Oldalak: 1 ... 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 [542] 543 544 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 646777 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #8115 Dátum: 2023. Július 01. - 20:45:26 »

A gyerekek Barbi-laskának, egy cimborám p*na-gombának hívja a rózsaszín laskát, de penésznek még nem nevezték Bion

Nem azt a gombát írtam penésznek! 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #8116 Dátum: 2023. Július 13. - 01:27:40 »

Gulyasleves (marhahus) es langos volt a kora delutani vacsora a mult Vasarnap.
Kezdtem mar elfelejteni, hogy milyen finom is ez bogracsban. Hat isteni volt. Sokkal finomabb mint bent a kalyhan fozni.








Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #8117 Dátum: 2023. Július 13. - 10:02:01 »

Rendes vasbogrács, rendes paprika...
Ahogy azt kell... Vigyorog Igen
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #8118 Dátum: 2023. Július 13. - 19:39:24 »

Rendes vasbogrács, rendes paprika...
Ahogy azt kell... Vigyorog Igen

A zomancos bogracsot nem kedveled? Van valami lenyeges kulonbseg (a zomancon kivul) a ketto kozt ? Van egy olyan is de meg sosem hasznaltam.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #8119 Dátum: 2023. Július 13. - 22:09:21 »

A zomancos bogracsot nem kedveled? Van valami lenyeges kulonbseg (a zomancon kivul) a ketto kozt ? Van egy olyan is de meg sosem hasznaltam.
Van mindegyikből jó is, rossz is. Általában minél vastagabb az anyaga, annál jobb.
A húsféléket általában vasbográcsban főzöm, a halat mennyiségtől függően rozsdamentesben vagy zománcosban, a legnagyobb halfőzöm az egy ütött-kopott zománcos.
A rozsdamentes a legkényelmesebb de a hővezetése annak a legrosszabb, a vasbográcsban tudom a legjobban pirítani pl. a hagymát anélkül, hogy leégne ha egy kicsit nem figyelek oda.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #8120 Dátum: 2023. Július 13. - 22:19:57 »

Van mindegyikből jó is, rossz is. Általában minél vastagabb az anyaga, annál jobb.
A húsféléket általában vasbográcsban főzöm, a halat mennyiségtől függően rozsdamentesben vagy zománcosban, a legnagyobb halfőzöm az egy ütött-kopott zománcos.
A rozsdamentes a legkényelmesebb de a hővezetése annak a legrosszabb, a vasbográcsban tudom a legjobban pirítani pl. a hagymát anélkül, hogy leégne ha egy kicsit nem figyelek oda.

A rézbográcsod már nincs meg?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #8121 Dátum: 2023. Július 13. - 23:35:21 »

A rozsdamentes bogrács, főzésre gyakorlatilag nem alkalmas.
 Stoel
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #8122 Dátum: 2023. Július 14. - 08:07:15 »

A rozsdamentes bogrács, főzésre gyakorlatilag nem alkalmas.
 Stoel

Géza, főzésre az a borács nem alkalmas, amiben nincs hagyma, hús, zsír, meg víz.  Vigyorog
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #8123 Dátum: 2023. Július 14. - 12:45:58 »

A rozsdamentes bogrács, főzésre gyakorlatilag nem alkalmas.
 Stoel
Fejvakarás
Aki nem tud főzni, annak lehet a kamrában a gorsiumból lopott kölcsönzött áldozati bronzüst aranyláncon lógatva, akkor se fog sikerülni. De ez nem az üst hibája. Ördög Ördög Ördög
A barkácsáruházakban kapható papírvékony rozsdamentes bográcsok tényleg nemsokérők. Nekem azoknál lényegesen komolyabb cuccaim vannak, ehhez mért áron persze. Halfőzésre teljesen jók, pörkölthöz nem az igaziak.
http://www.bogracsok.hu/bogracsok_rbogracsok.php
Ezek tökéletesek arra, hogy csomagtartóban, utánfutón, kenuban hánykolódjanak, a tó fenekéről felmarkolt homokkal legyenek elsikálva stb. Nem szeretik, ha pontszerűen éri őket a hő, ott hajlamos lekapni az étel.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #8124 Dátum: 2023. Július 14. - 12:49:20 »

A rézbográcsod már nincs meg?

Rézbográcsom nem volt. Rézüstöm van, azt nagyon ritkán használom. Családnak, kis társaságnak nagy, nagyobb társaságnak meg kicsi. Macerás a tisztítása, nem lehet bennehagyni az ételt stb. Főzni persze nagyon jó benne.
Amit Tőled kaptam cserépbográcsot, az is megvan, a nejem mondjuk összetörte a tetejét de attól még működik. Télen abban főzöm a pacalt, töltött káposztát-a sütőben.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #8125 Dátum: 2023. Július 14. - 14:01:45 »

Fejvakarás
Aki nem tud főzni, annak lehet a kamrában a gorsiumból lopott kölcsönzött áldozati bronzüst aranyláncon lógatva, akkor se fog sikerülni. De ez nem az üst hibája. Ördög Ördög Ördög
A barkácsáruházakban kapható papírvékony rozsdamentes bográcsok tényleg nemsokérők. Nekem azoknál lényegesen komolyabb cuccaim vannak, ehhez mért áron persze. Halfőzésre teljesen jók, pörkölthöz nem az igaziak.
http://www.bogracsok.hu/bogracsok_rbogracsok.php
Ezek tökéletesek arra, hogy csomagtartóban, utánfutón, kenuban hánykolódjanak, a tó fenekéről felmarkolt homokkal legyenek elsikálva stb. Nem szeretik, ha pontszerűen éri őket a hő, ott hajlamos lekapni az étel.
Kb. 20 éve, péntek délután fél 3-kor felhív egy ember, hogy napok óta nem tud egy alkatrészt beszerezni és áll egy gépe. Egy békéscsabai haverja mondta, hogy nálam próbálkozzon.
Volt belőle kettő. Szépen megkért, hogy várjam meg az emberét, két és fél óra múlva ott lesz. Meg is jött, mondom neki hogy darabja 180,- +Áfa. Kezembe nyom 10 ezer forintot és szónélkül elviharzik.
Pár perc mulva visszajön két bográccsal, hogy ezt a főnőke küldi (szerintem, lecsekkolt, hogy le akarom e húzni őket). Az egyik réz a másik rozsdamentes, 20l körüli bogrács volt,miliméter fölötti anyagból.
A rozsdamentesben először halászlét főztem, paszírozósat (mert nincs aki megtanítana bajait főzni Rííí), jól sikerült. Második kísérlet szarvaspörkölt volt, a szokásos idő duplája alatt se akart megfőni.
Betudtam annak hogy örek volt az a tehén. Harmadik kísérlet körömpörkölt volt. Két óra után feladtam és átraktam az öntöttvas bográcsomba.
Negyedik kísérlet nem volt, mert elajándékoztam egy barátomnak, akinek nagyon tetszett.
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #8126 Dátum: 2023. Július 14. - 14:38:38 »

Kb. 20 éve, péntek délután fél 3-kor felhív egy ember, hogy napok óta nem tud egy alkatrészt beszerezni és áll egy gépe. Egy békéscsabai haverja mondta, hogy nálam próbálkozzon.
Volt belőle kettő. Szépen megkért, hogy várjam meg az emberét, két és fél óra múlva ott lesz. Meg is jött, mondom neki hogy darabja 180,- +Áfa. Kezembe nyom 10 ezer forintot és szónélkül elviharzik.
Pár perc mulva visszajön két bográccsal, hogy ezt a főnőke küldi (szerintem, lecsekkolt, hogy le akarom e húzni őket). Az egyik réz a másik rozsdamentes, 20l körüli bogrács volt,miliméter fölötti anyagból.
A rozsdamentesben először halászlét főztem, paszírozósat (mert nincs aki megtanítana bajait főzni Rííí), jól sikerült. Második kísérlet szarvaspörkölt volt, a szokásos idő duplája alatt se akart megfőni.
Betudtam annak hogy örek volt az a tehén. Harmadik kísérlet körömpörkölt volt. Két óra után feladtam és átraktam az öntöttvas bográcsomba.
Negyedik kísérlet nem volt, mert elajándékoztam egy barátomnak, akinek nagyon tetszett.
 Ördög
Az öntöttvas bográcsnak nincs párja, pörköltet én is abban főzök. A "szuper" kínai felületet felcsiszoltam, ráment pár lamellás korong de megérte. Ha beindult, egy-egy darab fát teszek alá oszt szép rendesen elrotyog. sűrű szaftot abban lehet a legjobban csinálni.
A rozsdamentes alá rendesen kell tüzelni de halászlénél ez amúgy is így működik.
Amúgy meg nyaljál sót, én mindent megtettem, hogy ráérezz a bajai készítésére de elmenekültél valami kamu dumával, hogy prüsszelbe van jelenésed mert nélküled nem tartják meg... Tasli Röhög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #8127 Dátum: 2023. Július 14. - 23:07:27 »

Géza, főzésre az a borács nem alkalmas, amiben nincs hagyma, hús, zsír, meg víz.  Vigyorog
Géza mondjuk tejbegrízt főz a bográcsban. Abba a felsoroltak közül egyik se kell(szerintem...nem értek a tejbegrízhez Stoel)
 Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #8128 Dátum: 2023. Július 15. - 10:01:20 »

Géza mondjuk tejbegrízt főz a bográcsban. Abba a felsoroltak közül egyik se kell(szerintem...nem értek a tejbegrízhez Stoel)
 Vigyorog
Tejbegríz a top 5 kaja között van, amit még soha nem kóstoltam (spenót, sóska, tökfőzelék, finomfőzelék, tejbegríz).
Spenótot néha kellett főznöm a gyerekeknek, orvosi maszkba amit befújtam az asszony méregdrága parfümével, hogy ne érezzem a szagát és napszemüvegbe, hogy nelássam a színét.
 Macs
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #8129 Dátum: 2023. Július 15. - 11:15:52 »

Gyermekkoromban szerettem a tejbegrízt, sok kakaóval és fahéjjal. Most a szagától hányok. Spenót, sóska nálunk nem volt divat, felnőtt fejjel ettem őket, mindkettőt szeretem. A tökfőzeléket nem szerettem(pedig nagyon főzelékes vagyok), de kénytelen voltam megenni, ők voltak az erősebbek. Most én vagyok az erősebb, nem eszem meg de félve gondolok azokra az időkre amikor ez újra megfordul... Stoel
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 [542] 543 544 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: