Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 646763 alkalommal)
Kriszta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 211


lady steve


« Új üzenet #585 Dátum: 2008. Május 21. - 18:01:28 »

az összesítés:
grillesnyárs 3
búboshús   2
lapocka     1
csárdai      2
meg 1 túrótorta.

a búbos és a csárdai közül az utóbbit teszem fel, mert Sabbati a búbossal kapcsolatban már kifaggatott, olyan nagy meglepetés nem lenne. azt sztem bárki meg tudná csinálni.
és mert Tomek olyan aranyosan örült a túrótortának, azt felteszem, külön neki.  Mosolyog
Naplózva

...akié a gép, azé az ember...
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #586 Dátum: 2008. Május 21. - 18:10:50 »

az összesítés:
grillesnyárs 3
búboshús   2
lapocka     1
csárdai      2
meg 1 túrótorta.

a búbos és a csárdai közül az utóbbit teszem fel, mert Sabbati a búbossal kapcsolatban már kifaggatott, olyan nagy meglepetés nem lenne. azt sztem bárki meg tudná csinálni.
és mert Tomek olyan aranyosan örült a túrótortának, azt felteszem, külön neki.  Mosolyog
Tudtam én,hogy valahogy ehhez a rovathoz kellene kötnöm-máris mennyivel több recept kerül fel, mintha csak a fiúk nézegetnék a rovatot. Mosolyog Bion Bion Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kriszta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 211


lady steve


« Új üzenet #587 Dátum: 2008. Május 21. - 18:36:26 »

az összesítés:
grillesnyárs 3
búboshús   2
lapocka     1
csárdai      2
meg 1 túrótorta.

a búbos és a csárdai közül az utóbbit teszem fel, mert Sabbati a búbossal kapcsolatban már kifaggatott, olyan nagy meglepetés nem lenne. azt sztem bárki meg tudná csinálni.
és mert Tomek olyan aranyosan örült a túrótortának, azt felteszem, külön neki.  Mosolyog
Tudtam én,hogy valahogy ehhez a rovathoz kellene kötnöm-máris mennyivel több recept kerül fel, mintha csak a fiúk nézegetnék a rovatot. Mosolyog Bion Bion Bion

az a helyzet, hogy én leginkább improvizálok, érzésre teszek össze dolgokat, meg fűszerezek, meg mikor mi van otthon. ráadásul kétszer ritkán sikerül ugyanolyanra. így elég nehéz pontos recepteket írni,  ami mások számára is használható. de azért igyekszem.  Angyal
Naplózva

...akié a gép, azé az ember...
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #588 Dátum: 2008. Május 21. - 19:28:22 »

az a helyzet, hogy én leginkább improvizálok, érzésre teszek össze dolgokat, meg fűszerezek, meg mikor mi van otthon. ráadásul kétszer ritkán sikerül ugyanolyanra. így elég nehéz pontos recepteket írni,  ami mások számára is használható. de azért igyekszem.  Angyal

Hát ezzel én is teljesen így vagyok... szerintem a főzés olyan, mint a művészet: ha a fantáziája vezérli az embert, akkor lesz igazán jó és finom az étel,amit készít. Lehet szakácskönyvből is főzni, pontos recept után,de az olyan, mint mikor a szobrokat sablonnal készítik. Szóval csak így tovább!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #589 Dátum: 2008. Május 21. - 23:35:56 »

És Tomek külön örül a túrótortának!  Táncol
Pláne, hogy most ért haza a borfesztiválról...  Piál
Lehet, hogy nem bír magával, és a hétvégén el is készíti...  OOO
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #590 Dátum: 2008. Május 22. - 08:07:22 »

Nagyon jók ezek a receptek Kriszta! Erről a diós husiról eszembe jutott egy régi készítményem. Tejszínes diós töltelékkel töltöttem meg csirkemellfiléket, majd szalonnába bugyolálva pirosra sütöttem. Az is elég finom lett, csak már elfelejtettem, hogy miket is tettem még bele. Fejvakarás
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kriszta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 211


lady steve


« Új üzenet #591 Dátum: 2008. Május 22. - 08:24:23 »

Nagyon jók ezek a receptek Kriszta! Erről a diós husiról eszembe jutott egy régi készítményem. Tejszínes diós töltelékkel töltöttem meg csirkemellfiléket, majd szalonnába bugyolálva pirosra sütöttem. Az is elég finom lett, csak már elfelejtettem, hogy miket is tettem még bele. Fejvakarás

sonka, gomba, sajtdarabok, szál kakukkfű, ezek szerintem mind nagyon jók bele, és mennek a dióhoz.
nekem tölteléknek a másik nagy kedvencem a juhturó kaprosan, és ez ráadásul annyira nem is folyós, mint a tejszín vagy a sajt.
Naplózva

...akié a gép, azé az ember...
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #592 Dátum: 2008. Május 22. - 08:38:45 »


sonka, gomba, sajtdarabok, szál kakukkfű, ezek szerintem mind nagyon jók bele, és mennek a dióhoz.
nekem tölteléknek a másik nagy kedvencem a juhturó kaprosan, és ez ráadásul annyira nem is folyós, mint a tejszín vagy a sajt.

Ha jól emlékszem én tejszínben kezdtem el főzni pirított diót, tettem bele egy kevés mézet, tárkonyt, petrezselyemlevelet, egy csipet kakukkfüvet és egy szem szegfűszeget. Mikor már szinte teljesen felvette a tejszínt a dió, akkor hozzákevertem apróra vágott mozzarellát és ezt töltöttem a mellbe.Ha jól emlékszem,akkor egy kevés zselatint is kevertem hozzá-de ebben nem vagyok biztos.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kriszta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 211


lady steve


« Új üzenet #593 Dátum: 2008. Május 22. - 08:45:43 »


sonka, gomba, sajtdarabok, szál kakukkfű, ezek szerintem mind nagyon jók bele, és mennek a dióhoz.
nekem tölteléknek a másik nagy kedvencem a juhturó kaprosan, és ez ráadásul annyira nem is folyós, mint a tejszín vagy a sajt.

Ha jól emlékszem én tejszínben kezdtem el főzni pirított diót, tettem bele egy kevés mézet, tárkonyt, petrezselyemlevelet, egy csipet kakukkfüvet és egy szem szegfűszeget. Mikor már szinte teljesen felvette a tejszínt a dió, akkor hozzákevertem apróra vágott mozzarellát és ezt töltöttem a mellbe.Ha jól emlékszem,akkor egy kevés zselatint is kevertem hozzá-de ebben nem vagyok biztos.

a zselatint azért nem tartom elképzelhetőnek, mert meleg hatására felolvad, és minden, ami egyébként összeállna, folyni kezd tőle.   :Mosolyog
úgyse tudom, mit főzzek a hétvégén, azt hiszem, ezt fogom csinálni. kipróbáljuk.  gyozo
Naplózva

...akié a gép, azé az ember...
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #594 Dátum: 2008. Május 22. - 08:58:19 »

A zselatin akkor buli, ha hidegen akarod tálalni a motyót.
Bele lehet tenni, ti. folyékony állapotában kerül a töltelékbe (azaz folyékonyabb már nem lesz), azonban a hűtés-formázás-préselés alkalmával végzi a dolgát, tehát zselésedik, biztosítva a márványos felületet a szeleteléskor.

Buktatója, hogy a közepes minőségű zselatin a magas hőfok hatására elveszíti a kocsonyásodó tulajdonságát, ezért  valóban híg lötyő lesz belőle.
A konyha ezért alkalmazza úgy, hogy a kész, lehűtött, formázott és szeletelt, tálalásra kész ételt vonja be zselatinnal, megadva a végső ecsetvonást.

Egyszer egy fogadásra (Fodor Gábor) elkészítettem a magyar címert pasztellszínű zselatin háttérrel egy kb. 50x70-es ezüsttálcára, kizárólag zöldségek és gyümölcsök felhasználásával. Két és fél napig tartott a munka és 20 perc alatt elpusztították...
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #595 Dátum: 2008. Május 22. - 10:20:49 »

Lehet, hogy zselatint más töltelékbe tettem...akkoriban rá voltam kattanva a hidegen tálalt sültekre Vigyorog

Próbáld ki, mert tényleg nagyon finom.Sajnos többre már nem emlékszem belőle.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #596 Dátum: 2008. Május 22. - 10:21:38 »

Egyszer egy fogadásra (Fodor Gábor) elkészítettem a magyar címert pasztellszínű zselatin háttérrel egy kb. 50x70-es ezüsttálcára, kizárólag zöldségek és gyümölcsök felhasználásával. Két és fél napig tartott a munka és 20 perc alatt elpusztították...

A finom étel ismérve: gyorsan elfogy és nem dicsérik,mert tele van a szájuk Vigyorog
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Steve
Vendég
« Új üzenet #597 Dátum: 2008. Május 22. - 10:22:24 »

És mit eszünk ma???? Mosolyog
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #598 Dátum: 2008. Május 22. - 10:27:14 »

Mai hármas a kiskunsági ételek közül szemezgetve:

Tepertős pogácsa (bugaci gulyásleveshez)
Vadkerti pincepörkölt
Alma csámpai módra
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kriszta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 211


lady steve


« Új üzenet #599 Dátum: 2008. Május 22. - 10:35:36 »

pincepörkölt  :EH
Naplózva

...akié a gép, azé az ember...
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: