Oldalak: 1 ... 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 [442] 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 646779 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #6615 Dátum: 2013. Október 16. - 20:31:16 »

Más az anyagszerkezete.
Ez valami spéci kerámia kutyulék. Piszok kemény és nagyon rugalmas.
Állítólag nagyon nehezen törik el....na ezt nem akarom kipróbálni, egy vagyonba került Ördög
Az űrrepülős felhasználásban habosított formában van jelen és kibírja deformáció nélkül a több ezer fokot.
A tálhoz meg nagy nyomáson tömörítik össze a matériát.
Így piszkosul megtartja a hőt, amikor kiveszem a sütőből a cuccot, még percek múltán is bugyog benne a szaft a hús körül.
Viszont mosogatni szinte nem is kell, bármit sütünk benne, egy papírtörlős takarítás után ragyog a felülete, mint az tütsök pitsája  Vigyorog
Olyan tarják, csülkök és egyéb undorító alkatrészek készültek már benne, hogy arra nincsenek szavak... Nyihi

Tudnál valami konkrétabbat írni erről a tálról?
Milyen típus, hol kapható, mennyi volt kb. az a vagyon (ha nem titok  Vigyorog)?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6616 Dátum: 2013. Október 16. - 21:08:48 »

Tudnál valami konkrétabbat írni erről a tálról?
Milyen típus, hol kapható, mennyi volt kb. az a vagyon (ha nem titok  Vigyorog)?
Sok évvel ezelőtt volt ákcióban a helyiérdekű CBA hálózatban és valami hűségpontyok fejében lehetett "occóért" megvásárolni.
Azért sonderangebótostól együtt is került annyiba, hogy arra emlékszem, hogy nem voltam túl boldog a feleségem "kihagyhatatlan" vásárlásától Ördög
De tényleg jó, hogy megvette.
Svájci gyártásúként volt cimkézve, de sem a doboza, sem a papírja nincs már meg.
Rajta pedig semmiféle jelzés, vagy írás nincs.
Opálos fehér színe van és a teteje egy átlátszó, lapos tálként is használható jénai üveg.
Ennyit tudok elmondani róla, kérem kapcsolja ki a kamerát...... Wave

Illetve még annyit, hogy a kinigli felséges lett!!! Taps
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #6617 Dátum: 2013. Október 16. - 22:53:16 »

Tatár bifsztekről jut eszembe...
Két éve egyik vendéggel kis híján párbajig meg a vita, hogy az ember nem eszik (illetve nem tudja megenni a) nyers húst, csak pácolás, füstöltés után.
Én erősen állítottam az ellenkezőjét, pont a t.b.-re hivatkozva. A vendégem a világért nem fogadta el, hogy az bizony friss nyers húsból készül, váltig állította, hogy pácolt hús az alapanyag. A végén kibökte, hogy még életében nem evett, nem is látott bifszteket, de csak kötötte az ebet a karóhoz.
Na, következő évben amikor jöttek, készítettem egy adagot. Igaz, nem bélszínből, hanem szűzpecsenyéből.
Ismerve az étvágyukat, 3 szép szűzpecsenyét daráltam le.
Immel-ámmal elfogyott a harmada, vitapartnerem 1 szeletkét nyámmogott el.
Mit volt mit tenni, dörzsöltem a maradékból kis hurkácskákat, aztán kisütöttem forró zsírban.
Így már tömte két pofára, szinte zabaversennyé fajult a dolog. Tényleg finom volt egyébként kisütve is, kicsit hajazott Lehel miccsére, csak jóval tömöttebb volt annál (szódabikarbóna nem volt benne). 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #6618 Dátum: 2013. Október 17. - 08:00:27 »

Igaz, nem bélszínből, hanem szűzpecsenyéből.

Basszus!
A kettő nem ugyanaz? Fejvakarás
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #6619 Dátum: 2013. Október 17. - 08:46:24 »

Basszus!
A kettő nem ugyanaz? Fejvakarás

Tudomásom szerint bélszín, vagyis vesepecsenye a kérődzőknél van (szarvasmarha, szarvasok, stb).
Szűzpecsenye pedig a sertésnél, vaddisznónál van.
Ugyanarról az izomról van szó mindkét esetben, csak másként hívják.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #6620 Dátum: 2013. Október 17. - 09:21:24 »

Tudomásom szerint bélszín, vagyis vesepecsenye a kérődzőknél van (szarvasmarha, szarvasok, stb).
Szűzpecsenye pedig a sertésnél, vaddisznónál van.
Ugyanarról az izomról van szó mindkét esetben, csak másként hívják.


Így van.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #6621 Dátum: 2013. Október 17. - 09:45:16 »

Disznóhúsból nem bátorság a tatárbifsztek?  Fejvakarás
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6622 Dátum: 2013. Október 17. - 10:19:04 »

Disznóhúsból nem bátorság a tatárbifsztek?  Fejvakarás
Az élethez kell egy kis szerencse..... Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #6623 Dátum: 2013. Október 17. - 10:41:52 »

Disznóhúsból nem bátorság a tatárbifsztek?  Fejvakarás
És a kolbász? Szalámi? Sonka? Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #6624 Dátum: 2013. Október 17. - 10:45:29 »

Disznóhúsból nem bátorság a tatárbifsztek?  Fejvakarás

Házidisznó volt.
Persze itt sem zárható ki teljesen a kockázat, de a marhahús is lehet pl. szivacsos agyvelőgyulladást okozó prionnal fertőzött.
Ha minden kockázati tényezőt tökéletesen ki akarsz szűrni, éhenhalsz.  Vigyorog
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #6625 Dátum: 2013. Október 17. - 11:30:33 »

 Igen
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #6626 Dátum: 2013. Október 19. - 11:25:34 »

Szerintem sokcsavaros képzavarban vagytok...
Egyrészt a tatár PÁCOLT (marha)bélszínből készül - ami nem jelent sem hőkezelést, sem egyéb hasonló konyhatechnológiai eljárást-, kizárólag a hús szerkezetének lazítását, ill. ízesítését szolgálja.
SERTÉS szűzpecsenyéből, vagy egyéb részéből nem készítünk semmilyen nyers ételt, a lent idézett okok miatt.
Feri említi a kolbászt, sonkát, usw.; ezek mind valamilyen hőbehatással, szárítással, vagy egyéb eljárással készülnek, mert ezeket vagy megsütjük, vagy füstöljük, vagy legalább megfőzzük.
(Hallottunk már mindannyian a rosszul kezelt-füstölt kolbász által okozott ételmérgezésről, ezt hívják botulizmusnak, azaz KOLBÁSZmérgezésnek - talán nem ok nélkül).
Valóban nagy veszélyt jelenthet az amúgy teljesen hétköznapi cselekedetünk is, amely során a fasírt, kolbász nyers húsát kóstolgatjuk, mert magában hordozza annak kockázatát, hogy hosszú hetekig fokhagymakúrázhatunk a megjelenő bélgiliszták ellen... Mosolyog

Az, hogy valakinek éppen arra támad gusztusa, hogy sertésből készült tatárt lakmározzon, az az ő dolga, de vendéget ezzel etetni már nem nagyon illik.

Maradjon csak meg a tatárkészítés a jól bevált finom, porhanyós bélszín kiváltsága, ne kockáztassatok egy súlyos betegséget emiatt.


 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #6627 Dátum: 2013. Október 19. - 12:11:46 »

Szerintem sokcsavaros képzavarban vagytok...
Egyrészt a tatár PÁCOLT (marha)bélszínből készül - ami nem jelent sem hőkezelést, sem egyéb hasonló konyhatechnológiai eljárást-, kizárólag a hús szerkezetének lazítását, ill. ízesítését szolgálja.
SERTÉS szűzpecsenyéből, vagy egyéb részéből nem készítünk semmilyen nyers ételt, a lent idézett okok miatt.
Feri említi a kolbászt, sonkát, usw.; ezek mind valamilyen hőbehatással, szárítással, vagy egyéb eljárással készülnek, mert ezeket vagy megsütjük, vagy füstöljük, vagy legalább megfőzzük.
(Hallottunk már mindannyian a rosszul kezelt-füstölt kolbász által okozott ételmérgezésről, ezt hívják botulizmusnak, azaz KOLBÁSZmérgezésnek - talán nem ok nélkül).
Valóban nagy veszélyt jelenthet az amúgy teljesen hétköznapi cselekedetünk is, amely során a fasírt, kolbász nyers húsát kóstolgatjuk, mert magában hordozza annak kockázatát, hogy hosszú hetekig fokhagymakúrázhatunk a megjelenő bélgiliszták ellen... Mosolyog

Az, hogy valakinek éppen arra támad gusztusa, hogy sertésből készült tatárt lakmározzon, az az ő dolga, de vendéget ezzel etetni már nem nagyon illik.

Maradjon csak meg a tatárkészítés a jól bevált finom, porhanyós bélszín kiváltsága, ne kockáztassatok egy súlyos betegséget emiatt.


 Effendi Emelem

Az a baj Sába, hogy ezek a dolgok egy kicsit túlmutatnak a "mezei" szakácstudományon és ezokból olyasmibe kotnyeleskedtél bele, amihez nem értesz... Vállat von
A botulizmust nem a sertés okozza, nem is a kolbász hanem a be nem tartott higiéniai és technológiai előírások. Egyébként nem a kolbász hanem inkább a májashurka, a disznósajt, az egyben hagyott sonka a veszélyes. A neve lefordítva "kolbászmérgezés" ugyan, de magyarországon inkább "disznósajtmérgezés"-nek nevezték, lévén a disznósajt előállítása során a legkedvezőbbek a körülmények a megjelenésére.
A baktérium földben, növényevők beleiben tenyészik, ezért fontos a tisztaság mindenekfelett, de pl. gyomronlőtt szarvasból erősen ellenjavallott tölteni akkor is, ha amúgy patikatisztasággal dolgozunk.
A kolbász készítésénél fontos az alacsony hőmérséklet mert ott nem szaporodik a baktérium. Jellemzően akkor szokott gond lenni a kolbásszal, ha túl meleg van kint és/vagy meleg a füst, ilyenkor fel is puffad, fellevegősödik a kolbász.  A disznósajt, egész sonka azért veszélyesebb, mert a belseje lassan hűl ki és van ideje az esetleg ott lévő baktériumnak elszaporodni. A disznósajt hőkezelése a spórákat nem pusztítja el, ahhoz hosszú főzés kellene.
De ennek eddig semmi köze nem volt a sertéshúshoz. A kolbász, sonka készítése során nincs olyan tartósítási, hőkezelési folyamat ami pl. a galandféreg ellen védene, ennek az ellenszere a bevizsgált hús. Azt akarom ezzel kinyögni, hogy ha a kolbászt meg mered enni, akkor nyugodtan megeheted a sertésszűzből készült tatárt is. Wave
Ja, a bélszínt a tatárbifsztekhez nem pácolni kell, hanem érlelni...mint köztudott... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #6628 Dátum: 2013. Október 20. - 08:43:21 »

Szerintem sokcsavaros képzavarban vagytok...
Egyrészt a tatár PÁCOLT (marha)bélszínből készül - ami nem jelent sem hőkezelést, sem egyéb hasonló konyhatechnológiai eljárást-, kizárólag a hús szerkezetének lazítását, ill. ízesítését szolgálja.

Légy szíves, írj erről a pácolásról néhány sort.
Amit eddig étteremben elém elém tettek (illetve előttem kevertek ki) az hótziher', hogy frissen darált húsból készült. Nem voltak azok se pácolva, se érlelve, ez a színéből is, illatából is egyértelműen lejött.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #6629 Dátum: 2013. Október 20. - 09:24:30 »

Bár nem engem kérdeztél, de leírom, hogy én miként csinálom.

A szarvas, dám, marha bélszínt vastagabb csíkokra vágom, és egy sóval, borssal, pár csepp Worcestershire szósszal, egy evőkanál mustárral és két gerezd fokhagymával(sokan nem tesznek bele, de én így szeretem)  elkevert olajba pácolom, legalább két napig, közben párszor megforgatom.
A kétszer ledarált hús ízlés szerint keverhető. Én a  ketchup helyett (nem szeretem mert édeskésnek tartom)  sűrített paradicsomot teszek hozzá, és a vaj helyett margarint, mert hidegen is jobban kenhető.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 [442] 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: