Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 35   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kóbor "házikedvencek"  (Megtekintve 97175 alkalommal)
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #15 Dátum: 2011. Október 01. - 23:47:18 »

Engem nem visz el senki a saját telkemről, mivel külterület, és a vadászterület közepe. Ez az én nagy szerencsém az ilyen kutyákkal. Néha már a házból is puskával megyek csak ki, mivel állandóan jöhetnek, vagy viszik az állataimat, vagy engem ugat vagy morognak meg. Nem vagyok egy kutyaellenes, sőt. Mindig is volt kutyám, és a kóbort is megetetem, mert nincs szívem bántani. Meg nem is eggyet befogadtam már, és nagyon hűséges kutyák lettek belőlük. Mert amíg nem bántják az állataimat, én se bántom őket. De ami sok, az sok. Egy idő után már unalmas, hogy bármi állat eltűnik, nem rókára, nyestre kell gyanakodnom, hanem kutyára, amely sajnos egyre nagyobb számba van jelen a területen, és kezdenek falkákba rendeződni. Kilövünk 1-2 közülük, egy héten belül másik áll a kilőtt helyére. Ez elég szomorú!  Úgyhogy nálam nem sok jóra számíthatnak ez után, az biztos!  . Nem beszélve arról, hogy rühesek, bolhások.

 Emelem
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #16 Dátum: 2011. Október 01. - 23:48:58 »

Engem nem visz el senki a saját telkemről, mivel külterület, és a vadászterület közepe. Ez az én nagy szerencsém az ilyen kutyákkal. Néha már a házból is puskával megyek csak ki, mivel állandóan jöhetnek, vagy viszik az állataimat, vagy engem ugat vagy morognak meg. Nem vagyok egy kutyaellenes, sőt. Mindig is volt kutyám, és a kóbort is megetetem, mert nincs szívem bántani. Meg nem is eggyet befogadtam már, és nagyon hűséges kutyák lettek belőlük. Mert amíg nem bántják az állataimat, én se bántom őket. De ami sok, az sok. Egy idő után már unalmas, hogy bármi állat eltűnik, nem rókára, nyestre kell gyanakodnom, hanem kutyára, amely sajnos egyre nagyobb számba van jelen a területen, és kezdenek falkákba rendeződni. Kilövünk 1-2 közülük, egy héten belül másik áll a kilőtt helyére. Ez elég szomorú!  Úgyhogy nálam nem sok jóra számíthatnak ez után, az biztos!  . Nem beszélve arról, hogy rühesek, bolhások.

 Emelem

 Igen Igen Kacsint
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #17 Dátum: 2011. Október 07. - 10:46:14 »

Nem vagyok egy kutyaellenes, sőt. Mindig is volt kutyám, és a kóbort is megetetem, mert nincs szívem bántani.
 Emelem

Tegnap éjjel egy csodálatos bikát figyeltem a teheneivel már vagy fél órája, amikor hirtelen köddé váltak. Ekkor pillantottam meg egy kutyát felém közeledni. 20 m-re állt meg tőlem a rohadék, majd úgy elkezdett üvölteni, hogy felverte az egész erdőt, de még 20 perc múlva is ugatott, amikor a faluba ért az istenverte. Hát így lehet elrontani egy jó holdas éjszakát 22.30-kor, amit egy hónapja várt az ember. Csomagoltam, aztán mentem is haza. Az a poén, hogy a hét hét napján etetem ezt a dögöt másik két társával együtt.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #18 Dátum: 2011. Október 07. - 16:29:41 »

Egy dörrenés nem okozott volna akkora riadalmat az erdőn! Kacsint Főleg ha nincs utána mozgás!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #19 Dátum: 2011. Október 07. - 21:51:25 »

Így van, de ez a szerencsétlen rá se bagózott a szarvasokra, csak kint kevergett, könnyen kiszökik, meg senki nem törődik vele. Valahogy nem tudom az ilyen árva lelkeket bántani. Nyilván más lett volna a helyzet, ha a vadakat hajtja. Gyerekkoromban nekem is több kutyámat lelőtték a vadászok, nem a semmiért. De azok sajnos olyanok voltak, hogy semmilyen kerítés nem tartotta vissza őket. Ahogy valaki korábban említette, kedvtelésből űzték a vadat, nem az éhség hajtotta őket ki. De már akkor is beláttam, hogy sajnos rendjén van az, hogy kinn hagyták a fogukat. Bezzeg a mostani kutyáim!  Okos Ha nyitva van a kapu, akkor se teszik a lábukat "vonalon kívül". Nevet
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #20 Dátum: 2011. Október 07. - 21:55:59 »

Tudom, sokan nem értenek egyet a 22.lr.-rel, de halk, és azért a kutyát odafogja 50m-ig, csakjól el kell találni. De ha nagygolyóssal lövöd is, nem keltesz akkora riadalmat, mint az a kutya a jelenlétével, ugatásával!  Emelem
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #21 Dátum: 2011. November 16. - 15:04:06 »

Most olvastam, hogy lesz kutyaadó. Ez szerintem se jó ötlet, mert sokan nem fogják kifizetni, inkább kidobják a szerencsétlen kutyákat, főleg ahol 3-4, esetleg több kutya van. Láttam, hogy valakinek 20EFt lesz az adó, ha veszélyesnek ítélik meg a kutyáját. Másoknak "csak" 3500Ft. Valakinek ez is sok pénz! Főleg ahol vannak gyerekek is, meg több kutya. Nem lesz rá elegendő pénz, valakinek menni kell a házhoz, és az a valaki a kutya lesz. Ezzel is a kóbor kutyák száma lesz megnövelve! Sokan, akiknek vadabb kutyája van, nem fogja kifizetni a 20EFt-ot, inkább kidobja. Majd amikor megtörténnek a kutyatámadások az emberek és haszonállatok ellen, akkor majd kíváncsi leszek, mit fognak csinálni az illetékesek, de szerintem a töküket vakarni, és mondani, hogy ez nem az adó miatt van! Majd egyre fogyni fog a féltve őrzött vadállományunk, akkor majd nekiállunk kilőni őket mindaddig, amíg ki nem találják, hogy nem szabad kilőni. Akkor aztán nézhetjük, hogy-hogy tépik szét az őzgidát, meg a kisnyulakat. És persze a vadász kilövi, de ezzel megint csak vízhangot vált ki a köztudatban a vadászokról.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #22 Dátum: 2011. November 16. - 18:30:29 »

főleg ahol 3-4, esetleg több kutya van. Láttam, hogy valakinek 20EFt lesz az adó, ha veszélyesnek ítélik meg a kutyáját.

A szomorú, hogy a tanyán élő emberek/gazdálkodók jó részének legalább ennyi nagytestű kutyája van, mert a norvég agysebészek ellen ez még üdvözítő megoldás lehet.
Szerencsétlen megpróbálja megvédeni az értékeit a kutyákkal...hát adózzon még ezért is.

Szánalmas egy briganti... OOO
Naplózva
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #23 Dátum: 2011. November 16. - 18:51:05 »

A magyar fajták, az ivartalanított, és az igazoltan örökbefogadott ebek után állítólag nem kell fizetni.
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #24 Dátum: 2011. November 16. - 20:00:14 »

A szomorú, hogy a tanyán élő emberek/gazdálkodók jó részének legalább ennyi nagytestű kutyája van, mert a norvég agysebészek ellen ez még üdvözítő megoldás lehet.
Szerencsétlen megpróbálja megvédeni az értékeit a kutyákkal...hát adózzon még ezért is.

Szánalmas egy briganti... OOO

Azt gondolom, hogy  2-3 kuvasz a svédeket elgondolkodásra tudja bírni. adómentesen.  A magyar fajták után nem kell adózni.

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #25 Dátum: 2011. November 16. - 20:08:57 »

Azt gondolom, hogy  2-3 kuvasz a svédeket elgondolkodásra tudja bírni. adómentesen.

Ebben ne legyél biztos, nálunk sem volt elég két kaukázusi meg egy sarplanic, poroltóval lefújták Őket, esetleg egyik fórumtársunk is emlékszik arra, amikor a vt telepét őrző németjuhászt nyillal meglőtték (az állatorvos meg tudta menteni), s még lehetne sorolni a módszereket kutyák ellen.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #26 Dátum: 2011. November 16. - 20:09:08 »

Azt gondolom, hogy  2-3 kuvasz a svédeket elgondolkodásra tudja bírni. adómentesen.  A magyar fajták után nem kell adózni.



Az igazság, hogy felénk a kaukázusi megy igazán.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #27 Dátum: 2011. November 16. - 20:12:44 »

Ebben ne legyél biztos, nálunk sem volt elég két kaukázusi meg egy sarplanic, poroltóval lefújták Őket, esetleg egyik fórumtársunk is emlékszik arra, amikor a vt telepét őrző németjuhászt nyillal meglőtték (az állatorvos meg tudta menteni), s még lehetne sorolni a módszereket kutyák ellen.

Ez adózási szempontból indifferens.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #28 Dátum: 2011. November 16. - 20:14:52 »

Hlajos tudna mesélni a kuvaszról. Én például kétszer is megnézem merre van a kutyája, ha megyek hozzá. Persze a kaukázusi sem megvetendő, de ne írjátok le a kuvaszt.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #29 Dátum: 2011. November 16. - 20:16:17 »

Ebben ne legyél biztos, nálunk sem volt elég két kaukázusi meg egy sarplanic, poroltóval lefújták Őket, esetleg egyik fórumtársunk is emlékszik arra, amikor a vt telepét őrző németjuhászt nyillal meglőtték (az állatorvos meg tudta menteni), s még lehetne sorolni a módszereket kutyák ellen.

Ez szerencsére még nem trend mindenhol, én amikor kimegyek ilyen helyekre igenis azt erőltetem, hogy legyen pár nagytestű kutya, mert sok esetben segít.
Jópár helyen ez már bejött...volt olyan, ahol reggelre a kapu kitámasztó csupa vér volt, mert dr. agysebész bement és azt hitte, hogy hogy...és kiderült, hogy dehogy!  Kacsint
Itt egyébként egy kuvasz, meg egy komondor kan rakott rendet.

Nekem van olyan haverom, aki a családdal kint lakik és olyan kaukázusi falkája van, hogy még én is csak úgy merek kimenni hozzá, hogy előtte szólok neki telefonon.

Ezért tartom szánalmasnak, hogy megadóztatják ezeket az embereket még a kutyáért is.
Nem tök mindegy milyen kutya védi a mezőőrségtől, falugazdász szolgálattól megfosztott tanyasiak értékeit???

Nos igen, a tv. hozók az Audival, meg egyebekkel ritkán jönnek le a tanyákra... Nem Nem Nem
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 35   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: