Oldalak: [1] 2 3   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pointer  (Megtekintve 27028 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Dátum: 2009. április 04. - 10:39:27 »

Megérdemli, hogy önáló téma legyen!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #1 Dátum: 2009. április 04. - 10:43:22 »



Idézetet írta: Lacus - Ma - 10:30:22
Idézet
Üdv Mindenkinek !
Nem akartam új topic-ot nyitni ezért itt kérdezek. Egy pointer és egy jagd megfér egymással? Másik kérdésem tud valaki megbizható tenyésztőt, ki pointerrel foglalkozik? Kb. 30 éve láttam először dolgozni , megfogadtam egyszer legyen lehetőségem tartani vadászkutyát akkor az pointer lessz! Most lehet,hogy össze jön. 
Hát, visszaemlékezve pointereinkre, ez a jagdon fog múlni.
Annakidején Avar Péter volt nagy pointeres, Szulokban, de ennek már vagy huszonöt éve, nem tudom, csinálja-e még...
   

« Utoljára szerkesztve: 2009. április 04. - 20:20:31 írta Boar » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #2 Dátum: 2009. április 04. - 10:56:21 »

Szia Lacus!

Én több kutyát (Magyar vizsla, Német vizsla, Spaniel, Hannoveri véreb) neveltem, és használtam vadászatra életem során.
Két Pointer-rel próbálkoztam, már akkor amikor igazán volt gyakorlatom a vadászkutyák idomításában, de igazán sikert nem tudtam velük elérni. Nagyon jók voltak bokrászni, foglyászni, de igazi mindenes vizsla nem lett egyikből sem. Az egyik apportirozni az Istenért sem akart, (a kényszeridomításnak nem vagyok híve) a másik úgy utálta a vizet, hogy már a vizes fűbe sem igen akart bemenni. Úgy rázta tőle a lábát, mint egy macska.
Egyébként kedves, szeretni való kutyák, de qrva önfejűek. Ja, és rettenetesen nagy a mozgásigényük! Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #3 Dátum: 2009. április 04. - 13:38:12 »

Pointer kölykök júniusra!!!
Kép   Kép   Kép


Notice: Undefined index: id_up in /home/ftp/kutyahajo/public_html/vadaszapro/inc/egyhirdetes.php on line 53
Az almaskerti-vadász kennelben júniusra díjnyertes és vadászó szülőktől, kölykök várhatók! háromféle színben ( csoki-, fekete- és sárga-fehér)! akölykök, augusztus elején lesznek elvihetők, törzskönyvvel, chippezve, oltva és féreghajtva! ...
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #4 Dátum: 2009. április 04. - 19:39:58 »

Szervusz Lacus!

Ha jól emlékszem Palánki Gábornak (pgabor) Pointere van. Nála érdeklődhetnél tenyésztők és tapasztalatok iránt.  Wave
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #5 Dátum: 2009. április 04. - 21:46:49 »

 Köszönöm!
 A You Tube-on ,szoktam gyönyörködni ,van egy pár jó videó. Érdekes nálunk miért nem terjedt el a csengő a nyakban, pedig nem rossz modszer ,föleg sürüben. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #6 Dátum: 2009. április 05. - 14:11:45 »

Szervusz Lacus!

Ha jól emlékszem Palánki Gábornak (pgabor) Pointere van. Nála érdeklődhetnél tenyésztők és tapasztalatok iránt.  Wave
Szia Anti!
Gábornak Müsterlandija van .Üdv HSanyi

Lacus:itt sokk mindent meg tudhatsz:http://www.pointerclub.hu/
Nem kezdő kutyásnak való .ÜdvHsanyi
Naplózva
Fecó
Vendég
« Új üzenet #7 Dátum: 2009. április 05. - 20:49:21 »

Lacus: Én személy szerint Gyárfás Marianne-t keresném meg ilyen ügyben (Sáregresi kennel). Ő biztosan jót és rosszat is elmondana a fajtáról, és ha továbbra is ilyen kutyát szeretnél, akkor biztosan ebben is tudna neked segíteni. Nagyon jó és egézséges állomány van magyarországon, ráadásul a klubjuk nagyon összetartó és egymást segítő emberekből áll. Éppen ezen a hétvégén tartották az idei első FT versenyüket, ahol volt szerencsém gyönyörködni a profik által vezetett kutyák munkájában.
A honlapjukról megtudhatod hol lesz a következő, én mindenképpen megnézném először a helyedben őket élőben. Lebilincselő!
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #8 Dátum: 2009. április 06. - 20:12:44 »

Üdv Fecó Wave Megnéztem a honlapjukat,köszönöm .Nehéz lenne választani .Egyik szebb mint a másik. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Fecó
Vendég
« Új üzenet #9 Dátum: 2009. április 07. - 13:08:32 »

A hétvége egy mozzanata!  gyozo
http://gallery.site.hu/d/8423802-2/DSC_6629.JPG
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #10 Dátum: 2009. április 07. - 15:09:48 »


 Fecó Wave Ne fájdítsd a szivem. A képet Te készítetted ? gyozo  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Fecó
Vendég
« Új üzenet #11 Dátum: 2009. április 07. - 16:23:40 »

Ezekszerint megnézted a többit is? Jók ugye?
A képeket nem én követtem el.
Sajnos nekem nincs ilyen érzékem és felszerelésem a fotózáshoz, ráadásul én is versenyzőként voltam jelen, így alkalmam sem lett volna.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #12 Dátum: 2009. április 07. - 16:50:21 »

  Üdv Fecó  Wave  A versenyről hol találok több  képet ?
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 07. - 17:53:13 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Fecó
Vendég
« Új üzenet #13 Dátum: 2009. április 07. - 21:44:22 »

  Üdv Fecó  Wave  A versenyről hol találok több  képet ?

Remélem nem haragszik meg a fotós. De  szerintem igen jól kattintgatott.
http://gallery.site.hu/u/pzs-szaggato/?g2_page=1
Egyébként milyen munkára szánnád a poit?
Vagy kedvtelésből vennéd?
Nem vagyok teljesen meggyőződve,hogy a mi vadászati kultúránkba könnyen bele lehetne szoktatni őket.
Bár bevallom,hogy még vadászaton nem találkoztam pointerrel, így csak a field trialra kihegyezett kutyákat tudom véleményezni.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #14 Dátum: 2009. április 07. - 22:42:36 »

 
 Fecó Wave Bokrászni,igaz nálunk kevés hely van ,ahol lehetőség is van rá.Külömben  ,simán beleférne vadászkulturánkba. Régebben nagyobb lehetőség volt bokrászni.,de remélem még meg érem .És nem a mennyiség lessz a fontos.Már mint a résztvevők számát nézve.Hanem a minöség.
 Mikor 6-7  puskás ,vagy kevesebb- 5-6  kutyával bokrászik.Nem egésznap rohanni,hogy meglegyen a teríték. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: [1] 2 3   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: