Oldalak: 1 ... 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 [458] 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 646815 alkalommal)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #6855 Dátum: 2014. Augusztus 30. - 18:50:25 »

Csabi, a tarkony amit hasznalsz az frissen szedett tarkony, vagy uvegbe elrakott (ecetes-sos) tarkony mert izbe nagyon masak ?  Wave
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6856 Dátum: 2014. Augusztus 30. - 18:54:29 »

Csabi, a tarkony amit hasznalsz az frissen szedett tarkony, vagy uvegbe elrakott (ecetes-sos) tarkony mert izbe nagyon masak ?  Wave
Úgy szárítjuk évente egy alkalommal és csavaros tetejű üvegben tároljuk fénytől védve.
Ha van friss levé, akkor azt szoktam nagyon apróra vágni. Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #6857 Dátum: 2014. Szeptember 14. - 17:59:29 »

Hosszú évek kitartó munkája és részben ennek a fórumnak is köszönhetően, de elkészült:



Minden engedély megvan hozzá, végre árulhatom is:


Ladánybenei Lecsófesztiválon:

Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6858 Dátum: 2014. Szeptember 14. - 18:41:38 »

 Igen Nagyon helyes,valósítsd meg az álmaidat,mert más nem teszi meg helyetted!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #6859 Dátum: 2014. Szeptember 14. - 19:44:15 »

Igen Nagyon helyes,valósítsd meg az álmaidat,mert más nem teszi meg helyetted!

Pontosan így gondolom én is... és az az igazság,hogy az elmúlt 8 évben volt néha olyan pillanat,amikor majdnem feladtam,de a konokságom átlendített a holtpontokon. De tegnap felvidítottak,hogy a neheze még csak ezután jön,mert be is kell vezetni a terméket-de hát ha minden könnyű lenne,nem tudnánk megbecsülni Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Lkarcsi
Vendég
« Új üzenet #6860 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 08:40:25 »

be is kell vezetni a terméket Bion

A vaddisznósban elfelejtettem megírni, hogy a kan elejtése előtt fogyasztottam a Girgesz féle főtt, pácolt fürjtojásból. Javult a látás, csökkent a reakció idő, nem remegett a kéz. Csak ajánlani tudom minden vadásznak! Angyal
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6861 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 08:45:01 »

Hosszú évek kitartó munkája és részben ennek a fórumnak is köszönhetően, de elkészült:
Először is hadd gratuláljak, nagyon jó a sok megkeseredett polgártárs mellett pozitív, építő és fantáziadús emberről is olvasni!!! Igen Taps Wave
Legyen hozzá egy nagy-nagy kalappal!!!!!

Lehetne valami bővebbet megtudni magáról a termékről, persze csak az ipari kémkedés határain innen?
Alapanyaggal jól állsz?

Ho lehet majd megtalálni, milyen polcokra szánjátok?
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #6862 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 09:23:57 »

A vaddisznósban elfelejtettem megírni, hogy a kan elejtése előtt fogyasztottam a Girgesz féle főtt, pácolt fürjtojásból. Javult a látás, csökkent a reakció idő, nem remegett a kéz. Csak ajánlani tudom minden vadásznak! Angyal

Igen, ez még reklámnak is jó szöveg Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #6863 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 09:29:51 »

Először is hadd gratuláljak, nagyon jó a sok megkeseredett polgártárs mellett pozitív, építő és fantáziadús emberről is olvasni!!! Igen Taps Wave
Legyen hozzá egy nagy-nagy kalappal!!!!!

Lehetne valami bővebbet megtudni magáról a termékről, persze csak az ipari kémkedés határain innen?
Alapanyaggal jól állsz?

Ho lehet majd megtalálni, milyen polcokra szánjátok?
 Emelem

Szia!

A tojások saját állománytól vannak-most kb. 200 fürjem van. De remélem, hogy ez hamarosan kevés lesz Bion
Nem kóstoltad még a terméket?-több fórumos találkozóra is vittem pedig már belőle. Meg van főzve, pucolva, majd több tartósítási technológia kombinációját alkalmazva tartósítom úgy, hogy közben kap egy adag fűszert is az íz miatt. Tartósítószert nem tartalmaz, de hűtőben így is eláll min. 1 hónapig (most van laborban a két hónapos tesztre).
Egyenlőre ismerősökön keresztül indultunk el: éttermeknek, rendezvény-szervezőknek, meg őstermelői boltokat céloztam meg, de ha alkalmam lesz rá, akkor pár nagyobb rendezvényre, őstermelői piacra is ki akarunk menni +volt olyan, aki a neten rendelt, természetesen neki elküldtem.
Röviden kb. ennyi lenne.
Remélem, hogy bejön, mert eddig mindig pozitív volt a visszajelzés róla!

Üdv: Gergő
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6864 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 10:16:03 »

Szia!

A tojások saját állománytól vannak-most kb. 200 fürjem van. De remélem, hogy ez hamarosan kevés lesz Bion
Nem kóstoltad még a terméket?-több fórumos találkozóra is vittem pedig már belőle. Meg van főzve, pucolva, majd több tartósítási technológia kombinációját alkalmazva tartósítom úgy, hogy közben kap egy adag fűszert is az íz miatt. Tartósítószert nem tartalmaz, de hűtőben így is eláll min. 1 hónapig (most van laborban a két hónapos tesztre).
Egyenlőre ismerősökön keresztül indultunk el: éttermeknek, rendezvény-szervezőknek, meg őstermelői boltokat céloztam meg, de ha alkalmam lesz rá, akkor pár nagyobb rendezvényre, őstermelői piacra is ki akarunk menni +volt olyan, aki a neten rendelt, természetesen neki elküldtem.
Röviden kb. ennyi lenne.
Remélem, hogy bejön, mert eddig mindig pozitív volt a visszajelzés róla!

Üdv: Gergő
Hűtés nélkül meddig áll el?
Csak azért kérdezem,mert ha kérek egy üveggel,azt el tudod küldeni postán?
(Keresd a felkapott vidéki éttermeket,Ikon,Anyukám mondta,Noszvaj,stb. )
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6865 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 14:00:35 »

Gergő!
Köszönöm az infót.
Nagyon izgalmasan hangzik, remélem sikerülnek vele a terveid.
Egy kollégám most kezdett bele fürjezésbe, egyelőre házi használatra tojat, de valahonnan már keresték, hogy ha fejlesztene, akkor nagyobb mennyiséget felvennének tőle.
Van fantázia az ilyen különlegességekben Igen
Üdv
Csaba
(annak, hogy nem kóstoltam, kizárólag én vagyok az oka, mert nem voltam még fórumtalálkozón, de ami késik.......az majd eztán jön Vigyorog)
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #6866 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 17:06:38 »

Hűtés nélkül meddig áll el?
Csak azért kérdezem,mert ha kérek egy üveggel,azt el tudod küldeni postán?
(Keresd a felkapott vidéki éttermeket,Ikon,Anyukám mondta,Noszvaj,stb. )

Nyáron nem próbálnám, de ilyenkor, hűvösebb időben (15 fok alatt) simán kibír 2-4 napot. De ha csomagküldővel megy, akkor 2 nap alatt ott van. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #6867 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 17:14:00 »

Gergő!
Köszönöm az infót.
Nagyon izgalmasan hangzik, remélem sikerülnek vele a terveid.
Egy kollégám most kezdett bele fürjezésbe, egyelőre házi használatra tojat, de valahonnan már keresték, hogy ha fejlesztene, akkor nagyobb mennyiséget felvennének tőle.
Van fantázia az ilyen különlegességekben Igen
Üdv
Csaba
(annak, hogy nem kóstoltam, kizárólag én vagyok az oka, mert nem voltam még fórumtalálkozón, de ami késik.......az majd eztán jön Vigyorog)

Igen, sokan látnak benne fantáziát, de csak kevesen tudnak vele ténylegesen kezdeni is valamit. Akikkel én anno 2006-ban elkezdtem fürjezni (a falumban két család, a szomszéd faluban két család +akiktől mi is beszereztük), azok közül már mindenki abbahagyta. Elsőre könnyűnek látszik, aztán rá kell jönni, hogy ha jól akarjuk csinálni, akkor bizony oda kell tennie magát az embernek. Kb., mint a méhészet. Most ez a divat, mindenki belevág, aztán egy-két év és beleunnak, mert foglalkozni kell vele...
Az a poén, hogy amikor meglátják, hogy mit árulok és megtudják az árát, mindenki nyers tojást kér (mintha nem tudnám, hogy azért, mert ők szeretnék megcsinálni otthon olcsóbban/lenyúlni az ötletet). Szoktam adni, mert nem hiába tartott 8 évbe, mire a kezdeti 3 napról eljutottam a mostani 1 hónap tárolhatóságig és ízekig Bion Bion Bion
A két másik módszert (a füstölt és az ecetes) meg csinálják már páran, de annyira hatalmas kereslet nincs rájuk itthon -ezért aztán inkább a népvakítás megy (fürjtojás=csodaszer) vagy a pecsenyefürjezés. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #6868 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 20:30:20 »

Ez igen Gergő, gratulálok!  Igen

Remélem, hamar lesz alkalmam a kóstolásra!
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #6869 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 23:12:37 »

Ez igen Gergő, gratulálok!  Igen

Remélem, hamar lesz alkalmam a kóstolásra!

Következő fórumtalálkozó?-addigra legalább egy udvarlót is tudok majd vinni a picilányodhoz! Mosolyog
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 ... 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 [458] 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: