Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ahol a nagyvad jól érzi magát - dagonyák, szórók és társaik  (Megtekintve 186803 alkalommal)
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #330 Dátum: 2015. Június 10. - 18:06:38 »


A kátrány még csak határeset, de azért a gázolaj/benzin dagonyákba-szórókra locsolgatása bennem felvet némi etikai/természetvédelmi aggályokat.
Nem jogszabályi szempontból, csupán az emberi jóérzés okán.  Vállat von

Ezzel én is teljesen egyetértek! A dagonyából iszik a szarvas, őz, stb., aztán a kompetencia meg gázolaj ízű! De ez a legkevesebb! A fő, a környezetre gyakorolt rettentő káros hatás.
Nekem sem jutna eszembe dagonyába önteni azért, hogy egyel több disznót ejtsek el. Meg lehet azt találni máshol is!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #331 Dátum: 2015. Június 10. - 18:22:07 »

Ezzel én is teljesen egyetértek! A dagonyából iszik a szarvas, őz, stb., aztán a kompetencia meg gázolaj ízű! De ez a legkevesebb! A fő, a környezetre gyakorolt rettentő káros hatás.
Nekem sem jutna eszembe dagonyába önteni azért, hogy egyel több disznót ejtsek el. Meg lehet azt találni máshol is!
Teljesen igazatok van,de azért ne úgy képzeljétek el,hogy literszám öntöm!Talán,ha 2dl havonta!A szarvast nem tudom,de az őz biztos,hogy nem iszik!Sőt kerüli! Emelem Stoel
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #332 Dátum: 2015. Június 10. - 19:44:24 »

Ezzel én is teljesen egyetértek! A dagonyából iszik a szarvas, őz, stb., aztán a kompetencia meg gázolaj ízű! De ez a legkevesebb! A fő, a környezetre gyakorolt rettentő káros hatás.
Nekem sem jutna eszembe dagonyába önteni azért, hogy egyel több disznót ejtsek el. Meg lehet azt találni máshol is!
Azért ez nem teljesen így van!
A kátrány meg a gázolaj gyógyszer a disznónak.
Azért fekszik bele meg dörzsöli magát, mert így szabadul meg az élősködőktől.
Félévente néhány deciről van szó, amikor kimész vadászni a terepjáród több liter üzemanyagot pöfögtet el.
A csali hatása nem elhanyagolandó, de szerintem másodlagos.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
forester73
Vendég
« Új üzenet #333 Dátum: 2015. Június 11. - 15:50:37 »

Ezzel én is teljesen egyetértek! A dagonyából iszik a szarvas, őz, stb., aztán a kompetencia meg gázolaj ízű! De ez a legkevesebb! A fő, a környezetre gyakorolt rettentő káros hatás.
Nekem sem jutna eszembe dagonyába önteni azért, hogy egyel több disznót ejtsek el. Meg lehet azt találni máshol is!

Szerintetek az állatok hülyék ? Szerintetek inni fognak az olajos/kátrányos dagonya vizéből ?  OOO  Csodalk

A disznónak meg tényleg gyógyszer ahogyan Géza írta , én egy dagonyában használom ami1.5x2.5m és olyan max 70cm mély , na ebbe évente 3-4-szer 1-1.5l fáradt olajat teszek . A disznóim nem olaj szaguak és főleg ( a terület többi "olajmentes" részéhez képest ) nem kullancsosak . Emellet nálunk minden völgyben van ilyen-olyan patak , inni oda járnak !

Üdv Én
Naplózva
Amras
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24



« Új üzenet #334 Dátum: 2015. Június 12. - 07:51:59 »

Első "félautomata" szóróm  Stoel fórumos kollégák leírása alapján  Emelem




A dropboxban jobbklikk a képre, URL másolása, majd ide beillesztése a képbeszúró ikonnal!
« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 12. - 08:02:16 írta Voldi » Naplózva

A vadászat életforma, amely kötelez.
Régi igazság: vadászok nélkül nem lenne vad sem.
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #335 Dátum: 2015. Június 19. - 09:19:46 »

Vadásztársak!

Szeretnék készíteni egy vaddisznó "önetetőt" szóróra, autógumiból. A felni helyét befedni lemezzel, kifurkálni, és bele kukoricát rakni. Ahogy a disznók lökdösik a gumit, a kukorica kiszóródik. Valakinek van hasonló, mert képeket szívesen megnéznék ilyesmi etetőről!
Előre is köszönöm!

 Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #336 Dátum: 2015. Június 19. - 10:07:03 »

Interjuvold meg Gálos olvtársat , náluk a rendszer kitűnően működik . Az igaz viszont , hogy ők traktorgumit használnak ! S.Peti
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #337 Dátum: 2015. Augusztus 09. - 14:19:50 »

Május végétől működtetek egy tavaly nagyrészt felhagyott szórót. Őszig nem célom vadászni rajta,inkább almaszezon végére tartogatom. Alkalmanként már vannak sertevad vendégeim is,igaz inkább átutazóban. A cél csak annyi,hogy szórószezon kezdetére,legyen törzsvendég garnitúra rajta. Só,dörzsölőfa kátránnyal,sok kukorica és heti két vödör gyümölcs-zöldség hulladék,főtt kukorica lé, Meglepődött alma  Ördög van rajta. Így két hónap kánikula után eszembe jutott  Okos dagonyát készíteni rá... Stoel Megástam a tetejét egy süldő méretre és teleöntöttem vízzel. Reggel megnézem mennyi nedvességet tart meg a talaj,mert kőkemény agyagnak tűnik.(Igaz lehet,hogy csak a régen használt szóró talajának teteje van megkeményedve.) Naponta is tudom pótolni a vizet és ha esetleg túl gyorsan szívja el a nedvességet a talaj,akkor ki tudom bélelni-már ha ki bírom ásni jobban,a gödröt. Sót is viszek majd bele. Mit lehet még tenni,hogy wellness központként működjön???
U.i:A másik dagonyát kénytelen vagyok felhagyni,mert folyamatosan szétjárták az arató gépek (útba esett jövet-menet,mint a takarékszövetkezet)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #338 Dátum: 2015. Augusztus 09. - 14:30:32 »

Május végétől működtetek egy tavaly nagyrészt felhagyott szórót. Őszig nem célom vadászni rajta,inkább almaszezon végére tartogatom. Alkalmanként már vannak sertevad vendégeim is,igaz inkább átutazóban. A cél csak annyi,hogy szórószezon kezdetére,legyen törzsvendég garnitúra rajta. Só,dörzsölőfa kátránnyal,sok kukorica és heti két vödör gyümölcs-zöldség hulladék,főtt kukorica lé, Meglepődött alma  Ördög van rajta. Így két hónap kánikula után eszembe jutott  Okos dagonyát készíteni rá... Stoel Megástam a tetejét egy süldő méretre és teleöntöttem vízzel. Reggel megnézem mennyi nedvességet tart meg a talaj,mert kőkemény agyagnak tűnik.(Igaz lehet,hogy csak a régen használt szóró talajának teteje van megkeményedve.) Naponta is tudom pótolni a vizet és ha esetleg túl gyorsan szívja el a nedvességet a talaj,akkor ki tudom bélelni-már ha ki bírom ásni jobban,a gödröt. Sót is viszek majd bele. Mit lehet még tenni,hogy wellness központként működjön???
U.i:A másik dagonyát kénytelen vagyok felhagyni,mert folyamatosan szétjárták az arató gépek (útba esett jövet-menet,mint a takarékszövetkezet)
Tudom,hogy ti már akkor megmondtátok,hogy dagonya kell oda,de egy ideig kedvem szegte,hogy nem járta a szórót semmi... Stoel Stoel Stoel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #339 Dátum: 2015. Augusztus 09. - 16:08:22 »

Május végétől működtetek egy tavaly nagyrészt felhagyott szórót. Őszig nem célom vadászni rajta,inkább almaszezon végére tartogatom. Alkalmanként már vannak sertevad vendégeim is,igaz inkább átutazóban. A cél csak annyi,hogy szórószezon kezdetére,legyen törzsvendég garnitúra rajta. Só,dörzsölőfa kátránnyal,sok kukorica és heti két vödör gyümölcs-zöldség hulladék,főtt kukorica lé, Meglepődött alma  Ördög van rajta. Így két hónap kánikula után eszembe jutott  Okos dagonyát készíteni rá... Stoel Megástam a tetejét egy süldő méretre és teleöntöttem vízzel. Reggel megnézem mennyi nedvességet tart meg a talaj,mert kőkemény agyagnak tűnik.(Igaz lehet,hogy csak a régen használt szóró talajának teteje van megkeményedve.) Naponta is tudom pótolni a vizet és ha esetleg túl gyorsan szívja el a nedvességet a talaj,akkor ki tudom bélelni-már ha ki bírom ásni jobban,a gödröt. Sót is viszek majd bele. Mit lehet még tenni,hogy wellness központként működjön???
U.i:A másik dagonyát kénytelen vagyok felhagyni,mert folyamatosan szétjárták az arató gépek (útba esett jövet-menet,mint a takarékszövetkezet)

Ha még sem agyagos, akkor az a cucc, amit korábban írtam, borászatban derítésre használják. Bentonit talán (?)
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #340 Dátum: 2015. Augusztus 09. - 17:23:47 »

Ha még sem agyagos, akkor az a cucc, amit korábban írtam, borászatban derítésre használják. Bentonit talán (?)
Megnéztem, leginkább a szikes talajhoz hasonlít,(legelő volt régen) szürkés agyagos,homokszerű... Elitta a vizet,de így jobban ki tudtam ásni. Felöntöttem nyakig,reggel rátöltök. Már egy kisebb koca belefér.  Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
forester73
Vendég
« Új üzenet #341 Dátum: 2015. Augusztus 09. - 17:37:27 »

Rakjál bele egy kis sót!
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #342 Dátum: 2015. Augusztus 09. - 18:13:32 »

Rakjál bele egy kis sót!
Reggel az is meg lesz.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #343 Dátum: 2015. Augusztus 10. - 22:32:55 »

Ha még sem agyagos, akkor az a cucc, amit korábban írtam, borászatban derítésre használják. Bentonit talán (?)
Megtaláltam egy Erdészeti lapban,hogy 30-70 % földdel keverve kell letömöríteni. Vagy csülkösékkel letömöríttetni.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #344 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 08:38:11 »

Megtaláltam egy Erdészeti lapban,hogy 30-70 % földdel keverve kell letömöríteni. Vagy csülkösékkel letömöríttetni.

 Igen
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: