Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 646819 alkalommal)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #900 Dátum: 2008. Június 09. - 12:21:06 »

A következő kérdéseim lennének. A recept kiválóan hangzik, de bennem felvetődött pár dolog.
A vörösbor savtartalma nem keményíti meg a húst? Valamint, hogy a kimaradt pácléből hogyan készítsünk mártást? Kiforralva, és úgy sűrítve, vagy esetleg más sűrítési eljárás használata javallott?
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #901 Dátum: 2008. Június 09. - 12:22:08 »

Hát akkor nyert a bélszín-Zoli eldöntötte.

Ennek nagyon örülök! Taps
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #902 Dátum: 2008. Június 09. - 13:14:00 »

A következő kérdéseim lennének. A recept kiválóan hangzik, de bennem felvetődött pár dolog.
A vörösbor savtartalma nem keményíti meg a húst? Valamint, hogy a kimaradt pácléből hogyan készítsünk mártást? Kiforralva, és úgy sűrítve, vagy esetleg más sűrítési eljárás használata javallott?

A sav lazítja a hús rostjait(mint amikor ecetet teszel a pácba)-szóval azzal nincs gond. A fáma nem szól arról, hogy hogyan készítsünk belőle mártást, de én mindenképp forralnám+fűszerezném a páclevet, majd valamilyen tejszínes habarással/ fehér rántással sűríteném.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #903 Dátum: 2008. Június 09. - 13:22:29 »

A következő kérdéseim lennének. A recept kiválóan hangzik, de bennem felvetődött pár dolog.
A vörösbor savtartalma nem keményíti meg a húst? Valamint, hogy a kimaradt pácléből hogyan készítsünk mártást? Kiforralva, és úgy sűrítve, vagy esetleg más sűrítési eljárás használata javallott?

A sav lazítja a hús rostjait(mint amikor ecetet teszel a pácba)-szóval azzal nincs gond. A fáma nem szól arról, hogy hogyan készítsünk belőle mártást, de én mindenképp forralnám+fűszerezném a páclevet, majd valamilyen tejszínes habarással/ fehér rántással sűríteném.
Kösz az infot!
A mártást mivel fűszereznéd? Gondolom bélszín helyett sertés szűzzel is megy a dolog.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #904 Dátum: 2008. Június 09. - 13:44:57 »

Az azért érdekes, hogy ugyanez a sav teljesen másként viselkedik, ha fővésben lévő ételbe öntöm. A halászlébe is azért teszünk bort, hogy egy kicsit összekapja a halhúst, ne tudjon annyira szétfőni. A pörköltbe is érezhetően keményebb lesz a hús a bortól.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #905 Dátum: 2008. Június 09. - 13:47:40 »

Az azért érdekes, hogy ugyanez a sav teljesen másként viselkedik, ha fővésben lévő ételbe öntöm. A halászlébe is azért teszünk bort, hogy egy kicsit összekapja a halhúst, ne tudjon annyira szétfőni. A pörköltbe is érezhetően keményebb lesz a hús a bortól.
Ezért kérdeztem én is. Ha az elején ráöntöm a bort a pörköltre, olyan lesz, mint aki soha nem akar megfőni, csak kopog a hús a bogrács/fazék oldalán.
Kíváncsi lennék, hogy miért van ez.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #906 Dátum: 2008. Június 09. - 14:24:46 »

Az azért érdekes, hogy ugyanez a sav teljesen másként viselkedik, ha fővésben lévő ételbe öntöm. A halászlébe is azért teszünk bort, hogy egy kicsit összekapja a halhúst, ne tudjon annyira szétfőni. A pörköltbe is érezhetően keményebb lesz a hús a bortól.
Ezért kérdeztem én is. Ha az elején ráöntöm a bort a pörköltre, olyan lesz, mint aki soha nem akar megfőni, csak kopog a hús a bogrács/fazék oldalán.
Kíváncsi lennék, hogy miért van ez.

Hát... több okot is hallottam már rá. Az egyik, hogy míg a nyers ételekben viszonylag összetett bonyolult felépítésű fehérjék találhatóak, amiket a sav feldarabol/feltár, addig a főzés közben ezek a fehérjéék már részben feltáródtak. Egy újabb vegyület megjelenése ebben a közegben a fehérjék újabb átalakulását okozzák, amik az egyszerű fehérjék összezsugorodását, keményedését eredményezik. Mi ezt egyetemen kétféleképp vizsgáltuk: önts húsra tömény ecetsavat és 20 perc múlva nézd meg a hús felületét.Akár nagyító alatt is látszik, hogy felmarta a rostokat. A másik, hogy ha tejbe-ami már "gyárilag" viszonylag egyszerű fehérjéket tartalmaz- önts ecetet, vagy akár enyhe citromsavat...az eredmény magáért beszélt: a magas fehérjék reakcióba lépnek a savval, miáltal víz csapódik ki,a fehérjék pedig összezsugorodnak, fizikailag megkeményednek. Elég kimerítő volt?

Amúgy, ha a bortól megkeményedett húst kicsit tovább főződ, puhább lesz, mintha egyáltalán nem tettél volna bele bort.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #907 Dátum: 2008. Június 10. - 09:54:36 »

Gergő!!! Türelmetlenül Türelmetlen Körömrágás :EH :KAJA
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #908 Dátum: 2008. Június 10. - 09:55:31 »

P.Zoli írta(áthelyezve Receptgyűjtemény rovatból): Voldi ez tényleg nagyon fincsi lehetett. Az asszonynak meglesz a hétvégi recept.  Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #909 Dátum: 2008. Június 10. - 09:55:43 »

Gergő!!! Türelmetlenül Türelmetlen Körömrágás :EH :KAJA

keresem...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #910 Dátum: 2008. Június 10. - 10:15:31 »

Összeállt a mai hármas:


Gyömbéres mézes pácolt vadmalac
Székely mititei
Kemencés sólet.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #911 Dátum: 2008. Június 10. - 10:23:00 »

Kösz az infot!
A mártást mivel fűszereznéd? Gondolom bélszín helyett sertés szűzzel is megy a dolog.

Bocs, ez lemaradt tegnap:

Szóval én valószínű, hogy valamilyen vadas-jellegű mártást csinálnék a pácléből.Mint írtam, forralnám, és borókabogyót, reszelt citrom héjat, kevés rozmaringot és egy csipet majorannát tennék bele a só mellett, majd így sűríteném be. És jó lehet a sertésszűz is.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #912 Dátum: 2008. Június 10. - 10:26:13 »

Kíváncsi vagyok a gyömbéres mézes párolt vadmalacra. Igen - na és a székely mititei-re is, mert ezt még elolvasni is alíg tudtam, azt pedig, hogy mi ez, hát végképp nem tudom. Meglepődött Fejvakarás
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #913 Dátum: 2008. Június 10. - 10:26:23 »

Legyen a mics.

Székely mititei

Voldi
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #914 Dátum: 2008. Június 10. - 10:32:35 »

Legyen a mics.

Székely mititei

Voldi

Látom te már találkoztál vele Bion

mics=mititei
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: