Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234314 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1215 Dátum: 2018. Szeptember 27. - 04:45:30 »

Felfekszik végig a tokra elöl is. Csak a kép nem szerencsés. Amit résnek látsz, az  a szerelék megvastagított talpa.
Naplózva

Jó szelet!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1216 Dátum: 2018. Szeptember 27. - 04:53:57 »

Felfekszik végig a tokra elöl is. Csak a kép nem szerencsés. Amit résnek látsz, az  a szerelék megvastagított talpa.

Oh, értem. Én biztos megpróbáltam volna leszedni, akkor még alacsonyabbra is kerülhetett volna a távcső jó 4-5 mm-el, egy vékony kétrészes Weaver talppal. De Te tudod.  Kacsint
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1217 Dátum: 2018. Szeptember 27. - 05:17:08 »

Oh, értem. Én biztos megpróbáltam volna leszedni, akkor még alacsonyabbra is kerülhetett volna a távcső jó 4-5 mm-el, egy vékony kétrészes Weaver talppal. De Te tudod.  Kacsint

Lehet hogy a vége az lesz, vagy egy gyári szerelék, de mivel  ez már rajta volt, ez tünt jelenleg a legköltséghatékonyabbnak, és a  leggyorsabbnak. De szerintem annyira nem is gáz, és azért elég alacsony is. Ez egy 50-es cső, nem 56-os. Szerintem egy darabig ez lesz, aztán majd meglátjuk.
Így 28-ból fent volt a távcső,  és szerintem jó is lesz.  Ha összhatásában nézzük akkor azért ha ránézek a puskára nem kell hánynom, annyira nem csúnya.  Műszakilag, és praktikusság szempontjából szerintem a legjobb megoldás, megpróbálok vele együtt élni  Vigyorog
Naplózva

Jó szelet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1218 Dátum: 2018. Szeptember 27. - 12:45:43 »





És szerintem ez nem tűnik military-nak most sem. Ördög



Nagyon szép fegyver   Igen  kár hogy ezt a megoldást választottad .  Rííí  Biztos drágább megoldás az eredeti Steyr szerelék de egy életen át kitart  ( ez is biztos ) .   Nem tehetek róla nekem a fegyver legyen szép és harmonikus is .  Sajnos ezzel a megoldással nem az de biztos hogy célszerű és használható .  Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1219 Dátum: 2018. Szeptember 27. - 15:04:28 »

Nagyon szép fegyver   Igen  kár hogy ezt a megoldást választottad .  Rííí  Biztos drágább megoldás az eredeti Steyr szerelék de egy életen át kitart  ( ez is biztos ) .   Nem tehetek róla nekem a fegyver legyen szép és harmonikus is .  Sajnos ezzel a megoldással nem az de biztos hogy célszerű és használható .  Emelem

http://vadasz.bolt.hu/termek/mannlicher-classic-gyari-szerelek

Ott egye meg a fene a nagy szépséget druszám ennyiért!!! Arról nem is beszélve, hogy egy jó Weaver szerelék sem látom be, hogy miért ne tartana akár egy vadászéleten át. Én ilyen gyári Mannlicher szereléket cseréltem Weaverre tavaly, csak a talp kétrészes. Egy ötvenesből kijött felszereléssel együtt, míg csak egy 30-as gyűrűpár több lett volna mint száz. Van az a pénz, amiért elnézem. Gondolom az sem véletlen, hogy egyre több (nem csak ámerikai puskán) van már gyárilag Weaver talp.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1220 Dátum: 2018. Szeptember 27. - 15:06:36 »


  Most, hogy jobban megnézem a képet, ez csak a gyűrűpár. Ehhez gondold még hozzá huszonpárezerért a talpat is.  Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1221 Dátum: 2018. Szeptember 27. - 15:41:44 »

Nagyon szép fegyver   Igen  kár hogy ezt a megoldást választottad .  Rííí  Biztos drágább megoldás az eredeti Steyr szerelék de egy életen át kitart  ( ez is biztos ) .   Nem tehetek róla nekem a fegyver legyen szép és harmonikus is .  Sajnos ezzel a megoldással nem az de biztos hogy célszerű és használható .  Emelem

Nem én választottam, rajta volt már a sin. Nem lehetetlen, hogy egyszer majd kap egy gyári szereléket, de ez most kapóra jött, hogy nem kellet
az amúgy is sokba fájó puskára még egy szereléket is vennem heroin árba. Természetesen nekem is jobban tetszik a gyári szerelék esztétikailag, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy a használat tekintetébe jobb lenne mint egy weaver vagy picatinny. Hál istennek itt sincs semmi kőbe vésve, ez még változtatható, nem hegesztettem oda Vigyorog  Kicsit féltem is ha leszedem, akkor mennyire sérűl meg a barnítás, ez is közrejátszott a döntésben.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1222 Dátum: 2018. Szeptember 27. - 15:49:07 »

  Most, hogy jobban megnézem a képet, ez csak a gyűrűpár. Ehhez gondold még hozzá huszonpárezerért a talpat is.  Emelem

A szándék megvolt bennem, bementem a Magnumba és megkérdeztem. A classicra való szereléktalp nem megy fel a luxusra, más a rádiusa. Külön kell megrendelni, és drágább mint a sima. A szerelék felső ugyanaz. Inkább hagytam a francba. És abban sem voltam biztos, ha megrendelem, az eltolt szerelék felsőt, akkor az  jó helyen pozicionálja-e a távcsövet. Szóval az egyszerűbb, alacsonyabb, olcsóbb lehetőséget választottam. Egyenlőre.
Naplózva

Jó szelet!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1223 Dátum: 2018. Szeptember 27. - 20:38:45 »


A szándék megvolt bennem, bementem a Magnumba és megkérdeztem. A classicra való szereléktalp nem megy fel a luxusra, más a rádiusa. Külön kell megrendelni, és drágább mint a sima. A szerelék felső ugyanaz. Inkább hagytam a francba. És abban sem voltam biztos, ha megrendelem, az eltolt szerelék felsőt, akkor az  jó helyen pozicionálja-e a távcsövet. Szóval az egyszerűbb, alacsonyabb, olcsóbb lehetőséget választottam. Egyenlőre.

Csak belinkeltem az első találatot,  amit feldobott a gép. Azèrt classicot,  mert nekem az van.  De nagyságrendnyi különbségek nincsenek köztük.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1224 Dátum: 2018. Szeptember 28. - 08:08:04 »


A szándék megvolt bennem, bementem a Magnumba és megkérdeztem. A classicra való szereléktalp nem megy fel a luxusra, más a rádiusa. Külön kell megrendelni, és drágább mint a sima. A szerelék felső ugyanaz. Inkább hagytam a francba. És abban sem voltam biztos, ha megrendelem, az eltolt szerelék felsőt, akkor az  jó helyen pozicionálja-e a távcsövet. Szóval az egyszerűbb, alacsonyabb, olcsóbb lehetőséget választottam. Egyenlőre.

Értem én ! Nekem se húzták ki a lottószámaim a hétvégén !  Azért írtam hogy "ez is biztos" mert Weaver szerelékem volt és van is és funkcionálisan  Igen . Nem szépek ! Illetve az osztottak és a gyárilag osztottan a puskán lévők már jól is néznek ki . Nekem qrva szerencsém volt hogy az eladó adta a puskával a szereléket is . ( annyi pénzért  Mosolyog  )  Hozzáteszem hogy 6 év alatt egyszer vettem le a távcsövet azt is csak kíváncsiságból .      Emelem
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #1225 Dátum: 2018. Szeptember 28. - 09:05:28 »


Hát ettől jó a Weaver meg a Picatinny, csak a bigott hagyományőrzők fikázzák, mert hogy katonai. A Mauser (meg még jónéhány) puska is úgy kezdte pedig, oszt az mégis jó vadászni?

Eggyel óvatosabban is fogalmazhatnál. Te elnézegeted a vívert a puskádon, más meg nem, mert nem tartja vadásziasnak. Attól még nem kéne bigottozni (sem).
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #1226 Dátum: 2018. Szeptember 28. - 09:38:59 »

Én is elnézegetem a puskámon a weaver sínt. Azt meg bocsássátok meg neki, hogy nem vett még sok tízezerért egy gyári mannlicher szereléket, mert meg lehetett oldani egyszerű gyűrűvel.  Kacsint
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1227 Dátum: 2018. Szeptember 28. - 11:39:10 »

Én is elnézegetem a puskámon a weaver sínt. Azt meg bocsássátok meg neki, hogy nem vett még sok tízezerért egy gyári mannlicher szereléket, mert meg lehetett oldani egyszerű gyűrűvel.  Kacsint
Jól van na!
Az Üvegtigris óta azt is tudjuk, hogy Róka tud vonóhorgot a Bentley-re 😁
De néha a stílus se kutyaf@sza, persze ha van rá keret😉
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1228 Dátum: 2018. Szeptember 28. - 11:56:24 »

Nekem az amerikás (szargagyiműjanyag SZIA CSEJEN!) puskámon kifejezetten mutat a weaver. Nem is tudnék rá mást elképzelni. Alacsony költségvetésű funkcionális szerkezet,esztétikai értéke csak számomra értelmezhető. A Harka Csabáé sem marad így végleg,gondolom,így el is engedhetjük ezt a témát szerintem. Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1229 Dátum: 2018. Szeptember 28. - 13:34:05 »

Eggyel óvatosabban is fogalmazhatnál. Te elnézegeted a vívert a puskádon, más meg nem, mert nem tartja vadásziasnak. Attól még nem kéne bigottozni (sem).

Bigott jelentése: Más véleményt nem tűrő (személy, csoport), aki elfogultan, kritikátlanul ragaszkodik egy (vallási, elvi, politikai) irányzathoz és szemben áll a más hitűekkel, meggyőződésűekkel, azokat nem engedi terjeszkedni vagy működni; vakbuzgó.

Kifejtenéd picit, mi a probléma a bigott kifejezéssel? Max azokat bánhatja, akik mást  gondolnak mögé.  Vállat von
Naplózva
Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: