Oldalak: 1 ... 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 [531] 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 646797 alkalommal)
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #7950 Dátum: 2022. Február 08. - 15:37:02 »

Amióta hetente számlázom a leadott vadhúst, azóta gondolkodom azon, hogy mi indokolja, hogy az őzért közel kétszer annyit fizet kilónként a felvásárló, mint a gímért.
Az meg hogy közel hatszor annyit, mint a vaddisznóért, azt meg ha az életem múlna rajta, sem tudnám kitalálni.

Ettem már én is kitűnő nyúlpaprikást, őzpörköltet is, de főznöm még nem sikerült.  

Ezt sosem értettem én sem! Pedig a disznóból készült, elrontott akármi is többnyire lefölözi az őzből készült ételeket!
Ha nyulat lövök nagy ritkán, akkor én is úgy teszek, mint Attila, rögtön elajándékozom.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
hegyomlás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 133



« Új üzenet #7951 Dátum: 2022. Február 08. - 18:17:48 »

🤣🤣🤣
Megáll a kés, a hentes néz....  OOO OOO OOO

Gyorsan meg is hallgatom👍😁

Hú de kínos hú de kínos  Vigyorog S.Peti
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7952 Dátum: 2022. Február 08. - 19:12:36 »

Amióta hetente számlázom a leadott vadhúst, azóta gondolkodom azon, hogy mi indokolja, hogy az őzért közel kétszer annyit fizet kilónként a felvásárló, mint a gímért.
Az meg hogy közel hatszor annyit, mint a vaddisznóért, azt meg ha az életem múlna rajta, sem tudnám kitalálni.

Ettem már én is kitűnő nyúlpaprikást, őzpörköltet is, de főznöm még nem sikerült. 

Pont a múltkor kérdeztem rá egy felvásárlóra és azt mondta, hogy két oka van: 1. külföldön keresik az őzet is, 2. más a leadott mennyiség utáni húskihozatal. Azt mondta, hogy náluk a leadott vad(disznó-szarvas-dám-őz) aránya  darabra 3-3-1-1, így sokkal kevesebb őzhús jut a piacra.
Nem tudom, mennyire van így, én elhiszem neki.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7953 Dátum: 2022. Február 08. - 19:14:42 »

Ezt sosem értettem én sem! Pedig a disznóból készült, elrontott akármi is többnyire lefölözi az őzből készült ételeket!
Ha nyulat lövök nagy ritkán, akkor én is úgy teszek, mint Attila, rögtön elajándékozom.


Volt itt a fórumon anno egy család(Kollárék Tápióságból), náluk ettem életem egyik legfinomabb majorannás tejszínes őzraguját. Az kenterbe vágott sok éttermi finomságot! Valószínű, csak tudni kell elkészíteni  Kacsint
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7954 Dátum: 2022. Február 08. - 19:59:15 »

Volt itt a fórumon anno egy család(Kollárék Tápióságból), náluk ettem életem egyik legfinomabb majorannás tejszínes őzraguját. Az kenterbe vágott sok éttermi finomságot! Valószínű, csak tudni kell elkészíteni  Kacsint
Nálunk az egész család szereti az őzet. A pörköltet amit én főzök, a sültet amit a leg picibb lányom.
Nálam az őzpörkölt alapvető fűszere a majonanna, aki nem szereti bele se vágjon.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7955 Dátum: 2022. Február 08. - 23:25:13 »

Nálunk az egész család szereti az őzet. A pörköltet amit én főzök, a sültet amit a leg picibb lányom.
Nálam az őzpörkölt alapvető fűszere a majonanna, aki nem szereti bele se vágjon.

Pontosan!
Az öregek még tudták, hogy mit, mivel, miért fűszereztek és ha valaki képes elrugaszkodni a vöröshagyma-fokhagyma-só-bors-paprika kombinálásától és hajlandó elolvasni egy II. Világháború előtti -vagy ne adj’ Isten régebbi-szakácskönyvet, akkor rájön, hogy mennyire szegény is a mai magyar konyha, mind nyersanyag szempontjából, mind fűszerezés oldaláról. Persze vannak már jó jelek (egyre többen használnak különböző zöldfűszereket, tarkaborsot, stb.), de mikor kerül vissza a vadreceptekbe a citrom, a gyömbér, a sáfrány, szegfűszeg, vagy a kertvégi turbolya… messze még a régi konyhakultúránk, amiben bizony az őznek és a mezei nyúlnak is előkelő helye volt!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #7956 Dátum: 2022. Február 09. - 06:16:08 »


Ha nyulat lövök nagy ritkán, akkor én is úgy teszek, mint Attila, rögtön elajándékozom.


Ha kiszeded főzés előtt az összes csontot, aztán csak a színhúst főzöd, az sokat visszavesz a vasas ízből.
Állítólag egy abálás is, ezt nyúlnál még nem próbáltam, tavalyelőtt őznél igen, de nem sok foganatja volt.
Pörköltként csak turkáltuk, másnap csináltam belőle egy gulyást, na, úgy már súrolta az ehetőség határát.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #7957 Dátum: 2022. Február 09. - 06:25:29 »

2. más a leadott mennyiség utáni húskihozatal.

A disznó, meg a szarvas között más.
A szarvas meg az őz között nincs érdemi különbség.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7958 Dátum: 2022. Február 09. - 07:22:43 »

Elkészült a mai ebéd: sólet, ahogy én csinálom  Táncol




Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7959 Dátum: 2022. Február 09. - 07:28:30 »

A disznó, meg a szarvas között más.
A szarvas meg az őz között nincs érdemi különbség.

Mint írtam, nem értek hozzá... Lehet, hogy rosszul Fogalmaztam.
De ha leadnak 3 disznót, 3 szarvast és egy őzet, akkor a végén csak kevesebb őzhús kerül a piacra.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #7960 Dátum: 2022. Február 09. - 07:53:30 »

Mint írtam, nem értek hozzá... Lehet, hogy rosszul Fogalmaztam.
De ha leadnak 3 disznót, 3 szarvast és egy őzet, akkor a végén csak kevesebb őzhús kerül a piacra.

Kilóra is nyilván kevesebb.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #7961 Dátum: 2022. Február 09. - 08:35:07 »

Méltóságos tiszteletem!

A nyúl hússal én is hadilábon álltam, mind addig amíg egy kedves Barátomtól nem kaptam Nyúl pástétom receptet!
Na azóta nem tudok elég nyúl húst szerezni, mert fél óra alatt elfogy akármennyit készítek!. Rííí





 Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #7962 Dátum: 2022. Február 09. - 08:56:37 »

Méltóságos tiszteletem!

A nyúl hússal én is hadilábon álltam, mind addig amíg egy kedves Barátomtól nem kaptam Nyúl pástétom receptet!
Na azóta nem tudok elég nyúl húst szerezni, mert fél óra alatt elfogy akármennyit készítek!. Rííí

 Emelem

Akkor ezt a receptet nem tartsd Magadban...  Kacsint

A köz nevében előre is köszönöm.
 Emelem

Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7963 Dátum: 2022. Február 09. - 10:42:59 »

Akkor ezt a receptet nem tartsd Magadban...  Kacsint

A köz nevében előre is köszönöm.
 Emelem



 Igen  Kacsint
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #7964 Dátum: 2022. Február 09. - 11:03:35 »

Akkor ezt a receptet nem tartsd Magadban...  Kacsint

A köz nevében előre is köszönöm.
 Emelem


Úgy kezdődik, hogy kell hozzá egy nyúl vagy legalábbis egy macska... Stoel
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 [531] 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: