Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pálinkás jó reggelt!  (Megtekintve 221852 alkalommal)
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #210 Dátum: 2011. Július 19. - 10:46:12 »

Na akkor ha én be szeretnék szerezni/készíteni/ egy főzőt, akkor azt a főzés előtt be kell jelentenem, meg azt is, hogy mennyi cefrém van, meg regisztrálni, meg...............! A lóf@szt, akkor inkább elviszem egy bérfőzdébe és kifőzetem a cefrémet, összességében az úgyis olcsóbb, meg legalább abból megkinálhatom a barátaimat,  :PPmert amit otthon főzök azt CSAK én ihatom meg! Stoel

Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #211 Dátum: 2011. Július 19. - 10:48:27 »

Doki, milyen engedély kell hozzá? Én sehol nem látok erre utalást.


Jöt 74. § (1) A vámhatóság engedélyével szabad alkoholtermék előállítására alkalmas desztillálóberendezést előállítani, - a magánfőző desztillálóberendezése kivételével - birtokolni, továbbá értékesíteni. Nem szükséges a vámhatóság engedélye a rendeltetésszerűen használt, túlnyomással üzemelő háztartási főzőedényekre (pl. kukta; megjegyzést hozzáfűzte: a sas  Ördög ), valamint a tudományos és oktatási célra használt üveg desztillálóberendezésekre (kémiatanárnéni által féltve őrzött szertári).

Hogy ez a gyakorlatban hogy néz ki, az egy jó kérdés. Érdemes felvenni a kapcsolatot az illetékes kedves hatósággal, pláne mielőtt a lelkes mester be nem vásárol otthon rézből.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #212 Dátum: 2011. Július 19. - 10:50:29 »

Jöt 74. § (1) A vámhatóság engedélyével szabad alkoholtermék előállítására alkalmas desztillálóberendezést előállítani, - a magánfőző desztillálóberendezése kivételével - birtokolni, továbbá értékesíteni. Nem szükséges a vámhatóság engedélye a rendeltetésszerűen használt, túlnyomással üzemelő háztartási főzőedényekre (pl. kukta; megjegyzést hozzáfűzte: a sas  Ördög ), valamint a tudományos és oktatási célra használt üveg desztillálóberendezésekre (kémiatanárnéni által féltve őrzött szertári).

Hogy ez a gyakorlatban hogy néz ki, az egy jó kérdés. Érdemes felvenni a kapcsolatot az illetékes kedves hatósággal, pláne mielőtt a lelkes mester be nem vásárol otthon rézből.

 Igen
 Emelem
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #213 Dátum: 2011. Július 19. - 11:04:13 »

Na akkor ha én be szeretnék szerezni/készíteni/ egy főzőt, akkor azt a főzés előtt be kell jelentenem, meg azt is, hogy mennyi cefrém van, meg regisztrálni, meg...............! A lóf@szt, akkor inkább elviszem egy bérfőzdébe és kifőzetem a cefrémet, összességében az úgyis olcsóbb, meg legalább abból megkinálhatom a barátaimat,  :PPmert amit otthon főzök azt CSAK én ihatom meg! Stoel


Kb. adtak a sz@rnak egy pofont. De elmondhatják, hogy szabad főzni otthon kisüstit-csak elfelejtik hozzátenni, hogy ezzel a szabadsággal még jobban ellenőrizhetővé teszik azokat, aki legálisan akar főzni.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #214 Dátum: 2011. Július 19. - 11:15:53 »

Kb. adtak a sz@rnak egy pofont. De elmondhatják, hogy szabad főzni otthon kisüstit-csak elfelejtik hozzátenni, hogy ezzel a szabadsággal még jobban ellenőrizhetővé teszik azokat, aki legálisan akar főzni.

Én nem látom ennyire borúsan a helyzetet.

 Jöt 67/A. § (1) A magánfőző a 64. § (6) bekezdése szerinti esetben (évi 50 literes limit) a vámhatósághoz bejelenti - az adókötelezettség keletkezését öt nappal megelőzően - az adó megállapításához szükséges, a külön jogszabályban meghatározott adatokat, az adó összegét, valamint az értékesítésre szánt párlathoz igényelt zárjegyek rendelkezésre bocsátásához szükséges, a külön jogszabályban meghatározott adatokat. A bejelentés adóbevallásnak minősül.
(2) A magánfőző az (1) bekezdés szerinti bejelentésben nyilatkozik arról, hogy sem ő, sem a vele egy háztartásban élő más személy nem állíttat elő bérfőzésben párlatot.
(3) A vámhatóság az (1) bekezdés szerinti bejelentés alapján a bejelentés megérkezését követő naptól számított nyolc napon belül a bejelentett (bevallott) mennyiségre származási igazolványt állít ki és bocsát a magánfőző rendelkezésére, feltéve, hogy a magánfőző az adót megfizette.
(4) Magánfőzés esetén
a) a 66. § (4)-(5) bekezdésében (késedelmes bejelentés esetén bírság, kamat) és a 67. § (1) bekezdésében (saját felhasználás), valamint
b) a párlat értékesítésére a 67. § (2) bekezdés b) pontjában
foglaltak értelemszerűen alkalmazandók.

Magyarul:

A magánfőző párlat értékesítés esetén (mennyiségtől függetlenül) vagy, ha a saját fogyasztásra előállított párlat mennyisége a tárgyévben meghaladja az 50 litert, az adókötelezettség keletkezése előtt 3 munkanappal köteles a vámhatósághoz bejelentést tenni.

A bejelentésben nyilatkoznia kell arról, hogy a tárgyévben sem ő, sem a vele egy háztartásban élő más személy nem állítatott elő bérfőzésben párlatot. A bejelentésben a párlat mennyiségét az alapanyag tömegében (szőlőbor esetén térfogatban) kifejezett mennyiségéből a külön jogszabályban közzétett kihozatali arányszám alkalmazásával kell megállapítani, továbbá az értékesítésre szánt párlathoz igényelt párlat zárjegyek rendelkezésre bocsátásához szükséges, a külön jogszabályban meghatározott adatokat. A bejelentés adóbevallásnak minősül.

A vámhatóság a bejelentés alapján legkésőbb a bejelentés napját követő 5. munkanapon a bejelentett (bevallott) mennyiségre származási igazolványt állít ki és bocsát a magánfőző rendelkezésére, feltéve, hogy a magánfőző az adót megfizette.

Amúgy:

(A magánfőzés keretében előállított párlat a magánfőző és háztartása személyes fogyasztásra szolgál. Értékesítését kizárólag a külön jogszabály – a kistermelői élelmiszer-termelés, -előállítás és -értékesítés feltételeiről szóló 52/2010. (IV. 30.) FVM rendelet – szerint kistermelőnek minősülő magánfőző végezheti, saját gazdasága helyén folytatott vendéglátás vagy falusi szálláshely-szolgáltatás keretében. A párlat értékesítése a teljes adómérték megfizetése mellett, legfeljebb 2 literes palackban, párlat zárjeggyel ellátva történhet.)

Forrás: Gaben által belinkelt VPOP tájékoztató

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #215 Dátum: 2011. Július 19. - 11:18:53 »

Drága Földim!  Meghajol  Emelem
Ne haragudj ha felbosszantottalak a túlzottnak vélt óvatosságommal, de hát az egyik dolog hozza magával a másikat!  Piál Ördög Wave

Fel sem merült bennem ilyesmi  Vigyorog Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #216 Dátum: 2011. Július 19. - 11:36:01 »

Én nem látom ennyire borúsan a helyzetet.

 Emelem

Megítélés kérdése... én bejelentem, hogy pl. 40 literig főzök otthon pálinkát. Magamnak. Erre ők megkapják az adataim, hogy hol, mikor, milyen pálinkát főzök. Kijönnek ellenőrizni és ha találnak 42l pálinkát, amiből mondjuk a két litert ajándékba kaptam valahonnét, vagy ez a két liter régről maradt vagy más fajta, akkor már jön is a bünti. Tehát megkönnyítettem a dolgukat azzal, hogy bejelentem, hogy hol keressék a főzőt. Kb. olyan ez, mintha egy vaddisznó kiírná magára, hogy "Ide lőjj!" Nem biztos, hogy lelövöm, de azért lehet nagyobb eséllyel pörkölök oda, ha már kéri...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #217 Dátum: 2011. Július 19. - 11:44:29 »

Megítélés kérdése... én bejelentem, hogy pl. 40 literig főzök otthon pálinkát. Magamnak. Erre ők megkapják az adataim, hogy hol, mikor, milyen pálinkát főzök. Kijönnek ellenőrizni és ha találnak 42l pálinkát, amiből mondjuk a két litert ajándékba kaptam valahonnét, vagy ez a két liter régről maradt vagy más fajta, akkor már jön is a bünti. Tehát megkönnyítettem a dolgukat azzal, hogy bejelentem, hogy hol keressék a főzőt. Kb. olyan ez, mintha egy vaddisznó kiírná magára, hogy "Ide lőjj!" Nem biztos, hogy lelövöm, de azért lehet nagyobb eséllyel pörkölök oda, ha már kéri...

Girgesz  ne haragudj, de erre nem tudok mit reagálni, talán csak annyit, hogy olvass vissza.  Vállat von

A vaddisznóra vadásznak, ahogyan a svarcban főzőkre is, tök mindegy, hogy mi van rájuk írva. Tudja a pógár, hogy svarcban nem főzhet, ráadásul pontosan tudja, hogy mi a svarc, és mi nem. Tudja a vd. is hogy jobb óvatosan kukoricázni  Ördög , akkor mi is a gond?

 Emelem



Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #218 Dátum: 2011. Július 19. - 11:47:16 »

Girgi, olvasd el figyelmesen az alanti Jövedéki Hírlevelet.
Az magyarul van, nem jogszabályiul.

Amíg nem haladod meg az 50 litert (pontosabban a 4300 szeszfokot), és nem akarod árusítani, csak saját és háztartásod személyes fogyasztására főződ, NINCS BEJELENTÉSI KÖTELEZETTSÉG.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #219 Dátum: 2011. Július 19. - 11:50:15 »

Van benne pár érdekesség:
A pálinka wikiül  Ördög

Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #220 Dátum: 2011. Július 19. - 11:51:35 »

Girgi, olvasd el figyelmesen az alanti Jövedéki Hírlevelet.
Az magyarul van, nem jogszabályiul.

Amíg nem haladod meg az 50 litert (pontosabban a 4300 szeszfokot), és nem akarod árusítani, csak saját és háztartásod személyes fogyasztására főződ, NINCS BEJELENTÉSI KÖTELEZETTSÉG.
De még mindig ott van, hogy minden pálinkafőzőnek rendelkeznie kell a vámhatóság engedélyével. (Ha veszed, akkor ott van regisztrálva, ha volt, akkor neked kell regisztráltatni.)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #221 Dátum: 2011. Július 19. - 11:52:38 »

Most jut eszembe, hogy van nekem egy gyerekkori barátom, aki pont a NAV jövedékiadós osztályán dolgozik. A legegyszerűbb, ha felhívom, megkérdezem és leírom, hogy ő mit mond erről a témáról.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #222 Dátum: 2011. Július 19. - 11:57:52 »

De még mindig ott van, hogy minden pálinkafőzőnek rendelkeznie kell a vámhatóság engedélyével. (Ha veszed, akkor ott van regisztrálva, ha volt, akkor neked kell regisztráltatni.)

Én nem értek hozzá, de nekem ezzel semmi gondom nincs, gyakorlatilag ezzel az engedéllyel igazolod, hogy: " maximálisan 100 liter, vagy az alatti ürméretű üsttel rendelkező berendezést birtokolhat! "

Ha gyári készüléket veszel, az minősítetten vásárolt, a meglevőt meg a NAV minősíti, gondolom amikor kiadja az engedélyt.

Legalábbi én így értelmezem.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #223 Dátum: 2011. Július 19. - 12:07:30 »

Én nem értek hozzá, de nekem ezzel semmi gondom nincs, gyakorlatilag ezzel az engedéllyel igazolod, hogy: " maximálisan 100 liter, vagy az alatti ürméretű üsttel rendelkező berendezést birtokolhat! "

Ha gyári készüléket veszel, az minősítetten vásárolt, a meglevőt meg a NAV minősíti, gondolom amikor kiadja az engedélyt.

Legalábbi én így értelmezem.

Nem akarok ebbe jobban belemenni... csak engem zavar, hogy az állam mindent regisztrál(tehát tud róla és ha már egyszer tud róla, akkor nagyobb az esély az ellenőrzésekre is, amikről meg tudjuk, hogy Mo-n nem arról szólnak, hogy "jönnek" és "körbenéznek", hanem jön utána  a "büntetnek" fázis is. Lehet, hogy csak a munkakörömből adódik ez a gyanakvás az állammal szemben, de amit csinálnak 2007. óta, az néha már vérlázító!!!)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #224 Dátum: 2011. Július 19. - 12:10:12 »

csak engem zavar, hogy az állam mindent regisztrál(tehát tud róla és ha már egyszer tud róla, akkor nagyobb az esély az ellenőrzésekre is, amikről meg tudjuk, hogy Mo-n nem arról szólnak, hogy "jönnek" és "körbenéznek", hanem jön utána  a "büntetnek" fázis is.

Nem vásároltam készüléket, de azt mondod, hogy a bolt elküldi az adataid a NAV-nak? Szerintem a regisztrálás nem Rólad, hanem a készülékről szól!

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: