Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 646775 alkalommal)
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #465 Dátum: 2008. Május 15. - 13:49:09 »

egy ideig keményedik, aztán megint elkezd puhulni

Erről miért jut az ember fiának megint valami más az eszébe?  gyozo

Egyébként a dinsztelt májnál nincs valami ilyen szabály, hogy csak a végén sózzuk, mert ha az elején, akkor nagyon megkeményedik? Legyen az bármilyen máj...

Marhaság.
Egyszer már leírtam valahol, friss májnál ez hiedelem, valami barom kitalálta.
Nyugodtan lehet sózni, mert ha úgy sózod, ahogy ez manapság népszokás, akkor egy sótól recsegő, ízetlen kakap ...-t kapsz.

Ok! Kösz! Sózásomról csak annyit, hogy valamikor kifelejtem az ételből...  OOO Menő Én nem nagyon igénylem a sót, ha csak magamnak csinálom a kaját.  Mosolyog
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #466 Dátum: 2008. Május 15. - 13:49:26 »

egy ideig keményedik, aztán megint elkezd puhulni

Erről miért jut az ember fiának megint valami más az eszébe?  gyozo

Egyébként a dinsztelt májnál nincs valami ilyen szabály, hogy csak a végén sózzuk, mert ha az elején, akkor nagyon megkeményedik? Legyen az bármilyen máj...

Marhaság.
Egyszer már leírtam valahol, friss májnál ez hiedelem, valami barom kitalálta.
Nyugodtan lehet sózni, mert ha úgy sózod, ahogy ez manapság népszokás, akkor egy sótól recsegő, ízetlen kakap ...-t kapsz.
Tévedsz.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #467 Dátum: 2008. Május 15. - 13:50:32 »

Akkor halljuk az érveket!  :Mosolyog
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #468 Dátum: 2008. Május 15. - 13:52:15 »

Akkor halljuk az érveket!  :Mosolyog
Nem kell érvelni, ki kell próbálni. És nem kell marhaságokat sem írni, mégha szakács is a lelkem.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #469 Dátum: 2008. Május 15. - 13:53:37 »

Girgesz!
 
Föltennéd a Fűszeres rakott hús receptjét is? Lehet ilyen készülne ezekután a hétvégén.  Wave
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #470 Dátum: 2008. Május 15. - 13:57:27 »

Nade Ferenc!
Pont yesterday este sütöttem currys csirkét májastul.Sóztam. Előtte. Nem lett kemény...
Ugyanez a disznóval, borjúval, libával, kacsával.
Mondom, hogy marhaság, próbáld ki.

Atyám.
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #471 Dátum: 2008. Május 15. - 14:10:50 »

Nade Ferenc!
Pont yesterday este sütöttem currys csirkét májastul.Sóztam. Előtte. Nem lett kemény...
Ugyanez a disznóval, borjúval, libával, kacsával.
Mondom, hogy marhaság, próbáld ki.

Atyám.
Drága Bélám!
A mondandód két részből ált. Az első felére azt mondom, nem biztos, hogy igazad van, a másodikra azt, hogy baromság.
Baromság az, hogy az utólag sózott máj egy "egy sótól recsegő, ízetlen kakap ...", ennek ékes bizonyítéka a Boar féle vaddisznómáj vagy bármelyik más, májból készített művem. Persze nem csak nagyszemű tengerisó létezik...
A másik dolog az, hogy ha hirtelensütés előtt lesózod a májat, akkor valóban nem lesz ideje a sónak kifejteni áldásos hatását és a vizet elvonva cipőtalpkeménységűvé varázsolni azt, de egy hosszabb elkészítési idejű ételnél sajnos ez nem urban legend hanem tény.
Ahogy Girgesz is írta, először megkeményedik a máj és hosszabb főzéssel puhul vissza újra, node ki a rossebnek van kedve sokáig főzögetni a májat amikor pont az a lényege, hogy pillanatok alatt asztalon a kaja...
Viktor! Vazze, ne provokálj mert lesz kapsz... Fa testápoló
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #472 Dátum: 2008. Május 15. - 14:29:12 »

1. "ennek ékes bizonyítéka a Boar féle vaddisznómáj vagy bármelyik más, májból készített művem."

Mondd a címet, indulok "művelődni" (én legalább meglövöm a disznót)!! Wave

 2. "de egy hosszabb elkészítési idejű ételnél sajnos ez nem urban legend hanem tény."

Atyám a currys csirke is- hogy leragadjak a példánál- egy sütve párolt étel.
Tehát elősütés után valamilyen takonyban pároljul. Valós, hogy a májas (és szárnyas) ételeknél az elkészítési idő nem hosszú, tudniillik a májjal nem is kell sokat pettingelni, míg átfő-átsül.
Én az anno tanítványaimmal pontosan ezt akartam megértetni, hogy szakítsanak a nagymama tudományos módszerével, mely szerint a májat valami hagymás létyóban felteszi főni, oszt elszalad a piacra. Tulajdonképpen lusta volt az öregasszony, mert olyan ótvar nagy hagymákat vágott a kisbaltával, hogy ANNAK kellett szétfőnie.Ettől lett kemény a kaja.
Véleményem, hogy megfelelő előkészítés mellett a májból készült ételek elkészítési ideje nem lehet több tíz-tizenöt percnél.
Sem sózva, sem sótlanul. Aki ennél tovább szerencsétlenkedik vele, az valóban cipőtalpat ebédel, de ez független a sótól.


3.  "node ki a rossebnek van kedve sokáig főzögetni a májat amikor pont az a lényege, hogy pillanatok alatt asztalon a kaja..."
Mondom én...


4. "Viktor! Vazze, ne provokálj mert lesz kapsz... "

Jó kis muri lesz, összejövünk, oszt jól megverjük Viktort.
A májával meg csinálunk egy Boston bélszínt...

...SSZA MEG!
Hát itt az iskolapélda!
A Boston bélszín zanzásítva az, hogy a bélszínre sertéshálóval libamájar raginyázol és úgy sütöd. Na akkor:
-vagy nem sózod, és sótlan a bélszín (a páclében aztán igazán nincs só)
-vagy sózod és akkor kemény lesz a máj?

Egyik sem. Sózod, és a bélszín is ízletes lesz, de a máj sem keményedik meg.

Oszt kísz.

Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #473 Dátum: 2008. Május 15. - 15:17:53 »


Nem kell érvelni, ki kell próbálni. És nem kell marhaságokat sem írni, mégha szakács is a lelkem.

Én is többször kipróbáltam már és a tapasztalatom az, hogy a só nem nagyon változtat a dolgon. Mivel én alapból nem szeretem a félnyers dolgokat, ezért a májat nem az első puhulásig főzöm, hanem miután kemény lett, utána megrottyantom és újból puha lesz. Ha az elején nem sózom,akkor a végén már nem veszi át az ízét. Így viszont finom is lesz,meg puha is.

Vagy Édesanyám módszere: az elején csak egy kevés sót tesz a májhoz, így van egy kis íze is. A tökéletesítő sózást viszont a végén csinálja.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #474 Dátum: 2008. Május 15. - 15:19:31 »

Girgesz!
 
Föltennéd a Fűszeres rakott hús receptjét is? Lehet ilyen készülne ezekután a hétvégén.  Wave

Tudod mit?-nincs bent egy főnök sem, úgyhogy felteszem a mai két kieső receptet is Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #475 Dátum: 2008. Május 15. - 15:36:20 »

...SSZA MEG!
Hát itt az iskolapélda!
A Boston bélszín zanzásítva az, hogy a bélszínre sertéshálóval libamájar raginyázol és úgy sütöd. Na akkor:
-vagy nem sózod, és sótlan a bélszín (a páclében aztán igazán nincs só)
-vagy sózod és akkor kemény lesz a máj?

Egyik sem. Sózod, és a bélszín is ízletes lesz, de a máj sem keményedik meg.

Oszt kísz.



Sült libamáj a'la ... Gúnár(azt hiszem elég jó kis hely, mert sok francia látogatja-ha máshoz nem is, de a libamájhoz értenek) étterem:

Végy egy kiló libamájat, egy estét áztasd mézes tejbe(liter tej, fél deci méz). Ha ez megvan,akkor csöpögtesd le, töröld óvatosan szárazra, majd szeleteld ujjnyi szeletekre, majd mártsd bele sós vízbe(három dl vízben feloldva két evőkanál só). Ezután forró mangalica zsíron pirítsd meg mindkét oldalát, majd pezsgővel, enyhén fokhagymás pirítóssal tálalható is. És puha és ízletes és finom és... csorog a nyálam, mert nem ehetek minden nap

 :'(

(Amásik szakácsuk sós víz nélkül csinálja és a kész májat sózza finom vákuum sóval-az eredmény ugyanaz.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #476 Dátum: 2008. Május 15. - 15:40:05 »

...SSZA MEG!
Hát itt az iskolapélda!
A Boston bélszín zanzásítva az, hogy a bélszínre sertéshálóval libamájar raginyázol és úgy sütöd. Na akkor:
-vagy nem sózod, és sótlan a bélszín (a páclében aztán igazán nincs só)
-vagy sózod és akkor kemény lesz a máj?

Egyik sem. Sózod, és a bélszín is ízletes lesz, de a máj sem keményedik meg.

Oszt kísz.



Sült libamáj a'la ... Gúnár(azt hiszem elég jó kis hely, mert sok francia látogatja-ha máshoz nem is, de a libamájhoz értenek) étterem:

Végy egy kiló libamájat, egy estét áztasd mézes tejbe(liter tej, fél deci méz). Ha ez megvan,akkor csöpögtesd le, töröld óvatosan szárazra, majd szeleteld ujjnyi szeletekre, majd mártsd bele sós vízbe(három dl vízben feloldva két evőkanál só). Ezután forró mangalica zsíron pirítsd meg mindkét oldalát, majd pezsgővel, enyhén fokhagymás pirítóssal tálalható is. És puha és ízletes és finom és... csorog a nyálam, mert nem ehetek minden nap

 :'(

(Amásik szakácsuk sós víz nélkül csinálja és a kész májat sózza finom vákuum sóval-az eredmény ugyanaz.
Kecskemét?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #477 Dátum: 2008. Május 15. - 15:43:33 »


Kecskemét?

Igen -ismerős?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #478 Dátum: 2008. Május 15. - 15:48:49 »

Eléggé...
Télleg jól csinálják a libamájat.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #479 Dátum: 2008. Május 15. - 15:52:54 »

Eléggé...
Télleg jól csinálják a libamájat.
Nem tudom, hogy is így készül-e, de pár éve még fix, hogy így volt. Ismertem a konyháról egy-két személyt és ők mesélték. Van ismerősöd, vagy szoktál ide járni?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: