Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 285480 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #945 Dátum: 2013. Augusztus 11. - 17:02:04 »




 Emelem

Gratulálok Péter! Emelem
Mutatós trófeával lettél gazdagabb! Igen
És mellé még egy kicsit "fehér holló" is, bár az utóbbi időben egyre gyakrabban lehet hallani/olvasni hasonló
"színű" őzekről!
Summa-summárum ettől még emlékezetesebb lesz ez a vadászat! Vigyorog
Üdv: J. vadász Emelem

Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
emerik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #946 Dátum: 2013. Augusztus 11. - 20:26:13 »




Dama Reggeli vadászata ,Gratulálok !
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #947 Dátum: 2013. Augusztus 11. - 20:44:49 »




A reggeli őzbak vadászatom terítéke.
Terepjáró platóról kinézve elbírálva, s a kukorica sorok közt rá cserkelve s lő botról sikerült terítékre hoznom őkelmét.
Zastava 7x64, 10,7g Geco lőszer, lő táv 60m.
Gyula Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #948 Dátum: 2013. Augusztus 12. - 01:47:12 »


A sziken egy erdősáv melletti náddal szegett lekaszált rét mellett hívok.




Gyulaaaaaaaaaaaaaa!!!!!  Booog
Ezt a bakot úgy elhallgattam mindenki elől, mint.....mint minden mást....  Vigyorog
Na de félre a tréfával!  Ördög
A sírógörcs kerülget!!!!!  Sorozat
Ezért át kell hozzánk terelned egy hasonló bakot!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Gratulálok az elejtőnek!    Nyihi  Emelem  Mosolyog  Mosolyog
Z.
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #949 Dátum: 2013. Augusztus 12. - 10:00:03 »

Tegnap hajnalban szitáló esőben 18 fok várt minket a szokott helyen. Az első les környékén semmi,így a kelő nappal mi is útra keltünk. Az autóból csodáltunk meg két 400 körüli revírtulajdonost,aztán a rogyott lesről megláttuk a keresett gombnyársast. Másfél óra autós és gyalogos kergetőzést követően a bakot hirdettük ki győztesnek és másik tölgyest választva hívtunk tovább. Két perc alatt beugrott egy rövid ágakkal rendelkező örökös közepes bak. A barátom mindenáron lövetni akart velem,ezért biztatott,lövésre sürgetett. A gombnyársasra vágyva kissé (illő nem illő) kényszeredetten ,(de meghívómat megértve) emelem a puskát a kis fekete agancsúra...Elhibázom,ahogy kell. Kacsint Nem szól szám A barátom vigasztal,de erre igazából nincsen szükség...Hazafelé még megállok egy üzekedő párt figyelve,aztán egy tarlón érdekes alakú agancsost pillantok meg.Parókás bak??? Távcsövön át tisztázódik a helyzet: Egy gyönyörű 450 grammra saccolt fejdísszel rendelkező nagyúr "emberkedik" jelezve hatalmát...Agancsán pedig transzparensként napraforgólevelet hordoz. Kár,hogy ilyenkor sincs nálam fényképezőgép...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #950 Dátum: 2013. Augusztus 12. - 12:42:07 »

Idézet
Gyulaaaaaaaaaaaaaa!!!!!  Booog


Zolika!

Áthívhatsz egy bakot tőlünk. (Ha megy)
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #951 Dátum: 2013. Augusztus 12. - 12:46:36 »



Nagyon jók ezek a képek, ne panaszkodj. Én látatlanból elcserélném az őskövület gépem a Tieddel, pedig nem is tudom, hogy milyen.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #952 Dátum: 2013. Augusztus 12. - 12:48:11 »

Zolika!

Áthívhatsz egy bakot tőlünk. (Ha megy)
Ez jó... Igen

 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #953 Dátum: 2013. Augusztus 12. - 13:00:09 »

Aug. 6 este

A Laci maradt itt csak. Azt mondta, addig nem megy haza, amíg a maradék három bakot ki nem lövi.
Fél hatkor megyünk ki. Természetesen sehol semmi. Erdő melletti leseken hívunk. Egy villás bak jön be csak komótosan nagy nehezen. Ezután még egy hatos bak jön be egy nagy tarlón. Már erős szürkületben megyünk ki a reggeli bakot megkeresni. Ahogy megállunk a kocsival a napraforgó oldalánál egy bak áll messzebb a lucerna szélén. Őt is sikerül behívni, de nem lőhető. Gyalog megyünk a másik oldalra. Nyolc óra elmúlt. Még mindig 34 fok van. Távolabb két-három suta legelész.  Egy bála mellé igyekszünk hívni. Félúton járunk, amikor a nádból kiszalad egy bak. Távcsövezzük, amikor egy nagyobb bak kihajt egy sutát szintén a nádból. A kisebb bak oda. A nagyobb elkergeti. Kicsit messze is vannak, sötétedik is. A nagynak valami fekete szűk állású agancsa van. Ágat nem nagyon látok rajta. Hajtja a sutát  le a lucernáról a sárga fűbe, ahonnan csak a fejük látszik ki, ha figyelnek. Közben a másik bak felénk indul. Lőhető is lenne, de fiatal és ebből már kitelt a keret ezért hagyjuk bemenni a napraforgóba. Irány a másik. A friss ültetésű lucerna először van vágva és tele volt mustárkeléssel. Ennek a torzsája éktelenül ropog. A suta fel is figyel. Kifelé tart a fűből a lucernára.. Miután kiér, egy bála takarásában tudunk menni, hogy nem lát. Szerencsésen elérjük a kiszemelt bálát. Jó messze vannak kétszáz fölött valamivel. Erősen sötétedik is. Mondom a Lacinak, hogy lőni kell. Az agancsot már rendesen nem lehet látni, de valami különleges, nem szabályos, az biztos. Most zsákbamacskát lövünk. A báláról betámasztva megy a golyó. A bak tűzben rogy. Később vergődve húzza az elejét. Hátsó gerinclövés. Megadjuk neki a kegyelemlövést. Csak ekkor látjuk mit is lőttünk.
Sosem látott görbe rücskös szárú torz vén bak. A szik megint megmutatta egyik szellemét. Sajnos a fotók nem adják úgy vissza, mintha élőben látnánk. Ezt még én is elfogadnám.( Pedig már nagyon igényes lettem. Ördög)








Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #954 Dátum: 2013. Augusztus 12. - 13:04:29 »

Gyula!  Emelem  Igen

Hihetetlen miket csalogatsz elő azzal a síppal a rejtekből! Gratulálok az elejtőnek is!  Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #955 Dátum: 2013. Augusztus 12. - 13:05:11 »

 S.Peti  Igen  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #956 Dátum: 2013. Augusztus 12. - 13:19:20 »

Gyula!  Emelem  Igen

Hihetetlen miket csalogatsz elő azzal a síppal a rejtekből! Gratulálok az elejtőnek is!  Emelem

Pedig pont ez az egyetlen ami nem sípra jött:  Wave

Köszönöm mindenkinek  Emelem
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #957 Dátum: 2013. Augusztus 12. - 13:20:24 »

Uraim!

Le a  Emelem Emelem Emelem

Nagyszerű történetek, jó bakok...

 Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #958 Dátum: 2013. Augusztus 12. - 13:25:14 »

Gyula, ez egy fantasztikusan jó bak! Igen Igen Igen  Piál Jól látom, hogy 3, esetleg 4 éves?


Sanyi, gratulálok!  Igen Emelem Piál

Bocs Peti valahogy kimaradtál.
Csak két éves,de ez nem von le semmit az értékéből.  Wave  Piál
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #959 Dátum: 2013. Augusztus 12. - 13:26:56 »

Pedig pont ez az egyetlen ami nem sípra jött:  Wave


Az nem számít, átvitt értelemben gondoltam!  Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: