Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 646788 alkalommal)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #870 Dátum: 2008. Június 06. - 09:22:06 »

Ma gyors szavazástkérek, mert 10-11 körül megyek el Füzesabonyba és nem leszek utána már.  Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #871 Dátum: 2008. Június 06. - 09:40:48 »

Rácos törpeharcsa á'lá Milosevity!
Naplózva
Kriszta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 211


lady steve


« Új üzenet #872 Dátum: 2008. Június 06. - 10:27:45 »

rácos törpeharcsa brassó jelleggel.
Naplózva

...akié a gép, azé az ember...
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #873 Dátum: 2008. Június 06. - 10:43:49 »

Mivel most indulok, ezért ma a rácos t.harcsa nyert(2:1)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #874 Dátum: 2008. Június 06. - 10:55:18 »

Mivel most indulok, ezért ma a rácos t.harcsa nyert(2:1)

Ez is nagyon jó lesz! Nyami
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #875 Dátum: 2008. Június 06. - 18:31:07 »

Kama üzenete(Receptgyűjteményből áthelyezve)

Nem olyan régen nem tudom melyik tv csatornán láttam egy pecás-főzős műsort.
A manyus fogott egy fél vödörre való törpeharcsát.
Utána fejbekólintotta őket, csípőfogóval levágta a tüskéiket és beletette egy vödörbe. Felöntötte vízzel őket hogy ellepje és beleöntött kb fél-egy deci ecetet (állítólag ez leoldja róluk a nyálkát).
Utána elővett egy akkus fúrót és egy a fúróba befogatható fémszárra szerelt wckefét.
Ezzel keverte a törpéket a vödörben egy jó darabig, utána tiszta vízzel még 3-4-szer átöblítette és kész volt a halpucolás.

Kibelezte őket, és már mentek is a bográcsba.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #876 Dátum: 2008. Június 06. - 18:32:11 »

P.Zoli üzenete(receptgyűjteményből áthelyezve):
Én bevágok késsel a hátúszója mellé mindkét oldalon és egyszerűen a farok felöli végét megfogva kitépem a húsból a belső nyúlványaival együtt. Így csinálom a többi halnál is, mert így nem marad benne a vastag, erős tüske sem.
A törpéket én is egy vödörben vagy lavórban szoktam tisztítani, de én sót teszek a vízbe nem ecetet. Az ecetet még nem próbáltam, de legközelebb kipróbálom.
Ez a WC kefe tisztító nem rossz ötlet, csak ne lássa főleg az, aki enni fog majd a törpékből.  Nyihi
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #877 Dátum: 2008. Június 06. - 22:49:29 »

Szia Girgesz!

A rácos törpeharcsával kapcsolatosan kérdezem!
Paradicsom, paprika nem?
Ja! És a törpéket ki is belezed, vagy csak a tüskéit veszed le és  "tültve" kerülnek a tepsibe?  BEE Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #878 Dátum: 2008. Június 06. - 23:53:46 »

Én mindenféle harcsát (törpre, afrikai, leső) csak forrázni szoktam.
Azután lekaparom, és tiszta. Akár sütéskor, akár paprikásban jobb kezelni, nem esik szét, és akik nem próbálták nem hitték el, hogy a bőre milyen finomra sül-fő meg.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #879 Dátum: 2008. Június 07. - 08:16:52 »

Szia Girgesz!

A rácos törpeharcsával kapcsolatosan kérdezem!
Paradicsom, paprika nem?
Ja! És a törpéket ki is belezed, vagy csak a tüskéit veszed le és  "tültve" kerülnek a tepsibe?  BEE Röhög

"A rácos törpeharcsával kapcsolatosan kérdezem!
Paradicsom, paprika nem?" Hát ha már így van a receptben,akkor nem. Ez kész recept volt, mikor rátaláltam, most-kivételesen- nem nyúltam bele. Wave

"Ja! És a törpéket ki is belezed, vagy csak a tüskéit veszed le és  "tültve" kerülnek a tepsibe?  BEE Röhög" Nem szeretem az ilyen töltött halat... Vigyorog
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #880 Dátum: 2008. Június 07. - 08:17:54 »

Én mindenféle harcsát (törpre, afrikai, leső) csak forrázni szoktam.
Azután lekaparom, és tiszta. Akár sütéskor, akár paprikásban jobb kezelni, nem esik szét, és akik nem próbálták nem hitték el, hogy a bőre milyen finomra sül-fő meg.


Én a sügért és a compót szoktam forrázni. Ezeknél a pikkellyel együtt lejön a bőrük is, így szinte filét kapok végeredményként.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #881 Dátum: 2008. Június 07. - 09:20:12 »

Én nem forrázok semmiféle halat. A sügeret a farkán átszúrt villával lerögzítem oszt recés bengéjű késsel lekaparom. A compót leöblítem oszt jónapot, a pikkelyei-akárcsak a pisztrángé-tele vannak zselatinnal, frankón megsülnek.
A törpe tüskéit ha olyanom van, lecsípem fogóval, de soxor rajtahagyom. A tarkója mögött bevágom félig-kétharmadig, aztán letépem a fejét. Jönnek vele a belek is, ami nem, azt ujjal kipiszkálom, átöblítem őkelmét aztán mehet a paprikás-borsos lisztbe.
Az ecet nem rossz, én egy halboltostól hallottam. Pláne akkor jó, ha hullafáradtan hazaérsz a pecából és a zsákmányt bevágod a hűtőbe, másnapi pucolásra. Ilyenkor a rászáradt pikkelyekkel meggyűlhet az ember baja, viszont egy kis ecetes vizse áztatás után hihetetlen könnyen jönnek le.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9527


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #882 Dátum: 2008. Június 07. - 09:26:00 »

A sügér pucoláshoz a Duna-Deltában láttam egy nagyon praktikus eszközt. Egy 30 cm-es fadarab a vége elvékonyítva mintegy 15 cm hosszan, a vége kissé hegyes. Erre húzzák fel szájon keresztül a sügeret, ami így ráfeszül a fára. A bőrbe nőtt pikkelyei elemelkednek kissé a testfelületről, nagyon könnyű így kaparni a pikkelyeit. A fa levékonyított része ovális, nem gömbölyű, így el sem fordul rajta a sügér. Roppant hatékony. Ráadásul a fát kell fogni a kaparáskor, nem is csúszik.

Néha ennyit pucoltunk egy -egy este:


Voldi
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #883 Dátum: 2008. Június 08. - 14:34:26 »

Elkövettem egy kis pacalt...
Sűrítőanyag gyanánt felcsíkozott sertésbőrke, ízesítőnek füstölt szalonna, szárított vargánya és trombitagomba, szexárdi vörösbor...és lőn:
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #884 Dátum: 2008. Június 08. - 14:56:08 »

Elkövettem egy kis pacalt...
Sűrítőanyag gyanánt felcsíkozott sertésbőrke, ízesítőnek füstölt szalonna, szárított vargánya és trombitagomba, szexárdi vörösbor...és lőn:

Na az az az étel, amit én meg nem bírok enni...elkészítem szívesen, meg is szokták dícsérni, de nem bírom megenni. Nem tudom miért. Pedig kóstolgatom, hogy hátha megtetszik...az ízével nincs bajom,de az állagát nem veszi be a gyomrom. Pedig milyen gusztusos...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: