Oldalak: 1 ... 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 [524] 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 646779 alkalommal)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7845 Dátum: 2020. December 09. - 04:44:48 »

Aki keres az lalál. Vigyorog  Lidl-s beszerzés, most vettem.
Elég nemzetközi a cucc. Argentín nevelés és feldolgozás, japán marha fajta, bulgár forgalmazó, német áruházlánc, Magyar felhasználó  Mosolyog  Remélem jó lesz. Bárcsak a bakancslistám minden pontja ilyen gyorsan teljesűlne.



Mark! Ezzel már lehet valamit kezdeni? 30 napos érlelt Wagyu elméletileg. És nem volt heroin árban sem. 300g 2700ft. Bár mondjuk ez nézőpont kérdése.



Bocs hogy ilyen kesore valaszolok, most lattam csak, hogy kerdeztel. En leirom, hogy en hogyan sutom grillen a steak et. Ontottvas serpenyobe nem szoktam sutni steak et habar mondtak hogy ugy is finom.
Tehat a hus szobahomersekleten all minel hosszabb ideig ( legalabb 2 orat miutan kijon a hutobol)  Lekenem vekonyan olajjal mindket oldalat, sot hintek ra mindket oldalara ( sokszor hasznalok darabos, durvabb sot itt " kosher salt" a neve)  es utana orolt fekete borsot hintek mindket oldalara es enyhen rasurolom.   Hagyom, hogy igy alljon legalabb egy orat ( sokszor ez fugg hogy mennyire vagyok ehes) is
Felhevitem a BBQ -t  360C es rarakom a husokat. Jelzem ez egy nagyon forro sutesi forma 3 perc mulva megforditom es a tul oldalanak is adok 3 percet Ez "medium rare" vagyis nem halvany pink hanem jo sotet pink. Ezek masfel inches steak ek. Mindig azt veszek. Utana leveszem es egy fedos edenybe pihentetem lgalabb 5 percig ( a steak miutan levetted  grillrol meg utana magaba is sul nehany percig) .Es ennyi, kesz is. Mikor milyen kedvembe vagyok so, bors helyett hasznalok meg egy steak fuszer vegyiteket Montreal Steak Spice Semmi gond vele nagyon finom (mert van itt egy millio mas de nekem nem mind izlenek)

 Ahogyan en sutom ki kell hangsulyozzam, hogy nagyon fontos egy minosegi egyforman forrosodo jo BBQ ahol nincsenek "hideg" reszek a sutesi feluleten. Vagy a bal oldal jobban sut mint a jobb oldal - vagy forditva ahol az egyik oldalan a hus eleg a masikon meg meg nyers. Tehat egy jo BBQ  jo steak sutesehez a minosegi hus mellett ez is a legfontosabb. A kozertekbe vett olcso rozoga sz...ok nem jok. Weber, Broil King, Vermont Castings, Napoleon,  es ezekbol sem a belepo szintu modelek. Hosszutavon megeri tobb penzt kolteni rajuk mert legalabb minimum 10 evig van egy jo minosegi BBQ-d. Nos, nem egy nagy kunszt jo hus, jo BBQ es igy fog kinezni. (Ez egy nyaron keszult kepem)







Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7846 Dátum: 2020. December 09. - 07:36:46 »

Csabuskám!
Nakem a barátság megér annyit, hogy elmész Te a jó büdös .......csába.
 Röhög

Gézám!
Köszönöm!!!!
Helyre billent a ph-m.
Ezért szuvidálok neked akármit is Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #7847 Dátum: 2020. December 09. - 08:24:51 »

A szuvid működik a 20000-es lidlis lekvárfőzővel is. Sőt, abba még sört is lehet főzni kis berhelést követően... Vigyorog
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #7848 Dátum: 2020. December 09. - 11:10:53 »

A szuvid működik a 20000-es lidlis lekvárfőzővel is. Sőt, abba még sört is lehet főzni kis berhelést követően... Vigyorog

 Igen

Szvsz. még hasznosabb is sört főzni benne mint szuvidot.  Ördög

Én csak egy sufni-tuning keverőt szerkesztettem rá.
(Lorkának ismerős lesz, mert a keverő egyben a "rotary tumbler" hüvelytisztítónak is a forgatója.  Vigyorog)
 




Tegnap főztem benne egy karácsonyi ihletésű amerikan stout-ot.  Mosolyog Táncol Foez

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7849 Dátum: 2020. December 09. - 11:34:20 »

A szuvid működik a 20000-es lidlis lekvárfőzővel is. Sőt, abba még sört is lehet főzni kis berhelést követően... Vigyorog

Nekem a lekvárfőző és befőző automata azért nem jött be, mert amit eddig láttam, az vagy 70-80C foktól felfelé melegít, vagy 2 óra az időkorlátja vagy nincs benne keringető.(ettől függetlenül lehet, hogy van olyan, ami megfelelő és csak én nem találkoztam ilyennel. )

Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7850 Dátum: 2020. December 09. - 15:07:33 »

Bocs hogy ilyen kesore valaszolok, most lattam csak, hogy kerdeztel. En leirom, hogy en hogyan sutom grillen a steak et. Ontottvas serpenyobe nem szoktam sutni steak et habar mondtak hogy ugy is finom.
Tehat a hus szobahomersekleten all minel hosszabb ideig ( legalabb 2 orat miutan kijon a hutobol)  Lekenem vekonyan olajjal mindket oldalat, sot hintek ra mindket oldalara ( sokszor hasznalok darabos, durvabb sot itt " kosher salt" a neve)  es utana orolt fekete borsot hintek mindket oldalara es enyhen rasurolom.   Hagyom, hogy igy alljon legalabb egy orat ( sokszor ez fugg hogy mennyire vagyok ehes) is
Felhevitem a BBQ -t  360C es rarakom a husokat. Jelzem ez egy nagyon forro sutesi forma 3 perc mulva megforditom es a tul oldalanak is adok 3 percet Ez "medium rare" vagyis nem halvany pink hanem jo sotet pink. Ezek masfel inches steak ek. Mindig azt veszek. Utana leveszem es egy fedos edenybe pihentetem lgalabb 5 percig ( a steak miutan levetted  grillrol meg utana magaba is sul nehany percig) .Es ennyi, kesz is. Mikor milyen kedvembe vagyok so, bors helyett hasznalok meg egy steak fuszer vegyiteket Montreal Steak Spice Semmi gond vele nagyon finom (mert van itt egy millio mas de nekem nem mind izlenek)

Köszönöm! Megfogadom a tanácsodat! Igen Emelem

 Ahogyan en sutom ki kell hangsulyozzam, hogy nagyon fontos egy minosegi egyforman forrosodo jo BBQ ahol nincsenek "hideg" reszek a sutesi feluleten. Vagy a bal oldal jobban sut mint a jobb oldal - vagy forditva ahol az egyik oldalan a hus eleg a masikon meg meg nyers. Tehat egy jo BBQ  jo steak sutesehez a minosegi hus mellett ez is a legfontosabb. A kozertekbe vett olcso rozoga sz...ok nem jok. Weber, Broil King, Vermont Castings, Napoleon,  es ezekbol sem a belepo szintu modelek. Hosszutavon megeri tobb penzt kolteni rajuk mert legalabb minimum 10 evig van egy jo minosegi BBQ-d. Nos, nem egy nagy kunszt jo hus, jo BBQ es igy fog kinezni. (Ez egy nyaron keszult kepem)








Naplózva

Jó szelet!
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #7851 Dátum: 2020. December 09. - 17:00:53 »

Nekem a lekvárfőző és befőző automata azért nem jött be, mert amit eddig láttam, az vagy 70-80C foktól felfelé melegít, vagy 2 óra az időkorlátja vagy nincs benne keringető.(ettől függetlenül lehet, hogy van olyan, ami megfelelő és csak én nem találkoztam ilyennel. )

Wave

Kicseréled a csapot fémcsapra, veszel hozzá szivattyút, kifúrod a tetejét, visszavezeted a csövet és megvan.

A komlózást azt már rendes edényben lehet nyomni a tűzhelyen, a főzőben csak a cefrézés megy.
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7852 Dátum: 2020. December 09. - 17:49:00 »

Ez lesz minden újhullámos főzőeszköz sorsa! Előbb-utóbb alkoholt készítenek vele.
Kukta, pálinkafőző, lekvárfőző meg szuvidáló a sörfőzésbe megy át.
A Római tálra találjatok ki valamit?
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #7853 Dátum: 2020. December 09. - 18:34:12 »

Ez lesz minden újhullámos főzőeszköz sorsa! Előbb-utóbb alkoholt készítenek vele.
Kukta, pálinkafőző, lekvárfőző meg szuvidáló a sörfőzésbe megy át.
A Római tálra találjatok ki valamit?
 Röhög

Mit kellene kitalálni?  A tetejére egy kifolyó cső, a tálba a cefre, körbe tapasztva tésztával, és kész a pálinkafőző! "Kicsit sárgább, kicsit savanyú, de a mienk."  (A tanú)
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #7854 Dátum: 2020. December 09. - 18:35:26 »

A szuvid működik a 20000-es lidlis lekvárfőzővel is. Sőt, abba még sört is lehet főzni kis berhelést követően... Vigyorog

A Lidl-ben 20.000,- ft a saját márkás  szuvid rúd is. Próbálta valaki ?
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9527


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #7855 Dátum: 2020. December 09. - 19:01:39 »

A Lidl-ben 20.000,- ft a saját márkás  szuvid rúd is. Próbálta valaki ?

Yessss. Tökéletesen teszi a dolgát.   Igen

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7856 Dátum: 2020. December 09. - 21:10:49 »

A Lidl-ben 20.000,- ft a saját márkás  szuvid rúd is. Próbálta valaki ?

Igen. Azt használom.

Kicseréled a csapot fémcsapra, veszel hozzá szivattyút, kifúrod a tetejét, visszavezeted a csövet és megvan.

A komlózást azt már rendes edényben lehet nyomni a tűzhelyen, a főzőben csak a cefrézés megy.

Szuper! Veszem 20e-ért egy kütyüt, veszem hozzá alkatrészt még pár ezerért, kókányolok pár órát, aztán ugyanott vagyok, minths vettem volna egy 20e Ft-os souse vide rudat.  Röhög
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #7857 Dátum: 2020. December 09. - 21:35:32 »

Szuper! Veszem 20e-ért egy kütyüt, veszem hozzá alkatrészt még pár ezerért, kókányolok pár órát, aztán ugyanott vagyok, minths vettem volna egy 20e Ft-os souse vide rudat.  Röhög

  Csodalk  Fejvakarás
Azzal is lehet sört főzni?
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7858 Dátum: 2020. December 09. - 22:00:36 »

Mit kellene kitalálni?  A tetejére egy kifolyó cső, a tálba a cefre, körbe tapasztva tésztával, és kész a pálinkafőző! "Kicsit sárgább, kicsit savanyú, de a mienk."  (A tanú)
Hogy ez nekem nem jutott eszembe. Hármat párhuzamosan kötök, remélem az nem gond hogy az egyik Pataki?
A tésztához meg van lisztem, 120 kg a tavaszi COVID mizériából
Mellesleg megkérdezném, búza finomlisztre van-e pálinka receptetek?
 Piál
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #7859 Dátum: 2020. December 09. - 22:07:39 »

Hogy ez nekem nem jutott eszembe. Hármat párhuzamosan kötök, remélem az nem gond hogy az egyik Pataki?
A tésztához meg van lisztem, 120 kg a tavaszi COVID mizériából
Mellesleg megkérdezném, búza finomlisztre van-e pálinka receptetek?
 Piál

Csak óvatosan, nehogy a Pataki tál elinduljon hazafelé. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 [524] 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: