Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő az újratöltésről...  (Megtekintve 92183 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #135 Dátum: 2012. December 12. - 19:14:05 »

Attila!   Igen Piál Emelem

 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #136 Dátum: 2012. December 12. - 19:19:10 »

Attila!   Igen Piál Emelem

 S.Peti

Köszi Peti!!
Ha bárkinek tudok segíteni, akár a Quick Load -al, akár bármi más a töltéssel kapcsolatban, nagyon szívesen!
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #137 Dátum: 2012. December 12. - 19:34:18 »

Ruger! Emelem

Gratulálok!  Igen Taps Emelem Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #138 Dátum: 2012. December 12. - 21:13:05 »

Uraim!

Kis beszámoló a mai vizsgáról:
http://www.kapszli.hu/hu/news/122

Üdv
SC

Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #139 Dátum: 2012. December 19. - 14:44:37 »

 Táncol Táncol Táncol Táncol Táncol Táncol Táncol Táncol Táncol Táncol
Ma én is kaptam egy kis papírkát, amivel beballaghatok a rendőrségre engedélyt kérelmezni az otthoni lőszerszereléshez!!

Tudom, hogy nem ez a megfelelő topik, de valami azért ide kívánkozik:
Amikor már lehetett érezni a változás illatát és májusban megszületett az új törvény, a megyei kamaránál azonnal elkezdtük szervezni/tolni a dolgot.
Megkerestük a megyei rendőrkapitányságot, felvettük a kapcsolatot akivel csak érdemesnek gondoltuk.
Megszerveztük a tanfolyamot és az országban elsőként Szekszárdon megtarthatták a vizsgát.
Ma pedig végre én is ráértem és levizsgázhattam.
Ezt csak azok kedvéért, akik rendszerint savazzák a OVK-t, mert talán nem minden megyében egyformán (nem)működnek a dolgok Ördög
Itt a jó példa, bíttunk benne, hogy ragadós lesz Igen
Köszönjük a Toilna Megyei Rendőrkapitányságnak, elsősorban Bognárné Sulyok Andreának a hozzáállást, amivel évek óta csak segíti a megye vadászait abban, hogy a lehető legkevesebb tortúrával intézhessék ügyes-bajos dolgaikat.
Most is teljes odaadással állt az ügy élére és csak pozitívan lehet nyilatkozni a tevékenységéről, valamint kollégáiról is.
Valamint köszönet illeti a PKLV munkatársait is, hogy lehetővé tették a vizsga lebonyolítását.

Csak bíztatni tudom az érdeklődő vadásztársakat, hogy vágjanak bele.
Használjuk ki legalább azokat a demokratikus vívmányokat, amiket sikerült az "árral szemben úszva" kivívnunk magunknak.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #140 Dátum: 2012. December 20. - 08:26:06 »

Táncol Táncol Táncol Táncol Táncol Táncol Táncol Táncol Táncol Táncol
Ma én is kaptam egy kis papírkát, amivel beballaghatok a rendőrségre engedélyt kérelmezni az otthoni lőszerszereléshez!!


 Igen  Taps Taps Taps
Gratulálok a tegnap sikeresen vizsgázott fórumtársaknak!
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #141 Dátum: 2012. December 20. - 10:40:10 »

Én is gratulálok!  Emelem
Azt mondjátok meg, hogy fél disznót, vagy inkább libát kell vinni, mert úgy készülök!
 Vigyorog
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #142 Dátum: 2012. December 20. - 10:41:47 »

Én is gratulálok!  Emelem
Azt mondjátok meg, hogy fél disznót, vagy inkább libát kell vinni, mert úgy készülök!
 Vigyorog

Libát vigyél inkább, mert a fél disznó eldől az ólban!  Ördög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #143 Dátum: 2012. December 20. - 10:56:35 »

Libát vigyél inkább, mert a fél disznó eldől az ólban!  Ördög

Kis buta! A másik felét már elvittem a tanácselnöknek! A párttitkárral risztelnek!  Vigyorog
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #144 Dátum: 2013. Január 09. - 15:16:39 »

Kedves házilagos lőszerszerelési vizsgát letévő Fórumtársak!

Érdekelne, hogy ki milyen tapasztalatra tett szert az a vizsgapapír megszerzése után a lakóhelyileg illetékes rendőrségen, mikor az igazolvány kiváltásáért folyamodott?

Én a következőképp jártam, a híres-neves Teve utcai fővárosi vérnyomásnövelőben:

Meglobogtattam féltett vizsgapapíromat, mire a kisasszony rám néz, mondja, hogy neki ez lesz az első ilyen ügye...De a formanyomtatványt hamar elém tette, töltsem ki a kérvényt, amíg ő megkérdezi a rutinosabbakat.
Ekkor még lelkes voltam, hogy megy ez, mint a karikacsapás...  Piál
Aztán a hallottak közben a szokásos "szűk kezd lenni a gallérom" érzés fogott el.
 - Először is az ügyintézés díja 10.000 Ft. A háromezrekhez már hozzászoktam, ettől kicsit megtántorodtam.
 - A következő mélyütés az volt, hogy kell hozzá "hatósági bizonyítvány', 3200-ért (plusz 150 Ft maga a boríték). Újabb fegyvert vehetek nélküle, de lőport nem?!  Fejvakarás
 - A kérvényre írjam rá a tölteni kívánt kalibereket és darabszámokat (WTF???)
 - A tárolóhely ellenőrzés kell hozzá, erre készültem is ugyebár. De elhangzott, hogy ilyen-olyan flancos szekrény kell ám, nyílásokkal, stb, jól gondoljam meg! (?)
 - És a hab a torán aztán következett: ha mindezzel kész leszek, sem lehet tudni, hogy mikorra kapom meg az igazolványt, egyáltalán hogy hogy fog kinézni az igazolvány, sem tudják, lehet, hogy kártya formátumú lesz.

Ekkor már csak a minél kisebb vérveszteség árán való visszavonulással törődtem, visszakértem a papírjaimat, és egy "Legközelebb visszajövök, nincs nálam elég pénz"-zel, rogyadozó térdekkel a kapott mélyütésektől távoztam.

Valakinek más megyében más tapasztalata van? Vagy ugyanitt más?

 Emelem
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #145 Dátum: 2013. Január 09. - 15:49:44 »

Kedves házilagos lőszerszerelési vizsgát letévő Fórumtársak!

Érdekelne, hogy ki milyen tapasztalatra tett szert az a vizsgapapír megszerzése után a lakóhelyileg illetékes rendőrségen, mikor az igazolvány kiváltásáért folyamodott?

Én a következőképp jártam, a híres-neves Teve utcai fővárosi vérnyomásnövelőben:

Meglobogtattam féltett vizsgapapíromat, mire a kisasszony rám néz, mondja, hogy neki ez lesz az első ilyen ügye...De a formanyomtatványt hamar elém tette, töltsem ki a kérvényt, amíg ő megkérdezi a rutinosabbakat.
Ekkor még lelkes voltam, hogy megy ez, mint a karikacsapás...  Piál
Aztán a hallottak közben a szokásos "szűk kezd lenni a gallérom" érzés fogott el.
 - Először is az ügyintézés díja 10.000 Ft. A háromezrekhez már hozzászoktam, ettől kicsit megtántorodtam.
 - A következő mélyütés az volt, hogy kell hozzá "hatósági bizonyítvány', 3200-ért (plusz 150 Ft maga a boríték). Újabb fegyvert vehetek nélküle, de lőport nem?!  Fejvakarás
 - A kérvényre írjam rá a tölteni kívánt kalibereket és darabszámokat (WTF???)
 - A tárolóhely ellenőrzés kell hozzá, erre készültem is ugyebár. De elhangzott, hogy ilyen-olyan flancos szekrény kell ám, nyílásokkal, stb, jól gondoljam meg! (?)
 - És a hab a torán aztán következett: ha mindezzel kész leszek, sem lehet tudni, hogy mikorra kapom meg az igazolványt, egyáltalán hogy hogy fog kinézni az igazolvány, sem tudják, lehet, hogy kártya formátumú lesz.

Ekkor már csak a minél kisebb vérveszteség árán való visszavonulással törődtem, visszakértem a papírjaimat, és egy "Legközelebb visszajövök, nincs nálam elég pénz"-zel, rogyadozó térdekkel a kapott mélyütésektől távoztam.

Valakinek más megyében más tapasztalata van? Vagy ugyanitt más?

 Emelem

Sza Zoli!
B.Ú.É.K.
Kaposvár és Veszprém.
Vizsgapapír bemutat,kérelem kitölt,10000 ft.csekk befizet, a fegyvertartásíból kimásol vagy kifénymásol az engedélyezett kalibeljelű fegyverek,
tároló hely ellenőzés, és a kérelembeadását követő 30 napon belül sima A4-es lapon megkaptuka határozatot.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #146 Dátum: 2013. Január 09. - 16:18:03 »

Nekem ez az állandó tároló hely ellenőrzés nem fér a fejembe, pedig nem kicsi.  Vállat von
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #147 Dátum: 2013. Január 09. - 17:11:42 »

Kedves házilagos lőszerszerelési vizsgát letévő Fórumtársak!

Érdekelne, hogy ki milyen tapasztalatra tett szert az a vizsgapapír megszerzése után a lakóhelyileg illetékes rendőrségen, mikor az igazolvány kiváltásáért folyamodott?

Én a következőképp jártam, a híres-neves Teve utcai fővárosi vérnyomásnövelőben:

Meglobogtattam féltett vizsgapapíromat, mire a kisasszony rám néz, mondja, hogy neki ez lesz az első ilyen ügye...De a formanyomtatványt hamar elém tette, töltsem ki a kérvényt, amíg ő megkérdezi a rutinosabbakat.
Ekkor még lelkes voltam, hogy megy ez, mint a karikacsapás...  Piál
Aztán a hallottak közben a szokásos "szűk kezd lenni a gallérom" érzés fogott el.
 - Először is az ügyintézés díja 10.000 Ft. A háromezrekhez már hozzászoktam, ettől kicsit megtántorodtam.
 - A következő mélyütés az volt, hogy kell hozzá "hatósági bizonyítvány', 3200-ért (plusz 150 Ft maga a boríték). Újabb fegyvert vehetek nélküle, de lőport nem?!  Fejvakarás
 - A kérvényre írjam rá a tölteni kívánt kalibereket és darabszámokat (WTF???)
 - A tárolóhely ellenőrzés kell hozzá, erre készültem is ugyebár. De elhangzott, hogy ilyen-olyan flancos szekrény kell ám, nyílásokkal, stb, jól gondoljam meg! (?)
 - És a hab a torán aztán következett: ha mindezzel kész leszek, sem lehet tudni, hogy mikorra kapom meg az igazolványt, egyáltalán hogy hogy fog kinézni az igazolvány, sem tudják, lehet, hogy kártya formátumú lesz.

Ekkor már csak a minél kisebb vérveszteség árán való visszavonulással törődtem, visszakértem a papírjaimat, és egy "Legközelebb visszajövök, nincs nálam elég pénz"-zel, rogyadozó térdekkel a kapott mélyütésektől távoztam.

Valakinek más megyében más tapasztalata van? Vagy ugyanitt más?

 Emelem

" A következő mélyütés az volt, hogy kell hozzá "hatósági bizonyítvány', 3200-ért (plusz 150 Ft maga a boríték). "

Öreg anyja térde kalácsa.

Szerintem a bűnügyi nyilvántartót szerette volna megfogalmazni, de az sem kell.

De ha kell, akkor a ket. alapján kérje le Ő, és ne más pénzét pazarolja, mert nekik ezt hivatalból elküldik.
Sajnálatosan megint az a nagy helyzet, hogy ahány megye, annyi féle ügyintézési módszert kérhetnek, még akkor is megteszik, ha az jogsértő.

Bűnügyi nyilvántartást azért nem szokták említeni, mert 1x pénz az államnak, másrészt dolgozni kell vele.

Fizessen és futkározzon a delikvens alapon megy ez. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #148 Dátum: 2013. Január 09. - 17:19:03 »

" A következő mélyütés az volt, hogy kell hozzá "hatósági bizonyítvány', 3200-ért (plusz 150 Ft maga a boríték). "

Öreg anyja térde kalácsa.

Szerintem a bűnügyi nyilvántartót szerette volna megfogalmazni, de az sem kell.

De ha kell, akkor a ket. alapján kérje le Ő, és ne más pénzét pazarolja, mert nekik ezt hivatalból elküldik.
Sajnálatosan megint az a nagy helyzet, hogy ahány megye, annyi féle ügyintézési módszert kérhetnek, még akkor is megteszik, ha az jogsértő.

Bűnügyi nyilvántartást azért nem szokták említeni, mert 1x pénz az államnak, másrészt dolgozni kell vele.

Fizessen és futkározzon a delikvens alapon megy ez. Emelem

pld.

 http://www.kaliberinfo.hu/hirek/adattovabbitas-koruli-rend%C5%91rsegi-szabotazs
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #149 Dátum: 2013. Január 09. - 20:18:49 »

Nekem ez az állandó tároló hely ellenőrzés nem fér a fejembe, pedig nem kicsi.  Vállat von
#152 hsz-beli tárolóhely = a  lőszer elem tárolóval.
És mivel ez egy teljesen különálló engedélyezési eljárás ezért ezt meg kell nézni, reméljük 1X.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: