Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 417579 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #45 Dátum: 2008. Május 13. - 14:43:37 »


Fentiek közül szegény egy sem működik már - kihúztam a magot, lőpor ki, mag vissza, tehát ezek nem valami bajnokok...  Vigyorog De éles társaik jók Mosolyog


Csak óvatosan! Maga a gyújtó is beleküldi a lövedéket a deszkába.

Hát ja, volt aki nem hitttte, aztán volt riadalom...
Naplózva

Üdv End
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #46 Dátum: 2008. Május 13. - 14:43:57 »



E= Eley. Talán a legjobb (és legdrágább) 22.es sportlőszerek. Rendszerint az Eley Tenex-el  nyerik a világversenyeket. Wave

Gondolod az lenne? Ősöreg lőszer, legalább 30 éves.
Apósom lőszeres dobozának legmélyén volt pár darab.
Én meg azt hittem valami ruszki krumpli.

Biztos. Anno amikor az MHSZ ezerrel dübörgött, a nagyobb sportkörök rendszeresen használták az Eley Tenexet, a jó kis szoci prémiumtermékek (SK-Schönebeck, Vostok sport-speciál)  mellett. Még a 90-es évek elején saját szememmel láttam a Szhelyi lövészklubnál több 10-ezer darab Tenexet. Sőt Lapua Mastert is.
 A magyar céllövő a 60-as évekből is rendkívül pontos. Mikor még aktívan versenyeztem volt egy versenyző, több OB-t nyert ősöreg céllövővel.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #47 Dátum: 2008. Május 13. - 14:45:40 »


Fentiek közül szegény egy sem működik már - kihúztam a magot, lőpor ki, mag vissza, tehát ezek nem valami bajnokok...  Vigyorog De éles társaik jók Mosolyog


Csak óvatosan! Maga a gyújtó is beleküldi a lövedéket a deszkába.

Természetesen... Műászerészfogók, és mindig eltartom a magot magamtól, a hüvely meg köztem meg van egy nagy vaslemez, vagy 5mm vastag... Jobban félek én, mint hinnéd... Csak ezt a 3mat szedtem szét, többet nem is akarok.

Nem a szétszedéssel van gond, hanem arra gondoltam, hogy még ki tudod lőni. Nem is akárhogy. Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #48 Dátum: 2008. Május 13. - 14:48:58 »


Fentiek közül szegény egy sem működik már - kihúztam a magot, lőpor ki, mag vissza, tehát ezek nem valami bajnokok...  Vigyorog De éles társaik jók Mosolyog


Csak óvatosan! Maga a gyújtó is beleküldi a lövedéket a deszkába.

Természetesen... Műászerészfogók, és mindig eltartom a magot magamtól, a hüvely meg köztem meg van egy nagy vaslemez, vagy 5mm vastag... Jobban félek én, mint hinnéd... Csak ezt a 3mat szedtem szét, többet nem is akarok.

Nem a szétszedéssel van gond, hanem arra gondoltam, hogy még ki tudod lőni. Nem is akárhogy. Wave

Na látod ez is volt eszemben, ezért trükköztem! Az eredeti hüvelyt elhajítottam, és ellőtt hüvelybe nyomtam pill. ragasztóval a magot! A középső remingtonon látod is a gyűrűt, bár hogy a másik kettőre miért nem tett, nem tudom  Fejvakarás
Köszönöm a jóindulatú tanácsot, valóban, az a kis gyúelegy elég mogorva dolog...  Meglepődött Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #49 Dátum: 2008. Május 13. - 15:11:41 »



E= Eley. Talán a legjobb (és legdrágább) 22.es sportlőszerek. Rendszerint az Eley Tenex-el  nyerik a világversenyeket. Wave

Gondolod az lenne? Ősöreg lőszer, legalább 30 éves.
Apósom lőszeres dobozának legmélyén volt pár darab.
Én meg azt hittem valami ruszki krumpli.

Biztos. Anno amikor az MHSZ ezerrel dübörgött, a nagyobb sportkörök rendszeresen használták az Eley Tenexet, a jó kis szoci prémiumtermékek (SK-Schönebeck, Vostok sport-speciál)  mellett. Még a 90-es évek elején saját szememmel láttam a Szhelyi lövészklubnál több 10-ezer darab Tenexet. Sőt Lapua Mastert is.
 A magyar céllövő a 60-as évekből is rendkívül pontos. Mikor még aktívan versenyeztem volt egy versenyző, több OB-t nyert ősöreg céllövővel.
A 70-es évek végén Sopronban az Angerréti MHSZ lőtéren is osztogattak ilyen lőszert.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #50 Dátum: 2008. Május 13. - 15:15:53 »



E= Eley. Talán a legjobb (és legdrágább) 22.es sportlőszerek. Rendszerint az Eley Tenex-el  nyerik a világversenyeket. Wave

Gondolod az lenne? Ősöreg lőszer, legalább 30 éves.
Apósom lőszeres dobozának legmélyén volt pár darab.
Én meg azt hittem valami ruszki krumpli.

Biztos. Anno amikor az MHSZ ezerrel dübörgött, a nagyobb sportkörök rendszeresen használták az Eley Tenexet, a jó kis szoci prémiumtermékek (SK-Schönebeck, Vostok sport-speciál)  mellett. Még a 90-es évek elején saját szememmel láttam a Szhelyi lövészklubnál több 10-ezer darab Tenexet. Sőt Lapua Mastert is.
 A magyar céllövő a 60-as évekből is rendkívül pontos. Mikor még aktívan versenyeztem volt egy versenyző, több OB-t nyert ősöreg céllövővel.
A 70-es évek végén Sopronban az Angerréti MHSZ lőtéren is osztogattak ilyen lőszert.
Bizony volt is készleten, míg el nem ázott a lőszerraktár.... Sajna most már a lőtér is elúszni látszik....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #51 Dátum: 2008. Május 13. - 15:31:31 »

Bizony jo loszer volt az Eley Tenex.
Nemzetkozi versenyek elott erdemes volt gyujteni, nyugaton $2 -t kaptunk egy dobozert.
Hazai versenyeken meg orosz cellovovel meg RWS-el lottunk, hogy minel tobb legyen mikor nyugatra mentunk.
Mindig attol feltem amikor az oreg Farago mogottem allt, hogy lebukok mivel az RWS kb haromszor olyan hangosnak tunt mint a Tenex.
Ja kerem "regi szep idok"
Naplózva
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #52 Dátum: 2008. Május 13. - 15:39:32 »

Bizony jo loszer volt az Eley Tenex.
Nemzetkozi versenyek elott erdemes volt gyujteni, nyugaton $2 -t kaptunk egy dobozert.
Hazai versenyeken meg orosz cellovovel meg RWS-el lottunk, hogy minel tobb legyen mikor nyugatra mentunk.
Mindig attol feltem amikor az oreg Farago mogottem allt, hogy lebukok mivel az RWS kb haromszor olyan hangosnak tunt mint a Tenex.
Ja kerem "regi szep idok"

El is rakom emlékbe azt a pár darabot,  ami van.Igen gyozo
Naplózva

Renkecz Rafael
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #53 Dátum: 2008. Május 14. - 07:45:21 »

Úgy emlékeztem, hogy tegnap ezt felraktam, aztán most nem látom.
Na mindegy.
A téma iránt érdeklődőknek.
Sajnos röppálya adatok nincsenek, de így is érdekes.
Az átszámításhoz a segítség ott van fent.

http://proszak.sasktelwebsite.net/Rimfire%20Ballistics.html
Naplózva

Renkecz Rafael
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #54 Dátum: 2008. Május 14. - 10:20:12 »

A hétvégén kicsit kimentem gyakorolni a 0,22-esemmel. Nagyon jó volt!
A CCI-vel nekem is hasonló tapasztalatom volt-messzebbre (én 75m-ig lőttem vele) valóban kevesebbet kellett fölétartani, mint a NIKE-nek vagy a darázsnak. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Szikura Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Új üzenet #55 Dátum: 2008. Június 12. - 16:50:30 »

Tudnátok segíteni, hogy milyen gyártmányúak ezek a .22 long rifle hüvelyek?
 
Naplózva

Üdvözlettel:Szikura Ádám
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #56 Dátum: 2008. Június 12. - 17:04:19 »

A kozepso "Federal"
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #57 Dátum: 2008. Június 12. - 17:57:51 »

A középső Federal, a jobbos meg cseh rex.
A bal oldalit nem tudom milyen.
Naplózva
Szikura Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Új üzenet #58 Dátum: 2008. Június 12. - 20:16:12 »

Köszi az eddigieket.
Naplózva

Üdvözlettel:Szikura Ádám
Tardi Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 194



« Új üzenet #59 Dátum: 2008. Június 12. - 20:39:02 »

A bal oldali, nem Laupa??
Naplózva

A szamárfül igenis, origami! Csak le van egyszerűsítve.
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: