Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 646779 alkalommal)
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #165 Dátum: 2008. április 24. - 07:52:32 »

Girgesz itt van három régi recept!!!!!!!
Túzok sülve.
Csak fiatalon élvezhető.A madarat tollastól egy zsákba jól bekötjük s legalább egy méter mélyre leássuk a földbe.A földet reá hányjuk s jól leverjük.10-12 nap múlva kiássuk,megkopasszuk,fűszerrel bedörzsöljük és így/természetesen beleit kiszedve/6-8 napara levegőbe akasztjuk,míg a földben kapott szagot elveszti.Azután sok hagyma,babérlevél és erős forró boreczettel egy cserépedénybe tesszük.Másnap a levét letöltjük,felforraljük és ismét reá töltjük,a mit 5-6 nap ismételünk.Egy cserépedénybe hagyma,zőldség,fűszer,só szalonnával,vaj és húsléval pár órára főni tesszük.Ha puha,vajjal pirosra sütjük.
A levét befőzzük s adunk hozzá egy kis savanyú tejfelt és vagdalt sardellát.
Páczolt nyúlderék.
Ha a nyúl derék 3-4 napot a páczban állott,kék bőrét lenyúzzuk,só,bors és egy kis szegfűszeggel bedörzsöljük és szalonnával jól megspékeljük.Jó bőven vágunk hagymát,egy kis zöldséget,vajat,egy kevés páczlét és a nyulat beletesszük egy tepsibe és puhára sütjük.Mialatt sül,savanyú tejfellel öntözgetjük.Ha megsült kivesszük,a levét zsirjára pörköljük,liszttel felhintjük,adunk hozzá czukrot,s ha ez mind megbarnult,húslével feleresztjük.Ha a mártás nem elég savanyú,vagy egy kis páczlét vagy pedig citromlét adunk még hozzá s mielőtt egészen kész,savanyú tejfelt.A kész mártást szitán a tálra rakott húsra szűrjük:burgonya salátával tálaljuk.
Fenyves madár töltve.
A megtisztogatott madarat a hátán felvágjuk,gerinczét és bordáit kiszedjük és apróra vagdalt főt sonka és szalaonnal puhára sütjük.Párolt aprómarha máj,vagy ha az nincs,sült aprómarha húst megvagdalunk,kis vajban megpiritjuk s ha kihült összevegyitjük:reszelt hagyma,czitromhéj,fűszer,pirított zsemlyemorzsa és tojásból jól eldörzsölt tölteléket készítünk és szitán áttörjük.Fehér irópapírból gömbölyű tokot készítünk,megolajozzuk,megtöltjük:egy fenyvesmadarat a hátával reá fektetünk az elejére szalonna szeletet teszünk és így megsütjük. Főz :GR :KAJA




 Girgesz: Ezek a receptek érdekességnek jók,de különböző okokból ma már nem állják meg a helyük.
« Utoljára szerkesztve: 2008. április 24. - 08:00:38 írta Girgesz » Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #166 Dátum: 2008. április 24. - 07:58:34 »

Girgesz itt van három recept!!!!!!!
Túzok sülve.
Csak fiatalon élvezhető.A madarat tollastól egy zsákba jól bekötjük s legalább egy méter mélyre leássuk a földbe.A földet reá hányjuk s jól leverjük.10-12 nap múlva kiássuk,megkopasszuk,fűszerrel bedörzsöljük és így/természetesen beleit kiszedve/6-8 napara levegőbe akasztjuk,míg a földben kapott szagot elveszti.Azután sok hagyma,babérlevél és erős forró boreczettel egy cserépedénybe tesszük.Másnap a levét letöltjük,felforraljük és ismét reá töltjük,a mit 5-6 nap ismételünk.Egy cserépedénybe hagyma,zőldség,fűszer,só szalonnával,vaj és húsléval pár órára főni tesszük.Ha puha,vajjal pirosra sütjük.
A levét befőzzük s adunk hozzá egy kis savanyú tejfelt és vagdalt sardellát.
Páczolt nyúlderék.
Ha a nyúl derék 3-4 napot a páczban állott,kék bőrét lenyúzzuk,só,bors és egy kis szegfűszeggel bedörzsöljük és szalonnával jól megspékeljük.Jó bőven vágunk hagymát,egy kis zöldséget,vajat,egy kevés páczlét és a nyulat beletesszük egy tepsibe és puhára sütjük.Mialatt sül,savanyú tejfellel öntözgetjük.Ha megsült kivesszük,a levét zsirjára pörköljük,liszttel felhintjük,adunk hozzá czukrot,s ha ez mind megbarnult,húslével feleresztjük.Ha a mártás nem elég savanyú,vagy egy kis páczlét vagy pedig citromlét adunk még hozzá s mielőtt egészen kész,savanyú tejfelt.A kész mártást szitán a tálra rakott húsra szűrjük:burgonya salátával tálaljuk.
Fenyves madár töltve.
A megtisztogatott madarat a hátán felvágjuk,gerinczét és bordáit kiszedjük és apróra vagdalt főt sonka és szalaonnal puhára sütjük.Párolt aprómarha máj,vagy ha az nincs,sült aprómarha húst megvagdalunk,kis vajban megpiritjuk s ha kihült összevegyitjük:reszelt hagyma,czitromhéj,fűszer,pirított zsemlyemorzsa és tojásból jól eldörzsölt tölteléket készítünk és szitán áttörjük.Fehér irópapírból gömbölyű tokot készítünk,megolajozzuk,megtöltjük:egy fenyvesmadarat a hátával reá fektetünk az elejére szalonna szeletet teszünk és így megsütjük. Főz :GR :KAJA

Ezek nagyon jók!Igazi régiségek...demutasd már meg egy KNP-snek(főleg a túzokosat). Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Tuti megkapod érte a jutalmad:  :KAJA :GR Sorozat Fa testápoló Kalapal Lövök Nyilaz Gun
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #167 Dátum: 2008. április 24. - 08:06:44 »

Megkérdeztem egy vadőrt,akinek a területén néha előfordult egy-egy túzok,hogy milyen a húsa.
Azonnal rávágta,hogy rágós meg száraz meg mittudomén,majd észbekapva hozzátette,hogy azt mondták az öregek.
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #168 Dátum: 2008. április 24. - 08:08:35 »

Amúgy a receptgyűjtésről írt tegnap esti hsz-om komolyan gondoltam és a jutalom is valós lenne... Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #169 Dátum: 2008. április 24. - 08:09:12 »

Megkérdeztem egy vadőrt,akinek a területén néha előfordult egy-egy túzok,hogy milyen a húsa.
Azonnal rávágta,hogy rágós meg száraz meg mittudomén,majd észbekapva hozzátette,hogy azt mondták az öregek.

 Vigyorog Vigyorog Vigyorog A kis hamis! Nyihi
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #170 Dátum: 2008. április 24. - 08:11:02 »

Megkérdeztem egy vadőrt,akinek a területén néha előfordult egy-egy túzok,hogy milyen a húsa.
Azonnal rávágta,hogy rágós meg száraz meg mittudomén,majd észbekapva hozzátette,hogy azt mondták az öregek.

Nálunk is hasonlóan vélekednek az idősek,egyáltalán nem tagadva hogy igenis lőtték ették,szerintem még a 80-as években is. Woest Volt olyan is libázás ködben,azt mondja fellűttem,s mire leesett egy daru lett belőle Nem.Párszor végigjártam Török országot ott lövik eszik a szürke gémet és flamingót is.A KNP-seknek nyugodtan mutatom mindenkit ismerek.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #171 Dátum: 2008. április 24. - 08:12:43 »

Amúgy a receptgyűjtésről írt tegnap esti hsz-om komolyan gondoltam és a jutalom is valós lenne... Wave
Én is komolyan "pályáztam" a három recepttel.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Kriszta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 211


lady steve


« Új üzenet #172 Dátum: 2008. április 24. - 08:59:53 »

Girgesz sárgadinnyés vadmalaca megmozgatta a fantáziám.  gyozo
Naplózva

...akié a gép, azé az ember...
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #173 Dátum: 2008. április 24. - 09:03:04 »

Girgesz sárgadinnyés vadmalaca megmozgatta a fantáziám.  gyozo
Nekem tegnap óta az jár a fejemben. gyozo
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #174 Dátum: 2008. április 24. - 09:04:31 »

Nálunk is hasonlóan vélekednek az idősek,egyáltalán nem tagadva hogy igenis lőtték ették,szerintem még a 80-as években is. Woest Volt olyan is libázás ködben,azt mondja fellűttem,s mire leesett egy daru lett belőle Nem.Párszor végigjártam Török országot ott lövik eszik a szürke gémet és flamingót is.A KNP-seknek nyugodtan mutatom mindenkit ismerek.

Még felénk is volt túzok a '80-as években és volt, hogy apum is mesélte, hogy fogtak kis túzokot még gyerekkorában. Sajnos mára már csak az ő korosztályának emlékeiben él ez a bőség. Túzokcsibét én is láttam már párszor jártomban-keltemben, egyszer fogtam is,mert gyakorlaton elcsapta a kombájn repcearatás közben és a csibéket be kellett vinni a KNP-hez. Hát ritka csúf egy kis jószág,az biztos.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #175 Dátum: 2008. április 24. - 09:05:04 »


Én is komolyan "pályáztam" a három recepttel.

Rendben,de akkor átteszem a receptgyűjteménybe őket.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #176 Dátum: 2008. április 24. - 09:05:54 »

Helyes, hogy ennyire tetszett!-ez volt a célom vele. Hogy érdeklődjetek az ételek iránt(jobban,mint eddig) Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #177 Dátum: 2008. április 24. - 09:07:26 »


Én is komolyan "pályáztam" a három recepttel.

Rendben,de akkor átteszem a receptgyűjteménybe őket.

Jutalomra nem számítok,csak mint érdekességet raktam ide.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Kriszta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 211


lady steve


« Új üzenet #178 Dátum: 2008. április 24. - 09:08:40 »

ha én ennél jobban kezdenék érdeklődni az ételek iránt, stevének kamionnal kellene járnia, mert más nem bírna el. Nyihi
Naplózva

...akié a gép, azé az ember...
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #179 Dátum: 2008. április 24. - 09:08:50 »

Nálunk is hasonlóan vélekednek az idősek,egyáltalán nem tagadva hogy igenis lőtték ették,szerintem még a 80-as években is. Woest Volt olyan is libázás ködben,azt mondja fellűttem,s mire leesett egy daru lett belőle Nem.Párszor végigjártam Török országot ott lövik eszik a szürke gémet és flamingót is.A KNP-seknek nyugodtan mutatom mindenkit ismerek.

Még felénk is volt túzok a '80-as években és volt, hogy apum is mesélte, hogy fogtak kis túzokot még gyerekkorában. Sajnos mára már csak az ő korosztályának emlékeiben él ez a bőség. Túzokcsibét én is láttam már párszor jártomban-keltemben, egyszer fogtam is,mert gyakorlaton elcsapta a kombájn repcearatás közben és a csibéket be kellett vinni a KNP-hez. Hát ritka csúf egy kis jószág,az biztos.

A védett állatokban folytassuk Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: