Oldalak: 1 ... 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 [312] 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 646808 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #4665 Dátum: 2010. Január 07. - 11:34:56 »


Lehet, hogy a jövőben az elsősegélynyújtás szerves része lesz egy pohárka jó pálinka?


Közúti baleseteknél biztosan. Onnéttól tutira megvan az is, hogy ki viszi el a balhét.  Ördög

Érdekes egyébként. Néha elgondolkodom egy eseten.
Még zsír új volt az L200-as, tökig érő hóban elindultunk "tesztelni" éjszaka egy gyerekkori cimborámmal.
Egy völgyből aztán nem tudtunk kijönni, addig járkáltunk fel-alá, hosszába-keresztbe, amíg bekeveredtünk egy fenyvesbe, ahol végleg megsüllyedtünk, ráadásul azt sem tudtuk, hol vagyunk. Volt nálunk némi bor, ezzel felszerelve gyalog próbáltunk visszatalálni a vadászházhoz. Ittunk minden harmadik lépésnél, nekem bizony elég gyorsan a fejembe szállt.
Útunkba esett egy les, felmásztam rá, hogy próbáljak tájolni, aztán lefele, a legfelső létrafokon megcsúsztam és a létrán hármat fordulva gurultam lefele, majd landoltam a hóban.
Cimborám holtsápadtan nézi, hogy kitörtem-e a nyakamat, én meg, mint aki jól végezte dolgát felálltam, és leporoltam magamról a havat.
Végül hazaértünk, másnap megállapítottam, hogy néhány kék folton kívül nem ért egyéb sérülés.
Azt nem tudom, hogy színjózanul hogy játszódott volna le a mutatvány, de egy, közel négy méteres, mondhatni szabadesés azért ritkán múlik el 8 napon túl gyógyuló sérülés nélkül.
Bevallom, hiszek az őrangyalokban.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #4666 Dátum: 2010. Január 07. - 12:07:42 »

Nekem is van pár hasonló sztorim, ezért is tartottam elképzelhetőnek a cikk állítását. Lehet abban valami, hogy józanul az ember előbb megijed, és olyan mozdulatot is tehet, ami csak ront a helyzeten.(pl. ha Lajos józan és elkezd kapálózni esés közben, akkor beleakadhat a létra fokába és máris megvan az esély egy komolyabb sérülésre).
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #4667 Dátum: 2010. Január 07. - 13:36:29 »

Na a tütükélős szittyózos mindeneteket.  Ördög
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #4668 Dátum: 2010. Január 07. - 14:03:50 »

Na a tütükélős szittyózos mindeneteket.  Ördög
Akkor ezt olvasd végig Bion

Disznóvágás szavakban:

Félnégy, klozet, mosdó, tea, mikádó, gumicsizma, kutya, kapunyitás,térvilágítás, haverok.

Pálinka, erős, holamalac?, ezbazmegdekurvanagy, nemjönki, vigyázzonnamajdén, holakötél?,öntsdlevízzel, holakábító?, megkrétázzam hova szúrjad, eriggyélmá', nemműkszik, mostszúrjad, addatálat, mégegyet, navégre.

Palack, perzselo, kapa, lapát, Pepe, tegyükfelarácsra, kurvanehézbazmeg, jöhetavíz, holakefe, majdénkaparom, akkormosttemosod, elégfehérJózsikám, ittafüle.

Akkorigyunkegyet, megmégegyet, hasítodvagymajdén?, holabárd?, holafűrész?, holamalac?, belit kimossátok, nincsazapénz, kutyáké.

Akkoregészség, miezszilva, barackbazmeg, egészség. Készavér, üljetekmárle, neállvaegyünk, ittakenyér, holadisznó?.

Sonkamarad, lapockaszalámiba, nemdaráljuk, késselvágjuk, ilyetseláttammég, karajmarad, többikolbász, majdéndarálok, tokaszalonna abálóba?, tpörtyűbebazmeg, jóélesezakés, látomazujjadon, kötözdbebazmeg, egészség.

Miez?, lócomb, egészségünkre, minek?, szaláminak, oszteztígyhogy?, megfőzzük, micsoda?, netörőggyvele, lapockafelitis, cukorminek, kellbele, nabazmeg, soklett.

Sütödazsírt?, majdén, Lacisüsse, ittafakanál, Lacikámpirosra,netanítsálbazmeg, jóvanna, egészségünkre, miezbazmeg? házi, nemkellbeletej, tepertőtsüssél, nemtejbegrízez, többithurkába, áztasdbealbelet, másikfélétis, majdéngyúromakolbászt, só, bors, köménymag, gyúrodmáLaci? fokhagymakimaradt, egészség.

Miez?, hurkatölto, ilyetseláttammég, kölcsönbevan, ipari, aztlátom, keményrehagymenjen, ááász@rabél, miez, lóbélteddle.

Borsmerrevan?, nemkellbele, hogyhogy?, mert nem, hátakkor, erospaprika, zsemlyeminek, tüdőshurkába, ilyetseláttammég, namostlátolbazmeg, egészség.

Sajtotmajdén, holaringa?, micsoda?, kétnyelűkés, jaez, borsotebbese, nabazmeg, késő. Kolbásztkarikába?, vagyszálba?, szálba, szalonnátebbesózzad,kolozsváritebbe, sonkátmajdén, szedjétekkiazabálót.

Holareceháj?, hátezmi?, cigánka, ilyetseláttammég, pedigjó,majdmeglátjuk, egészség. Májashurka, véreshurka, tüdőshurka, svábhurkába pirítottzsemlét, nabazmeg, vastagbélbe, hogynézmánezki, mondtamhogysz@rabél, netörőggyvele, igyá.

Fiúk, készapecsenye, csapassunkmárelőttebarackot, holakenyér?, ittasavanyú, egykisbort, pogácsát,mikorleszkészakáposzta?, rétesislesz, nabazmeg, bangladesbenmegéheznek, eriggyémá.

Zsírtabödönbe, kolbásztrúdra, hurkátkaréjba, sajtra téglákat,kiszúrkáltad?, minek? ezittenmegyfüstre, ezmegysózóba, miezalé, sonkapác,nemsózódelotte?, bennevanasó, készvagyunkemberek, egészségünkre.

Asztalhozemberek, holavécé, igyunkmárelottekicsit, orjaleves,toroskáposzta, pecsenye, kishurkakiskolbász, almásrétes, kidurranokbazmeg, énis, csapassunkegykisbort.

Kóstolótnehogyitthagyd, hagyadmámiez, leszakadtafüle, jóleszez, köszmégegyszer.

Aztán laza tizenkétórás epegörcs.


Nyihi
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 07. - 15:29:04 írta St.Girgesz » Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #4669 Dátum: 2010. Január 07. - 14:09:23 »

Rég nevettem ekkorát!!!!! Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Hát az biztos, hogy ez egy ilyen szakma.  Ördög

 Legutóbbinál valami olyan alma pálinkát tukmáltak belém, hogy a holtakat is felébreszti. Olyan szar volt, hogy még a halott is fut előle.
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #4670 Dátum: 2010. Január 07. - 14:19:39 »

Rég nevettem ekkorát!!!!! Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Hát az biztos, hogy ez egy ilyen szakma.  Ördög

 Legutóbbinál valami olyan alma pálinkát tukmáltak belém, hogy a holtakat is felébreszti. Olyan szar volt, hogy még a halott is fut előle.

Egyik haveromtól kaptam, aki úgy továbbította nekem, hogy hozzáfűzte: "javított változat". Elolvastam, jót nevettem, én is javítottam rajta, de azt hiszem mindenki tudna még hozzátenni pár szót Bion

Akkor az tényleg lélekerősítő pálinka volt Nyihi
Nálunk a disznóvágás csak ritkán fullad alkoholba, mert két dolog van megszokva: mindenki csak akkor ihat, amikor a böllér (és az mostanában már én vagyok), a másik pedig, az, hogy mindig csak egy kisujjnyit töltsenek a pálinkából -mert az arra elég, hogy ne fagyjunk meg, de arra már nem, hogy elmenjen a "kedvünk" a munkától. De a munka után bepótoljuk   Piál Piál Piál (Igaz, hogy azokról az esetekről több történet is maradt fent, amikor eltértünk ettől a gyakorlattól Bion Ezek ált. akkor szoktak megesni, mikor úgy viszik el a disznót, hogy nálunk is van feldolgozva :Mosolyog )
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #4671 Dátum: 2010. Január 07. - 14:25:57 »

Egyik haveromtól kaptam, aki úgy továbbította nekem, hogy hozzáfűzte: "javított változat". Elolvastam, jót nevettem, én is javítottam rajta, de azt hiszem mindenki tudna még hozzátenni pár szót Bion

Akkor az tényleg lélekerősítő pálinka volt Nyihi
Nálunk a disznóvágás csak ritkán fullad alkoholba, mert két dolog van megszokva: mindenki csak akkor ihat, amikor a böllér (és az mostanában már én vagyok), a másik pedig, az, hogy mindig csak egy kisujjnyit töltsenek a pálinkából -mert az arra elég, hogy ne fagyjunk meg, de arra már nem, hogy elmenjen a "kedvünk" a munkától. De a munka után bepótoljuk   Piál Piál Piál (Igaz, hogy azokról az esetekről több történet is maradt fent, amikor eltértünk ettől a gyakorlattól Bion Ezek ált. akkor szoktak megesni, mikor úgy viszik el a disznót, hogy nálunk is van feldolgozva :Mosolyog )

Édseapám nemigen szereti az ilyen bélkitárulkozós mutatványokat úgyhogy Ő már szinte rögtön az elején iszik eleget, mert: kell a barátok üdvözlésére, kell a fogás elött, hogy legyen erő, kell a bontás elött, hogy elnyomja a szagokat, szebbé tegye a látványt és kell egy, hogy visszajöjjön a szép lelki világ mindezek átélése után.  Ördög

Én akkor szoktam hatványozottan figyelni amikor kóstolnom kell. Dehát mindenkinek megvan a maga 1-2 vagy több története az alkoholos befolyásoltság alatt elkövetett gasztro terrorról Ördög
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #4672 Dátum: 2010. Január 07. - 14:41:22 »

Én akkor szoktam hatványozottan figyelni amikor kóstolnom kell. Dehát mindenkinek megvan a maga 1-2 vagy több története az alkoholos befolyásoltság alatt elkövetett gasztro terrorról Ördög

Hát az éves 10-15 vágás után már megedződik az ember gyereke Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #4673 Dátum: 2010. Január 07. - 14:43:17 »

Hát az éves 10-15 vágás után már megedződik az ember gyereke Bion

Nem arra céloztam, hogy visszagyünne a mustra. Hanem, hogy nem érzem az ízeket rendesen.
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #4674 Dátum: 2010. Január 07. - 14:59:53 »

Nem arra céloztam, hogy visszagyünne a mustra. Hanem, hogy nem érzem az ízeket rendesen.
Nem is rád, hanem apudra értettem Bion

Az ízérzékelést meg csak fokozza egy kis alkohol. Ezért szoktam főzés közben borozgatni, vagy sörözni. Legalább is a páromnak ezt mondom  Ördög
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #4675 Dátum: 2010. Január 07. - 15:16:22 »

Egy szó amit még beletehetsz. " szarabél".Ez is elhangzik mindenhol. Bion
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #4676 Dátum: 2010. Január 07. - 15:29:17 »

Egy szó amit még beletehetsz. " szarabél".Ez is elhangzik mindenhol. Bion

Javítva Bion Bion Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #4677 Dátum: 2010. Január 07. - 16:02:04 »

Javítva Bion Bion Bion

sonkáhozhozzáne..majdén, nemtakarodsz a helyedre (kutyának), sózottbőrtszeretitek?
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #4678 Dátum: 2010. Január 07. - 16:32:15 »

Nem is rád, hanem apudra értettem Bion

Az ízérzékelést meg csak fokozza egy kis alkohol. Ezért szoktam főzés közben borozgatni, vagy sörözni. Legalább is a páromnak ezt mondom  Ördög

Hát igen. Ő nincs benne annyira a lendületben Vigyorog

Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9527


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #4679 Dátum: 2010. Január 07. - 17:14:48 »

Akkor ezt olvasd végig Bion

Aztán laza tizenkétórás epegörcs.


Nyihi

Girgesz!  Igen  Igen jóóóó!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 [312] 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: