Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 285480 alkalommal)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #750 Dátum: 2012. Augusztus 08. - 16:31:49 »

Nem szól szám Ez nem beruházás, pénzkidobás. Rííí
EZ kérem számodra "csupán" alapanyag beszerzés. Igen nehéz hozzájutni mostanában az ilyen selejtes fajta agancshoz. Ezt most olcsón meg lehetne szerezni, még a bak fejével együtt. Kiváló alapanyag, nagyon megéri... Esetleg még a húst is ajándékba adják egy kisebb összegért. Ebből az alapanyagból aztán kiváló "faragvány" készülhet, ami jelentős bevételt hoz a családi kasszába. (valami rossz hullott őzagancsot csak tudsz szerezni, hogy aztán mégse kelljen a bak koponyájáról lefűrészelni, én is küldök, ha itt akad el a dolog)....

Nem olyan bonyolult ez, még a zasszony is láthatttya, hogy erre most szükség van  Angyal csak ügyesen Nyihi
Naplózva

Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #751 Dátum: 2012. Augusztus 08. - 16:57:47 »

Nem olyan bonyolult ez, még a zasszony is láthatttya, hogy erre most szükség van  Angyal csak ügyesen Nyihi

Agancsból ... felmosórongyot ??? !  Robi talán még azt is kifaragná . . . !!!   Ördög  Vigyorog  Vigyorog

 Emelem
Naplózva
Szellőcske
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16



WWW
« Új üzenet #752 Dátum: 2012. Augusztus 10. - 22:49:56 »

Csak aztán a szélre figyelj , Szellőcske . . . !   Ördög  Vigyorog

 Wave Emelem
Köszönet, azzal nem volt gond! Nevet
A héten igyekeztem időt szakítani, hogy felkereshessem az egyik környékbeli "friss házaspárt", lencsevégezés céljából. Menő
Majdnem besötétedett már, mire előbotorkált a várt bak, a suta nem is jött még ki a gidájával, csak egy fiatal róka volt a társaságunk egy ideig.
Ez a bak meg annyira várta már az asszonyt, hogy össze is tévesztett vele, mikor azon gondolkodván, merre induljak haza a zavarása nélkül, alig hallhatóan megzörrentettem a füvet magam alatt. Nevet Úgy szaladt oda hozzám, mintha a kutyám lett volna. Nevet Majd mikor némi bámulás után rájött, ez mégsem a párja lesz, csalódottan elballagott csinálni egy kis vadkárt a kukoricában... :Mosolyog
Majd megmutatom képen is, ha kíváncsi rá valaki. Mosolyog
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #753 Dátum: 2012. Augusztus 10. - 23:03:29 »

Majd megmutatom képen is, ha kíváncsi rá valaki. Mosolyog
Nanáhogy!!!!! Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Szellőcske
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16



WWW
« Új üzenet #754 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 00:01:24 »

Nanáhogy!!!!! Vigyorog
Mosolyog
No, hát akkor íme az esti bak. Angyal



És még egy a múlt heti termésből, csak hogy szebb fényviszonyokat is lássunk... Menő
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #755 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 00:37:38 »

Majd mikor némi bámulás után rájött, ez mégsem a párja lesz, csalódottan elballagott . . .

Én bizony vártam volna még egy kicsit . . . !   Ördög   "Zeit lassen !!!"   Ördög Ördög

 Igen  Wave  Angyal  Emelem
Naplózva
Szellőcske
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16



WWW
« Új üzenet #756 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 01:35:09 »

Szép kis dalia volt, az biztos, tetszett is nekem, no de azért!.. Asszem csak más az esetünk! Hahota
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #757 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 22:55:03 »

Tegnap esti szösszenet:
Jó napom volt és tegnap este időben ki is jutottam a területre, meg akartam nézni egy őzbakot. Azt a bakot, akit csak sötétben láttam egy villanásra a minap hazafelé menet. Mit ad Isten, már az elején összefutottam a keresettel. Már nem volt sutával, felderítő úton járt őkelme. Megnéztem innen is onnan is, de nem teljesen olyan volt, mint amit vártam. Lőhető bak, de valamivel fiatalabb, mint gondoltam és nem teljesen ág nélküli. Másfél centis hátsó ágai voltak az agancsán, elöl meg semmi. Szépen megcéloztam, és bamm - mondtam csendesen - most elkaptalak koma, majd valaki nagyon örülni fog egyszer neked, úgysem szeretek autó mellől vadászni - hát elengedtem. Aztán amint a legény dolga után nézett én is tovább álltam, mentem egy kört a beíró körzetem körül, de mivel nem szeretek kocsiból nézelődni, gyalogvadász vagyok, így hamarosan hátra is hagytam a szekeret.  Elcserkeltem az itató mellett, tovább az utolsó útig balra az öreg nyarasban, ami egy zsákutca, ide járnak néhanap a környék fiataljai bepárásítani a kocsi üvegét. Szerencsémre üres  volt a terep, mert szeretek itt hívni, minden évben bejött még, ideális terep őzhívásra is. A környék erősen fedett fiatal erdőkkel és itt az öregebb szálasban messzire ellátni, időben észrevenni, ha jön valami. Egyébként is jobb a világosból sötét zugba, zárt lombkorona alá csalni a bakot, én legalább is hiszek ebben. Ahogy voltam leültem a kocsi nyomba a lő botom mögé és hívni kezdtem, először a Hubertusz síp suta hívóhanggal. Folytattam a buttoló suta hangjával, de semmi sem mozdult. Már fontolgattam az indulást, aztán mégis néhány gidahangot is szélnek eresztettem, amire a távolban zörgés támadt a szálas erdő mélyén és kisvártatva feltűnt az ágak között bujkálva közeledő vörös alak. Sutának hittem, de a távcső elárulta, kis bak a közeledő, egy igazi ördögfióka.  Meg –megállt, fordult volna vissza, erre én biztatgattam kicsit, ami annyira jól sikerült, hogy túl közel jött és sajnos szemben állt meg. Szemből nem akartam „összerombolni”a durva lőszerrel, a tökörészésre pedig elugrott.  Újra hívni kezdtem, amire másik oldalam felől bukkant fel ismét a krampusz. Most elkaplak, gondoltam, de ekkor meg a lő bot omlott össze a feltámasztott puska alatt. A háromlábat összefogó íjhúrt elrágta az idő és a zörrenésre megint kereket oldott a kispajtás. Ennyi bénázás után felszívtam magam, egypálcássá vált támasztékomat szorongatva előre óvatoskodtam 100 métert a fák között és bebújtam egy vaddohány foltba. Na, most nem szúrsz ki kiskomám- szőttem a tervemet. Sippant a gidahang és szerencsémre türelmes partnernek bizonyult a fiatal őzbak, mert már futott is vissza, mint aki a buszon felejtette a táskáját. Kétszer egymás után rosszul állt meg a faderekak takarása mögött, ahogy közeledett, de amint elfutott volna jobbról mellettem, halkan füttyentettem és BÁMM! Most tényleg belemordult a mordály a rengetegbe.  Csak lebicsaklott egyszerűen a száraz avarba és én tisztelettel simogattam meg a homlokát.
Miután rendbetettem a zsákmányt felakasztottam egy letört akácág csonkjára szikkadni és már indultam is tovább. Beloptam egy másik ismerős bakot is sötétedésig, ott esteledett rám a kocsiút porában gubbasztva a látcsőbe feltárult mesevilágba belefeledkezve.   

Ma hajnalra pedig a lehűléssel úgy felforrósodott, belendült az őzek násza, hogy 28 vadat láttam (2 szarvas volt) és a belopott 9 bakból, egy a fentihez hasonlót és egy gyengébbet is meglőhettem volna. Persze nem lőttem, csak gyönyörködtem, mert jóformán az előző bak szaga sem kopott még ki a tenyeremből. Az az érzés remek, amikor a sípszóra befut egy suta a nyomában loholó bakkal, a másik irányból újabb középkorú bak érkezett és hátulról egy krampusz is odacsörtetett. Máshol pedig sípolni sem kellett, majd letapostak az őzek a nagy futkosásban. Ja, és hallottatok már bakot a suta űzéskor hangot adni? A suta kicsit érdektelen volt, nem akaródzott futni őnagyságának. Látszott, hogy a bak szerint pedig ez így szokás. A sutának futni illik, kéretnie kell magát. Hát a minduntalan lelanyhuló sutáját valami röfögés féle hangokkal noszogatta. Duplákat „röffentett” ilyenkor, olyasforma hang, mint a dámbika horkolása, csak halk, közelről hallható. (Biztos vagyok benne, hogy nem volt a bak fáradt, vagy orr bagócsos… stb.)
Vadászüdvözlettel: Cs.R.


Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #758 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 23:56:14 »

Tegnap esti szösszenet


Robi!   Igen  Emelem
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #759 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 08:31:05 »

Gratulálok Robi, az írás is szép volt (ismét)!  Igen Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #760 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 09:06:58 »

Ezekkel a "krampusz" kiszedésekkel elmehetnél akár "segédvadőrnek" is !!!   Ördög Vigyorog Vigyorog

 Wave Emelem
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #761 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 09:08:43 »

Robi!
Látod ismét összejött amire vágytál.  Emelem
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #762 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 09:50:38 »

Robi!
Gratulálok! Emelem
És megint egy jó történet!!! Igen
Üdv: J. vadász
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #763 Dátum: 2012. Augusztus 13. - 17:04:22 »

Köszönöm!  Emelem Wave
Megy még az üzekedés, lecsengett?
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #764 Dátum: 2012. Augusztus 13. - 17:29:38 »

Megy még az üzekedés, ...

Lányok . . . kérem !  Már tényleg nem bírok többet !
   Ördög Vigyorog Vigyorog

 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: