Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 196704 alkalommal)
euroset
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #465 Dátum: 2011. December 08. - 15:12:36 »

Sziasztok kedves Vadász Társak !

Kérdésem volna hozzátok, de előtte beszámolok a vadászvizsgámról.

A Hubertus vadásztanfolyamra iratkoztam be a nyár végén, mely három hónapos, és a mai napon történt a bizonyítvány átvétele. Legalábbis azoknak, akik tanultak is ez idő alatt Mosolyog

A Hubertus tanfolyamról néhány szóban - PRO és KONTRA...:

A jelentkezéskor kíváló tájékoztatást adtak az egész tanfolyamról, a vizsgáról. Segítőkészen ajánlották összes kiadványukat, melyet egy kezdőcsomagban vásároltam meg. Könyvek, tájékoztatók, DVD stb.
A DVD lemezzel probléma akadt, a tanfolyamon résztvevők többségének. A lemez nem volt lejátszható (kisszériás "házi" másolat volt, feltehetően ezért). Sajnos a Hubertus nem volt képes időben orvosolni a problémát.
Minden oktatási napon jeleztük, hogy a lemezt szeretnénk kicseréltetni, ahol a tanfolyam vezető mindig megígérte, hogy a következő oktatási napra oda "küldi" a cserelemezeket az aktuális oktatóval. Sajnos ez két hónap után sikerült csak.
Az oktatásokat én nem tartottam elegendőnek, persze lehet,  hogy máshol még ennyi sincs. Ki tudja. Én azt hallottam, például Németországban egy vadásziskola egy évig tart, heti rendszerességgel. Én is azt gondolom, hogy itt is legalább 20-30 előadásnak kellett volna lennie. KÖrülbelül nyolc előadás volt. Némelyikről 1-3 órával korábban "elengedtek" - valójában az oktatónak dolga "akadt".
Az oktatók szimpatikusak voltak, és segítőkészek !
Voltak szakmai hibák, de (pld. az egyik oktató a fegyvereit a földre tette, a csövét magára irányította - holott ki lett emelve ezerszer, hogy ez a legnagyobb vétek amit vadász elkövethet). Némelyik oktató a "dúvad" szót használta, míg mások külön jelezték, hogy "dúvad" nincs !
Ezeket leszámítva én jól éreztem magam a Gödöllői Egyetem területén tartott oktatásokon, noha a 300 oldalas könyvből maximum 50 oldalnyi anyagot beszéltünk át oktatás keretében.
Rendkívül hiányoltam azt,  hogy az oktatás kiterjedjen minimum arra, hogy a Gödöllői Egyetem területén meglátogassunk olyan épületet, vagy területet, ahol élő vagy preparált állatok vannak, s azokról beszéljünk. Ha ilyen nincs ott (kétlem, mert ez az egyetemi terület a Vadgazdálkodási felsőoktatás egyik hazai oktatási központja), akkor örültem volna, ha szerveznek egy vadaskerti látogatást. (nem vadasPARK!). Sajnos így a könyvben található kettőszáz képről valójában egy élő állattal sem találkoztam, és kipreparált is csak egy darab volt a bejáratnál levő vadkan. Szóval képek alapján kellett vadásszá válnom. Ez szerintem súlyos hiányosság a vadász oktatásban - lehet hogy nem csak a Hubertusnál, hanem máshol sincs ilyen. Akkor viszont az elvárásaim "nyugatibbak". Egy erdőjárás is jó lett volna. Na mindegy.

Összességében - nem ismerve más tanfolyamokat - azt kell mondjam, jól éreztem magam a Hubertus Kft-nél.

A vizsgán sikeresen átmentem - mert "agyon" tanultam magam. Úgy vélem, ha egy oktatásra sem mentem volna el, akkor sem lettem volna hátrányosabb helyzetben a vizsgán, leszámítva azt, hogy szimpatikus embereket "ismerhettem" meg, mint pld. Szabó Zoltán - a fegyverekről tartott előadásán. De ismétlem, mindenki elnyerte a csoport szimpátiáját !

MIndenesetre a mai vizsganapon lényegében mindenki átment a vizsgákon, igaz olyanokat is láttam akik a tanfolyamon sosem voltak ott... Azt gondolom mindenki kitanulta magát, mert felkészültnek láttam és "hallottam" a beszélgetésekből a jelenlevőket. MIndezt csak azért jelzem, mert más oldalakon azt olvastam, hogy a vizsgákon általában kevesebb, mint a fele megy át. Lehet hogy ez egy "értelmesebb" csoport volt.

És akkor a kérdéseim...(köszönöm, ha valaki megválaszol):

A fegyver megszerzéséhez néhány lépésre vagyok. Azt tudom, hogy a pszichológiai vizsgálat érvényessége nem 1-2 hónap, hanem több (vagy korlátlan?). Viszont, az orvosi vizsgálat, meddig érvényes ? Azért kérdem, mert én ezeken szeretnék túlesni még idén, viszont fegyvert csak jövő március körül szeretnék majd vásárolni. Az orvosi vizsgálatok nem évülnek el 2-3 hónap alatt ?

MÁsik kérdésem: vadászjegy. Látom, hogy ez márciustól érvényes. Tehát azt jelenti, hogy január-februárban esztelenség vásárolni, mert lejár akkor is március elsején, ha azt 2 nappal előtte vettem ? Magyarul: legjobban az jár, aki Március elsején vásárol vadászjegyet ?

Harmadik kérdésem: van-e olyan formanyomtatvány ( és hol), amivel már most előre le tudom "kérni" a rendőrségtől az "erkölcsi" előéletemet ? Kell ilyen majd ? Vagy azt is a TEVE utcában intézik, és nem kell ilyet kérelmezni előre, hanem ott azonnal ?

Köszönöm a válaszokat !!!!

Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #466 Dátum: 2011. December 08. - 15:22:50 »

Üdv a fórumon Euroset!  Emelem

Az általad említett alkalmassági vizsgálatokon 5 évente kell részt venni.

Az erkölcsit pedig le tudod kérni a postán 3000 Ft ellenében. Egy hét alatt küldik meg.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
euroset
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #467 Dátum: 2011. December 08. - 15:36:43 »

Üdv a fórumon Euroset!  Emelem

Az általad említett alkalmassági vizsgálatokon 5 évente kell részt venni.

Az erkölcsit pedig le tudod kérni a postán 3000 Ft ellenében. Egy hét alatt küldik meg.

Köszönöm, tehát kell ilyen erkölcsi papír. Csak mert erről egy szó sem esett azon a tájékozatón, amit a fegyver megszerzéséhez kaptam.
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #468 Dátum: 2011. December 08. - 19:01:55 »

 
Köszönöm, tehát kell ilyen erkölcsi papír. Csak mert erről egy szó sem esett azon a tájékozatón, amit a fegyver megszerzéséhez kaptam.

A félreértések elkerülése végett, nem erkölcsi bizonyítvány kell, hanem hatósági bizonyítvány.
És ezt a postákon kapható "Adattovábbítás iránti kérőlap"pal lehet lekérni.

http://www.mfa.gov.hu/NR/rdonlyres/C1752363-A76D-444D-8451-9ED907D24CCF/0/Adattovabbitasi_kerelem.pdf
Naplózva
euroset
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #469 Dátum: 2011. December 08. - 19:11:15 »

Ez szuper, és köszi !
Ezt lehet tölteni, amit küldtél, vagy a postai nyomtatvány papírja a kötelező vajon ?






A félreértések elkerülése végett, nem erkölcsi bizonyítvány kell, hanem hatósági bizonyítvány.
És ezt a postákon kapható "Adattovábbítás iránti kérőlap"pal lehet lekérni.

http://www.mfa.gov.hu/NR/rdonlyres/C1752363-A76D-444D-8451-9ED907D24CCF/0/Adattovabbitasi_kerelem.pdf

Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #470 Dátum: 2011. December 08. - 19:56:05 »

Ez szuper, és köszi !
Ezt lehet tölteni, amit küldtél, vagy a postai nyomtatvány papírja a kötelező vajon ?

Nincs mit!
Nem, a postán kell megvenni.
Ha esetleg nehézségeid támadnak, a kitöltéssel kapcsolatban, akkor menj be az illetékes rendőrkapitánysághoz, ahová lakhely, vagy a fegyvertárolás helye szerint tartozol, és ha megkéred őket, segítenek a kitöltésben .  Mosolyog
Mert ha nem jól töltöd ki, akkor vissza küldik neked, hiánypótlásra, és kezdheted elölről az egészet.
Naplózva
emerik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #471 Dátum: 2011. December 08. - 20:29:38 »


      euroset

              Olvastam a topikban tanfolyami élményeidet.
              Én szintén nem oly régen vizsgáztam,október 4.én
              A tanfolyam költségeit nem tudtam felvállalni,
              ezért magam készültem sok-sok szakirodalomból.
              Egy évig készültem, meg is volt az eredménye.
              A psziho vizsga nem évül el, az orvosi 5-évig érvényes.
              A fórumtársaink biztosan megerősítik,de van különbség a sportvadász,
              és a hivatásos vadász között.
              A fegyver megszerzésit szintén márciusra tervezem,
              habár nagy a láz bennem.


              Üdv: emerik
« Utoljára szerkesztve: 2011. December 08. - 21:01:16 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #472 Dátum: 2011. December 09. - 10:15:23 »

Januártól elvileg más típusú lesz a vizsga.Tananyag,tankönyv ,minden változik. Nagyon kíváncsi vagyok.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #473 Dátum: 2011. December 10. - 20:29:36 »


A félreértések elkerülése végett, nem erkölcsi bizonyítvány kell, hanem hatósági bizonyítvány.
És ezt a postákon kapható "Adattovábbítás iránti kérőlap"pal lehet lekérni.

http://www.mfa.gov.hu/NR/rdonlyres/C1752363-A76D-444D-8451-9ED907D24CCF/0/Adattovabbitasi_kerelem.pdf


Na igen-igen, én írtam pontatlanul, nem mindegy, hogy vadász valaki, vagy vagyonőr... Saját káromon tapasztaltam már, hogy ha a postás zöld csíkos boríték helyett sárgát ad és kontra, mi lesz az eredménye (-pár ezer ft  Ördög )
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #474 Dátum: 2011. December 10. - 20:33:39 »

S, amit kihagytam Euroset: Ha bemész a kamarához, persze kikérheted az ez évi jegyet is (megnézném, ki az a hülye, aki fél hónapra kifizeti  OOO ), de Februárban már ki szokták adni a jövő évi jegyet is.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
euroset
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #475 Dátum: 2011. December 10. - 20:37:09 »

Na igen-igen, én írtam pontatlanul, nem mindegy, hogy vadász valaki, vagy vagyonőr... Saját káromon tapasztaltam már, hogy ha a postás zöld csíkos boríték helyett sárgát ad és kontra, mi lesz az eredménye (-pár ezer ft  Ördög )

Nem értem. Akkor most nekem mint vadásznak, kell vagy sem ?

És a vadászjegyes dolgot sem érdem továbbra sem... Ha most elmegyek venni, akkor az meddig érvényes ? erre a 2 és fél hónapra ?
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #476 Dátum: 2011. December 10. - 20:39:13 »

igen a 2011-es szezonra érvényes, pont a legjobb időszak  Kacsint
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #477 Dátum: 2011. December 10. - 20:41:28 »

Nem értem. Akkor most nekem mint vadásznak, kell vagy sem ?

És a vadászjegyes dolgot sem érdem továbbra sem... Ha most elmegyek venni, akkor az meddig érvényes ? erre a 2 és fél hónapra ?

Nos, ez egyszerű: ha szeretnél még 2012. Február végéig vadászni, úgy ki kell váltanod az ez évi jegyet, hisz Neked, mint vadásznak ez kötelező ahhoz, hogy vadászhass.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
euroset
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #478 Dátum: 2011. December 10. - 20:42:21 »

igen a 2011-es szezonra érvényes, pont a legjobb időszak  Kacsint

ez remek. mert akkor aki csak egy fegyvert szeretne vásárolni, annak most meg kell venni emiatt a vadászjegyet...
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #479 Dátum: 2011. December 10. - 20:49:15 »

Már megbocsáss, de akkor miért nem jársz inkább könyvtárba. Sokkal olcsóbb.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: