Oldalak: 1 ... 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 [536] 537 538 539 540 541 542 543 544 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 646779 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #8025 Dátum: 2022. Február 22. - 19:23:23 »

Kiindulásnak jó lehet ez is:

(Sok videó van fent, érdemes nézegetni őket!)

Én több verziót csináltam hasonlóképpen. Volt, hogy csak Worcester-szósszal és sóval pácoltam, volt, csak szójaszósz, só, csípős paprika és egy kevés zúzott fokhagyma került a pácba és csináltam már olyat is, hogy a Worcester-szósz mellé ment fokhagyma és whisky is.
De lehet olyat is csinálni-ha nincs hátszínünk vagy bélszínünk hozzá, hogy pl. a rostélyost kiinazzuk, lehártyázzuk, aprólyukú darálón átnyomjuk, fűszerezzük, majd szilikonos sütőpapírok között kilapítod 2-3mm vastagságra, kiszárítod, majd utána ollóval a szükséges méretre vágod.



Köszönöm a segítséget!
Számtalan filmet megnéztem a jerkynél a több órás hőkezeléssel van problémám.
Lehet hogy biltongal fogok próbálkozni, mert ott kartondobozból meg egy ventilátorból todok szárítót csinálni.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #8026 Dátum: 2022. Február 22. - 20:45:11 »

Köszönöm a segítséget!
Számtalan filmet megnéztem a jerkynél a több órás hőkezeléssel van problémám.
Lehet hogy biltongal fogok próbálkozni, mert ott kartondobozból meg egy ventilátorból todok szárítót csinálni.
 Emelem

Én egy 10e Ft-os aszalóval kezdtem... Bőven elég a pácolt hús szárításához a 60-70fok.
De volt, hogy épp tele volt paradicsommal, mikor szarvas jerky-re került a sor, akkor meg az elektromos sütőbe tettem be 70fokra, légkeveréssel, fél centire nyitott ajtó mellett Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #8027 Dátum: 2022. Február 22. - 20:56:50 »

Én egy 10e Ft-os aszalóval kezdtem... Bőven elég a pácolt hús szárításához a 60-70fok.
De volt, hogy épp tele volt paradicsommal, mikor szarvas jerky-re került a sor, akkor meg az elektromos sütőbe tettem be 70fokra, légkeveréssel, fél centire nyitott ajtó mellett Wave
Légkeveréses sütőnél, mennyi a szárítási idő? Kb.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #8028 Dátum: 2022. Február 22. - 23:00:39 »

Légkeveréses sütőnél, mennyi a szárítási idő? Kb.

Változó volt, a hús fajtájától, az állat korától és attól függően, hogy szeleteket szárítottam, vagy ledarálva készítettem el. 2,5órától a 5 óráig terjedt. De ízben, minőségben nincs különbség a sütőben vagy az aszalóban készült között.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #8029 Dátum: 2022. Március 07. - 21:34:23 »

Újabb kitanulnivalókat találtam magamnak  Figyelmes olvasás
Kovászos házikenyér (többszöri nekifutás után, most újrakezdem a fortélyok elsajátítását):






Valamint házisör és mézsör:













Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #8030 Dátum: 2022. Március 08. - 19:46:28 »

 Emelem
Nagyon guszta  Nyami, de jól jönne a folyamat leírása is, mert a képek alapján nemigen jön össze a cipó.

 Wave
Naplózva

Üdv Chris
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #8031 Dátum: 2022. Március 08. - 21:43:45 »

Emelem
Nagyon guszta  Nyami, de jól jönne a folyamat leírása is, mert a képek alapján nemigen jön össze a cipó.

 Wave


A kovászkészítéstől, neveléstől, életben tartásától most eltekintenék, arról ezer videó és cikk van a neten. Az én eddig összerakott receptem kb. így néz ki:
Reggel az kovászból kiveszek egy evőkanálnyit, majd adok hozzá 75g fehérlisztet és 75g langyos vizet, összekeverem, lefedem és 8-12 órát hagyom aktivizálódni. Aztán délután összekeverek 250g teljes kiőrlésű és 250g BL 80-as kenyérlisztet 3,1dl langyos vízzel és hagyom min. fél, de inkább 1 óràt àllni. Ezután hozzáadom a kovászt és 13g konyhasót(véletlenül se jódozottat ). Alaposan átgyúrom, dagasztom-ha kell, akkor adok kég hozzà az gy kis vizet, de figyelem, mert 5-10ml-enként adom hozzá, mert könnyen àt lehet esni a ló túloldalàra vele! Akkor jó a tészta szerintem, ha felemelve lassan nyúlik a tészta, de a tàlban puha, rugalmas a fogása, állaga. Ezutàn lefedve pihenni hagyom 10percet és újra dagasztom. Ezt megismétlem még kétszer (tehát összesen 4-szer dagasztom).
Mikor ez megvan, akkor langyos helyen(kb. 22-24fok) keleszten fél óràt, majd lisztes deszkàn kicsit kinyújtom, majd összehajtogatom úgy, hogy a lehető legtöbb levegőt zárjam a tésztába. Újra hagyom fél óràt és megismétlem a folyamatot még kétszer (tehàt összesen 3-szor hajtogatok és kelesztek). Az utolsó hajtogatàsnál cipó alakúra formàzom szakajtóba teszem(vagy ennek híján egy kiolajozott tálba) és hagyom megkelni. A neten talàlható egy jó módszer az ellenőrzésre, ujjpróbának hívjàk. Mikor kész-hőmérséklettől függőn 2-3 óra-, a sütőt bemeleítem 250 fokra, és beteszek egy jénait vagy az egy palalalot (a tészta állatàtól függően) és felhevítem. Aztàn ebbe/erre  teszem a tésztàt, aminek a tetejét egy kicsit bevágom. Ezutàn megy a sütőbe 230 fokon 15-20 percre, majd lejjebb veszem 210-220 fokra. Itt újabb 20-25 percig sütöm, míg egy tűvel megszúrva, nem ragad a tűre semmi!
Hagyom kihűlni és általàban a megszegésre màr van màs jelentkező!  Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2022. Március 10. - 16:12:13 írta Boar » Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #8032 Dátum: 2022. Március 10. - 15:52:43 »

Köszönöm!
 Emelem
Naplózva

Üdv Chris
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #8033 Dátum: 2022. Március 10. - 16:53:30 »

Újabb kitanulnivalókat találtam magamnak  Figyelmes olvasás

Valamint házisör és mézsör:



 Emelem

Sörfőzéssel hogy állsz?
Milyen söröket főztél eddig? Milyen módszer, recept?
(Látom, lekvárosban cefrézed, én is azzal kezdtem. Igen)

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #8034 Dátum: 2022. Március 10. - 17:54:18 »

A kovászkészítéstől, neveléstől, életben tartásától most eltekintenék, arról ezer videó és cikk van a neten. Az én eddig összerakott receptem kb. így néz ki:
Reggel az kovászból kiveszek egy evőkanálnyit, majd adok hozzá 75g fehérlisztet és 75g langyos vizet, összekeverem, lefedem és 8-12 órát hagyom aktivizálódni. Aztán délután összekeverek 250g teljes kiőrlésű és 250g BL 80-as kenyérlisztet 3,1dl langyos vízzel és hagyom min. fél, de inkább 1 óràt àllni. Ezután hozzáadom a kovászt és 13g konyhasót(véletlenül se jódozottat ). Alaposan átgyúrom, dagasztom-ha kell, akkor adok kég hozzà az gy kis vizet, de figyelem, mert 5-10ml-enként adom hozzá, mert könnyen àt lehet esni a ló túloldalàra vele! Akkor jó a tészta szerintem, ha felemelve lassan nyúlik a tészta, de a tàlban puha, rugalmas a fogása, állaga. Ezutàn lefedve pihenni hagyom 10percet és újra dagasztom. Ezt megismétlem még kétszer (tehát összesen 4-szer dagasztom).
Mikor ez megvan, akkor langyos helyen(kb. 22-24fok) keleszten fél óràt, majd lisztes deszkàn kicsit kinyújtom, majd összehajtogatom úgy, hogy a lehető legtöbb levegőt zárjam a tésztába. Újra hagyom fél óràt és megismétlem a folyamatot még kétszer (tehàt összesen 3-szor hajtogatok és kelesztek). Az utolsó hajtogatàsnál cipó alakúra formàzom szakajtóba teszem(vagy ennek híján egy kiolajozott tálba) és hagyom megkelni. A neten talàlható egy jó módszer az ellenőrzésre, ujjpróbának hívjàk. Mikor kész-hőmérséklettől függőn 2-3 óra-, a sütőt bemeleítem 250 fokra, és beteszek egy jénait vagy az egy palalalot (a tészta állatàtól függően) és felhevítem. Aztàn ebbe/erre  teszem a tésztàt, aminek a tetejét egy kicsit bevágom. Ezutàn megy a sütőbe 230 fokon 15-20 percre, majd lejjebb veszem 210-220 fokra. Itt újabb 20-25 percig sütöm, míg egy tűvel megszúrva, nem ragad a tűre semmi!
Hagyom kihűlni és általàban a megszegésre màr van màs jelentkező!  Emelem

Minden elismerésem Neked!  Igen
( Nincs az a mennyeien finom és egészséges kenyér, hogy én ennyit buzizzak vele…)
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #8035 Dátum: 2022. Március 11. - 13:46:27 »

Minden elismerésem Neked!  Igen
( Nincs az a mennyeien finom és egészséges kenyér, hogy én ennyit buzizzak vele…)


Nem olyan vészes ez, csak elsőre tűnik bonyolultnak! De az elismerést szeretem! Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #8036 Dátum: 2022. Március 11. - 13:51:49 »

Emelem

Sörfőzéssel hogy állsz?
Milyen söröket főztél eddig? Milyen módszer, recept?
(Látom, lekvárosban cefrézed, én is azzal kezdtem. Igen)

 Wave
Alakul...
Az IPAm egész jó lett, de túl zavaros. Ezen még van mit javítani, de az íze és a habja jó.
A mézsöröm is finom, de egyrészt baromi erős lett (11,7fok), így aztán elég szàraz is (savanykás az íze, nem édes, mint sokan várnàk). De elfogyott már vagy 50l a baráti körben Bion Amit viszont a mézsörben hiányolok, az az a tartós hab. Ezen kell dolgoznom, szerintem a hagyományos sör technológiájából megpróbálok átemelni egy-két elemet, hátha tudok a mézsörnek is tartós, kemény habot csinálni.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #8037 Dátum: 2022. Március 11. - 14:36:06 »

Minden elismerésem Neked!  Igen
( Nincs az a mennyeien finom és egészséges kenyér, hogy én ennyit buzizzak vele…)

Ennyi...
Pláne amikor ilyeneket olvasok: "Akkor jó a tészta szerintem, ha felemelve lassan nyúlik a tészta, de a tàlban puha, rugalmas a fogása, állaga. "
Aha...ez olyan egyértelmű...ilyenkor megjelenik lelki szemeim előtt a kép, a megrepedt falicsempén lassan lekúszó tészta...feleségem villámló tekintete a méregdrága öntöttvas sütőtál földön heverő romjai felett...oszt inkább nem eszem kenyeret...
(Úgyis hízlal és 147 kilót mértem ma reggel...éhgyomorra) Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #8038 Dátum: 2022. Március 11. - 16:47:10 »

Nem értitek Ti ezt!
A jó kenyérért áldozatot kell hozni. Ismerősöm felesége, veszni hagyta a leelőlegezett egzotikus nyaralást, mert a kovásza nem kapott beutazási engedélyt és ha otthon hagyja, megdöglik. Suicide
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy amikor elmesélte, ittam már néhány unicumot sörrel és azóta nem beszélget velem.
 Vállat von
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #8039 Dátum: 2022. Március 11. - 19:25:58 »

Nem értitek Ti ezt!
A jó kenyérért áldozatot kell hozni. Ismerősöm felesége, veszni hagyta a leelőlegezett egzotikus nyaralást, mert a kovásza nem kapott beutazási engedélyt és ha otthon hagyja, megdöglik. Suicide
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy amikor elmesélte, ittam már néhány unicumot sörrel és azóta nem beszélget velem.
 Vállat von

Nagyon érzékeny menyecske lehet ha a te méltán híres, kimért stílusodat, a sokszor inkább magadba folytott szókimondásodat nem jól viselte.   Nyihi
Ilyenkor azért elgondolkodna az ember, hogy talán mindkettőt lehetett volna "dögleni" hagyni.
Akkora kár biztos nem érte volna a társadalmat.
 Ördög

Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Oldalak: 1 ... 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 [536] 537 538 539 540 541 542 543 544 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: