Oldalak: 1 ... 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 [362] 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 923756 alkalommal)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #5415 Dátum: 2014. Május 20. - 22:20:09 »

Srácok, nem tudok kihez fordulni ezért írok ide. Kárpátalján nagyon nagy bajok vannak kialakulóban és a hivatalos magyar média hallgat mint a kutyaszar a hóban. Engem meg indexre tettek a helyi lapok a szókimondó nagy pofám miatt. Az a helyzet, hogy a tegnapi nappal az ugocsai falvakban megkezdődtek a katonai behívások. Érdekes módon a behívottak zöme 30-45 év közötti. Van közöttük 1973-as születésű asztalosmester aki sosem volt katona és az egyik közeli falu polgármestere is megkapta a SAS-behívót. Valami azt súgja, hogy ki akarják herélni a falvakat, hiszen kölyköket és öregeket könnyebb megfélemlíteni mint családapákat. Mivel gyakorlatilag elszigetelődtem a médiától, itt hívom fel a figyelmet a dolgokra. Remélem elhiszitek, hogy nem nagyítok, hazudok, hiszen mindenki tudja, hogy ilyen helyzetben füllenteni rossz ómen. Megkérnék mindenkit gondolkodjon el a dolgon.
 
En, sokkal kissebb serelmek miatt "gondolkodtam" el magamat, mán joregen  Taps
De, az sem megoldes hogy csoborbol-vodorbe Stoel
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5416 Dátum: 2014. Május 21. - 12:31:03 »

Azt hiszem, hogy amikor te "elgondolkodtad" magad nem volt mögötted egy bő fél élet, és nem hagytad itt életed munkáját.
A kettőt (csoborbol-vodorbe)  pedig nem kellene összemosni!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #5417 Dátum: 2014. Május 21. - 21:05:34 »

Üdvözlet!  Suhli körmös szerelékhez , hol lehetne venni olyan pici rugót , ami a hátsó reteszt nyomja a helyére?  Nem találok sehol a neten ! 
 Vagy  csak  csináltatni lehet !   3mm átmérőjű  , kb 0,4-0,5 vastag huzalból van   
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #5418 Dátum: 2014. Május 22. - 09:04:07 »

 Mint privátban Boarnak is megírtam a földemet, a jószágaimat, a 25-én tojásból kibúvó fácáncsirkéimet (2100 tojás van a keltetőben) nem tudom összecsomagolni és ezek nélkül nem sokat ér az életem. Az viszont irgalmatlanul elkeserít, hogy két év kőkemény munkája most végre kezd beérni vadgazdálkodás terén, és nem fogom tudni jóízűen élvezni a "gyümölcsöt". Hajnali területbejáráson a múltkor egy kb.150 ha-s táblán 9 nyulat láttam és nemis kerestem őket csak ami kijött a dűlőutakra szárítkozni. Fácán gyönyörűen van, a múltkor már csibéket vezetgető tyúkot is láttam. Végre van fogoly (köszönet a téli közelítős etetésről szóló infóért). Az ártéren hemzseg a disznó. És most mindez megint a kutyáké lesz. Az orvvadászat elképzelhetetlen mértéket öltött. A hét végén már az ungvári közlekedésrendészet kocsiját (zsaruk!!!) is tilosban kaptam.
 A behívásokról. A fél falu bujkál senki nem vette át a papírokat, vagy aki átvette "intézkedik". Keleten meg, noha az európai média már nem foglalkozik vele, polgárháború dúl. Naponta halnak meg emberek mindkét oldalon, de ez lassan senkit nem érdekel. Ami engem illet én nem ártottam se ukránnak, se orosznak, se magyarnak. És nem is tervezek ártani, tehát abban a háborúban amihez semmi közöm (sose jártam se Galíciában, se a Dél-Nyugaton) nem fogok részt venni.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5419 Dátum: 2014. Május 22. - 10:02:13 »

Mint privátban Boarnak is megírtam a földemet, a jószágaimat, a 25-én tojásból kibúvó fácáncsirkéimet (2100 tojás van a keltetőben) nem tudom összecsomagolni és ezek nélkül nem sokat ér az életem. Az viszont irgalmatlanul elkeserít, hogy két év kőkemény munkája most végre kezd beérni vadgazdálkodás terén, és nem fogom tudni jóízűen élvezni a "gyümölcsöt". Hajnali területbejáráson a múltkor egy kb.150 ha-s táblán 9 nyulat láttam és nemis kerestem őket csak ami kijött a dűlőutakra szárítkozni. Fácán gyönyörűen van, a múltkor már csibéket vezetgető tyúkot is láttam. Végre van fogoly (köszönet a téli közelítős etetésről szóló infóért). Az ártéren hemzseg a disznó. És most mindez megint a kutyáké lesz. Az orvvadászat elképzelhetetlen mértéket öltött. A hét végén már az ungvári közlekedésrendészet kocsiját (zsaruk!!!) is tilosban kaptam.
 A behívásokról. A fél falu bujkál senki nem vette át a papírokat, vagy aki átvette "intézkedik". Keleten meg, noha az európai média már nem foglalkozik vele, polgárháború dúl. Naponta halnak meg emberek mindkét oldalon, de ez lassan senkit nem érdekel. Ami engem illet én nem ártottam se ukránnak, se orosznak, se magyarnak. És nem is tervezek ártani, tehát abban a háborúban amihez semmi közöm (sose jártam se Galíciában, se a Dél-Nyugaton) nem fogok részt venni.
Ezeket újra el tudod érni...ha akarod.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
tilia77
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #5420 Dátum: 2014. Május 22. - 14:03:16 »

Szia!

Köszönöm a segítséget, utánajárok...
 Emelem


Szia!

Lakott területen rendőrségi engedéllyel a hivatásos járhat el. Egy kérdést megér szerintem.

 Emelem


Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5421 Dátum: 2014. Május 22. - 17:28:25 »

Ezeket újra el tudod érni...ha akarod.
Igaz, de csak akkor, ha most jól döntesz, és az "élve maradást" választod! Veszhet minden, csak az életed nem!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #5422 Dátum: 2014. Május 22. - 17:44:25 »

És nem is tervezek ártani, tehát abban a háborúban amihez semmi közöm (sose jártam se Galíciában, se a Dél-Nyugaton) nem fogok részt venni.

Ez egy pont után már nem biztos, hogy rajtad múlik, katonaszökevénynek sem jó lenni, főleg háborús helyzetben.  Fejvakarás
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #5423 Dátum: 2014. Május 22. - 21:04:33 »

Mint privátban Boarnak is megírtam a földemet, a jószágaimat, a 25-én tojásból kibúvó fácáncsirkéimet (2100 tojás van a keltetőben) nem tudom összecsomagolni és ezek nélkül nem sokat ér az életem. Az viszont irgalmatlanul elkeserít, hogy két év kőkemény munkája most végre kezd beérni vadgazdálkodás terén, és nem fogom tudni jóízűen élvezni a "gyümölcsöt". Hajnali területbejáráson a múltkor egy kb.150 ha-s táblán 9 nyulat láttam és nemis kerestem őket csak ami kijött a dűlőutakra szárítkozni. Fácán gyönyörűen van, a múltkor már csibéket vezetgető tyúkot is láttam. Végre van fogoly (köszönet a téli közelítős etetésről szóló infóért). Az ártéren hemzseg a disznó. És most mindez megint a kutyáké lesz. Az orvvadászat elképzelhetetlen mértéket öltött. A hét végén már az ungvári közlekedésrendészet kocsiját (zsaruk!!!) is tilosban kaptam.
 A behívásokról. A fél falu bujkál senki nem vette át a papírokat, vagy aki átvette "intézkedik". Keleten meg, noha az európai média már nem foglalkozik vele, polgárháború dúl. Naponta halnak meg emberek mindkét oldalon, de ez lassan senkit nem érdekel. Ami engem illet én nem ártottam se ukránnak, se orosznak, se magyarnak. És nem is tervezek ártani, tehát abban a háborúban amihez semmi közöm (sose jártam se Galíciában, se a Dél-Nyugaton) nem fogok részt venni.
Hát tényleg nehéz döntés ! Próbálunk okoskodni innen a biztonságos távolból , de annyi igazság van , hogy az emberélet pótolhatatlan .
Sajnos ez a döntés szerintem csak valahogy rád marad . Olvasva beszámolóidat a "Magyar" sajtó szinte nem is emliti az ottani helyzetet !! Fejvakarás Vállat von
Pedig volt valami "Tvrtko" aki hasonló tudósitásai miatt pulitzer díjat kapott . Hol van most ? Biztosan a kényelmesben ! Ördög
Szoritok neked sajnos mást nem tehetek !
Vadászüdv  Wave Emelem
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #5424 Dátum: 2014. Május 26. - 13:10:26 »

Azt szeretném megkérdezni, hogy használta-e valaki közületek a TransferWise-t itthonról külföldre utalásra?
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #5425 Dátum: 2014. Május 26. - 19:16:18 »

Üdv. Mindenkinek!

Egy barátom bombáz az utóbbi időben egy kérdéssel, mondván "vadász vagy, neked tudni kell". Igazából fogalmam sincs.
Szóval a kérdés: Légpuskát lehet vinni külföldre legálisan? Ha igen, akkor milyen papírok szükségesek a szállításához? Itt a külföld alatt szomszédos EU országot kell érteni, ha ez számít.

Tisztelettel: bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #5426 Dátum: 2014. Május 27. - 14:40:49 »

Szerbusztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy a vadászbarátom autóját ellopták Pesten.

Az autó egy 1.9 PDTDI szürke Skoda Octavia, rendszáma: KME-193.

Az autóval együtt több özbak trófeát és 6 db Soltész féle önetető fejet is eltulajdonítottak.

Ha esetleg valaki látná....

Előre is köszönettel:
pati
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5427 Dátum: 2014. Május 27. - 16:24:24 »

Szerbusztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy a vadászbarátom autóját ellopták Pesten.

Az autó egy 1.9 PDTDI szürke Skoda Octavia, rendszáma: KME-193.

Az autóval együtt több özbak trófeát és 6 db Soltész féle önetető fejet is eltulajdonítottak.

Ha esetleg valaki látná....

Előre is köszönettel:
pati

Sanyi! 
Ha van képetek róla, lökjétek fel a Facebookra, elég sokat megtalálnak így ez emberek!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #5428 Dátum: 2014. Május 27. - 16:39:26 »

Sanyi! 
Ha van képetek róla, lökjétek fel a Facebookra, elég sokat megtalálnak így ez emberek!

Attila, köszi az ötletet.  Igen
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #5429 Dátum: 2014. Május 27. - 19:01:01 »

Azt szeretném megkérdezni, hogy használta-e valaki közületek a TransferWise-t itthonról külföldre utalásra?
Senkinek nincs tapasztalata róla?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 [362] 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: