Oldalak: 1 ... 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 [534] 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 646814 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #7995 Dátum: 2022. Február 12. - 12:39:43 »

Az érlelési és tárolási hőmérséklet döntő jelentőségű lehet az íz kialakulásához. De, hogy az mennyi, nem ismertetik. A spájzodban valószínű, hogy túl meleg van.   Wave
Nem "valószinű"...
Túl meleg van.
Pedig a ház észak-keleti sarka.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7996 Dátum: 2022. Február 12. - 16:47:15 »

Az érlelési és tárolási hőmérséklet döntő jelentőségű lehet az íz kialakulásához. De, hogy az mennyi, nem ismertetik. A spájzodban valószínű, hogy túl meleg van.   Wave

Egy filmben, amiben a pármai sonka készítését mutatták be, azt mondták, hogy az a jó tárolási hőmérséklet, amikor a szalonna már puha, de még nem csöpög. A nedvességtartalom meg akkor jó, mikor kitesznek egy marék sót egy fatálra és az nem kezd el levet engedni egy hónap alatt sem.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7997 Dátum: 2022. Február 12. - 21:47:02 »

Ezzel a recepttel egyvalamire kell vigyázni...arra, hogy  nehogy nekiállj...  Rííí
Pár száz disznó máját megkóstoltam már, számos módon elkészítve.
De ez, amit leirtam, magasan veri az összes többit.
Omlós, mint a sz@r és izeiben kenterbe veri az összes más módon készìtett májat.
Legutóbb tegnap ettük reggel egy vadászházban a barátokkal közösen, ahol a recept névadója követte el a reggelinket.
Mióta megkóstoltam, én is csak így készítem el.
Szép dolog az elmélet pl. a vízről (ami nem érheti a májat az álmoskönyv szerint, mert kemény lesz....stb...), de a gyakorlat meg azt mutatja, hogy egyszerűen nem igaz.
Ennyi.
Akinek kedve van hozzá, az próbálja ki.
Amúgy meg hálistennek demográfia van, és ízlésről magával az ördöggel sem lennék hajlandó vitatkozni  Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7998 Dátum: 2022. Február 12. - 22:55:16 »

Pár száz disznó máját megkóstoltam már, számos módon elkészítve.
De ez, amit leirtam, magasan veri az összes többit.
Omlós, mint a sz@r és izeiben kenterbe veri az összes más módon készìtett májat.
Legutóbb tegnap ettük reggel egy vadászházban a barátokkal közösen, ahol a recept névadója követte el a reggelinket.
Mióta megkóstoltam, én is csak így készítem el.
Szép dolog az elmélet pl. a vízről (ami nem érheti a májat az álmoskönyv szerint, mert kemény lesz....stb...), de a gyakorlat meg azt mutatja, hogy egyszerűen nem igaz.
Ennyi.
Akinek kedve van hozzá, az próbálja ki.
Amúgy meg hálistennek demográfia van, és ízlésről magával az ördöggel sem lennék hajlandó vitatkozni  Ördög

Olyan ez, mint a ne sózd meg a levest/pörköltet, csak a legvégén, különben kemény lesz a hús. Évtizedek óta az elején sózok és hacsak nem fogyott el a tüzelőnk, akkor mindig puha, porhanyós lett a hús...

De ilyen vitát lehet indítani a fűszerezés idejéről, egész vagy őrölt köményt tegyünk-e a kolbászba, csuka mehet-e halàszlébe, stb.
Én inkább azt mondom, hogy mit, hogyan szoktam csinálni, de a más főztjét is megkóstolom. Ha jobb, mint az enyém, akkor bizony nem vagyok rest magamévá tenni a számomra új technikát! Kb. így fejlődhetett a konyhakultúra is!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #7999 Dátum: 2022. Február 12. - 23:13:20 »

Nagynénim férje séf volt, aki vagy húsz évig főzött a Magyarországra látogató delegációknak és állami /egyházi vezetőknek. Valószínűleg ő is buzi volt, mert a paradicsomot meghámozta, az alapanyagokat (még a halat is) megmosta, és a májat már az elején megsózta.   :Mosolyog Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #8000 Dátum: 2022. Február 13. - 11:36:20 »

Nagynénim férje séf volt, aki vagy húsz évig főzött a Magyarországra látogató delegációknak és állami /egyházi vezetőknek. Valószínűleg ő is buzi volt, mert a paradicsomot meghámozta, az alapanyagokat (még a halat is) megmosta, és a májat már az elején megsózta.   :Mosolyog Vállat von

Elhiszem.
Az égvilágon semmit nem jelent. Wave
 A vendéglátás egy más iparág, ott van, amit muszáj megcsinálni. A lecsóhoz is meghámozzák a paradicsomot mert vannak nyámnyila, tápos vendégek akiket zavar a paradicsom héja az ételben. Ha csóválod a fejed, egyből hozzák a rémtörténetet az ismerősük ismerőséről akinek a szájpadlására tapadt az összekunkorodott paradicsomhéj és majdnem megfulladt...persze, majdnem... Az ilyen ember egyen szárított libaszart, tejben áztatva...
Én is  megmosom a halat. Kivételt képez a halászléfőzés. Oda kell a hal vére. Persze ennek alapfeltétele, hogy én is bontsam, tudjam, milyen.
A vaddisznómájat nem azért nem mossuk le mert kemény lesz hanem az íze miatt. Ezért nem értem a Csaba által írt egész éjszakás, váltott vizes áztatást. Akkor minek a jó alapanyag ha minden ízt kiáztatunk belőle? Valaki nem szereti? Akkor vegyen egy fél kiló csirkemájat a tescóban és egye azt...
A szárnyasok máját (és a halakét) előre sózzuk. Az emlősökét utólag. De mindenkinek szíve joga elbaszni a jó alapanyagot mert "Ő majd megmutatja".
A hagymás máj, kiváltképp a vaddisznómáj szinte "szakrális"étel" a vadászoknál. Megérdemli a kellő tiszteletet. Persze mindig lehet "még egyet csavarni" rajta, "majd én megmutatom" túlbonyolítani de ha valaki mindig nagyobbat akar fingani az könnyen beszarhat.
Nem véletlen a "pirítsátok a hagymát" elköszönés amikor valaki elindul ki a lesre. Mert ha lő valamit, annak a máját azon frissiben érdemes megsütni, akkor van a legjobb íze.
 Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #8001 Dátum: 2022. Február 13. - 11:44:49 »

Olyan ez, mint a ne sózd meg a levest/pörköltet, csak a legvégén, különben kemény lesz a hús. Évtizedek óta az elején sózok és hacsak nem fogyott el a tüzelőnk, akkor mindig puha, porhanyós lett a hús...
Nem olyan Gergő...
A levest és a pörköltet sózzuk az elején is de mivel el fog főni a levéből, nem lehet rögtön készre sózni, a végén kell beállítani a "sósságát".
Más.
Gondolom, megtapasztaltad már Te is, hogy egy rosszkor belelöttyentett vörösbor vagy beledobott paradicsom után az Istennek sem akart megpuhulni a hús. Még a "pótlásnak" belelöttyentett hidegvíz is csinálhat ilyet.
Vannak ilyen tapasztalati tények amit a nagyképűek babonának aposztrofálnak de a végén azért kiderül, hogy mégis igazak.
(Csuka mehet a halászlébe de csak kevés mert "elviszi" az ízét, csuka és vörösbor együtt kerülendő. Fűszerezni az elején kell de a fokhagymát csak a végén teszed bele mert elmegy az íze és ugyanez a helyzet a zöldfűszerekkel is. A ponty keserűfoga  hülye babona, nyugodtan bent lehet hagyni. Van még kérdés? Ördög Ördög Ördög)
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #8002 Dátum: 2022. Február 13. - 12:33:16 »


Itt épp nem találtuk a tárcsa lábát. A körülmények úgy alakultak, hogy több volt a velő mint a máj...de azért nem lett rossz:



Én már sok dolgon vitatkoztam veled,de a tárcsán készült böllérmájadba tényleg igazi buzi aki beleköt. Fenomenális.  Emelem Még a társaságodat is elviselem érte. Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #8003 Dátum: 2022. Február 13. - 12:51:06 »

Én már sok dolgon vitatkoztam veled,de a tárcsán készült böllérmájadba tényleg igazi buzi aki beleköt. Fenomenális.  Emelem Még a társaságodat is elviselem érte. Röhög
Pedig így, hogy ott voltál, a szívemet és a lelkemet nem is mertem beletenni... Stoel
Attól féltem, allergiás rohamot kapsz valamelyik új, ismeretlen összetevőtől... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #8004 Dátum: 2022. Február 13. - 12:56:06 »

Pedig így, hogy ott voltál, a szívemet és a lelkemet nem is mertem beletenni... Stoel
Attól féltem, allergiás rohamot kapsz valamelyik új, ismeretlen összetevőtől... Ördög Ördög Ördög
Az ok, hogy az utraderm standard dolog, de a szarvaslábak, melyek szépen elő vannak készítve, mikor kerültek bele?  Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #8005 Dátum: 2022. Február 13. - 13:01:13 »

Pedig így, hogy ott voltál, a szívemet és a lelkemet nem is mertem beletenni... Stoel
Attól féltem, allergiás rohamot kapsz valamelyik új, ismeretlen összetevőtől... Ördög Ördög Ördög
Röhög Piál Wave
Az ok, hogy az utraderm standard dolog, de a szarvaslábak, melyek szépen elő vannak készítve, mikor kerültek bele?  Ördög
Hülye.Majdnem megfulladtam a nevetéstől. Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #8006 Dátum: 2022. Február 13. - 13:08:15 »

Az ok, hogy az utraderm standard dolog, de a szarvaslábak, melyek szépen elő vannak készítve, mikor kerültek bele?  Ördög
Minden titkot nem árulhatok el.
Ha megmondanám, utána meg kellene, hogy öljelek... Rííí
 Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #8007 Dátum: 2022. Február 13. - 14:47:50 »

Az ok, hogy az utraderm standard dolog, de a szarvaslábak, melyek szépen elő vannak készítve, mikor kerültek bele?  Ördög
Szerintem azzal tüzelt alatta.  Ördög Mint látható,a fája már fogytán volt és még el se kezdte a sütést  Wave
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #8008 Dátum: 2022. Február 13. - 14:57:36 »

Szerintem azzal tüzelt alatta.  Ördög Mint látható,a fája már fogytán volt és még el se kezdte a sütést  Wave
Ugyanazokat a képeket nézzük? Fejvakarás
A másodikon már majdnem kész a kaja és még bőven van alatta "tartalék".
A hátam mögött meg egy akácos van(nem a Sanyi, az valahol oldalt téblábolt). Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #8009 Dátum: 2022. Február 13. - 15:06:43 »

 :Ste
Ugyanazokat a képeket nézzük? Fejvakarás
A másodikon már majdnem kész a kaja és még bőven van alatta "tartalék".
A hátam mögött meg egy akácos van(nem a Sanyi, az valahol oldalt téblábolt). Ördög
Szegény akácokra rájárt a rúd akkoriban, tele 9,3-as lukakkal… Ördög Röhög Stoel
Viszont, visszatérve ahhoz a tárcsás májasvelőhöz, az azért hibátlan volt.  Igen Olyat fájntosat még nem ettem. Mondjuk nem egyszerű összehozni, azzal, hogy kellett hozzá ugye 10 szarvas…. :Mosolyog :Mosolyog
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 [534] 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: