Oldalak: 1 ... 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 [388] 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 646819 alkalommal)
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #5805 Dátum: 2012. Február 27. - 15:38:00 »

Recept? Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #5806 Dátum: 2012. Február 27. - 16:16:30 »

Recept? Ördög Ördög Ördög

Csak kalandvágyóknak. Ahogy e'nézem a 12-es fullos csőből - csak így stílszerűen Mirage-zsal - 10-15 méterről alkalmas evőeszköz lenne....  :Mosolyog Brrr.....  OOO
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #5807 Dátum: 2012. Február 27. - 22:07:44 »

Még a nyáron készítettük ezt a kis ropogtatni valót.



A nyár ízei.  :Mosolyog
Gusztustalan vagy, b+...
Se majonéz, se ketchup? Pfujj!!! Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #5808 Dátum: 2012. Február 27. - 22:13:22 »

Csípőshöz majonéz . . . ? !  Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #5809 Dátum: 2012. Február 27. - 22:27:57 »

Csípőshöz majonéz . . . ? !  Ördög
Nem. A csípős felihez a ketchup. A majonézt a combjához. Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #5810 Dátum: 2012. Február 28. - 22:30:44 »

Ma esti vacsora, az őz májából!

Nagyon puha, jó ízű lett...

Ez melegítés előtt (állaga nagyon egyben van)


Ez, melegen (a fény miatt ennyire sötét)

Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #5811 Dátum: 2012. Február 29. - 08:02:35 »

A máj színéről. Nem konkrétan Forma4 őzmájáról, csak úgy általában.

A máj hajlamos a megfeketedésre, ha túlsütjük. Azt gondolom, az egész resztelt máj készítésnek a legnehezebb része eltalálni azt a pillanatot, amikor már nem angolos, de még nem sült túl.
Mert a valódi zamat ekkor jön elő belőle, ha túlsütjük veszít a zamatából is, meg az állaga sem lesz az igazi.
Fontos, hogy aránylag sok zsiradék kerüljön alája, mert a májból nem sül ki zsír és másként nem lesz elég szaftja. Kb. ennyi szaft kell, mint Forma4 tányérján.  Én a lehető legsemlegesebb zsiradékot használom, nem szeretek pl. füstölt szalonnából olvasztott zsírt használni, mert leuralja a máj természetes ízét.
Nagyon fontos a sütőedény mérete. Akkora legyen, hogy egy rétegben elférjen benne a nyers máj.  Ha kicsi az edényünk, inkább több menetben kell sütni, egy kis végső összemelegítés sokkal kevesebb kárt tesz benne, mintha "összapároljuk". A máj - a hússal ellentétben - nem sül össze, sőt, mintha inkább dagadna egy kicsit sütés közben.
Fűszerként nem használok mást, csak sót, paprikát és egy csipet köményt. Tudom, sokaknak ez így elég natur, de szerintem így érvényesül igazán az alapíz.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #5812 Dátum: 2012. Február 29. - 08:25:05 »

Lajos Üdv ! Jól írtad , a másik nem szabad összekeverni a pirított májat a resztelttel !
Teljesen más az elkészítés , éttermekben is mindig csalnak , kérek pirítottat és kihoznak reszteltet !
Ilyenkor felmegy a pumpa , milyen szakács az ki nem tudja melyik -melyik  !  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #5813 Dátum: 2012. Február 29. - 08:43:39 »

Lajos Üdv ! Jól írtad , a másik nem szabad összekeverni a pirított májat a resztelttel !
Teljesen más az elkészítés , éttermekben is mindig csalnak , kérek pirítottat és kihoznak reszteltet !
Ilyenkor felmegy a pumpa , milyen szakács az ki nem tudja melyik -melyik  !  Emelem

Ezt akkor egy kicsit bővebben is fejtsd ki, légy szíves, mert összezavarodtam. Én csak egy félét szoktam készíteni és fogalmam nincs, hogy ez most piritott, vagy resztelt.
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5814 Dátum: 2012. Február 29. - 08:47:26 »

.....éttermekben is mindig csalnak...
Én erzért már le is szoktam arról, hogy étteremben (idegen helyen) túl merjek nyújtózni a wínersnicli/p.burgonya demarkációs vonalán.
Észveszejtő dolgok kerültek már elém tányéron, amik köszönő viszonyban sem voltak azzal, amiről az étlapon szó volt Meglepődött
Ha meg valami mégis megtetszene, alaposan kikérdezem a pincért, hogy "hogyan készül a ...." és ha csak egy kérdésemre nem tud megnyugtató választ adni, akkor marad a bécsi szelet (amit nálunk a legritkább esetben készítenek borjúhúsból Nem  Rííí)
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #5815 Dátum: 2012. Február 29. - 08:49:43 »

Lajos  Emelem ! A pirítottban nincs hagyma ,. míg a reszteltbe hosszúra vágott vereshagymát dinsztelünk .
Sokan tesznek pl. pici majorannát az elsőbe .   Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #5816 Dátum: 2012. Február 29. - 08:59:44 »

Lajos  Emelem ! A pirítottban nincs hagyma ,. míg a reszteltbe hosszúra vágott vereshagymát dinsztelünk .
Sokan tesznek pl. pici majorannát az elsőbe .   Emelem

Lacus! A pirítottban is lehet hagyma.  Amit mi szoktunk csinálni abban sok hagyma és sok majoranna van.
Szálára vágott hagyma, esetleg zsüliettre vágott sárgarépából egy kevés összedinsztelve. Rá a máj, majoranna, bors, chili paprika.
Friss kenyér, jó bor, barátok.  Piál


Julienne – zsülien    Ez meg házasodott a menüett-el  Röhög

  
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 29. - 09:02:09 írta Voldemort » Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #5817 Dátum: 2012. Február 29. - 09:10:14 »

Szóval ez resztelt máj Mosolyog

Vaslábos (nagymami féle)
Fűszerek: só, bors, majoránna esetleg fokhagyma.
Bő, másfél ujjnyi zsír ( vastag..nem hosszú), slangra (szálára vágott) hagyma (sokat)
Ledinsztelem, félre húzom, egy cseppet meghűl, bele a pirospaprika (ha forró a zsír megég és keserű lesz), elég sokat, de ne annyit, hogy kesernyésé váljon.
A hagyma+paprika adja a zaftot.
Majd visszateszem a tűzre és felöntöm kb. egy dl. vízzel és visszafőzöm hogy csak a zsíros zaft maradjon (pörköltnél nem így járok el, mert van idő zaftosra főzni, de itt előre kell kialakítani, mert a májat, csirkét, nem sütjük, főzzük órákig), beleteszem a borsot, zúzott fokhagymát (ezt nem muszáj) és majoránnát.
Mikor zsírjára sült, beleteszem a májat...akkora az edény (ahogy már ez elhangzott helyesen), hogy egy rétegben elférjen az összes máj benne.
Picit megemelem a lángot, és intenzív sütés mellett, folyamatosan forgatva, kavarva max 8 - 10 percig sütöm.
Majoránnát , mielőtt kész lenne még adok hozzá (illó olajok kijöttek az előző adagból)..átforgatom...és kész is.
Lehetőleg frissen tálalva fogyasszuk, de ezzel eljárással nem keményszik meg...mikor tálalom, tányéron sózom.
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #5818 Dátum: 2012. Február 29. - 09:14:10 »

Eb  Emelem ! Veled is egyetértek  Taps ! Anno régen rengeteg Lacikonyha volt Pesten  OOO
Mindenhol egy forma volt az egyik is és a másik is ., / micsoda vesevelők  OOO , szívpörkölt ,
hogy a pacalt már ne is említsem  OOO ,. Kedvelem az új recepteket , de sokszor a régi a menő nálam .
Írod zsülienre vágni sokáig azt sem tudtam mi ez  Stoel ,. + na ez jó  Röhög Röhög . Van egy jó cukrászda
itt a közelben / 40 év alatt rengeteg , krémest stb. befaltam  Röhög , a tulaj többször megjegyezte inkább ruházna ! / .
A minap arra jártunk a barátaimmal , természetesen ebéd után jól jön egy kis kímélő étel . Régen kedvenc tortám a Royal volt ,.
de már régen nem látom , kérdezem hova lett ? A fiatalok nem is emlékeznek reá , kiderült mióta divat lett , Feketeerdő a neve  Rííí  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #5819 Dátum: 2012. Február 29. - 09:25:48 »

Szóval ez resztelt máj Mosolyog

Vaslábos (nagymami féle)
Fűszerek: só, bors, majoránna esetleg fokhagyma.
Bő, másfél ujjnyi zsír ( vastag..nem hosszú), slangra (szálára vágott) hagyma (sokat)
Ledinsztelem, félre húzom, egy cseppet meghűl, bele a pirospaprika (ha forró a zsír megég és keserű lesz), elég sokat, de ne annyit, hogy kesernyésé váljon.
A hagyma+paprika adja a zaftot.
Majd visszateszem a tűzre és felöntöm kb. egy dl. vízzel és visszafőzöm hogy csak a zsíros zaft maradjon (pörköltnél nem így járok el, mert van idő zaftosra főzni, de itt előre kell kialakítani, mert a májat, csirkét, nem sütjük, főzzük órákig), beleteszem a borsot, zúzott fokhagymát (ezt nem muszáj) és majoránnát.
Mikor zsírjára sült, beleteszem a májat...akkora az edény (ahogy már ez elhangzott helyesen), hogy egy rétegben elférjen az összes máj benne.
Picit megemelem a lángot, és intenzív sütés mellett, folyamatosan forgatva, kavarva max 8 - 10 percig sütöm.
Majoránnát , mielőtt kész lenne még adok hozzá (illó olajok kijöttek az előző adagból)..átforgatom...és kész is.
Lehetőleg frissen tálalva fogyasszuk, de ezzel eljárással nem keményszik meg...mikor tálalom, tányéron sózom.


Valami ilyesmit követek el én is. Annyi különbséggel, hogy a hagymát a disztelés előtt megsózom egy kicsit, mert só nélkül édeskés lesz. A paprikát beleteszem ugyan a forró zsírba, de rögtön utána rá egy fél pohár víz, az ilyenkor bekövetkező sistergés nagyon gyorsan "szétcsapja" az üveges hagymát. Ja igen, és nem használok borsot, majorannát, egyébként az eljárás ugyanez.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 [388] 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: