Oldalak: 1 ... 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 [295] 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 646809 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #4410 Dátum: 2009. Augusztus 11. - 23:26:39 »

Lajos, most is vannak nagyon jó búzák meg kevésbé jó búzák meg nagyon gyenge búzák. A nagyon jót "javító búzának" veszik vagy pedig a szájukat húzogatják mert nem akarják megfizetni.
A sütőipar nem akar nagyon jó lisztet, az standard lisztet akar technológiai okokból, így aztán a kenyérbe belekerül bizony a gyenge alapanyag is.
Juteszembe, nincs véletlenül takarmánybúzátok eladó?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #4411 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 06:49:48 »

Üdv Wave

Rendben csak azt nem értem,a szomszédban H.orsz-ban miért lehet kapni fehér kenyeret,.Ott még sütnek ,ja és négynaposan is ehető.buzájuk sincs annyi.Árban ugyanannyi mint nálunk.Én pl.gyerekkoromban mikor felvittek pestre,sokáig nem is birtam megenni a barna kenyeret,savanykás ize miatt.Szerintem az is számit ,mikor volt 5 millió sertés lehet,hogy tévedek a számot tekintve,akkor a korpát stb.-feletették.Nincs malac velünk etetik fel,hogy milyen egészséges ,reklám szöveggel Ördög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #4412 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 08:27:25 »

Szia Lacus!

Létezik teljes kiőrlésű liszt is, pékárú is. Ebben jól látszanak a korpaszemcsék, azontúl "böki a szádat".
A mindennapi kenyében nincs korpa, ezt észrevennéd.
Egyébként a korpa, - minden bárgyú reklámfelhang nélkül - tényleg értékes beltartalmi anyagokkal rendelkezik. Kicsit olyan, mint a gyümölcs héja, csak ez a búzaszemé. Egy időben, egy másik gazdaságban foglalkoztam tehenek takarmány receptúrájának összeállításával.
Arra emlékszem, hogy rendes harc ment érte a malmokban az állattartók között, mert aránylag magas az emészthető nyersfehérje tartalma, meg bizonyos ásványi anyagokban  is gazdag, de régen volt, pontos adatok már nincsenek a fejemben.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #4413 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 08:28:22 »

Na, nézd má'!Offolnak a moderátorok... Fa testápoló
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #4414 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 08:31:06 »

Én tavaly ettem egyszer egy ilyen "javítóbúzából", hagyományos módon készült barnakenyeret-egy vevőnk gyártatott valami évfordulóra- hát mit ne mondjak... a szentgyörgyi kenyér is nagyon finom(abból vittem az alapítógyűlésre is+a lángos is onnét van), de a nyomába sem ért ennek. Nekem akkor esett le, hogy mekkora különbség lehet a régi és a mai kenyér között.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #4415 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 08:44:13 »

Szia Lacus!

Létezik teljes kiőrlésű liszt is, pékárú is. Ebben jól látszanak a korpaszemcsék, azontúl "böki a szádat".
A mindennapi kenyében nincs korpa, ezt észrevennéd.
Egyébként a korpa, - minden bárgyú reklámfelhang nélkül - tényleg értékes beltartalmi anyagokkal rendelkezik. Kicsit olyan, mint a gyümölcs héja, csak ez a búzaszemé. Egy időben, egy másik gazdaságban foglalkoztam tehenek takarmány receptúrájának összeállításával.
Arra emlékszem, hogy rendes harc ment érte a malmokban az állattartók között, mert aránylag magas az emészthető nyersfehérje tartalma, meg bizonyos ásványi anyagokban  is gazdag, de régen volt, pontos adatok már nincsenek a fejemben.


Én nem vagyok egy laboráns fajta, de a fuzárium nem a búzaszem héján, a tulajdonképpeni korpán jelentkezik?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #4416 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 08:48:07 »

Üdv  Wave
Én nem hiszek ezekben a rost anyagokban,szerintem letapadnak a bélbolyhokra ott rohad napokig.Az emberi gyomor egy rakás celluloz tartalmú anyagot nem is emészt meg./lásd mennyi hastályi rák van az utobbi 20-évben./Ezért okosan vissza kell térni a magyar konyhához.Pacal,csülök ,birka pörkölt stb Ördög Hogy csak a könnyebben emészthető ételeket említsem. Ördög Társaságban többször beszélgetünk erről. A nagyszüleink pl.ősztönösen tudták milyen ételhez mely befött vagy savanyuság megy.Volt húsnap,tésztás és növényi étel.Mindent a maga idejében.   Igen  
Az elöbb emlitett Kenyér / igaz akkor mégtudtam enni normálisan/ Ördög

« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 12. - 09:02:08 írta Boar » Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #4417 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 08:59:58 »

Én nem vagyok egy laboráns fajta, de a fuzárium nem a búzaszem héján, a tulajdonképpeni korpán jelentkezik?

Tudja fene, nem emlékszem, hogy valaha is fuzáriumprobléma lett volna a gabonánkkal.
Bár ha már a korpán ott van és malomba került, szerintem ott lesz  a lisztben is, mert az őrlés során összekeveredik, oszt' nincs az a rosta, ami kiválasztaná.
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #4418 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 09:11:50 »

Lacus, asszem' félreérthetően fogalmaztam.
Én sem eszem korpát, sem korpás kenyeret. Megkóstoltam, egyszerűen nem ízlett.
Az értékes beltartalmat nem emberi táplálkozásra, hanem állati takarmányozásra értettem.
A pacal, a birka és a csülök humán vonatkozású magas beltartalmi értékével maximálisan egyetértek!  Taps
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #4419 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 09:12:47 »

Tudja fene, nem emlékszem, hogy valaha is fuzáriumprobléma lett volna a gabonánkkal.
Bár ha már a korpán ott van és malomba került, szerintem ott lesz  a lisztben is, mert az őrlés során összekeveredik, oszt' nincs az a rosta, ami kiválasztaná.
  


Fuzáriumos gabona elméletileg nem kerülhet a malmokba és takarmánynak is erősen felhígítva(fuzáriummentes gabonéval) kerülhet be a toxinok miatt. Mi max. 1%-os fuzáriumfertőzött gabonát adunk el takarmánynak. A malmi búzának mentesnek kell lennie(mindig ez a vevők igénye). Ezért nem is nagyon értettem azt a fertőzött liszt ügyet...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #4420 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 09:15:23 »

Tudja fene, nem emlékszem, hogy valaha is fuzáriumprobléma lett volna a gabonánkkal.
Bár ha már a korpán ott van és malomba került, szerintem ott lesz  a lisztben is, mert az őrlés során összekeveredik, oszt' nincs az a rosta, ami kiválasztaná.
 


Mivel régebben nem volt ennyire felgyorsítva a feldolgozás, így volt idő kiszűrni a fertőzött gabonát-mert az volt már akkor is(Nyírő is említi Uz Benze könyvében, csak rozsda néven). Ezért nem jelentkezett a probléma.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #4421 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 09:17:55 »

Üdv  Wave
Én nem hiszek ezekben a rost anyagokban,szerintem letapadnak a bélbolyhokra ott rohad napokig.


Jó az a pörkölt, meg a többi, de azért kell a rost is. És pont, hogy az nem tapad le, mert az erősíti a bélperisztaltikát, és ballasztként szolgál a többi kiürülő anyaghoz, gyorsítva az anyagcserét.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #4422 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 09:26:07 »

Az anyagcserét ,vagy ahogy most divatos Tisztító kura.Biztosították a savanyú levesek .Tejfölös pirospaprikás vastag kolbászos ecetes burgonya leves.Húsvét után .,meg jó volt a savanyúkáposztás tejfölös pirospaprikás füstölt oldalasos leves.Igen hamar rendbe rakta a másnapos gyomrot Ördög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #4423 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 09:37:35 »

Az anyagcserét ,vagy ahogy most divatos Tisztító kura.Biztosították a savanyú levesek .Tejfölös pirospaprikás vastag kolbászos ecetes burgonya leves.Húsvét után .,meg jó volt a savanyúkáposztás tejfölös pirospaprikás füstölt oldalasos leves.Igen hamar rendbe rakta a másnapos gyomrot Ördög
Az anyagcsere nem egyenlő a tisztítókúrával...az első folyamatos és a második a felhalmozódott mérgek, salakanyagok eltávolítására szolgál.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #4424 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 11:01:22 »

Ezért nem is nagyon értettem azt a fertőzött liszt ügyet...

Mi, parasztok, ugyebár imádjuk az összeesküvés elméleteket, ezért gyorsan kitaláltuk, hogy ez gabonaárak esését volt hivatott felgyorsítani.

Normális növényvédelemnél (csávázás, gombaölőszer használata) nem nagyon fordulhat elő, mint írtam, emiatt még soha nem volt értékesítési problémánk. Ezer más ok miatt igen.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 [295] 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: