hogy a helyismerettel nem rendelkező mellé helyismerettel rendelkező helyi vadászt kell adni . ( Ha jól emlékezem .)
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4919 Dátum: 2020. Február 19. - 09:27:16 »


Mire a végére érne a jogi procedúra el is tellik a fél év , meg szerez az új tag néhány ellenséget . Nem éri meg - ráadásul sok helyen és sok személy esetén indokolt is lehet .
Jogi kapaszkodó meg hogy a helyismerettel nem rendelkező mellé helyismerettel rendelkező helyi vadászt kell adni . ( Ha jól emlékezem .)

"(2) *  A vadászterületen a jogosult azoknak az egyénileg vadászó személyeknek a közvetlen (együtt tartózkodó) kíséretéről köteles gondoskodni, akik a biztonságos vagy szakszerű vadászathoz szükséges helyi ismeretekkel nem rendelkezhetnek, vagy ezt kérik. Kísérőként a jogosult elsősorban a hivatásos vadászt köteles megbízni, illetve - ha a körülmények ezt nem teszik lehetővé - e feladatra alkalmas, vadászjeggyel rendelkező vadász is megbízható. "   

A tag sem kivétel .  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 [328] 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: