Oldalak: 1 ... 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 [724] 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1753352 alkalommal)
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #10845 Dátum: 2016. Március 30. - 13:00:08 »

ugyanazon válaszok fognak születni pro és kontra amiket ezidáig is olvastál.

Köszönöm szépen a válaszod, ezért is írtam, hogy a végtelenségig fűrészelhetnénk a témát, ami részemről a továbbiakban az előző hozzászólással el lett engedve...
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #10846 Dátum: 2016. Március 30. - 14:43:35 »

Ha egy 424-es gőzmozdony méretű fenevad jön ki, nem teszel lövést, csak elnézegeted a keresőben és egy élménnyel gazdagabban mész haza! Mosolyog

Aztán meg vered a falba a fejed évekig, hogy miért a kiskalibert vitted, mikor ott a nagy is. Átéltem, azért mondom.

Másik lehetőség (mondjuk úgy, hogy a szomszédba csinálnák így, mert ugye minden rosszat a szomszédok csinálnak...  Nyihi): odalőnek a vékonykaliberrel, aztán mikor nincs vér 30-40 m-en, akkor megállapítják, hogy biztos hibázás. A kan meg ott fekszik 300 m-re a vér nélküli csapa végén...

Vagy jó esetben szólnak egy vérebesnek, mert -Mégse hibázhattam én azt el, Józsikám!
De mire megtalálja másnap reggel már úgyis használhatatlan.

Azért ez a kérdés erősen függ az optikától szerintem… ha nem alkalmas, nem teszel lövést!

Igen, nyilván.
Te meg én megálljuk, de a többség - azt hiszem - nem. És akkor itt belép az első pontban írt második lehetőség.

Ez szerintem nem kaliber kérdése, inkább etikai, mivel ha nem áll jól, akkor 375 H&H-val sem teszel rá lövést!

Igen, nyilván.
Te meg én megálljuk, de a többség - azt hiszem - nem. És akkor itt belép az első pontban írt második lehetőség.


Ez megint nem kaliber kérdése, bármikor megtörténhet, de ezért írtam azt, hogy nem fültőlövéssel való apellálás, hanem gépházzal kalkulált lövésre kérdeztem rá.

De, szerintem ez leginkább a kaliber kérdése.
Mert ha jó helyre megy, akkor elég a vékonyabb is. A baj akkor van, ha "egy picit elcsúszik". És ez - valljuk be - mindenkinél, mindig benne van a pakliban. Mert nem vagyunk sem istenek, sem gépek.

Akkor ez a kérdés most mindenkinek szól, akinek van mondjuk egy „vastagabb”, meg egy „vékonyabb” kaliber párosítása és egy jó kis süldőre rápróbált, elejtett a vékonyabb kaliberrel?

Igen.
Nem árt ha mindenki elgondolkodik ezen.

Értem a kérdezésed lényegét, de végtelenségig fűrészelhetnénk a témát, mégis nagyon sok ember nem csak egy kalibert forgat.

Nincs is ezzel semmi baj, mindenkinek szíve joga, hogy hányféle fegyverrel/kaliberrel vadászik.


Nekem azzal van bajom, hogy ha valaki előadja, hogy nyárra föltettem a 243-as csövet / nyáron a 243-ast használom, mert azzal messzebbre lehet nyújtózkodni, meg az őzbakozás, meg miegymás.
Aztán lő tizenhúsz disznót gabonán meg elmegy kétszer őzbakra alföldi jellegű területre.

Szerintem így felelőtlenség a kiskaliber használata.

És az is felelőtlenség ha valaki azt sugallja, hogy nyáron elég a vékonyabb kaliber is.

Nagyobb a takarás, hamarabb kell megtalálni a vadat a meleg miatt - az észérvek mind a nyári nagyobb kaliber mellett szólnak.

Mindegy, nincs hova ragozni, mindenki eldönti, hogy mit akar.

 Stoel Azt azért szem előtt kell tartani egy tapasztalt vadászembernek, hogy egy beszélgetés (legyen az élőszóban vagy itt a fórumon) folyamán mit mond, miket vet föl. OK hogy mi tudjuk, hogy miről beszélünk, mire gondol a másik, de lehetnek olyan - egyébként jószándékú - kezdők, akiknek ebből csak annyi marad meg, hogy nyárra elég a kiskaliber is. Aztán csodálkoznak (vagy nem, mert észre sem veszik...) a sorozatos sebzéseken.  Stoel
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #10847 Dátum: 2016. Március 30. - 14:55:46 »

Jól csinálja azért ez a puffadtpocok...Ha azt kérdezné,hogy a 243 vagy a hatésfeles jó-e süldőig,akkor megkapná,hogy Olvass
Így meg írtatok róla 2 oldalt,csupa olyan bölcsességgel,ami 2008 áprilisától már le lett írva legalább 30-szor.
A távlövészet részére macskaköröm.
 Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #10848 Dátum: 2016. Március 30. - 15:26:40 »


Már a májlövés sem elfogadható számukra.


No, az bizony számomra sem.  Vigyorog
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #10849 Dátum: 2016. Március 30. - 15:45:08 »

No, az bizony számomra sem.  Vigyorog
Egy tuti receptet megoszthatnál, ha van..
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #10850 Dátum: 2016. Március 30. - 17:23:01 »

Egy tuti receptet megoszthatnál, ha van..

Tessék:   goo.gl/90lxHA    Ördög  Ördög
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10851 Dátum: 2016. Március 30. - 17:26:40 »

Tessék:   goo.gl/90lxHA    Ördög  Ördög

Nem a kötekedés kedvéért, de én szerintem összesen nem dinsztelem a májat 10 percig (persze miután a hagyma már rég megpuhult). Szigorúan csak addig, hogy a májdarabok közepéről épp eltűnjön a piros (véres?) rész. Annál tovább már csak keményebb lesz...  Emelem

Na mehetünk át megint a Csevegőbe...  Fejvakarás
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #10852 Dátum: 2016. Március 30. - 17:44:35 »

Nem a kötekedés kedvéért, de én szerintem összesen nem dinsztelem a májat 10 percig (persze miután a hagyma már rég megpuhult). Szigorúan csak addig, hogy a májdarabok közepéről épp eltűnjön a piros (véres?) rész. Annál tovább már csak keményebb lesz...  Emelem

Na mehetünk át megint a Csevegőbe...  Fejvakarás
off
Ha elég vékonyra van vágva a máj, 2-3 perc. Ha a fakanállal el tudjuk "vágni", már le is kell venni.
Aki meg a paradicsom héját húzkodja lefele egy ilyen kajánál, az nem vadászember hanem buzi... Tasli
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #10853 Dátum: 2016. Március 30. - 17:53:35 »

OFF be:

Kama:

Biztos, ez a koma is így volt, hogy évekig verte a fejét a falba a 424-es méretű disznó után, aztán rápróbált inkább egy kisebbre:
http://forum.wildundhund.de/showthread.php?73516-KS-komplett-sprengen-!&p=1627614&viewfull=1#post1627614

Értem, amit írsz, de meg kell tanulni elengedni a vadat is, meg azt is, hogyha így kellett elengedni a vadat, ez az emberek egyéni személyiségétől függ, meg a józan gondolkodástól, stb… inkább így, mint hogy büdösödjön az erdő.

Nagyon sokat olvastam, olvasom a fórumot, láttam más (bedöglött) fórumokon is, hogy ki mit írt, szerintem pl. az idelátogató kommentelők jelentős része a tapasztalatait, gondolatait megosztja, például, hogy egy kiskaliberrel, meddig, hogyan, mint lehet nyáron etikusan és sikeresen elejteni, nem pedig folyton sebezni. Ezen tapasztalatok leírása, jó hatással lesz azokra, is, akik újként jönnek ide, nem beszélve arról, hogyha a vizsgát megelőző 100 órás kötelező képzés normális és kapnak ilyen irányú pozitív behatást (mi speciel kaptunk), akkor az előbb vagy utóbb hozzájárul ahhoz, hogy használja valaki az eszét, s etikusan cselekszik.
Persze mindez csak egy kis része a dolgoknak, mert én azt mondom, hogy kell hozzá olvasni is klasszikusokat, mostani szaklapokat, de a rengeteg infót szűrve kell befogadni, mert sok a haszontalan tanács is, én ezért kérdezek ennyit, minél többen válaszoltok, annál több szemléletmód, gondolatmenetből szűrhetem le azt, amire én lehet, hogy nem is gondoltam.  Nevet
Szerintem ez nagyjából így működik, ha valaki meg olyan ember, hogy mindezekre tojik nagyívben, csak felveszi az első puskát, meg rápróbál mindenre gondolkodás nélkül, mert ha egy önző telhetetlen l.f.szjóska, akkor annak meg hiába beszélsz, ha meg 30 éve így vadászik, akkor meg végképp hiába beszélsz, mert az pont olyan lesz, ahogy írtad, hogy a sebzésére azt hiszi, el sem találta a vadat, mert meg sem nézte rendesen.


Balkóbátya:

Mint írtam, mielőtt feltettem a kérdésem, végigolvastam a 243-as (49 oldalnyi hsz.) és a 6,5-es (37 oldalnyi hsz.) topicot, ettől függetlenül maradt bennem kérdés, amit láttad. Ennek a topicnak az első 630 oldalán csak a „keresővel” igyekeztem már sokszor átrágni magam, úgy ahogy sikerült csak…

OFF ki


Hogy a topic visszatérjen a régi kerékvágásba, itt kérdezném, hogy az angol iparból mit kell tudni a BSA és Parker Hale puskák minőségéről?
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10854 Dátum: 2016. Március 30. - 17:58:50 »

OFF be:

Kama:

Biztos, ez a koma is így volt, hogy évekig verte a fejét a falba a 424-es méretű disznó után, aztán rápróbált inkább egy kisebbre:
http://forum.wildundhund.de/showthread.php?73516-KS-komplett-sprengen-!&p=1627614&viewfull=1#post1627614

Értem, amit írsz, de meg kell tanulni elengedni a vadat is, meg azt is, hogyha így kellett elengedni a vadat, ez az emberek egyéni személyiségétől függ, meg a józan gondolkodástól, stb… inkább így, mint hogy büdösödjön az erdő.

Nagyon sokat olvastam, olvasom a fórumot, láttam más (bedöglött) fórumokon is, hogy ki mit írt, szerintem pl. az idelátogató kommentelők jelentős része a tapasztalatait, gondolatait megosztja, például, hogy egy kiskaliberrel, meddig, hogyan, mint lehet nyáron etikusan és sikeresen elejteni, nem pedig folyton sebezni. Ezen tapasztalatok leírása, jó hatással lesz azokra, is, akik újként jönnek ide, nem beszélve arról, hogyha a vizsgát megelőző 100 órás kötelező képzés normális és kapnak ilyen irányú pozitív behatást (mi speciel kaptunk), akkor az előbb vagy utóbb hozzájárul ahhoz, hogy használja valaki az eszét, s etikusan cselekszik.
Persze mindez csak egy kis része a dolgoknak, mert én azt mondom, hogy kell hozzá olvasni is klasszikusokat, mostani szaklapokat, de a rengeteg infót szűrve kell befogadni, mert sok a haszontalan tanács is, én ezért kérdezek ennyit, minél többen válaszoltok, annál több szemléletmód, gondolatmenetből szűrhetem le azt, amire én lehet, hogy nem is gondoltam.  Nevet
Szerintem ez nagyjából így működik, ha valaki meg olyan ember, hogy mindezekre tojik nagyívben, csak felveszi az első puskát, meg rápróbál mindenre gondolkodás nélkül, mert ha egy önző telhetetlen l.f.szjóska, akkor annak meg hiába beszélsz, ha meg 30 éve így vadászik, akkor meg végképp hiába beszélsz, mert az pont olyan lesz, ahogy írtad, hogy a sebzésére azt hiszi, el sem találta a vadat, mert meg sem nézte rendesen.


Balkóbátya:

Mint írtam, mielőtt feltettem a kérdésem, végigolvastam a 243-as (49 oldalnyi hsz.) és a 6,5-es (37 oldalnyi hsz.) topicot, ettől függetlenül maradt bennem kérdés, amit láttad. Ennek a topicnak az első 630 oldalán csak a „keresővel” igyekeztem már sokszor átrágni magam, úgy ahogy sikerült csak…

OFF ki


Hogy a topic visszatérjen a régi kerékvágásba, itt kérdezném, hogy az angol iparból mit kell tudni a BSA és Parker Hale puskák minőségéről?


"OFF be" = "nem idevágó téma" (inkább szimpla OFF-nak szokás írni, "be" nélkül, hisz mintegy kikapcsolod az eredeti témát)

"OFF ki" = "idevágó téma", de ezt inkább ON-nal szokták jelezni, mint az elektromos készülékeken (vissza bekapcsolod az eredeti témát)  Emelem
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #10855 Dátum: 2016. Március 30. - 18:00:13 »

"OFF be" = "nem idevágó téma" (inkább szimpla OFF-nak szokás írni, "be" nélkül, hisz mintegy kikapcsolod az eredeti témát)

"OFF ki" = "idevágó téma", de ezt inkább ON-nal szokták jelezni, mint az elektromos készülékeken (vissza bekapcsolod az eredeti témát)  Emelem

Vettem Fonok, köszi a tanácsot! Nevet
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #10856 Dátum: 2016. Március 30. - 19:30:22 »

Emelem
Ezt a Makkmarci által citált zseblámpás példa nagyon is helytálló Igen, viszont amit írsz, a hosszú cső/rövid cső esetében már több publikus gyakorlati teszt bizonyította - ha jól emlékszem itt a fórumon is ki lettek ezek már vesézve - hogy minden egyéb azonos körülmény esetében ésszerű határok között(!) a rövidített csőnek szűkebb a szórásképe (ami logikus is, hiszen a cső rezgésének amplitúdója csökken), csak ugye minden "elvesztett" centivel csökken a lövedék torkolati energiája, ami a kaliber alaptulajdonságait borítja meg... Nyilván sok minden egyéb is bejátszik a történetbe - huzagemelkedés stb.

 Emelem
 

Igen, ugyemlékszem hogy volt már vita a hosszú vagy rövid cső használatáról a forumon is.  De akkor még ugyemlékszem nem volt ennyi érdeklődő a távlövészet vagy ahogy otthon nevezik a “Presiziós Löveszet” –el kapcsolatban, vagy ugy is mondhatnám hogy Mikszáth egyszeri juhásza meg mindig  szalonnázó késsel kanyarította le a szürkehályogot.
Mindjárt a legelején meg kell hogy mondjam hogy azért mert Ryan Clecknernek sikerült a csőröviditéssel  + 1/2-es szorásképet elérni az nem biztos hogy, a rövid cső lessz a továbbiakban a sniper fegyvereken a mérvadó.
Sokminden Őmelette szól : Kétszer megjárta a háborút sniperként, egy sniper iskola oktatója, a Long Range Shooting Handbook szerzője. (mindenkinek ajánlom tanulmányozásra)
http://www.ammoland.com/2016/02/long-range-shooting-handbook-by-ryan-cleckner/#axzz44OipS1pS
Viszont a tények sokmindenben ellene szolnak: Talán a legfontosabnak tartom hogy, hogy Ő egy mesterlövő, aki az élete nagy részét a lőtereken (hadseregben) élte át. Minden egyes mozdulat a ami a célzashoz, puskakezeléshez  – ugy is mint gyakorlat, de mint elméleti anyag – az ereiben van, amit ugye egyenletlen összehasonlitani egy átlag lövővel. Talán ez a tény amit nem lehet negativként ellene felhozni de minden képen egy tényező ami nem bizonyitja a rovid cső forradalmasitását.
A cél leküzdése csak egy bizonyos távolságon van megadva. Értem alatta, a rövidcsövűvel leadott lövüsnek nincs balasztikai táblázata, legalábbis olyan amit gyakorlatban is bebizonyitottak vagyis a lövedék 300 vagy 500m-en az akár hol is lehet. Hogy miért van ez? Emlitetted a huzalemelkedést. A rövid 22’-es vagy rövidebb csőbe is bele tudják ugyan épiteni de, a lövedék rövid utja a csőben az excentrikus forgást nem tudja levezetni  - ami vegül is a csörezgést okozza – igy a lövedék egéssz más páját képes végigröpülni a csőtorkolat ez a becsapódás között mint egy sztendel csőből kirepülő.  Ezek után még azt a feltevést is   megkockáztatom hogy nem minden formájú, alakú, és sujjú lövedék ér célba azon a távolságon. 
Csőrezgés: Igen, ez egy erösen beszamithato tényező. A gyartók igen sokat kisérleteznek a kevésbé rezgős csövekkel (csőfalvastagság, a csőfal sinszerű kikönnyitése, stb) és ki tudja hogy mi más, leginkább a hadsaregnek gyártott fegyvereknél. Mindamellett  nem kell elfeledni hogy, a cső belső kiképzése mekkora szerepet játszik a lövedék célbajutatásában de még a távlövészetben is.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #10857 Dátum: 2016. Március 30. - 20:09:58 »

off
Ha elég vékonyra van vágva a máj, 2-3 perc. Ha a fakanállal el tudjuk "vágni", már le is kell venni.
Aki meg a paradicsom héját húzkodja lefele egy ilyen kajánál, az nem vadászember hanem buzi... Tasli

Ótentikus adalék még, hogy ha bizonyos admin főzi, akkor jó ha kéznél van egy jogász sózni.  S.Peti  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #10858 Dátum: 2016. Március 30. - 20:14:30 »

OFF be:

Hogy a topic visszatérjen a régi kerékvágásba, itt kérdezném, hogy az angol iparból mit kell tudni a BSA és Parker Hale puskák minőségéről?


A BSA valamikor korát megelőző anyagminőséget képviselt, kidolgozottsága átlagos, de nem rossz. Gyorsítója egyedi megoldású az első billentyűt előre nyomva volt begyorsítva. Viszont a fegyvercső anyaga ma is fogalom a szakmában: Jessops of Sheffield Chrom-Molybdén.
Ja és 60 cm -es csővel készült Ördög Ára harmada volt a korabeli Mauser M66-nak

A Parker Hale az szerintem egy jól sikerült Zastavára hasonlít, úgy minden tekintetben. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #10859 Dátum: 2016. Március 30. - 20:27:32 »

off
Ha elég vékonyra van vágva a máj, 2-3 perc. Ha a fakanállal el tudjuk "vágni", már le is kell venni.
Aki meg a paradicsom héját húzkodja lefele egy ilyen kajánál, az nem vadászember hanem buzi... Tasli
 

Másik OFF,

Májat csak az elkészülés után sozzuk  Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Oldalak: 1 ... 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 [724] 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: