Oldalak: 1 ... 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 [530] 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 646768 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #7935 Dátum: 2021. December 24. - 11:41:22 »

Koncentráltabb gombaízt eredményez ha nem párolod hanem pirítod a gombát.
Oszt az sem rontja el, ha egy korty whiskyvel flambírozod.
A végén pedig a friss petrezselyemzöld kötelező tartozék.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #7936 Dátum: 2021. December 24. - 13:51:31 »

Nekem mindig is gondom volt a mezei nyúllal… csak pörköltnek tudtam igazán jól elkészíteni. Aztán kevés vadasba való fűszerrel leszuvidáltam, sütőben kicsit rápirítottam és így készítettem el a vadast. Isteni lett! Azt hiszem, az újabb nagy felfedezésig, nálunk vadas lesz a nyúlból! Táncol

Girgesz, kifejtenéd ezt a szuivd+pirít vadas receptet nyúlból? Vár egy szebb adag a feltámadásra a fagyasztóban.....
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7937 Dátum: 2021. December 24. - 15:24:48 »

Girgesz, kifejtenéd ezt a szuivd+pirít vadas receptet nyúlból? Vár egy szebb adag a feltámadásra a fagyasztóban.....

Semmi extra, csak a feldarabolt nyulat befűszereztem egy a következő keverékkel: fél kk feketebors, fél kk őrölt babérlevél, 4 szem összetört borókabogyó, egy csipet kakkukfű és ugyanennyi őrölt gyömbér és egy kicsi só.
Ezután ment a fóliába, majd 62C fokon 9 órát szuvidáltam. Ezután lefagyasztottam, mert ez előző szezonbeli nyúl volt. Ezt pár napja szedtem ki a fagyóból, kizsírozott tepsibe tettem, öntöttem alá 2dl húsleveslét és a saját levét, valamint egy narancs kifacsart levét és előmelegített sütőben megpirítottam 25-30 perc alatt (itt már hatott a közben elfogyasztott pálinka), 150C fokon.
A mártás sima vadasmártás sima mártás volt : 1 fej vöröshagyma, két gerezd fokhagyma egy kis zsíron, egy evőkanál mézzel lepirítva, majd megy hozzá 5-6szem borókabogyó, 2 felkarikázott sárgarépa, 1 petrezselyem, egy citrom leve, egy csipet só és 3dl húsleveslé. Puhára párolom, egy-egy ek. mustár és tejföl hozzáadása után leturmixoltam, vízzel a kellő sűrűségűre beállítottam, majd beletettem a húst és összeforraltam.
A Borbás Marcsi-féle szalvétagombóccal tuti lett!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #7938 Dátum: 2021. December 24. - 18:43:39 »

Semmi extra, csak a feldarabolt nyulat befűszereztem egy a következő keverékkel: fél kk feketebors, fél kk őrölt babérlevél, 4 szem összetört borókabogyó, egy csipet kakkukfű és ugyanennyi őrölt gyömbér és egy kicsi só.
Ezután ment a fóliába, majd 62C fokon 9 órát szuvidáltam. Ezután lefagyasztottam, mert ez előző szezonbeli nyúl volt. Ezt pár napja szedtem ki a fagyóból, kizsírozott tepsibe tettem, öntöttem alá 2dl húsleveslét és a saját levét, valamint egy narancs kifacsart levét és előmelegített sütőben megpirítottam 25-30 perc alatt (itt már hatott a közben elfogyasztott pálinka), 150C fokon.
A mártás sima vadasmártás sima mártás volt : 1 fej vöröshagyma, két gerezd fokhagyma egy kis zsíron, egy evőkanál mézzel lepirítva, majd megy hozzá 5-6szem borókabogyó, 2 felkarikázott sárgarépa, 1 petrezselyem, egy citrom leve, egy csipet só és 3dl húsleveslé. Puhára párolom, egy-egy ek. mustár és tejföl hozzáadása után leturmixoltam, vízzel a kellő sűrűségűre beállítottam, majd beletettem a húst és összeforraltam.
A Borbás Marcsi-féle szalvétagombóccal tuti lett!
A vadas nálam úgy készül, hogy a hússal együtt fő a zöldség, ezért nem tudtam értelmezni amit elsőre írtál, de ez is egy nagyon érdekes megközelítés. A szuvid mezei nyulat mindenképpen kipróbálom. Ezer köszönet!  Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7939 Dátum: 2021. December 25. - 19:20:21 »

Nagyon szépen köszönöm!
Ez a pezsgős cucc is nagyon jól hangzik, de én mégis úgy gondolom, hogy Szent Karácsony alkalmából b@szok én arra, hogy mit szeret a család és mit nem,
én most gyorsan elmegyek boltba, és teljesen önzetlenül holnap a kacsamellhez megkotyvasztom ezt a gombás történeteg.
A többiek meg egyék hozzá a krumplipürét🤣👍
Megtörtént a tejszínes-gombás húslé mártás összekotyvasztása.
A gombát a rövid zsíron szalmasárgára pirított hagymán megpirítottam ahogyan Feri is javasolta (bóti csiperke került csak, de meglepően jó íze van),
a kertben szedett friss petrezselyemzöld az törvényszerű hozzávalóként ment bele az utolsó fél percben.
A mustár-méz ízvilágot egy kis (na jó, nem is olyan kis) frissen őrölt vegyes borssal és egy egészen picurka zúzott fokhagymával ugrasztottam meg.
Nővérem és unokaöcsém voltak ma ebéd vendégek, hármasban kitörölgettük a mártásos porcelánküblit Ördög
Felvételt nyert az állandó repertoárba! Igen Táncol
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #7940 Dátum: 2021. December 25. - 22:07:16 »

Megtörtént a tejszínes-gombás húslé mártás összekotyvasztása.
A gombát a rövid zsíron szalmasárgára pirított hagymán megpirítottam ahogyan Feri is javasolta (bóti csiperke került csak, de meglepően jó íze van),
a kertben szedett friss petrezselyemzöld az törvényszerű hozzávalóként ment bele az utolsó fél percben.
A mustár-méz ízvilágot egy kis (na jó, nem is olyan kis) frissen őrölt vegyes borssal és egy egészen picurka zúzott fokhagymával ugrasztottam meg.
Nővérem és unokaöcsém voltak ma ebéd vendégek, hármasban kitörölgettük a mártásos porcelánküblit Ördög
Felvételt nyert az állandó repertoárba! Igen Táncol
 Emelem
Majd ha magadnak főzöl-és nem kell senkinek magyarázkodni-próbáld ki azt a whiskys flambírozást is. Egy jó löttyintés whisky a gombára még mielőtt a tejszínt megkapná, meggyújtod, aztán lehet belekeverni a folytatást. Egy gombázós topicról jött az ötlet, nem hülyeség...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7941 Dátum: 2022. Január 08. - 08:42:11 »

Tegnap esti paradicsomos, szuvidált szarvasgerinc, mozarellával és persze az elmaradhatatlan fácánhúsleves, ahogy én készítem:







Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #7942 Dátum: 2022. Február 07. - 18:24:57 »

Egy nagyeszű azt javasolta, őzből érdemes tatárbifszteket készíteni. Próbálta már valaki?
Én szarvasbélszínből csináltam, annak túl markáns "szarvasíze" volt, dámból ettem, azon viszont nem éreztem mellékízt. De az őz még a gímnél is "aromásabb", szóval én nem próbálkoznék, pláne nem ajánlanám "civileknek" akinek nincs igazán tapasztalatuk az erdei ízekkel ráadásul az őzgerinc egy kicsit drága a kísérletezéshez.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7943 Dátum: 2022. Február 07. - 19:38:52 »

Egy nagyeszű azt javasolta, őzből érdemes tatárbifszteket készíteni. Próbálta már valaki?
Én szarvasbélszínből csináltam, annak túl markáns "szarvasíze" volt, dámból ettem, azon viszont nem éreztem mellékízt. De az őz még a gímnél is "aromásabb", szóval én nem próbálkoznék, pláne nem ajánlanám "civileknek" akinek nincs igazán tapasztalatuk az erdei ízekkel ráadásul az őzgerinc egy kicsit drága a kísérletezéshez.
Ahogy a dögkútról lopott kékülő disznót elkészítő cigányasszony mondta a dokumentumfilmben: fokhagyma dóga... Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7944 Dátum: 2022. Február 07. - 19:57:21 »

Egy nagyeszű azt javasolta, őzből érdemes tatárbifszteket készíteni. Próbálta már valaki?
Én szarvasbélszínből csináltam, annak túl markáns "szarvasíze" volt, dámból ettem, azon viszont nem éreztem mellékízt. De az őz még a gímnél is "aromásabb", szóval én nem próbálkoznék, pláne nem ajánlanám "civileknek" akinek nincs igazán tapasztalatuk az erdei ízekkel ráadásul az őzgerinc egy kicsit drága a kísérletezéshez.
Míg a szarvasbélszinből készült tatár, nálam a király kategória, az őznek még a hallatától is kiráz a hideg. Macs
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #7945 Dátum: 2022. Február 07. - 20:49:09 »

Egy nagyeszű azt javasolta, őzből érdemes tatárbifszteket készíteni. Próbálta már valaki?
Én szarvasbélszínből csináltam, annak túl markáns "szarvasíze" volt, dámból ettem, azon viszont nem éreztem mellékízt. De az őz még a gímnél is "aromásabb", szóval én nem próbálkoznék, pláne nem ajánlanám "civileknek" akinek nincs igazán tapasztalatuk az erdei ízekkel ráadásul az őzgerinc egy kicsit drága a kísérletezéshez.

Az őzet és a mezei nyulat én nem szeretem, mert nekem "erős" szaga van.  A nyulat -ha hozok egyet- azt elajándékozom.  Az őzet egy éjszaka hagyom ázni, és többszőr cserélek rajta vizet.  Így már nekem is fogyasztható.  Tatárt is szoktam csinálni belőle,és eddig még mindenkinek ízlett!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #7946 Dátum: 2022. Február 07. - 22:05:49 »

Egy nagyeszű azt javasolta, őzből érdemes tatárbifszteket készíteni. Próbálta már valaki?
Én szarvasbélszínből csináltam, annak túl markáns "szarvasíze" volt, dámból ettem, azon viszont nem éreztem mellékízt. De az őz még a gímnél is "aromásabb", szóval én nem próbálkoznék, pláne nem ajánlanám "civileknek" akinek nincs igazán tapasztalatuk az erdei ízekkel ráadásul az őzgerinc egy kicsit drága a kísérletezéshez.

Tudjafene. Őzért nemigen vagyunk oda mi sem. Anno kislányom keresztelőjét ültük meg Tatán a Platânban, ott ettünk őzbélszínt az valami fantasztikus volt,  tényleg meghatározó gasztroélményt is nyújtott.  Szóval jó eséllyel elkészítés dolga.

Mi speciel nem tudtunk érdemi különbséget tenni a marha vagy a szarvas tatár között, hozzâ kell tennem hogy én a rostélyos javából csináltam marhánál, szarvasból meg volt már hogy hátszínből.

A vegeta mindig ugyanaz, lehe az a nyitja.  Nyihi
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9527


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #7947 Dátum: 2022. Február 08. - 07:48:39 »

Míg a szarvasbélszinből készült tatár, nálam a király kategória, az őznek még a hallatától is kiráz a hideg. Macs

".....Daráljon le egy kiló bélszínt, a macskámnak viszem...."
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #7948 Dátum: 2022. Február 08. - 07:50:43 »

Egy nagyeszű azt javasolta, őzből érdemes tatárbifszteket készíteni. Próbálta már valaki?
Én szarvasbélszínből csináltam, annak túl markáns "szarvasíze" volt, dámból ettem, azon viszont nem éreztem mellékízt. De az őz még a gímnél is "aromásabb", szóval én nem próbálkoznék, pláne nem ajánlanám "civileknek" akinek nincs igazán tapasztalatuk az erdei ízekkel ráadásul az őzgerinc egy kicsit drága a kísérletezéshez.

Amióta hetente számlázom a leadott vadhúst, azóta gondolkodom azon, hogy mi indokolja, hogy az őzért közel kétszer annyit fizet kilónként a felvásárló, mint a gímért.
Az meg hogy közel hatszor annyit, mint a vaddisznóért, azt meg ha az életem múlna rajta, sem tudnám kitalálni.

Ettem már én is kitűnő nyúlpaprikást, őzpörköltet is, de főznöm még nem sikerült.  
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7949 Dátum: 2022. Február 08. - 08:01:53 »

".....Daráljon le egy kiló bélszínt, a macskámnak viszem...."
🤣🤣🤣
Megáll a kés, a hentes néz....  OOO OOO OOO

Gyorsan meg is hallgatom👍😁
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 [530] 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: