Oldalak: 1 ... 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 [457] 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 646809 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6840 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 12:06:10 »

Erről a fokhagymás mézes tejes pácról nem hallhatnánk többet? Esetleg ha nagyon szépen megkérlek, nem osztanád meg ezt a receptet akár privátban?
Privátban nem, de itt nagyon szívesen közzéteszem.
Felhasználható bármilyen zsenge húshoz, amit panírozva szeretnénk fogyasztani.

A leszelt és szükséges mértékben kikloppfolt húst lapos tálba rakom.
Felöntöm a következő löttyel: meglangyosított tejbe rakok bőven pépesített fokhagymát és egy kis kanál mézet, jól elkeverem és ez a páclé.
Amikor rántani akarom (lehet benne pár órát, de akár egy egész napot is, az csak a javára válik), kiveszem, lecsepegtetem és papírtörlővel leitatom a felesleget.
Ekkor sózom és hagyom fél órát pihenni.
A panírozás a hagyományos módon történik, azzal a kis kiegészítéssel, hogy a tojáshoz öntök kb. 10%-nyi hideg tejet és a már említett módon
a kész panírozott szeleteket még egyszer visszateszem a tojásba és utána kapnak még egy réteget a fűszeres zsemlemorzsából.
Ez utóbbi készen is kapható a tecsóban és azon kevés élelmiszerek közé tartozik, amit hajlandó vagyok ott megvenni, mert nagyon finom.
A sütésnél vigyázni kell, mert a tejes panír gyorsan megég, ezért kicsit gyakrabban kell forgatni.
Természetesen a közelébe se engedek minden műanyag sz@rral teli napraforgó olajat, a sütéshez csak házi készítésű disznózsírt használunk!

Most éppen tárkonyos üreginyúl pörkölt rotyog a lábasban Főz, elég nehezen várom ki az ebédidőt...... Kajat Nyálcsorog
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #6841 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 16:43:29 »

Privátban nem, de itt nagyon szívesen közzéteszem.
Felhasználható bármilyen zsenge húshoz, amit panírozva szeretnénk fogyasztani.

A leszelt és szükséges mértékben kikloppfolt húst lapos tálba rakom.
Felöntöm a következő löttyel: meglangyosított tejbe rakok bőven pépesített fokhagymát és egy kis kanál mézet, jól elkeverem és ez a páclé.
Amikor rántani akarom (lehet benne pár órát, de akár egy egész napot is, az csak a javára válik), kiveszem, lecsepegtetem és papírtörlővel leitatom a felesleget.
Ekkor sózom és hagyom fél órát pihenni.
A panírozás a hagyományos módon történik, azzal a kis kiegészítéssel, hogy a tojáshoz öntök kb. 10%-nyi hideg tejet és a már említett módon
a kész panírozott szeleteket még egyszer visszateszem a tojásba és utána kapnak még egy réteget a fűszeres zsemlemorzsából.
Ez utóbbi készen is kapható a tecsóban és azon kevés élelmiszerek közé tartozik, amit hajlandó vagyok ott megvenni, mert nagyon finom.
A sütésnél vigyázni kell, mert a tejes panír gyorsan megég, ezért kicsit gyakrabban kell forgatni.
Természetesen a közelébe se engedek minden műanyag sz@rral teli napraforgó olajat, a sütéshez csak házi készítésű disznózsírt használunk!

Most éppen tárkonyos üreginyúl pörkölt rotyog a lábasban Főz, elég nehezen várom ki az ebédidőt...... Kajat Nyálcsorog
 Wave


En meg a tárkonyos üreginyúl pörkölt receptre lennek kivancsi. Nagyon megkoszonnem ha megkuldened Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #6842 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 22:25:44 »

Privátban nem, de itt nagyon szívesen közzéteszem.
Felhasználható bármilyen zsenge húshoz, amit panírozva szeretnénk fogyasztani.

A leszelt és szükséges mértékben kikloppfolt húst lapos tálba rakom.
Felöntöm a következő löttyel: meglangyosított tejbe rakok bőven pépesített fokhagymát és egy kis kanál mézet, jól elkeverem és ez a páclé.
Amikor rántani akarom (lehet benne pár órát, de akár egy egész napot is, az csak a javára válik), kiveszem, lecsepegtetem és papírtörlővel leitatom a felesleget.
Ekkor sózom és hagyom fél órát pihenni.
A panírozás a hagyományos módon történik, azzal a kis kiegészítéssel, hogy a tojáshoz öntök kb. 10%-nyi hideg tejet és a már említett módon
a kész panírozott szeleteket még egyszer visszateszem a tojásba és utána kapnak még egy réteget a fűszeres zsemlemorzsából.
Ez utóbbi készen is kapható a tecsóban és azon kevés élelmiszerek közé tartozik, amit hajlandó vagyok ott megvenni, mert nagyon finom.
A sütésnél vigyázni kell, mert a tejes panír gyorsan megég, ezért kicsit gyakrabban kell forgatni.
Természetesen a közelébe se engedek minden műanyag sz@rral teli napraforgó olajat, a sütéshez csak házi készítésű disznózsírt használunk!

Most éppen tárkonyos üreginyúl pörkölt rotyog a lábasban Főz, elég nehezen várom ki az ebédidőt...... Kajat Nyálcsorog
 Wave

Csaba!
Nagyon köszönöm! Ki fogom próbálni!
 Emelem Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #6843 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 20:58:06 »

Ma főztem egy kis pacalpörit körömmel.



Kicsit bő lett a szaftja, de így is el fog fogyni  Kacsint.

Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6844 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 21:29:26 »

Ma főztem egy kis pacalpörit körömmel.
Szeretem,de még nem mertem belefogni. Egyszerre megfő a pacal és a köröm?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #6845 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 21:35:44 »

Szeretem,de még nem mertem belefogni. Egyszerre megfő a pacal és a köröm?
A képen az már előfőzött pacal. Ha rossz az időzítés, valamelyik szétfő. Na és? Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6846 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 21:44:01 »

A képen az már előfőzött pacal. Ha rossz az időzítés, valamelyik szétfő. Na és? Vigyorog
Igazad van,a puha kenyérnek mindegy.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6847 Dátum: 2014. Augusztus 28. - 20:53:41 »

A képen az már előfőzött pacal. Ha rossz az időzítés, valamelyik szétfő. Na és? Vigyorog
Pacalt szétfőzni? Olyat még Csáknorisz sem tud. Najó, ő talán.
Én a pacalt teszem oda először(előfőzött), aztán kb egy óra múlva a körmöt, aztán egyszercsak jó. De még mennyire:-)
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #6848 Dátum: 2014. Augusztus 29. - 19:45:04 »

A pacal előfőzött konyhakész. Én még azonban szoktam egy jó egy-másfél órát abálni vöröshagymával, babérlevéllel, szemesborssal meg egy pici ecettel. Úgy gondolom, hogy az abálást nem szabad kihagyni, mert hiába előfőzött, konyhakész, bolti-fagyasztott pacalt veszek, amikor kibontom, érzem a bukéját. Az abálás ezen sokat segít, ha türelmesebb vagyok két-három léről is megcsinálom.
A körmöt teszem oda először, majd jó óra múlva a pacalt. Kicsi lángon, nem zavarva (a végén már nagyon könnyen lekap) így is eltart 3-4 óráig a főzés. Amikor a köröm már jól elválik a csonttól, akkor már jó a pacal is. A pacalt nehéz szétfőzni, nekem még soha nem sikerült.
Tegnapelőtt főztem és még ma reggel is érződött az illat a konyhában  Ördög.
Pár naposan felmelegítve a legjobb szerintem. Nyálcsorog
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #6849 Dátum: 2014. Augusztus 29. - 20:40:45 »

No ha már itt tartunk, akkor holnap én is pacalt főzök körömmel! Kacsint Nyálcsorog Igen Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #6850 Dátum: 2014. Augusztus 29. - 21:45:29 »

No ha már itt tartunk, akkor holnap én is pacalt főzök körömmel! Kacsint Nyálcsorog Igen Emelem

Ha még egy kis szegfűgombát is dobsz bele...
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #6851 Dátum: 2014. Augusztus 29. - 22:10:15 »

No ha már itt tartunk, akkor holnap én is pacalt főzök körömmel! Kacsint Nyálcsorog Igen Emelem
Lakhatnál egy kicsit közelebb... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6852 Dátum: 2014. Augusztus 29. - 22:55:14 »

En meg a tárkonyos üreginyúl pörkölt receptre lennek kivancsi. Nagyon megkoszonnem ha megkuldened Emelem
Szervusz!
Nagyon szívesen, habár nincs benne semmi extra.

Nyúl (azaz nyulak, mert egy üregi nem üregi Ördög) szétszedve apró alkatrészekre, alaposan lemosva, lecsepegtetve.
Hagyma nem túl apróra összevágva (2 üregihez legalább 2-3 kisebb-nagyobb fej), mangalicazsíron megpirítva.
Amikor a hagyma már kész, akkor megy rá 5-6 gerezd zúzott, apróra vágott fokhagyma és kb 20-30 másodpercig alaposan összeforgatva sül a hagymával.
Nagyon kell vigyázni nehogy odaégjen, mert akkor mehet a kukába.
Ha ezzel megvagyok, akkor megy rá az őrölt pirospaprika, úgy 2 evőkanállal (igen, mi sok paprikával főzünk, van akinek 2 kanál paprika elég egy hónapig Vigyorog).
A paprika csak a zsírban oldódik, ezért lassan összeforgatva megvárom, míg szépen megszínezi a hagymás zsírt.
Ha ezzel megvagyok, visszateszem a láng fölé és nyomok hozzá egy evőkanálnyi mustárt és ha van, akkkor egy kis paprikakrémet.
Alaposan összeforgatom és amikor már kezd újból rotyogni, akkor elkezdem markonként hozzátenni a húsokat.
Minden adagot jó párszor megforgatok, míg nem kezd el színe lenni a húsnak és csak az után teszem hozzá a következő marékkal.
Ez a főzési módszer névadója, hiszen ettől a pörköléstől pörkölt a pörkölt.
Ha eleve hosszú lére csinálnám és egyben csobbantanám bele a  húst, akkor lenne paprikás, de nem pörkölt.
Ezt a pörkölést addig végzem, amíg a hús leve el nem kezd fogyni és tényleg elkezdenek a húsok színesedni. 
Ekkor felengedem vízzel (vagy borral, de azt a család nem szereti nálunk), megy bele a bors (frissen őrölt rózsabors), pár db. babérlevél, 1-1 paprika és paradicsom, némi vegeta és ízlés szerint só.
Valamint ilyenkor szoktam bele vágni még 4-5 gerezd fokhagymát is.
Lassú tűzön forrhat egy órát, közben a levet nézni kell és ha kell, akkor pótolni.
Kb. egy óra múlva kiveszem belőle a babérleveleket és ekkor teszek bele őrölt köményt és tárkonyt. Ezekkel vigyázni kell, mert eltúlozva elrontják az ételt.
Ez után már csak a levet kell apránként pótolni ha szükséges és puhára főzni a húst.
Hár ennyi, nem egy nagy durranás, de finom Igen
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #6853 Dátum: 2014. Augusztus 30. - 17:56:58 »

Szervusz!
Nagyon szívesen, habár nincs benne semmi extra.

Nyúl (azaz nyulak, mert egy üregi nem üregi Ördög) szétszedve apró alkatrészekre, alaposan lemosva, lecsepegtetve.
Hagyma nem túl apróra összevágva (2 üregihez legalább 2-3 kisebb-nagyobb fej), mangalicazsíron megpirítva.
Amikor a hagyma már kész, akkor megy rá 5-6 gerezd zúzott, apróra vágott fokhagyma és kb 20-30 másodpercig alaposan összeforgatva sül a hagymával.
Nagyon kell vigyázni nehogy odaégjen, mert akkor mehet a kukába.
Ha ezzel megvagyok, akkor megy rá az őrölt pirospaprika, úgy 2 evőkanállal (igen, mi sok paprikával főzünk, van akinek 2 kanál paprika elég egy hónapig Vigyorog).
A paprika csak a zsírban oldódik, ezért lassan összeforgatva megvárom, míg szépen megszínezi a hagymás zsírt.
Ha ezzel megvagyok, visszateszem a láng fölé és nyomok hozzá egy evőkanálnyi mustárt és ha van, akkkor egy kis paprikakrémet.
Alaposan összeforgatom és amikor már kezd újból rotyogni, akkor elkezdem markonként hozzátenni a húsokat.
Minden adagot jó párszor megforgatok, míg nem kezd el színe lenni a húsnak és csak az után teszem hozzá a következő marékkal.
Ez a főzési módszer névadója, hiszen ettől a pörköléstől pörkölt a pörkölt.
Ha eleve hosszú lére csinálnám és egyben csobbantanám bele a  húst, akkor lenne paprikás, de nem pörkölt.
Ezt a pörkölést addig végzem, amíg a hús leve el nem kezd fogyni és tényleg elkezdenek a húsok színesedni. 
Ekkor felengedem vízzel (vagy borral, de azt a család nem szereti nálunk), megy bele a bors (frissen őrölt rózsabors), pár db. babérlevél, 1-1 paprika és paradicsom, némi vegeta és ízlés szerint só.
Valamint ilyenkor szoktam bele vágni még 4-5 gerezd fokhagymát is.
Lassú tűzön forrhat egy órát, közben a levet nézni kell és ha kell, akkor pótolni.
Kb. egy óra múlva kiveszem belőle a babérleveleket és ekkor teszek bele őrölt köményt és tárkonyt. Ezekkel vigyázni kell, mert eltúlozva elrontják az ételt.
Ez után már csak a levet kell apránként pótolni ha szükséges és puhára főzni a húst.
Hár ennyi, nem egy nagy durranás, de finom Igen
 Wave


Szervusz!
Kosz az igazan reszletes leirast Igen, regrol meg az ize a szamba van, probalkoztam is vele egy parszor, persze sikertelenul Nem
Reszkessetek tapsifuluek, szerintem eleg lenne nekik ha beviritanak a receptel...... puskaloves nelkul bevonulnanak a labosba  Nyihi
Meg annyit kerdeznek hogy, a komeny es tarkonybol eleg egy csipetnyi, es meddig fozod meg ezekkel?
 Wave
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6854 Dátum: 2014. Augusztus 30. - 18:02:11 »

Meg annyit kerdeznek hogy, a komeny es tarkonybol eleg egy csipetnyi, es meddig fozod meg ezekkel?
A nyulaknak az is bőven elég, ha kiviszel egy TV-t a területre és lejátszod nekik a parlamenti tanácskozást felvételről.
Maguktól jelentkeznek megsemmisítésre.... Ördög

A kömény és tárkony mennyisége nagyon ízlés dolga.
Én 1-1 kávéskanálnyit teszek hozzá (ez az a mennyiség, ami szerintem még kevés, de a feleség szerint már sok Ördög) és kb fél órát főzöm még ezután a pörit.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 [457] 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: