Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő az újratöltésről...  (Megtekintve 92173 alkalommal)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #285 Dátum: 2013. április 12. - 08:21:55 »

nagyon apró lukas,
hüvelymérethez


Maradjunk csak a szakmaiságnál, mocskosmalacfantáziájú gyaur hitetlen!  Tasli

 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #286 Dátum: 2013. április 12. - 08:50:33 »

Amit idéztél tőlem - nagyon apró lukas... hüvelyméretnél - az nálad a borzalmas türelmetlenség, nálam kizárólag a szakmaiság - lőszerhez alkalmazott szivacsra rávetített jellemzés érdekében kifejtett - jele, ó fényestekintetű, ....... bla, bla, bla...! Vigyorog
 Emelem

Naplózva
SzaboZ
mijouctXD
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


WWW
« Új üzenet #287 Dátum: 2013. április 15. - 13:56:18 »

Ha már szakmázunk....  Vigyorog
Lövedék és csappantyúbeszerzésre rengeteg hely van a neten Eu-n belül. Azt ugyan nem tudom, hogy a csappantyú futár általi szállítása belefér-e a magyar szabályokba, de gondolom ha a nagymama címére jön, akkor majd legfeljebb meglepődik a nagyi, ha esetleg 0,00001% eséllyel erre bárki rákérdezne.
Viszont a lőpor ugye.... Én két beszerzési helyet tudok lőtávolon belül. Az egyik Komarno, ahogy az Explosia-Accurate lőporokat lehet kapni, amik nem rosszak, de ha Explosia akkor is más táblázat érvényes rá, ha Accurate, akkor is. Ami nem lenne baj, de a két táblázat között mondjuk köszönő viszony van, de semmi több. A Quickload szerint is eltérő lőporokról van szó. Szóval marad az óvatos kísérletezés.
A másik hely a Rohof Bécs mellett, ahol Vihtavuori porok vannak, de minden más csak esetlegesen.....

Tehát, árasszatok már el infóval, hogy mondjuk egy Retumbot, vagy Rl-19-et honnan a bánatból lehetne venni? A legjobb az lenne, ha itthon, de erre én esélyt nem látok.

Naplózva

Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #288 Dátum: 2013. Szeptember 10. - 10:50:55 »

Sziasztok!

A hétvégén elejtettem első selejt bakomat feketelőporral töltött lőszzerrel. Nagy élmény volt:
http://www.kapszli.hu/hu/news/232

Üdv
SC
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #289 Dátum: 2013. Szeptember 10. - 10:58:19 »

Gratulálok!  Emelem Főleg hogy céltávcső nélkül lőtted!  Emelem
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #290 Dátum: 2013. Szeptember 10. - 11:09:23 »

Le a kalappal Balázs!  Igen Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #291 Dátum: 2013. Szeptember 10. - 11:50:08 »

Gratulálok!!! Igen Emelem Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #292 Dátum: 2013. Szeptember 10. - 11:55:26 »

Köszönöm Uraim!

Most nézem, hogy kicsit bénán fogalmaztam. tehát ez az első feketelőporos lőszeres bakom volt, nem a legelső az életemben. Egy selejtet már sikerült tavaly is elejteni hasonló erdei cserkészeten.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #293 Dátum: 2013. Szeptember 10. - 12:37:04 »

Sziasztok!

A hétvégén elejtettem első selejt bakomat feketelőporral töltött lőszzerrel. Nagy élmény volt:


Üdv
SC

  Grt  Grt  Grt  Grt              Igen
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #294 Dátum: 2013. Szeptember 10. - 12:52:38 »

Gratulálok Balázs!
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Nádifarkas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #295 Dátum: 2013. Szeptember 13. - 16:14:09 »

Sziasztok, ha sopron felé jártok, érdemes átugrani Pöttelsdorfba a Kettnerhez, ott elég jó a por felhozatal. Norma, Bofors, Hodgdon, Rottweil, Vhitavouri(Kemira) polcról adják nem kell megrendelni, de a keresettebb tipusok, van amikor elfogynak. pl:vhit. N-160 sose tudtam venni de van nekik.
Esetleg Németországban a Frankónia, szinte mindent forgalmaz Reloaderek-nek, én Nürnberg-i boltjukba szoktam berendelni amire szükségem van, és mire 2-3 nap mulva bemegyek érte, papirszatyorba összekészítve, nevemre felcimkézve várnak a termékek az asztalon.
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #296 Dátum: 2013. Szeptember 16. - 17:07:30 »

Köszönöm Uraim!

Most nézem, hogy kicsit bénán fogalmaztam. tehát ez az első feketelőporos lőszeres bakom volt, nem a legelső az életemben. Egy selejtet már sikerült tavaly is elejteni hasonló erdei cserkészeten.
Gratulációm a bakhoz Balázs. Nyitott irányzékkal, szabad kézből, füstösporral jól "megjátszava" igazán szépen összehoztad. A 45/70-esed meg elindította a nyálelvállasztásomat. Ha én egyszer egy ilyennel mászhatnék be a sebzett disznó után... (Persze akkor biztos a Hoenady gumihegyű csodája lapulna a csőtárban)
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #297 Dátum: 2013. Szeptember 17. - 20:25:41 »

Gratulációm a bakhoz Balázs. Nyitott irányzékkal, szabad kézből, füstösporral jól "megjátszava" igazán szépen összehoztad. A 45/70-esed meg elindította a nyálelvállasztásomat. Ha én egyszer egy ilyennel mászhatnék be a sebzett disznó után... (Persze akkor biztos a Hoenady gumihegyű csodája lapulna a csőtárban)

Mr. Hucul,

sűrűbe, disznó után, nem biztos, hogy ez ám a legjobb....
Sajnos csak szájkarate szinten jutottam el a kritikájáig, még csak lőlapokat luggattam vele, de egy fórumtárs gyakorlatban is tesztelte hosszú csőből a gyári Hornady Leverevo patront, és nagyon lelapult, ettől a kalibertől elvárható mélységi hatás nélkül. Könnyű ehhez az átmérőhöz, 325 grain. A 350, vagy 400 graines tömeg jobban passzol... Azonban tényleg pontos az én puskámból is, pedig elég gyorsan lövöm, és hosszú kamrából.
Messzebbre biztosan jó, de én még nem olvastam, hogy valami sikeres dolog lenne valami nagy mackó, vagy hasonló mérges szembejövőre, ami éppen meg akarta csócsálni a pofátlan tolakodó puskást.
Tehát a mérges, nagy disznóra sem biztos, hogy ez a tuti.
Arra találta ki a Hornady, hogy a csőtáras ismétlőknek megnyújtsa a röppályáját, nem mélységi hatásra van.
 Emelem
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #298 Dátum: 2013. Szeptember 19. - 13:56:45 »

 Ez is csak azt bizonyítja mennyire kevéssé vagyok képben golyósfegyverileg. Az viszont tény hogy Á. Sanyi barátom pár éve(nem tudom milyen lőszerrel) úgy lőtt blatton egy dámtehenet, hogy előtte a 444-es Marlinja lövedéke egy seprűnyél vastagságú karót is eltört. Na azóta álmom-vágyam utánkeresésre egy nagykaliberű, alsókulcsos "kéziágyú". Ez persze megmarad álomnak, mert pont most értesültem rólla, hogy Ungváron volt valami balhé a golyósengedélyeztetés osztályán, ennek köszönhetően pedig egy évre felfüggesztették az engedélyek kiadását.
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #299 Dátum: 2013. Szeptember 19. - 14:17:57 »

Ez is csak azt bizonyítja mennyire kevéssé vagyok képben golyósfegyverileg. Az viszont tény hogy Á. Sanyi barátom pár éve(nem tudom milyen lőszerrel) úgy lőtt blatton egy dámtehenet, hogy előtte a 444-es Marlinja lövedéke egy seprűnyél vastagságú karót is eltört. Na azóta álmom-vágyam utánkeresésre egy nagykaliberű, alsókulcsos "kéziágyú". Ez persze megmarad álomnak, mert pont most értesültem rólla, hogy Ungváron volt valami balhé a golyósengedélyeztetés osztályán, ennek köszönhetően pedig egy évre felfüggesztették az engedélyek kiadását.

Ezt a mutatványt egy "mezei" 9,3-as is tudja.  Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: