Oldalak: 1 ... 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 [228] 229 230 231 232 233 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 559295 alkalommal)
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #3405 Dátum: 2022. Március 13. - 09:39:31 »

Érdekes, de felénk sem hallható egyetlen madárcsicsergés, rigófütty, semmi.  Tudom, hogy hideg van, de ilyen némaságra nem is emlékszek!   Vállat von Vállat von :Mosolyog

Nekem is az tűnt fel, hogy teljes némaság van, se hallani de még látni sem lehet szinte madarakat a lakott területen lévő néhány balkáni gerlén és galambon kívül még cinegét meg verebeket sem.
Ami elég szokatlan. Az okát sem tudom, mindenesetre furcsa, szintén nem emlékszem ilyen "Néma tavasz"-ra.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #3406 Dátum: 2022. Március 13. - 10:15:55 »

Nekem is az tűnt fel, hogy teljes némaság van, se hallani de még látni sem lehet szinte madarakat a lakott területen lévő néhány balkáni gerlén és galambon kívül még cinegét meg verebeket sem.
Ami elég szokatlan. Az okát sem tudom, mindenesetre furcsa, szintén nem emlékszem ilyen "Néma tavasz"-ra.

Ezen a héten kedden láttam először az idén örvös galambokat, a som virágzik. Ilyenkor rendes években a Pilisben a szalonkák már itt vannak. A rendellenes időjárás lehet az oka, hogy az idén késik a vonulás. Mínuszok vannak éjszakánként, de a legnagyobb baj az, hogy rettenetes szárazság van, és emiatt a szalonka nem találna táplálékot. A hideg önmagában nem okoz gondot a szalonkának, ha a talaj nedves, sok áttelel közülük.
 Emelem
Naplózva
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #3407 Dátum: 2022. Március 13. - 11:14:22 »

Ezen a héten kedden láttam először az idén örvös galambokat, a som virágzik. Ilyenkor rendes években a Pilisben a szalonkák már itt vannak. A rendellenes időjárás lehet az oka, hogy az idén késik a vonulás. Mínuszok vannak éjszakánként, de a legnagyobb baj az, hogy rettenetes szárazság van, és emiatt a szalonka nem találna táplálékot. A hideg önmagában nem okoz gondot a szalonkának, ha a talaj nedves, sok áttelel közülük.
 Emelem

Ilyenkor már itt a Tisza-Szamos közén is javában tart a vonulás. Az igaz, hogy csontszáraz minden, a talaj fagyos.
Csak az a baj, hogy a monitoring időszaka nem veszi figyelembe az időjárási viszonyok miatti eltéréseket.
Tarthatna legalább április 20.-ig, mint anno.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #3408 Dátum: 2022. Március 13. - 11:27:07 »

Este kint voltam, nem szalonka, disznó ügyekben. Ezt a disznók nem tudták. Rigófütty semmi. Kilenckor -6 fok. Viszont a közeli víztározó felől bíbicek hangját hallottam, idén először.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #3409 Dátum: 2022. Március 13. - 22:00:24 »

Sziasztok,
a mai napi kerti munkában megfelelően elfáradtam de összeszedtem magam és kimentem.
18 30 kor már erősen alkonyodott, egyes madár érkezett mögülem, alacsonyan és gyorsan.
18 32 kor hármas cvikk, egy leszállt az újításban, kettő elrepült a fiatalos felé, majd tettek egy kört  a fiatalos felett és végleg eltűntek.
Lövés nem volt. ( helyileg Somogyország )
 Wave

Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9918



« Új üzenet #3410 Dátum: 2022. Március 14. - 05:22:11 »

 Igen Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #3411 Dátum: 2022. Március 15. - 20:36:02 »

Valami elkezdődött.
Ma reggel és este is már madárdalos erdőben vártam őket.
Reggel nem volt szalonka, legalábbis nekem nem mutatkozott.
Este viszont lemaradtam egy sebesen vitorlázó madárról.
Szárazság mindenütt, időjárás változás nem is várható.
Néha- néha megfigyelhető, valószínűleg itt tartózkodó, áttelelő madár.
Bíbic, seregély, örvös galamb, búbos pacsirta már hetek óta észlelhető, viszont idén barázda billegetőt még nem láttam!
Mindez az észak-nyugati végeken.
Várakozunk, bizakodunk türelmesen tovább Emelem
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #3412 Dátum: 2022. Március 16. - 19:16:35 »


Hajnal óta esett az eső du. 3 óráig, utána kisütött a nap. Öt órától kint voltunk a kedvenc szalonkázó helyünkön. A korábbiakhoz képest kellemes meleg (4 'C ), szélcsendes, párás idő.
Madárzsivaj, fácánkakatolás, rigófütty, szép naplemente... Csak szalonka nem volt.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #3413 Dátum: 2022. Március 16. - 20:34:22 »

Fejèr dèli rèszèn reggel szemetelő esőben kisebb halláskárosodást szenvedtem a rigók tombolásától,viszont a várva várt madárnak semmilyen jelèt nem tapasztaltam. Ma este ugyan ott,18:14kor konkrètan megijedtem amikor válasz èrkezett a sípra... Lecsapott mellettem,majd a nyiladèk vègèn elfordult,alig 5 percre rá èrkezett mèg egy,szintèn válaszolva a sípra,egy tiszteletkör után távozott,az utolsó nèmám,viszonylag magasan a nyiladèk vègèn èrkezett ès távozott is. Nagyon örültem,hogy vègre hallhattam,láthattam szalonkát. 
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #3414 Dátum: 2022. Március 17. - 11:50:05 »

Örvös, bíbic, pacsirta, barázdabillegető, meg szalonka is van szépen az erdőben, csak húzás nincs még. 1-2-3 madár repül, de többnyire csendben! Viszont már szépen énekelnek a madarak esténként, pár nap és beindul a húzás is. Éjjeli disznólesen nagy madárvonulás volt, szinte folyamatosan, csak a disznók hiányoztak. Szalonka repült fel mellettem 3 méterre. (Bács megye)
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
szmőre
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Új üzenet #3415 Dátum: 2022. Március 18. - 07:17:50 »



jó reggelt!
Tegnap este egy hangtalan és egy cvik, észak somogy! Emelem

  Tibi
Naplózva
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #3416 Dátum: 2022. Március 18. - 19:38:41 »


Öt órától háromnegyed hétig várakozás, szélcsendes száraz hideg idő (0 fok), csillagos égbolt, telehold.
Szalonka sehol.
Kelet-Mo.      Vállat von
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #3417 Dátum: 2022. Március 18. - 21:07:14 »

Tegnap egy hiba nálunk, meg egy egyes madár észlelés, nálam egy cvikk jött pisszegve, a fenyők felett messze, majd kifordultak felém az erdőszélre, már majdnem jó volt, amikor a hátsó rávágott az elsőre, lebuktak egész laposra, ott meg már a szőlők takarásában voltak. 3 puska.
Reggel viszont esett egy egyes madár, én nem voltam.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #3418 Dátum: 2022. Március 18. - 21:17:44 »

Tegnap egy hiba nálunk, meg egy egyes madár észlelés, nálam egy cvikk jött pisszegve, a fenyők felett messze, majd kifordultak felém az erdőszélre, már majdnem jó volt, amikor a hátsó rávágott az elsőre, lebuktak egész laposra, ott meg már a szőlők takarásában voltak. 3 puska.
Reggel viszont esett egy egyes madár, én nem voltam.

Vasban most kezd indulni, az utóbbi két napban jóval több észlelés, elejtés volt, mint eddig. Én ma este láttam az elsőt.
Naplózva
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #3419 Dátum: 2022. Március 19. - 21:20:43 »


Nemrég értem haza disznólessel egybekötött figyelésről. Amikor negyed kilenckor haza indultam, a kocsi hőmérője -7 'C-t mutatott, lehet ezért nem volt semmi.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Oldalak: 1 ... 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 [228] 229 230 231 232 233 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: