Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő az újratöltésről...  (Megtekintve 92184 alkalommal)
krisaaaak
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36



« Új üzenet #165 Dátum: 2013. Január 16. - 16:23:50 »

Sziasztok Újratöltők!
Akinek megvan az engedélye az újratöltésre, az be is tudja szerezni hozzá a szükséges hozzávalókat (lőpor, csappantyú, lövedék)? Sörétes lőszer újratöltésének a költsége? A műanyag hüvely többször használható?
 

Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #166 Dátum: 2013. Január 16. - 18:03:57 »

Sziasztok Újratöltők!
Akinek megvan az engedélye az újratöltésre, az be is tudja szerezni hozzá a szükséges hozzávalókat (lőpor, csappantyú, lövedék)? Sörétes lőszer újratöltésének a költsége? A műanyag hüvely többször használható?
 



Szia Krisaaak!

1. Igen.
2. az attól függ milyen összetevőket használsz.
3. igen.

Üdv
SC
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #167 Dátum: 2013. Január 17. - 08:41:24 »

Hölgyeim, Uraim!

Ma útjára indítunk egy újabb cikksorozatot. A 8-10 részes sorozat végigvezet majd minket a feketelőporral történő lőszertöltés munkafázisain, kiemelve a legfontosabb tudnivalókat, különlegességeket.

Reméljük hasznos anyag lesz!
http://www.kapszli.hu/hu/news/134

Üdv
SC

Szia Balázs!

A cikkben említett mosószeres tisztítási eljárást (a "Vanish Oxy Action"-al) érdemes modern füstnélküli porral töltött lőszerhüvelynél is alkalmazni? Ha igen, max. mennyi ideig lehet benne áztatni?  - Gondolok itt arra, hogy hosszabb idő után nem korrodálja-e a hüvely anyagát?
 Wave 
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #168 Dátum: 2013. Január 17. - 09:20:00 »

Tegnap bent voltam a rendőrségen, beadtam a Lőszertöltő engedély kiadása iránti kérelmemet. Sarcolnak rendesen, a kérelem 10 000 Ft, plusz a hatósági erkölcsi  díja 3150 Ft. Az ügyintéző mutatott egy papírt, amit " föntről" kaptak, miszerint a tényleges ügyintézést halasztani kell jan. 20-on valahányadikáig, mert akkor gyártjak a kártya formátumu engedélyeket. Érdekes, hogy nálunk minden milyen nehézkesen működik.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #169 Dátum: 2013. Január 17. - 09:28:09 »

Én a tároló helyet úgy oldottam meg, hogy vettem a netről egy használt kis számkombinációs széfet olcsón( 6000 Ft ) . Bőven belefér az engedélyezett mennyiség. Előtte egyeztettem az ügyintéző hölgyel, azt mondta megfelel. csak legyenek rajta lefújó nyílások, ami rendben is van, hiszen van a hátulján 2 furat a mint rögzítési lehetőség. Ebbe már csak egy fém elválasztó lapot kellett barkácsolnom, és az egészet a töltő asztal fölötti beépített polcba rögzítettem.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #170 Dátum: 2013. Január 17. - 09:42:37 »

Tegnap bent voltam a rendőrségen, beadtam a Lőszertöltő engedély kiadása iránti kérelmemet. Sarcolnak rendesen, a kérelem 10 000 Ft, plusz a hatósági erkölcsi  díja 3150 Ft. Az ügyintéző mutatott egy papírt, amit " föntről" kaptak, miszerint a tényleges ügyintézést halasztani kell jan. 20-on valahányadikáig, mert akkor gyártjak a kártya formátumu engedélyeket. Érdekes, hogy nálunk minden milyen nehézkesen működik.
Fejvakarás
Ez a "tevepalotában" volt?
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
krisaaaak
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36



« Új üzenet #171 Dátum: 2013. Január 17. - 09:56:30 »

Szia Krisaaak!

1. Igen.
2. az attól függ milyen összetevőket használsz.
3. igen.

Üdv
SC
Szia Space Cowboy! 
Köszönöm a lényegre törő válaszod. Igen
2. Egy sima patronhoz, semmi extrával. Mondjuk gerlézni, vagy korong lövészethez. 28-32gramm töltet, 2-3mm sörét, 12-es kaliber.
Üdv
Krisaaaak

Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #172 Dátum: 2013. Január 17. - 09:56:37 »

Tegnap bent voltam a rendőrségen, beadtam a Lőszertöltő engedély kiadása iránti kérelmemet. Sarcolnak rendesen, a kérelem 10 000 Ft, plusz a hatósági erkölcsi  díja 3150 Ft. Az ügyintéző mutatott egy papírt, amit " föntről" kaptak, miszerint a tényleges ügyintézést halasztani kell jan. 20-on valahányadikáig, mert akkor gyártjak a kártya formátumu engedélyeket. Érdekes, hogy nálunk minden milyen nehézkesen működik.

"plusz a hatósági erkölcsi  díja 3150 Ft"

Ezzel lehúztak, mert ezt hivatalból Ők is lekérhetik, Neked ingyen. Emelem
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #173 Dátum: 2013. Január 17. - 11:29:00 »

Fejvakarás
Ez a "tevepalotában" volt?

Nem, ez Paks.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
ptibike
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Új üzenet #174 Dátum: 2013. Január 17. - 14:57:33 »

"Ezzel lehúztak, mert ezt hivatalból Ők is lekérhetik, Neked ingyen. Emelem"

Erről annyit, hogy én mikor a vásárlásimat kértem ki 1 hónapja már lassan, köteles voltam a 3150 Ft-os (ami inkább 4000 Ft felé hajlik a nyomtatvány és a postázás árát is nézve) lehúzást megcsinálni, mert addig nem kezdenek hozzá az engedélyezési dolgokhoz.
Változó ez megyénként ahogy nézem...
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #175 Dátum: 2013. Január 17. - 15:24:14 »

"Ezzel lehúztak, mert ezt hivatalból Ők is lekérhetik, Neked ingyen. Emelem"

Erről annyit, hogy én mikor a vásárlásimat kértem ki 1 hónapja már lassan, köteles voltam a 3150 Ft-os (ami inkább 4000 Ft felé hajlik a nyomtatvány és a postázás árát is nézve) lehúzást megcsinálni, mert addig nem kezdenek hozzá az engedélyezési dolgokhoz.
Változó ez megyénként ahogy nézem...

Nem kell hagyni lehúzni magatokat!

Ezt kell odatolni az ügyintéző orra elé kitöltve:


Adattovábbítás iránti kérelem a Rendőrhatóság felé

Alulírott ............................... (szül. hely.:..................., anyja neve:...................., személyazonosító okmány, típusa, száma:.....................)

Hatóságuknál a gáz-és riasztó fegyver viselési engedély (/lőfegyvertartási engedély) iránti eljárás során kérem, hogy 2004. évi XXIV. törvényben meghatározott, előélettel kapcsolatos bűnügyi adatokat beszerezzék és továbbítsák az alábbi jogszabályi rendelkezés alapján:

"2004. évi XXIV. törvény a lőfegyverekről és lőszerekről 3/A. §

(3) A 3. § (1) bekezdésében meghatározott engedély iránti kérelem elbírására irányuló eljárásban a kérelmező hatósági bizonyítvánnyal igazolja, hogy vele szemben a (2) bekezdés a)–c) pontjában meghatározott körülmény nem áll fenn, vagy kéri, hogy az e tények fennállására vonatkozó adatokat a bűnügyi nyilvántartó szerv a rendőrség részére – annak az engedély iránti kérelem elbírálása céljából benyújtott adatigénylése alapján – továbbítsa.


A fentiek alapján a hatósági bizonyítvánnyal való igazolással nem kívánok élni.


Kelt: (Hely, Dátum)

..................................
Aláírás"
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
sab
Vendég
« Új üzenet #176 Dátum: 2013. Január 17. - 15:35:12 »

"Ezzel lehúztak, mert ezt hivatalból Ők is lekérhetik, Neked ingyen. Emelem"

Erről annyit, hogy én mikor a vásárlásimat kértem ki 1 hónapja már lassan, köteles voltam a 3150 Ft-os (ami inkább 4000 Ft felé hajlik a nyomtatvány és a postázás árát is nézve) lehúzást megcsinálni, mert addig nem kezdenek hozzá az engedélyezési dolgokhoz.
Változó ez megyénként ahogy nézem...

Ugye nálunk pont ez a Magyar sajátosság.

Ezt megcsinálják majd minden megyében és ez azt jelenti, hogy ahelyett, hogy szólnának, hogy van egy ilyen lehetőség, nem, szimplán lehúzzák az embereket.

Az a ügyintéző részéről frappáns megoldás, mert nem neki kell ezzel sza...-ni, ha nem az ügyfél futkározik és költi a saját pénzét.

Sokan nem gondolják, de bizonyítható, hogy nagyon sok esetben félretájékoztatás van, és sok esetben ez elmegy a jogsértés szintjére is, csak a Magyar az egy nyuszi népség, és még mindig rezeg, ha ügyintézés van. Emelem

Fizetni azért amiért nem kell, NEM KELL! Emelem
Naplózva
ptibike
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Új üzenet #177 Dátum: 2013. Január 17. - 16:33:33 »

"sab"
Igen, ezt mondtam az ügyintézőmnek az igrenden, hogy már nem vagyok köteles az adattovábbításit kikérni, elég ha írok a fentiek alapján egy levelet.
A válasz az volt, hogy e nélkül nem kapok vásárlásit.
Most erre mit lehet mondani? Menjek vegyek ki szabadságot, járkáljak, intézkedjek egyedül?
Ha összefognánk ez ügyben akkor talán sikerülne kicsit frissíteni az igrendek jogszabálytárát.  Mosolyog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #178 Dátum: 2013. Január 17. - 17:04:37 »

"sab"
Igen, ezt mondtam az ügyintézőmnek az igrenden, hogy már nem vagyok köteles az adattovábbításit kikérni, elég ha írok a fentiek alapján egy levelet.
A válasz az volt, hogy e nélkül nem kapok vásárlásit.
Most erre mit lehet mondani? Menjek vegyek ki szabadságot, járkáljak, intézkedjek egyedül?
Ha összefognánk ez ügyben akkor talán sikerülne kicsit frissíteni az igrendek jogszabálytárát.  Mosolyog

"A válasz az volt, hogy e nélkül nem kapok vásárlásit."

Akkor ezt adja írásba, hogy milyen jogszabályra hivatkozva tagadja meg a vásárlási engedély kiadását.

Itt ebben az esetben nem kell frissíteni semmit, mert a jogszabály ebben az esetben egyértelmű.

Az már nem, hogy egyes megyék esetében nem jut el az információ, vagy amit én jobban el tudok képzelni, hogy nem akar dolgozni.

Én már csak tudom, mert velem szemben is sokat játszadoztak, de emberükre akadtak, csak el kellett menni egészen az ORFK jogi osztályig, hogy szóljanak már az alatvalóknak, hogy amit kérnek, vagy tesznek velem szemben az jogsértő és károkozás, és mint ilyennek van jogi vonzata is, ha nem fejezik be ?

Lett velem szemben valami retorzió ?

Nem, miért is lett volna, nincs félni valóm senkitől.

Szolgáljanak és védjenek, ez a dolguk.

Örüljenek, hogy nem lettek feljelentve részemről.

Sajnos, mint írtam is, az a jellemző még mindig az állampolgárokra, hogy mindent elhisznek, ha azt a hatóság mondja, még abban az esetben is, ha védekezésként van jogszabály.

Ők azért vannak, hogy a jogszabályt alkalmazzák, nem azért, hogy eltitkolják a lehetőségeket, és kényük-kedvük szerint azt értelmezzék.

Hajtsák végre és kész, az a dolguk, azért veszik fel a fizetést, és ne baszo...sák feleslegesen a jogkövető állampolgárokat, vagy ha igen, akkor legyen a pucájába annyi vér, hogy azt adja írásba, pecsételve, aláírva és konkrét jogszabályra hivatkozva.

Ez utóbbi nem kérés, ha nem kötelessége !
 Emelem
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #179 Dátum: 2013. Január 17. - 21:28:33 »

Én vittem ezt a papírt. Mosolyog Az ügyintéző elvette, megtárgyalták, majd azt mondták, hogy a 3100 Ft-ot így is, úgyis ki kell fizetni, a hatósági adatkérés azt jelenti, hogy ők töltik ki a papírt (BRFK). Nem volt igazuk, de decemberben nem volt erőm még ezen is harcolni.

Nem kell hagyni lehúzni magatokat!

Ezt kell odatolni az ügyintéző orra elé kitöltve:


Adattovábbítás iránti kérelem a Rendőrhatóság felé

Alulírott ............................... (szül. hely.:..................., anyja neve:...................., személyazonosító okmány, típusa, száma:.....................)

Hatóságuknál a gáz-és riasztó fegyver viselési engedély (/lőfegyvertartási engedély) iránti eljárás során kérem, hogy 2004. évi XXIV. törvényben meghatározott, előélettel kapcsolatos bűnügyi adatokat beszerezzék és továbbítsák az alábbi jogszabályi rendelkezés alapján:

"2004. évi XXIV. törvény a lőfegyverekről és lőszerekről 3/A. §

(3) A 3. § (1) bekezdésében meghatározott engedély iránti kérelem elbírására irányuló eljárásban a kérelmező hatósági bizonyítvánnyal igazolja, hogy vele szemben a (2) bekezdés a)–c) pontjában meghatározott körülmény nem áll fenn, vagy kéri, hogy az e tények fennállására vonatkozó adatokat a bűnügyi nyilvántartó szerv a rendőrség részére – annak az engedély iránti kérelem elbírálása céljából benyújtott adatigénylése alapján – továbbítsa.


A fentiek alapján a hatósági bizonyítvánnyal való igazolással nem kívánok élni.


Kelt: (Hely, Dátum)

..................................
Aláírás"

Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: