Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 803517 alkalommal)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1125 Dátum: 2012. Január 27. - 12:28:21 »

  Vigyorog

http://www.berze-nagy.sulinet.hu/tanos/allatok/napele.htm

Mikor csapadékos, esős évszakok vannak, vagy a hullott agancson lévő vastag hóréteg  (ami hetekig olvadva áztatja az évekig magányosan fekvő agancsot), megpuhítja a felszínét a pele (különböző rágcsáló) félék szívesen rágcsálják... Potencia növelő is nekik, ilyenkor a szokásosnál többször párzanak Röhög Wave (az őzagancsot jobban szeretik a pici fogukat soxor lehet látni a fehérre szikkadt szétázott, megpuhult évekig avarban fekvő őzagancson)

...akarom mondani fognyomaikat  Vigyorog
Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1126 Dátum: 2012. Január 27. - 12:50:36 »

Aztán meg összeszarja a magaslest . Ergo , - a hullott agancs rágása , növeli az ürítési potenciált . . . !  Vigyorog Vigyorog Vigyorog



 Wave
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1127 Dátum: 2012. Január 27. - 13:29:07 »

Ne haragudjatok,tudom mi a pele-meg ki a Pelé-csak adta magát a szójáték. Bocsesz.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1128 Dátum: 2012. Január 27. - 14:15:21 »

Aztán meg összeszarja a magaslest . Ergo , - a hullott agancs rágása , növeli az ürítési potenciált . . . !  Vigyorog Vigyorog Vigyorog



 Wave

Aztán a szürkületkor lesre ülő vadász gyanútlanul beleül  Ördög és a hátsójára tapad a pele ürülék, amit aztán a terepjáró üléshuzata részben átvesz, de a zömét a vadász felesége mos ki, hangos mormogások közepette és ebből általában óriási veszekedések lehetnek,  Nyihi sőt tettlegességre kerülhet a sor  TasliÖrdög -----> ebből nem az következik, hogy a pele egy igencsak veszélyes, kártékony állat, ami nem csak az agancsra, de a vadászokra is veszélyesek, hanem az, hogy : térdig élő szélben ne kaszálj szilvát, mert elüt a villamos  Röhög Röhög Röhög  Stoel
Naplózva

" There is good out there "
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #1129 Dátum: 2012. Január 27. - 16:39:44 »

Megpróbálom betenni a képet, ha nem sikerül..kérem törölni Mosolyog
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1130 Dátum: 2012. Január 31. - 18:32:18 »

Nálunk sajnos elkezdődött. Először nem értettem, hogy miért "közlekednek" a szarvasok és disznók vágtában az erdőben, aztán meglátta az agancsozókat, sajnos nem értem utol őket.  Nem
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #1131 Dátum: 2012. Január 31. - 21:13:24 »

Nálunk sajnos elkezdődött. Először nem értettem, hogy miért "közlekednek" a szarvasok és disznók vágtában az erdőben, aztán meglátta az agancsozókat, sajnos nem értem utol őket.  Nem

Jól meg kéne rugdosni őket...
Az agancsozás, egy szenvedély, egy szép hobbi. De akik hajtják a bikákat, vagy idő előtt mennek (mert tudatlanok) és ezzel szétzavarnak mindent azoknak valami módon el kéne venni a kedvüket, ha tetten érnék őket... Hogy egy életre elegük legyen az agancsból...
Az agancsozás egy tudomány. Kell hozzá  szerencse, de a  tapasztalat és az évről évre megfigyelt bikamozgás a legfontosabb. Tudni kell mikor és  merre lehet menni. 
A rendes agancsozó ezeket figyelembe veszi, képben van a bikákkal, tiszteli a természetet. Nem mellékes az sem, hogy bemutassa a talált agancsát vadásznak/vadőrnek. Így ők is jobban képben lehetnek róla, hogy mennyire lerontották az állományt országszerte...

Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1132 Dátum: 2012. Január 31. - 21:18:42 »

Jól meg kéne rugdosni őket...
Az agancsozás, egy szenvedély, egy szép hobbi. De akik hajtják a bikákat, vagy idő előtt mennek (mert tudatlanok) és ezzel szétzavarnak mindent azoknak valami módon el kéne venni a kedvüket, ha tetten érnék őket... Hogy egy életre elegük legyen az agancsból...
Az agancsozás egy tudomány. Kell hozzá  szerencse, de a  tapasztalat és az évről évre megfigyelt bikamozgás a legfontosabb. Tudni kell mikor és  merre lehet menni. 
A rendes agancsozó ezeket figyelembe veszi, képben van a bikákkal, tiszteli a természetet. Nem mellékes az sem, hogy bemutassa a talált agancsát vadásznak/vadőrnek. Így ők is jobban képben lehetnek róla, hogy mennyire lerontották az állományt országszerte...



 Igen Igen Igen Minden benne van!  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1133 Dátum: 2012. Február 01. - 11:23:56 »

Igen Igen Igen Minden benne van!  Emelem

Talán mégsem minden, pedig ezekkel is tisztába kellene lenni mielőtt bárki agancsozni megy!! Ez ami kimaradt! Vigyorog

"Vtv. 9. § (1) A vad az állam tulajdonában van.
(2) A vadászterületen elejtett, elfogott vad (ideértve annak trófeáját is), a hullatott agancs, a szárnyas vad tojása, az elhullott vad teteme a jogosult tulajdonába kerül, kivéve, ha a más vadászterületről átváltott sebzett vadat a jogosult hozzájárulásával ejtik el. Ez utóbbi esetben a sebzés helye szerinti jogosult tulajdonába kerül a vad.
(3) A nem vadászterületen elhullott vad teteme, valamint a hullatott agancs annak a jogosultnak tulajdonába kerül, amelyiknek a vadászterületéről a vad oda került. Kétség esetén tulajdonosnak a fellelés helye szerinti legközelebbi vadászterület jogosultját kell tekinteni."


Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1134 Dátum: 2012. Február 01. - 13:50:34 »

Talán mégsem minden, pedig ezekkel is tisztába kellene lenni mielőtt bárki agancsozni megy!! Ez ami kimaradt! Vigyorog

"Vtv. 9. § (1) A vad az állam tulajdonában van.


Attila!  Emelem

""Vtv. 9. § (1) A vad az állam tulajdonában van."

Sajnos ismerek a környezetemben egy "pár húsvadászt", akinek e mondat hallatán ennyi volna a reakciója:  Röhög Röhög Röhög
Naplózva

" There is good out there "
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1135 Dátum: 2012. Február 02. - 04:12:01 »

Ilyen következménye is van (lehet) az agancsozásnak:
 


Akikre vonatkozik, azoknak kéretik ezen elgondolkozni.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1136 Dátum: 2012. Február 02. - 08:12:08 »

Ilyen következménye is van (lehet) az agancsozásnak:


Akikre vonatkozik, azoknak kéretik ezen elgondolkozni.

Pati!  Emelem

Sajnos akik űzik a vadat az agancsért, a pár ezer forintért, azoknak hiába is beszélsz etikáról, természet szeretetről vad szeretetről! Azt hiszed érdekli őket, hogy véglegesen megsérül az állat, vagy, hogy jövőre nem fogják megtalálni az agancsát, mert nem is fejlődik csak egy csonk? Ezek az emberek csak a mának élnek, nem érdekli őket a jövő! Amit ezelőtti hozzászólásomban írtam, a ("pár húsvadászt") rendesen lelkiismeret furdalásom van, mert tudom, hogy a tisztességes, becsületes embereket, vadászokat is megbántottam vele! De kikell írni, hogy mindenki tudja, ilyenek is vannak, és ezt más is tudja. Csak úgy lehet változni, változtatni... ha sunyin hallgatunk rosszabb lesz... Én hiszek az etikus viselkedésben, és nincs szakma, vagy nincs egyetlen olyan mozdulat sem az emberek között a társadalomban, ahol ne kellene az etikai normákat betartani, etikusan viselkedni. Bármi is legyen az, bármi!

Akkor tud ez az ország az lábra állni, ha mindenki, minden területen etikusan, tisztességesen, becsületesen működik, viselkedik! Tudom szép álmok  :Mosolyog De elérhetők... Hogy mi kell hozzá, hogy teljesüljön?  Vállat von Vállat von Vállat von Csak rajtunk múlik!

A vadőröknek, vadászoknak kamerával kellene járni ilyenkor az erdőt, és felvenni a kutyás vadhajtókat, (rögtön telefonálni a körzetisnek aki már a faluszélén várná őket!)majd elkapni és jól megbírságolni őket. Egy párat brutálisan, visszatartó erőként! Menne a pletyka, és megijednének, nem mernének többet menni, "nem érné" meg. Terjedne a hír is... ezek mind beszari, gyáva alakok és egyedül is félnek az erdőbe menni, úgyhogy visszatartó lehet egy komoly pénzbüntetés!

Naplózva

" There is good out there "
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1137 Dátum: 2012. Február 02. - 10:18:39 »

Amiről írsz Elaccc az nagyon szép de jelenleg utópisztikus. Ebben az országban az ilyen megélhetési ügyek nagy részét bizonyíték hiányában ejtik. Ha meg szerencsétlen rendőrnek sikerül a tettenérés akkor sincs nagy büntetés, sőt. Be nem hajtható pénzbüntetés,felfüggesztett stb. Igazából van az a réteg akinek még jó is börtönbe menni,különösen ilyen hidegben:nem kell fát lopni,meg még kaja is van...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1138 Dátum: 2012. Február 02. - 11:03:14 »

Amiről írsz Elaccc az nagyon szép de jelenleg utópisztikus. Ebben az országban az ilyen megélhetési ügyek nagy részét bizonyíték hiányában ejtik. Ha meg szerencsétlen rendőrnek sikerül a tettenérés akkor sincs nagy büntetés, sőt. Be nem hajtható pénzbüntetés,felfüggesztett stb. Igazából van az a réteg akinek még jó is börtönbe menni,különösen ilyen hidegben:nem kell fát lopni,meg még kaja is van...

Én még azt sem kifogásolom, hogy a szegény ember agancsozik! Pedig törvényileg is tilos! De: miért nem lehet normálisan etikus módon, az állatokat nem zavarva, zaklatva...stb  Vállat von

Ezt mondtam a szarvasbikás topikban, hogy: mindegy, hogy nagyban, vagy kicsiben nézzük a dolgokat, (vagy mindegy melyik társadalmi réteget nézzük) ebben az országban a mentalitással, gondolkodással, a fejekben vannak nagy gondok!!! és ebből nem tudunk kitörni... Mi akartunk közelíteni nyugat felé...  Fejvakarás Svédek, meg Hollandok, vagy Svájc... stb felé  OOO OOO OOO fényévre vagyunk attól a mentalitástól..., és ez nem javul, hanem csak romlik a gazdasági helyzet a szegénység miatt...
Naplózva

" There is good out there "
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1139 Dátum: 2012. Február 02. - 11:04:36 »


Sajnos akik űzik a vadat az agancsért, a pár ezer forintért, azoknak hiába is beszélsz etikáról, természet szeretetről vad szeretetről! Azt hiszed érdekli őket, hogy véglegesen megsérül az állat, vagy, hogy jövőre nem fogják megtalálni az agancsát, mert nem is fejlődik csak egy csonk? Ezek az emberek csak a mának élnek, nem érdekli őket a jövő!


Pár éve összeverbuváltam egy csapatot makkot szedni, tölgytelepítéshez. Kilóra fizettem őket. Hordtam őket kocsival ki, be, este lemérés, mindenkinek a szedett kilót fizettem.
Második nap reggel óriási perpatvar, hogy ki a főnök. Kérdem, nem mindegy, mindenki a magának dolgozik. Az úgy nem megy, kell egy főnök, amíg nem vagyok ott. Jó, kineveztem az egyiket.
A harmadik nap délben már feküdtek. Rájöttek, hogy délig meg tudják szedni azt a mennyiséget, ami egy akkori napszám, a világért nem dolgoztak többet. Beszélhettem, hogy több nap, mint kolbász, meg hogy nem tart ám örökké a pünkösdi királyság. Ment ez úgy 3-3.5 hétig, felét sem tudták összeszedni a szükséges mennyiségnek, a többit megvettem Vas megyében, vetni kellett, hát befejeztük. Decemberben minden nap megállított valamelyik a faluban, hogy most már megint kéne menni makkot szedni. Mehettek - mondom - de nekem nem kell több.    
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: