Oldalak: 1 ... 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 [360] 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 646768 alkalommal)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #5385 Dátum: 2011. Július 03. - 22:54:49 »

Valószínűleg tofut ettek a beutaltak...
Nos, kábé 10-12 hete fogyózok, így, mikor nem a falat kaparom, nyitok kicsit az új felé is.
Megkóstoltam a tofut is, gyakorlatilag minden formáját fogyaszthatónak találtam, ami nem füstölt tofuból készült.
Annak az ízével nem tudtam megbarátkozni.
Készítettem a natúr tofut grillen, roston, fűszereztem mindennel, ami eszembe jutott, ettem rántva, bő olajban sütve és pácolva, utólag ízesítve, ahogy el tudod képzelni.
Ehető.

Szójaszósz...
A távol-keleti konyha alfája és omegája.
Mindenben benne van, még a marhahúsleves sem jó nélküle.
Főznek vele, pácolnak, ízesítenek.
Nem olyan rossz, ha már a Worchester egyik alapanyaga...

Borzasztóbbnak tartom a thai halszószt.
Olvastam, hogy a kikötőkben hatalmas tartályokban bonitot és egyéb halakat halmoznak fel, lesózva rothasztják őket hetekig-hónapokig.
Az alóluk kifolydogáló véres-pisiszínű létyó a halszósz, melyet a thai konyha ízesítésre, sózásra használ.
Egyébként megfigyeltem, hogy a thai, koreai, laoszi, japán konyha nem nagyon sóz főzés közben.
Tudniillik vagy szójaszószt, vagy halszószt tesz az ételbe, ami mindkettő baromi sós.
Van még a miso-paszta (szintén szójából), aminek a keverési aránya 1kg paszta-15l víz... Ördög
Ezt nem szabad felforralni, mert fossa magából a sót.

Az, hogy a magyar gyomor ezeket az ételeket hogyan tolerálja, egyéni kérdés.

Mindenesetre nagyon szeretném, ha egyszer a szalag mellett láthatnálak és csak utólag mondanám el, hogy miket ettél jóízűen...
Ha felénk jársz, megtisztelnél, ha a vendégem lennél.

 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #5386 Dátum: 2011. Július 04. - 08:36:59 »

Megnéztem a neten, mi az a Worchester.
Meg azt is, hogy mi a tofu.

A távol-keleti konyha - azt hiszem- nem az én világom. Én egy marhahúslevest nagyon könnyen el tudok képzelni szójaszósz nélkül. Könnyebben, mint vele.
Egyáltalán, mindennemű ételt el tudok képzelni szója nélkül. Sőt, állattartást is.
Nemrég az anyósom kipróbálta a szójadarát a tyúkoknak, mert a szomszédasszony aszonta'. Azóta sokkal többet tojnak a tyúkok. Én meg máshonnan szerzem be a tojást. Attól, akinek még nem szólt a szomszédasszony. Pár nap szójaetetés, aztán ugyanolyan ehetetlen, büdös tojást tojtak a tyúkjai, mintha valamelyik szupermarkettben vettem volna.
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #5387 Dátum: 2011. Július 04. - 08:44:46 »

Gondolkodtam azokon, amiket írtál.
Szerintem a hiba ott van, amikor valamit (a húst) akarják pótolni a szójával.
A gyerek azért löki félre, hogy ez nem hús, mert valóban nem az, csak az anyukája lehet, hogy úgy akarta elsütni.
Ez tök felesleges.
Említetted a szója-granulátumot.
Ezt is sokan próbálták a darált húst helyettesítendő fasírtba, töltött káposztába, tököm tudja mibe.
Ezek felesleges dolgok, ráadásul átverés, meg aztán a végeredmény egy keserű, jobb esetben ízetlen kalap szar.

A tofu az tofu, nem kell, hogy a hús helyett adjuk.
Nálunk a szalagon gombás - spenótos, ill. wokzöldséges formában van jelen.
De egyikről sem állítjuk, hogy hús lenne.
Aki akarja, kipróbálja, megkóstolja.
Ha ízlik, megeszi, ha nem, félre tolja és levesz egy másik kaját.

Ilyen marhaságokba, mint a húspótlás, bele sem mennék, mert egyszerűen átverés lenne.

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #5388 Dátum: 2011. Július 04. - 09:14:47 »



Borzasztóbbnak tartom a thai halszószt.
Olvastam, hogy a kikötőkben hatalmas tartályokban bonitot és egyéb halakat halmoznak fel, lesózva rothasztják őket hetekig-hónapokig.
Az alóluk kifolydogáló véres-pisiszínű létyó a halszósz, melyet a thai konyha ízesítésre, sózásra használ.
Egyébként megfigyeltem, hogy a thai, koreai, laoszi, japán konyha nem nagyon sóz főzés közben.

Nézz utána, mi az a "garum"...
Bezony, halszószt az ínyenc rómaiak is használtak, ugyancsak sózás helyett. Ez volt az út az "umami", a bizonyos "ötötdik íz" eléréséhez.
Ezt ma megoldják nátrium glutamáttal.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #5389 Dátum: 2011. Július 04. - 10:42:08 »

Bocs, Sába hogy belepofázok a profik dolgába, de ahelyett a szójaszósz helyett nem tudnál kitalálni valami jobbat?

5 éve kezdtük termelni (talán elsőként Zalában) ezt a csodabogyót. Nem azért, mert leküzdhetetlen vágyat éreztünk iránta, hanem azért, mert az AKG előírás miatt pillangós kellett a vetésforgóba.
Korábban megpróbáltunk többfélét, többek között a borsót is, de ebből nem sok minden lett, mert mire beérett volna leette, letaposta a vad és a vadak. Volt, hogy 10 Zsiguli állt a tábla mellett az útszélen.
Amikor elvetettük a szóját, figyeltem erősen, mekkora vadkár lesz benne. Kelés után zsenge korában elvétve láttam benne őzet, később már azt sem.
Szarvas, disznó - mondhatni - rá sem néz.
Növényvédelme gyomirtásra korlátozódik, mert károsítója gyakorlatilag nincs.
Nem kell ez a szutyok se tücsöknek, se bogárnak és hát én úgy vagyok vele, hogy amit a vaddisznó nem eszik meg, arra bizony nem fáj az én fogam sem.
Főagronómus kollégám mesélte, hogy neje egyszer rántott ki valami szójából készült húsutánzatot. A gyerek lökte félre először, mondván: ez nem hús!! Amikor a többiek is feladták az első darab után, a maradékot kitették a kutyának meg a macskának. A macska sértődötten félrevonult, a kutya becsületből lerágta róla a panírt.

A szója csak kezelés után ehető-és ezt valószínűleg az állatok is tudják. Egy rövid részlet a szójáról:
"Számos jó tulajdonság ellenére kevesen tudják, hogy a szója nyersen mérgező: toxikus anyagokat (pl. emésztést gátló enzimet) is tartalmaz, amelyet hőkezeléssel és erjesztéssel próbálnak csökkenteni vagy megszűntetni.

Éppen ezen okok miatt néhány évtizede a szóját nem tartották emberi fogyasztásra alkalmasnak. A benne található haemagglutinin nevű toxin, ami a vörös vérsejteket összetapasztja és ezzel vérrög keltő.

A toxinok egyúttal növekedést gátlóak is, amit állatkísérletekkel is igazoltak. A szója tartalmaz még goitrogeneket, ami gátolja a pajzsmirigyet.

Továbbá a szója tartalmazza a legnagyobb mennyiségű phytic-savat az étkezésre használt növények közül. A phytic-sav jelentősen meggátolja az alapvető ásványi anyagok felvételét, ilyen például a kalcium, magnézium, mangán, réz, vas és legfőképpen a cink felszívódását.

Az az állítás hogy a szója jó a csontritkulás ellen teljesen érthetetlen, hiszen meggátolja a kalcium felvételét és D-vitamin hiányt kelt.

Nagy mennyiségű tripszin gátlót tartalmazó étkezés állatokban a hasnyálmirigy teljes leterhelését okozta, megnagyobbítva és betegségeknek kitéve azt, a rákot is beleértve, és nagyobb mennyiségű zsírsavakat halmozott fel a májban. Az isoflavonok egy ösztrogén-szerű anyagi szerkezetek, amik nagy mennyiségben vannak jelen a szójában. Ilyenek például a genistein, diadzen. ...

...1. A Szójában található fitoösztrogéneket valóban növényi ösztrogénnek nevezik. Tudni kell azonban, hogy ezek ösztrogén hatása 1/1000-ed része az igazi ösztrogénnek. Ellenben a sejtek ösztrogén-receptorait befolyásolja, aminek hatására az ösztrogén pozitív hatásai domborodnak ki, a negatívok pedig nem.

2. Az összes jótékony hatásról készített tanulmány vagy szója hatóanyagait tartalmazó készítményekkel történt, vagy Ázsiában történt.

Ott ugyanis ellentétben a nyugati élelmiszeriparral fermentált (erjesztett) szójakészítményeket alkalmaznak. Amikben az említett hatóanyagok jelen vannak, és hozzáférhetőek. Míg az említett káros összetevők nagy része elbomlik az erjedés hatására. A nyugaton hozzáférhető termékek közül a Mizo és tempeh névre hallgatók az erjesztett szóják. Tofuból is van ilyen is, olyan is, ezért érdemes körülnézni a piacon."

Mi is azt tanultuk, hogy szóját csak hőkezelés, vegyszeres- vagy erjesztéses kezelés után lehet felhasználni mind a tápokban, mind az emberi táplálékban, mert nyersen mérgező. Mind a tofu, mind a szójaszósz erjesztett cucc, a szójakivonatokról és fehérjekoncentrátumokról nem is beszélek, mert egyértelmű, hogy vegykezelt, viszont a granulátum, extrudátum, extrahált szója mind átesnek hősokkon vagy hőkezelésen a feldolgozás során. A tápokba vagy szárítás után (cca. 90-100C fok elég a benne lévő méreganyagoknak) kerül, de ha még ez sem lenne elég, akkor a pelletáláskor a nagy nyomás hatására szintén magas hő termelődik, így végeredményben minden szója-termék méregtelenítődik- így már elfogyasztja a legtöbb növényevő állat is(de a legtöbb kutyatápba is tesznek belőle.) A keleti-konyha is csak valamilyen kezelt szójával dolgozik és ha jól tudom-bár ebben Sábi a járatos-, nem használják mértéktelenül: arányaiban kevesebb szóját fogyasztanak, mint amennyi húst a nyugati konyha használ, így a káros hatásait is csökkentik a sok zöldséggel, tengeri herkentyűvel.

Sábához hasonlóan én is azon a véleményen vagyok, hogy szójából is lehet egész jó ételeket készíteni, csak ne mondja, akarja ráfogni senki, hogy az húspótló, húst helyettesítő.
(Viszont nekem a füstölt tofu jobban bejött Ördög) Sörkorcsolyát meg szoktam csinálni szójapor és hús 60:40%-os keverékéből. Eddig senki nem panaszkodott rá.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #5390 Dátum: 2011. Július 04. - 10:49:20 »

A szója csak kezelés után ehető-és ezt valószínűleg az állatok is tudják. Egy rövid részlet a szójáról:

Eddig sem ettem szóját, de most már biztos, hogy ezután sem fogok.  Kacsint
Rossz íze van, de legalább mérgező.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #5391 Dátum: 2011. Július 04. - 10:54:29 »

Valahol olyat is olvastam róla, hogy nagy mennyiségben fogyasztva felgyorsítja a fiatal "egyedek" (értsd gyerekek - ill. kísérleti állatok) fejlődését, nemi érését (lányoknál korai - 7-8 éves korban - menstruáció, fiúknál hasonló korban arcszőrzet, stb.).
Ezt asszem Japánban vagy Kínában mutatták ki, ahol - gondolom - "kicsit" több szóját etetnek a gyerekekkel.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #5392 Dátum: 2011. Július 04. - 11:17:19 »

Valahol olyat is olvastam róla, hogy nagy mennyiségben fogyasztva felgyorsítja a fiatal "egyedek" (értsd gyerekek - ill. kísérleti állatok) fejlődését, nemi érését (lányoknál korai - 7-8 éves korban - menstruáció, fiúknál hasonló korban arcszőrzet, stb.).
Ezt asszem Japánban vagy Kínában mutatták ki, ahol - gondolom - "kicsit" több szóját etetnek a gyerekekkel.
Igen, mert nagy mennyiségben tartalmaz fitoösztrogént-ami a nevéből is adódóan nemi hormon hatású vegyület. Hőkezeléssel ezek is lebomlanak, mint ahogy a hormontartalmú hús sem fejt ki nemi hatást a szervezetre.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #5393 Dátum: 2011. Július 04. - 11:18:50 »

Eddig sem ettem szóját, de most már biztos, hogy ezután sem fogok.  Kacsint
Rossz íze van, de legalább mérgező.
Nem is kell túlzásba esni, de néha ki lehet próbálni valami újat is. Én. pl. polipot, tintahalat és csigát nem ennék meg semmi pénzért(egyszer kóstoltam már őket és köszönöm, de az én gyomrom nem veszi be egyiket sem).
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #5394 Dátum: 2011. Július 04. - 11:20:43 »

St.Girgesz  Wave ! Pedig mindhárom  OOO OOO OOO Igen igen finom . Csak nem laktató  Röhög .
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #5395 Dátum: 2011. Július 04. - 11:31:06 »

St.Girgesz  Wave ! Pedig mindhárom  OOO OOO OOO Igen igen finom . Csak nem laktató  Röhög .

Nem is az ízével van a legnagyobb gondom, hanem az állagával.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #5396 Dátum: 2011. Július 04. - 11:36:26 »

"Éppen ezen okok miatt néhány évtizede a szóját nem tartották emberi fogyasztásra alkalmasnak."

Úgy látszik, én ebben a korban ragadtam le szellemileg.  Vigyorog
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #5397 Dátum: 2011. Július 04. - 11:37:02 »

Nem is kell túlzásba esni, de néha ki lehet próbálni valami újat is. Én. pl. polipot, tintahalat és csigát nem ennék meg semmi pénzért(egyszer kóstoltam már őket és köszönöm, de az én gyomrom nem veszi be egyiket sem).

Én viszont imádom mindegyiket! Mosolyog
Kipróbáltam a szója pörköltöt is. Lehet, hogy jól volt elkészítve, nekem nagyon ízlett. Ha nem tudtam volna, hogy szójából van, ill. a "húskockák" állaga nem árulta volna el az alapanyagot, akkor meg nem mondtam volna, hogy nem húsból készült.
Szója fasírtot is ettem, az is nagyon finom volt.
Ezektől a próbáktól függetlenül, nem eszek szóját, hiába ízlett, valahogy tartózkodom tőle.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #5398 Dátum: 2011. Július 04. - 11:57:25 »

"A szója csak kezelés után ehető-és ezt valószínűleg az állatok is tudják."

Egy rövid részlet a Hippolit a lakájból. Lehet, hogy nem szó szerinti.

"...Mert ugye kitől függ egy ilyen kocsis élete? A lótól, meg a gazdájától. A lóval könnyű, mert hát a jószágnak esze van. Na de a gazdájának...!"
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #5399 Dátum: 2011. Július 04. - 12:07:54 »

Nézzétek meg ezeket a japánokat . Mind alacsony, vékonyhangú, szőrtelen, kispöcsű ! Méghogy tofu, meg halszósz ...!
Sült kacsát a Magyar Vadásznak, meg vörösbort ! - - - - -  utána egy kis Coverex...!
 Ördög Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 [360] 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: